Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výborný Bogart - takovou svini kapitána hraje s naprostou suverenitou a přitom s obrovským šarmem. Konflikt mezi posádkou a kapitánem je vylíčen velmi napínavě, povahy se projeví nejen během hurikánu, ale hlavně po něm. Film je už barevný, s dokonalou kamerou (např. loď zmítaná v bouři). Velmi silné drama, doporučuji. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3CIIX3Ndxlg&feature=related(9.7.2010)

Hned když jsem si četl obsah mě napadlo, že to bude Bounty převedená do moderní doby a víceméně jo. Každopádně i tak je to kvalitní válečné drama z jedné lodě, akorát tomu chybí pořádný hrdina. Na pozici těch kladných jsou totiž tři lidé - mladý praporčík se svým tuctovým vztahem, zbabělý rádobypsychiatr a pochybovač, který se nakonec ujme vzpoury. Ovšem postava kapitána Queega stojí za to - paranoidní pedant, který má pocit, že jsou všichni proti němu a který se vyžívá v řešení banalit (vystrčené košile, krádež jahod) a peskování posádky, ale když přijde na velení, je zbabělý a neschopný. Troufám si říct, že takhle netypického a nesympatického Bogarta jsem ještě neviděl. Každopádně na rok vzniku je tu solidní výprava, celá scéna bouřky je parádní, nechybí výborné zakončení u soudu a hořký dovětek právníka ve výborném podání José Ferrera. Výborná záležitost a válečný film roku 1954.(4.10.2018)

Reziser Edward Dmytryk /Pod kopyty stad, Mladi lvi s istym Marlonom Brando/ natocil len dalsiu nudnu americku vojnovu dramu. A jo, jo - viem, ze rola Queega bola povodne navrhnuta Richardovi Widmarkovi a ze isty Maurice Micklewhite si dal meno podla tohoto filmu /dnes tento pan vystupuje pod menom Michael Caine/. Jo, a viem, ze Hampry Bogart /Hluboky Spanek, Casablanca/ bol herecky vyborny, zahral to skvele ..... no ale ja ho furt nemam rad, a to tak, ze velmi. Takze sa zase nestotoznim s nadsenim miestnych 4 a 5 hviezdickovych mentalov, ktori spievaju ody na Hampryho, a tvrdim, ze ide len o dalsiu priemernu hollywoodsku vojnovu dramu, ktora ma az prilis priamociary dej a nudne postavy. Vsimol som si tu aj isteho Lee Marvina /ale ten este cakal na kulty ako Man Whoo shoot Liberty Valance, ten prisiel az roku 1962/. 66 %(7.7.2015)

Nestihl jsem bohužel začátek, ale i tak jsem si během minuty oblíbil většinu postav a hned napínavě čekal na další vývoj příběhu. Závěrečné soudní líčení je výborné a gradují v něm herecké výkony (hlavně již umírající Bogart). Potěší si modýlek lodičky na vlnách, který oproti současným digitálním trikům vypadá příjemně.(7.1.2019)

Psychologická sonda do duší dvou kapitánů a několika důstojníků válečné lodi. Do toho trochu milostných začátků jednoho důstojnického bažanta a jeho těžká volba mezi matkou a milenkou. Bounty je mnohem akčnější film, v Caine vidím psychologické drama, s válkou nemá (kromě kulis) společného téměř nic.(12.8.2011)

• - Jedná se teprve o druhý film Roberta Francise, který však nedlouho po uvedení filmu 31. července 1955 zemřel při havárii letadla, které osobně pilotoval. (Terva)

• - Protože námořnictvo se společnosti Columbia Pictures během natáčení spolupracovalo, měl fillmový štáb přištup do Pearl Harboru a možnost natáčet na vojenských lodích a letadlech. (Terva)

• - V některých detailech se snímke od románové předlohy liší. Napříkald v knize je Queggovi 30 let, kdežto Bogartovi bylo při natáčení 55 let. (Terva)