HUMPHREY ako nový kapitán bojovej lode CAIN,úloha je to nevďačná,pretože ho začnú pekne krásne nenávidieť z jeho neustáleho komandovania a šikanovania,a ja sa pýtam:„Mala právo posádka lode CAIN jednať tak, ako to urobili,t.j menovite:Lt. Steve Maryk a Lt. Tom Keefer,ktorý začal hustiť do prvo menovaného,aby sa vzbúrili proti kapitánovi a zbavili ho velenia lodi,podľa jeho paranoidného správania sa dohodli tak,ako sa dohodli...” Na rovinu poviem,že som bol stále na pochybách,či konali správne alebo nie,t.j do záverečných tituliek sa nakoniec objaví správna odpoveď... Výborní sú vzbúrenci,t.j Van Johnson,Fred MacMurray a Robert Francis a obetný baránok HUMPHREY BOGART,ktorý získal nomináciu za kapitána,ktorý sa za žiadnych okolností nepoddá posádke lodi CAIN. Zo 7.Nominácii na Cenu Akadémie sa nepremenila síce ani jedna,bol to rok v znamení snímku ON THE WATERFRONT,ktorý pozbieral 8.OSCAROV,včetne film a réžia,herec... BRANDO bol lepší ako BOGGIE,ale on aj tak nechcel dostať zlatého plešivca,chcel len dať do laty posádku lode,ktorá ho nikdy nebrala z cela vážne,čo je veľká škoda? Film s množstvom otáznikov,pri ktorom som sa trápil,kto a ako vždy konal... Naozaj veľmi nepríjemný a osobný snímok...(4.8.2014)

Chvíľu trvá, kým film napovie o čom chce vlastne rozprávať, ale po príchode nového kapitána Queega (H. Bogart) na loď Caine film ožíva a začína byť zaujímavý. Spolu s kapitánom prichádzajú problémy, konflikty a neistota, čo vyústi až do vzbury. Nezabudnuteľná scéna u mňa ostáva pátranie po zmiznutých jahodách o jednej hodine ráno...H. Bogart zahral skvele, hlavne jeho prejav v súdnej sieni, kde to rozbalil naplno a všetci prítomní sa zmohli len na otvorené ústa...Nenazval by som to vojnovým filmom aj keď je z tohto prostredia a zaznie tu zopár výstrelov z lodných kanónov. Hlavne je to sonda do duše psychicky nestabilného človeka a ľudí okolo neho, ktorí na to išli možno zle. Alebo dobre? Každopádne tak ako film nemá jednoznačnú hlavnú postavu, tak nie je jasný ani víťaz, pretože chybu urobil každý z nich...80%.(8.3.2015)

Mnohokrát hraný příběh konfliktu mezi svérázným kapitánem a posádkou jeho lodi. Ona už ona atmosféra uzavřeného prostředí na námořní lodi láká k vyprávění podobných příběhů. Zde nad průměr vytahuje film hlavně H. Bogart, který z osobnosti kapitána balancujícího mezi pedantstvím, zbabělostí a psychyckou úchylkou udělal opravdu silný zážitek.(28.5.2011)

Hlavními hrdiny jsou spíše Francis,MacMuray a Johnson, ale i přesto se nemůžete dočkat , až se objeví záporný hrdina Bogart.Film spíše o prostředí a vztazích na válečné lodi, než o akci a bojích II.sv.války.Za zmínku stojí i mladý Lee Marvin, ze kterého se klube budoucí filmová hvězda ( a jde to poznat). Film spíše na hvězdičky 4 , ale ..... Humphrey Bogart je prostě klasa chlap, opravdová třída a vynikající herecký výkon, který opravdu zapůsobí (a to Bogie nemusel strávit na obrazovce moc času) mi dávají v konečném součtu hvězdiček 5. PS:Jsem rád, že Bogarta dabuje Alois Švehlík .(12.8.2011)

Psychologická sonda do duší dvou kapitánů a několika důstojníků válečné lodi. Do toho trochu milostných začátků jednoho důstojnického bažanta a jeho těžká volba mezi matkou a milenkou. Bounty je mnohem akčnější film, v Caine vidím psychologické drama, s válkou nemá (kromě kulis) společného téměř nic.(12.8.2011)

• - Protože námořnictvo se společnosti Columbia Pictures během natáčení spolupracovalo, měl fillmový štáb přištup do Pearl Harboru a možnost natáčet na vojenských lodích a letadlech. (Terva)

• - Poručíka Philipa Francise Queega měl původně ztvárnit Richard Widmark. (Terva)

• - V některých detailech se snímke od románové předlohy liší. Napříkald v knize je Queggovi 30 let, kdežto Bogartovi bylo při natáčení 55 let. (Terva)