Psychologická sonda do duší dvou kapitánů a několika důstojníků válečné lodi. Do toho trochu milostných začátků jednoho důstojnického bažanta a jeho těžká volba mezi matkou a milenkou. Bounty je mnohem akčnější film, v Caine vidím psychologické drama, s válkou nemá (kromě kulis) společného téměř nic.(12.8.2011)

Hlavními hrdiny jsou spíše Francis,MacMuray a Johnson, ale i přesto se nemůžete dočkat , až se objeví záporný hrdina Bogart.Film spíše o prostředí a vztazích na válečné lodi, než o akci a bojích II.sv.války.Za zmínku stojí i mladý Lee Marvin, ze kterého se klube budoucí filmová hvězda ( a jde to poznat). Film spíše na hvězdičky 4 , ale ..... Humphrey Bogart je prostě klasa chlap, opravdová třída a vynikající herecký výkon, který opravdu zapůsobí (a to Bogie nemusel strávit na obrazovce moc času) mi dávají v konečném součtu hvězdiček 5. PS:Jsem rád, že Bogarta dabuje Alois Švehlík .(12.8.2011)

Toto je jeden z těch krásných starých válečných filmů, který je však především o mezilidských vztazích a válka je zde vlastně kulisou. Čerstvý absolvent Princetonu Willie přichází do důstojnického sboru na loď Caine, která se zabývá vyhledáváním min. Loď je díky svému stáří zchátralá a morálka na ní poněkud uvolněná, což Williho pobuřuje - zaraduje se proto, když je na loď převelen nový kapitán Queeg, který si zakládá na pořádku. Bohužel posléze začně vycházet najevo, že je to rovněž paranoidní psychopat, schopný kvůli zmizelé čtvrtce konzervy jahod zahájit v jednu ráno vyšetřování celé posádky. Pohár trpělivosti však definitivně přeteče, když se loď dostane do strašlivé bouře a kapitán není schopen udílet smysluplné rozkazy. Jeden z důstojníků - poručík Maryk - proto přebírá velení, aby zabránil nejhoršímu... Hlavní devizou tohoto filmu jsou herci. Jsou excelentní! Počínaje skvělým Humphrey Bogartem, hrajícím šíleného kapitána (podle mě jeho životní výkon) a konče Fredem MacMurrayem, který tentokrát ztvárňuje správně sarkastického, ale zbabělého literáta a jednoho z dalších členů důstojnického sboru. Pokud filmu něco nesedne, pak je to násilně vecpaná milostná zápletka mezi Williem a jakousi barovou zpěvačkou - s tématem nemá nic společného a je celkem nezajímavá. Ale jinak - very well done!(20.4.2005)

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výborný Bogart - takovou svini kapitána hraje s naprostou suverenitou a přitom s obrovským šarmem. Konflikt mezi posádkou a kapitánem je vylíčen velmi napínavě, povahy se projeví nejen během hurikánu, ale hlavně po něm. Film je už barevný, s dokonalou kamerou (např. loď zmítaná v bouři). Velmi silné drama, doporučuji. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3CIIX3Ndxlg&feature=related(9.7.2010)

Rovnej střih a matka za zády. Chvíli se tam klábosí a najednou je z toho melodrama v Yosemitským národním parku, kde teče oheň po skalách a rovnej střih na dotazy, co se děje, miláčku, odpovídá „Just Thinking“ a chce přitom dívky za ženy. Boogie to roztáčí jenom trochu. Je to spíš takovej připosránek, kterýmu sice ze zásady nefandíme, ale s hrůzou zjišťujeme, že to vlastně není moc divácký a jsme sami proti sobě. A tak morálně prohnilej, aby to bylo dobrý, bohužel taky není. Aspoň to má dvě koule a jahody navrch.(26.2.2012)

• - Protože námořnictvo se společnosti Columbia Pictures během natáčení spolupracovalo, měl fillmový štáb přištup do Pearl Harboru a možnost natáčet na vojenských lodích a letadlech. (Terva)

• - Poručíka Philipa Francise Queega měl původně ztvárnit Richard Widmark. (Terva)

• - V některých detailech se snímke od románové předlohy liší. Napříkald v knize je Queggovi 30 let, kdežto Bogartovi bylo při natáčení 55 let. (Terva)