Série(6) / Epizody(160)

Se Shaunem vládne na farmě chaos! Shaun rozhodně nejde se stádem - právě naopak, stádo se pod jeho vedením pouští do různých činností, které klidné údolí mění na pastvinu plnou zmatků. Shaun s kamarády nedávají šanci pasteveckému psu Bitzerovi, který se snaží utajit, co všechno se děje za farmárovými zády. Každý den přináší nové dobrodružství se Shaunem! 8 Béé...zvadných příběhů: Rozcvička se Shaunem Koupání Aportování Donáška Obraz Česáči jablek Strašidelná noc Drak. (oficiální text distributora)

Allien.9

Postavičky ve stylu skvělého "Slepičího úletu" jsou k nezaplacení, ale bohužel je tu spousta příběhů, které už jsem nejednou viděla někde jinde... ()

HAL

Na Disneyovku nebo Pixar by to byla výborná práce, ale od Aardmanů člověk přecejen čeká něco víc, než zábavnou infantilitu. A na nic jiného než na humor pro dvanáctileté děti se tu bohužel nehraje - humor na dětskou kategorii kvalitní, to nepochybně, takže až unesu nějaké cizí dítě a budu ho mít zavřené v kleci ve svém sklepě, jistě mu Shauna pustím, ale ve srovnání s Wallace a Gromit, či se Slepičím úletem, je to slabší odvar. 7/10 ()

Vančura

Ovečka Shaun mě naprosto odzbrojila, a každý díl je krystalicky geniální. Nikdy jsem neviděl nic vtipnějšího, a současně tak nápaditého. Tleskám vestoje a infantilně vyjadřuji radost z Ovečky Shaun její řečí: "Béé" :) ()

Adam Bernau

Např. díl s kulečníkem musel vytvářet někdo, kdo z vlastní zkušenosti zná pocity při přebírání tága od soupeře, aniž by si toho mohl všimnout divák, který je nezná. ()

kingik

To je tak stupidní až je mně z toho špatně. Kreténská ovečka zabečí v každé druhé scéně, a to se, prosím pěkně, nedalo vydržet. Animace jak 300 let před Kristem a tím to hasne. Lituji děcka, co se na to dívají, i když jsem přesvědčený, že jsou dnes tak náročné, že na tohle hází ignor. 20% ()

Omnibus

Za ty dva roky na mateřské se mi samozřejmě v hlavě zabydlela celá školka postaviček. Od kocoura Vavřince, přes Tipa a Ťapa až po Vepříka a Kůzle. Krtečka netřeba zmiňovat, toho mají rádi například až v Japonsku. Ale z DVD na mě a mrňouska vykoukly i nové, přespolní postavičky. A mezi nimi si vydobyla čestné místo mazaná ovečka Shaun. Té zdatně sekundují „přísný“ ovčácký pes Bitzer a nešikovný farmář, který žije single. Ten se snaží nějak zvládat farmaření i domácí práce, což je nadlidský úkol zejména proto, že mu ho ovečky v čele se Shaun neustále úspěšně nabourávají. Ale nejen ony - kopýtka k dílu přikládají i tři zlomyslná prasátka. Tedy kopýtka, vlastně paznehty, že. Ale „přikládat paznehty k dílu“, za to by mě v dobách mého mládí soudruzi hnali svinským krokem... Ve stádě ovcí nalezneme i několik výrazných postav, vyzdvihněme zejména tlustou Shirley, která jen potvrzuje, že úsloví „není malých rolí“ platí i pro ovečky... Oblíbená scéna mého syna: pejsek Bitzer opravuje rádio pod proudem, dostane pecku a v opravě pokračuje ve stylu „když ti něco nejde, použij větší kladivo!“ Moje oblíbená scéna: na sousední farmu přijede na návštěvu fešná fenka a s Bitzerem se čumáčkují. Ale jak už to v životě chodí, fenka odfrčí pryč a Bitzer zůstane sám. Naštěstí má aspoň kamarádku Shaun ;-) ()

Rembrant

Jak dávají v Kouzelné školce samé hlouposti, tak mi tento seriál padnul do oka. Senzační zábava pro malé i velké :) ()

boshke

Shaun byl pro mne doslova zjevením. Vždy jsem si myslel, že většina pořadů v Kouzelné školce (a nejen v ní) akorát dětem vymývá mozky. Shaunovy příběhy jsou však tak vtipné a tak nápadité, že je ti caparti snad ani v plném rozsahu nemohou pochopit (třeba jak zazobanec koupí tu ovčí patlaninu). Strašně milý, příjemný humor... 90% (1. série - 90%, 2. série - 100%, 3. série - 70%) ()

Dalda

Mě to sice nikdy až zas tolik nebralo příběhově, ale to plastelínové zpracování je zkrátka obdivuhodný skvost. ()

Slartibarkfast

K tomuhle není co dodat. Kdo neviděl, přišel o hodně. Naprosto skvělé pobavení pro diváky 0-100+ let. Wallace a Gromit byli skvělí, ale byl to spíše snímek pro odrostlejší. Tohle je ale naprostá bomba neomezující jazykovou bariérou. 100% každopádně. ()

Bachy

Ovečka je úchvatná, milá, roztomilá. Jen jsem ji objevil ve stejnou chvíli, co Paniku v městečku a ta nemá konkurenci. ()

Chrustyn

Geniální zábava pro malé i velké. Ikdyž je kvalita dílů kolísající jedná se o výbornou a nápaditou zábavu, u které se člověk od plic zasměje. Stupidita ovcí zde byla vyvedená do extrémně zábavné míry a jen pouhý pohled na ně vyvolává salvy smíchu. Navíc jako obrovské plus považuji fakt, že se zde nemluví a vše se vyjadřuje jen zvuky. ()

korbitch22

Tahle laciná animace mě k smrti nudí a roztomile infantilní béééééééé mi přijde stejně imbecilní jako vymývání mozků dětem seriálovým (s)hitem Telletubies.92% beru jako vítěztví ČR v užívání marihuany a nakládačku pro rozum od infantilnosti.Myslete si že jsem necita,ale i já koukám na pohádky a nemám problém se kolikrát u filmu dojatě rozbrečet,ale tohle mi přijde jako nějaké ufounské spiknutí :-DDD Béééééééé volééééééé :-) ()