Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výborný Bogart - takovou svini kapitána hraje s naprostou suverenitou a přitom s obrovským šarmem. Konflikt mezi posádkou a kapitánem je vylíčen velmi napínavě, povahy se projeví nejen během hurikánu, ale hlavně po něm. Film je už barevný, s dokonalou kamerou (např. loď zmítaná v bouři). Velmi silné drama, doporučuji. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3CIIX3Ndxlg&feature=related(9.7.2010)

Reziser Edward Dmytryk /Pod kopyty stad, Mladi lvi s istym Marlonom Brando/ natocil len dalsiu nudnu americku vojnovu dramu. A jo, jo - viem, ze rola Queega bola povodne navrhnuta Richardovi Widmarkovi a ze isty Maurice Micklewhite si dal meno podla tohoto filmu /dnes tento pan vystupuje pod menom Michael Caine/. Jo, a viem, ze Hampry Bogart /Hluboky Spanek, Casablanca/ bol herecky vyborny, zahral to skvele ..... no ale ja ho furt nemam rad, a to tak, ze velmi. Takze sa zase nestotoznim s nadsenim miestnych 4 a 5 hviezdickovych mentalov, ktori spievaju ody na Hampryho, a tvrdim, ze ide len o dalsiu priemernu hollywoodsku vojnovu dramu, ktora ma az prilis priamociary dej a nudne postavy. Vsimol som si tu aj isteho Lee Marvina /ale ten este cakal na kulty ako Man Whoo shoot Liberty Valance, ten prisiel az roku 1962/. 66 %(7.7.2015)

Toto je jeden z těch krásných starých válečných filmů, který je však především o mezilidských vztazích a válka je zde vlastně kulisou. Čerstvý absolvent Princetonu Willie přichází do důstojnického sboru na loď Caine, která se zabývá vyhledáváním min. Loď je díky svému stáří zchátralá a morálka na ní poněkud uvolněná, což Williho pobuřuje - zaraduje se proto, když je na loď převelen nový kapitán Queeg, který si zakládá na pořádku. Bohužel posléze začně vycházet najevo, že je to rovněž paranoidní psychopat, schopný kvůli zmizelé čtvrtce konzervy jahod zahájit v jednu ráno vyšetřování celé posádky. Pohár trpělivosti však definitivně přeteče, když se loď dostane do strašlivé bouře a kapitán není schopen udílet smysluplné rozkazy. Jeden z důstojníků - poručík Maryk - proto přebírá velení, aby zabránil nejhoršímu... Hlavní devizou tohoto filmu jsou herci. Jsou excelentní! Počínaje skvělým Humphrey Bogartem, hrajícím šíleného kapitána (podle mě jeho životní výkon) a konče Fredem MacMurrayem, který tentokrát ztvárňuje správně sarkastického, ale zbabělého literáta a jednoho z dalších členů důstojnického sboru. Pokud filmu něco nesedne, pak je to násilně vecpaná milostná zápletka mezi Williem a jakousi barovou zpěvačkou - s tématem nemá nic společného a je celkem nezajímavá. Ale jinak - very well done!(20.4.2005)

Rovnej střih a matka za zády. Chvíli se tam klábosí a najednou je z toho melodrama v Yosemitským národním parku, kde teče oheň po skalách a rovnej střih na dotazy, co se děje, miláčku, odpovídá „Just Thinking“ a chce přitom dívky za ženy. Boogie to roztáčí jenom trochu. Je to spíš takovej připosránek, kterýmu sice ze zásady nefandíme, ale s hrůzou zjišťujeme, že to vlastně není moc divácký a jsme sami proti sobě. A tak morálně prohnilej, aby to bylo dobrý, bohužel taky není. Aspoň to má dvě koule a jahody navrch.(26.2.2012)

Chvíľu trvá, kým film napovie o čom chce vlastne rozprávať, ale po príchode nového kapitána Queega (H. Bogart) na loď Caine film ožíva a začína byť zaujímavý. Spolu s kapitánom prichádzajú problémy, konflikty a neistota, čo vyústi až do vzbury. Nezabudnuteľná scéna u mňa ostáva pátranie po zmiznutých jahodách o jednej hodine ráno...H. Bogart zahral skvele, hlavne jeho prejav v súdnej sieni, kde to rozbalil naplno a všetci prítomní sa zmohli len na otvorené ústa...Nenazval by som to vojnovým filmom aj keď je z tohto prostredia a zaznie tu zopár výstrelov z lodných kanónov. Hlavne je to sonda do duše psychicky nestabilného človeka a ľudí okolo neho, ktorí na to išli možno zle. Alebo dobre? Každopádne tak ako film nemá jednoznačnú hlavnú postavu, tak nie je jasný ani víťaz, pretože chybu urobil každý z nich...80%.(8.3.2015)

• - Poručíka Philipa Francise Queega měl původně ztvárnit Richard Widmark. (Terva)

• - Protagonista Lee Marvin se pro své válečné schopnosti stal během natáčení neoficiálním poradcem. (Terva)

• - Jedná se teprve o druhý film Roberta Francise, který však nedlouho po uvedení filmu 31. července 1955 zemřel při havárii letadla, které osobně pilotoval. (Terva)