Sestry

(neoficiální název)

Kanadská herečka Danielle se v televizní show seznámí s atraktivním černochem Filipem a hned po prvním rande s ním skončí ve svém bytě. To se vůbec nelíbí její sestře, která nemá pochopení pro aféry Danielle. Když se Filip pokusí sestry usmířit, je ubodán nožem. Ale kdo vlastně vraždil? Danielle nebo její navlas podobná sestra? Vražda navíc neunikne sousedce, která neváhá zalarmovat policii. Danielle se ale podaří mrtvolu včas ukrýt a zahladit stopy. Dokázat, že došlo k vraždě, nebude vůbec jednoduché. (mikulem)

Eldrick

Siamská dvojčata, trocha Hitchcockova REAR WINDOW, špetka vyšinutosti, konec sice vyzní do ztracena, ale je aspoň chladně ironický. ()

roorybacky

Je nad slunce jasné, že tento film DePalma nemyslel zcela vážně. Spíše v něm ještě stále vřel jeho smysl pro absurdno, který si osvojil ve svých raných komediích, a rozhodl se jej zkombinovat s hitchcockovským příběhem (tím, že si neskrytě vypůjčil zásadní prvky z jeho nejznámnějších filmů a nechal Herrmanna složit hudbu). Vskutku hrůzostrašné herecké výkony ústřední dvojice a četná klišé, jako třeba noční polibek na lodi, jsou následovány veskrze směšným erotičnem, brutalitou ve stylu Primalex a mnohými humornými vsuvkami (cukrářky, apatičtí policisté, nepovšimnutá boule, upuštění dortu, šovinistický detektiv či senilní matka připomínající matku z The Room), které vyvrcholí scénou pozorování gauče dalekohledem... Novátorské je bezesporu využití rozděleného obrazu, což vybízí k opětovným projekcím, jelikož není v lidských (mužských?) silách sledovat plnohodnotně dva děje zároveň. Zde již vyřčené srovnání s raným Cronenbergem je rozhodně na místě... As far as I'm concerned this case is closed. You got that? CLOSED! ()

Martin741

Neskutocne perfektny fryler ktory zasahuje do detektivky -ide o vysetrovanie vrazdy, ale dokazat ju nebude teda vobec jednoduche. Film ma v prvom rade vybornu reziu, slusne dialogy a kulisy na urovni. Nuda nehrozi ani chvilu, film ma dobre tempo, nie je ospale, ale ani nijako strhujuce. Brian de Palma /Zjizvena Tvar, Neuplatni/ dokazal tymto filmom, ze pravom patri medzi reziserskych velikanov 20. storocia 90 % ()

Topco

De Palma a jeho prvé štylistické cvičenie na tému Hitchcock. Chuťovka pre milovníkov Hitcha, zvrhlostí a štylizovaného násilia. Zmes námetov (z Okna do dvora, Psycha a Povrazu) krásne funguje v kompaktnom bizarnom celku. PS: potešila čb retro sekvencia s kruhovým formátom aj záverečný joke. ()

Koly

Palmovi se povedlo stvořit výborný, řekl bych až mrazivý, thriller. Prostě 70. léta. Film sice nevytváří zrovna nejlepší dojem o siamských dvojčatech, ale na druhou stranu je v něm celá řada zdařilých scén, jako třeba ta, ve které Palma ukazuje zametání stop vraždy a zároveň i svědkyni, která se snaží sehnat policajty. Mimochodem s tímhle už se úspěšně pochlubil Richard Fleischer ve výborném filmu THE BOSTON STRANGLER. To ale nemění nic na faktu, že se na SISTERS vyplatí podívat. ()

shantim

Velmi slusne natoceny thriller s hororovymi scenami a napetim, ktery je jiste inspirovany Hitchcockovymi dily. Velmi dobra, a pro mne prijemnym prekvapenim, je vytvarna stranka filmu: dobre kompozice obrazu, deleny obraz. 70% hvezdicek ()

mikulem

První typický De Palma a rovnou jeden z nejlepších, nejspíš protože není tak vyumělkovaný a je zvláštním způsobem nekorektní a překvapivý, na rozdíl třeba od vytříbenějšího, ale také zoufale předvídatelného BODY DOUBLE. Jestliže jsem si PSYCHO nemohl užít kvůli profláknutému ději, v SISTERS jsem si to vynahradil. ()

Arkanoid

Brianovi De Palmovi s rozpoľovaním obrazu sekunduje Hitchcockov dvorný skladateľ Bernard Herrman. Spočiatku srandička s Peeping Tomom či mužom, čítajúcim knihu v priamom prenose šou. Dvaja účinkujúci v kratučkom filme pre šou sa spoznávajú bližšie a muž zisťuje, že okolo ženy je pár podivností. Vynára sa tak množstvo situácií, kde sa prejavuje žáner horor vďaka sústredenej, napínavej kamere a strihu. Prvé exploitation scény potešia, aj keď s nereálnou farbou „krvi“, no na tie ďalšie čakáme pridlho a k tým prvým sa veľmi nepriblížia. De Palma je skôr hitchockovsky napínavý, ako exploitačný, hrá sa s divákom hru kto je kto a snaží sa, ale každý divák si vie pozrieť formálne aj obsahovo nápaditejšie diela, ktoré podobnú tému vedia podať o triedy lepšie, ako napríklad hitchcockovo Psycho či scorseseho Shutter Island. ()

