Epizody(6)

Drama z produkce BBC je v podstatě pokračováním příběhu o doktoru Jekyllovi a panu Hydeovi. Je rok 2007 a doktor Jackman čelí své druhé osobnosti s pomocí moderní technologie (GPS, diktafon, atd.), ale i to se zdá být málo. Musel opustit rodinu, aby je uchránil, a navíc po něm pase tajemná organizace, která existuje jen proto, aby jej zkoumala. Pan Hyde totiž může být dalším krokem v evoluci... (Kessler)

Gaaron

Moffat si v Jekyllově případě nehrál na nic překvapujícího či šokujícího, co se dějové stránky týče, většina zvratů i zdánlivě překvapivých identit postav je dlouho dopředu odhadnutelná. Ale o to tu nejde. Ne, dal nám pouze a přesně to, co jsme chtěli (i když jsme to třeba nevěděli), a to dokonale ďábelského Jamese Nesbitta. Protože on JE Jekyll. Totiž Hyde. ()

Molir

V soucasnosti odehravajici se horrorove ladeny sequel Jekylla & Hydea. Miniserie z produkce BBC, IMO hoooodne povedene, hodnoceni zatim po trech dilech (ze sesti?), pokud to bude nadale postupne gradovat stejne sikovne, tak to bude bez diskuze na plny pocet. BTW autorem scenare je drzitel Huga 2006 v kategorii "kratka dramaticka forma" (serialova epizoda) Steven Moffat. ()

Eddard

James Nesbitt je maestro, jeho ztvárnění pana Hydea vám zaručeně vykloubí čelist, ale sám celou show opravdu neutáhne, zvlášť když mu pod nohy hází klacky sám scénárista a tvůrce seriálu Steven Moffat (který měl zůstat u komedií) a skoro bez výjimky celý casting, včele s opravdu neuvěřitelně strašnou Ginou Bellman. Tfui! Za těch pár chvilek, kdy záběry ovládne Nesbittova monstrózní herecká kreace jsem ochoten prohlásit seriál sledovatelným. Zbytek je zmar. 40% ()

pugs

"Je koniec. Máme vašu rodinu, pán Hyde." - "To, čo máte, je šesť chlapov so zbraňami. Dajte mi ich mená a zabijem ich v abecednom poradí." Ako už iste aj niekto iný písal, seriál si môžeme rozdeliť na dva časti - prvé a druhé 3 diely. Narozdiel od druhej časti (tj. druhé 3 diely) sa prvá časť krásne pomaly tiahne. Vytvára dokonale temnú strašidelnú atmosféru (predsa britskú), v ktorej sa našťastie viac hovorí ako strieľa. James Nesbitt sa prekonáva. Zmenami osobnosti, ktoré dokáže zahrať, naozaj tvorcovia seriálu vyšvihli tento 6-dielny výtvor do nebies. Pomaly sa v troch dieloch dozvedáme ako Tom Jackman objavil v sebe Hydea a ako sa naplánoval vlastný život. Uvidíme jeho plán prežitia, neprezradenia sa, rozvrhy zmien. Je pripravený na všetko, až na to, čo ho čaká v druhej časti seriálu. Druhú časť seriálu by som žánrovo pomenoval "dramaticko-akčná", kde sa scenáristi a vôbec výrobcovia nebránili použiť streľbu a pár klišovitých scén. Mimo iné, seriál je veľmi zábavný, takže tomu by som dodal tiež +. Humor určite k pánovi Hydeovi patrí. Pravdepodobne humor pochádza z pera, mne neznámeho, Steve Moffatta, ktorý údajne písal komédie. Naozaj o ňom neviem nič a toto je moja prvá skúsenosť s ním. Takže... toto napísal veľmi dobre, dobre odtočené, kamerové triky sú výborné, no občas to začína byť nuda a niekedy to ani nič nerieši. Nijaký posun v deji. Za najväčšie mínusy považujem hercov a to konkrétne Patersona Josepha, ktorý, ako skonštatovala aj postava generála v seriáli, lezie dosť na nervy už od začiatku - humor sa mu skrátka nedarí a druhá je postava manželky hraná Ginou Bellman, ktorá bohužiaľ veľmi zle a nepresvedčivo sekunduje Nesbittovi. Hodnotenie je 8/10. ()

BMAJTZ

Ted jsem to dokoukal a musim uznat ze kdybych to mel hodnotit po prvnich 3 dilech tak by to bylo za 5 ale nemuzu si pomoci dalsi 3 dily to dost rychle stahnou dolu. Jeden fakt je ze natocene to je vyborne a pribeh taky neni spatny kdyz teda pominu zaver. Jen mam takovy pocit ze se z nametu dalo vyzdimat neco vic. Dobre napady postupne unikaji stranou a ke konci uz to jsou jenom sama klise ktere tu uz byly mnohokrat jen v jinem podani. Konecne rozhreseni je totiz natolik stupidni ze jsem si nakonec myslel ze koukam na neco jineho nez jsem koukal na zacatku. Za zkouknuti to sice stoji presto doufam ze dalsi dily nevzniknou protoze by to pohrbilo i to posledni co tomu jeste zbylo. ()

• Kombinace k sejfu doktora Jackmana je 4-6-8-4. (Džany)
  • The Klein and Utterson Institute je odkaz na vypravěče, pana Uttersona, z románu „The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde“. (TomikZlesa)
  • Jackmanovy synové se jmenují Harry a Eddie. Jedná se odkaz na Henryho Jekylla a Edwarda Hydea ze Stevensova románu. (TomikZlesa)