Han22

Novinářka vidí oknem vraždu, ale nikdo ji nevěří. Brian De Palma je zvláštní režisér. Zvládl nesmrtelné klasiky jako Zjizvená tvář, Carrie či Neúplatní a pak naprosté slátaniny jako Mise na Mars či Black Dahlia. Tohle je tak mezi. De Palma se rozhodl zahrát si Hitchcocka a natočit si thriler v jeho stylu, pročež urputně vykrádá Psycho včetně autora hudby či hrozivého domu (SPOILER a vlastně i pointy). Problém č. 1 - tu pointu jsem uhodl prakticky skoro na začátku. A berličky typu že policajt nebere vážně oznámení vraždy nebo hrdinka je přijata do blázince aniž by někdo zkontroloval kdo je z toho dělají spíše hloupý film, přičemž Hitchcockovky byly vždy chytré. Problém č. 2 - působí to všechno příšerně staře, jak z přelomu 50-60. let. Margot Kidderová navíc hraje opravdu příšerně. Nicméně musím uznat, že psycho scény s doktorem, flashbacky či krvavé scény fungují na 100%, takže za tu jakžtakž atmosféru dávám 3*. ()

MatejNosal

Psycho + Okno do dvora. Dal by som aj viac, keby ma tento film toľko neiritoval tými nelogickymi vyhrotenymi situáciami z ktorých som mal len zvýšený tlak. (60%) ()

SpaceOdyseus

De Palma byl vizualne napred uz od mlada a tenhle thriller to jen dokazuje. Jeho splitscreen sekvence je nervydrasajici, jen skoda, ze hned po ni trosku zvolni. ()

Disease

Ze začátku hodně vykradačka Hitchcocka, včetně té humorné polohy. Ale ta snová pasáž ve finále dává zapomenout i na to, že pointa byla jasná už někdy ve 20. minutě. ()

Klajnik odpad!

Takové Psycho z wishe. Ani by mi nevadilo, že je to tak předvídatelné, kdyby to bylo aspoň něčím zábavné. Pro někoho jistě koukatelné (možná dokonce fajn), ale pro mě hlavně zbytečné. ()

Teardown

Solidně natočený thriller, říznutý kriminálkou a nepatrně šmrcnutý hororem, jež sleduje osudy mladé novinářky, která byla svědkem vraždy, po které tělo záhadně zmizelo a ona se teď pokouší celé té záhadě přijít na kloub. Brian De Palma, téhož času de facto ušákem ve filmové branži, tímto snímkem ukázal, že nebude jedním z těch, na koho se dá jen tak zapomenout. 70% ()

molcan2

Je veľa dôvodov, prečo si tento film pozrieť. jedným z nich je, že je tu veľa narážok na filmy Alfreda Hitchcocka, a hoci som si všimol, že mnohým ľuďom sa tento film nepáčil práve z tohto dôvodu, mne sa páčil ešte viac. je to tiež možno najlepšie využitie efektu rozdelenej obrazovky, aké som videl v akomkoľvek horore. sestry sú takmer dokonalý dramatický slasher. je to napínavé vo všetkých správnych momentoch a dokonca to má niekoľko naozaj skvelých surrealistických sekvencií psychodelických flashbackov. toto bolo naozaj dobre urobené. ()

Biopler

De Palma vo svojej prvotine zreteľne kopíruje Hitchcockov film Rear Window, príbeh má však iné vyznenie. Po režijnej stránke je to na nováčika chvályhodný kus. Diváka drží niečo vyše hodiny v pevnom zovretí až pokým neprejde na hypnózu kde cítiť, že kapánek stráca dych. Polopatistické vysvetlenie doktora, ktorý je ináč dokonalý slizoun, je trochu na škodu. Filmových fajnšmekrov však poteší chameleonský výkon Margot Kidder a tonážne tóny velikána Herrmanna. ()

druhaveta

Po koketování s rozevlátou americkou indie scénou let šedesátých De Palma poprvé naplno rozehrává svůj thrillerový nátlakový šantán půlených pláten, detektivního šmíráctví, neúnosně prodlužovaného napětí, barokní psychiatrie, křiklavých citací a chladné ironie. ()

Dejvecd

Sisters mohol byť skutočne dobrý krimi horor a vlastne prvý a posledný (3.) akt to dobre dokazujú. Na začiatku (zhruba prvých 40 min.) dostaneme veľmi dobre zriadenú vraždu, ktorá má dobrú atmosféru. Na konci (posledných 20 min.  zasa) je potom ukážkou skvelého hororového psycha a samotné to vysvetlenie (ktorého som sa trošku bál, ako dopadne) bolo vlastne celkom uspokojivé, aj viac než len celkom. Lenže, bohužiaľ tu potom máme prostredných zhruba 30 min. filmu, kde sledujeme Grace (potom, čo polícia odišla), ako sa púšťa vyšetrovať celú vraždu na vlastnú päsť. No a táto, časť je z môjho pohľadu dosť problematická a tak nejak mi kazila zážitok z celého filmu. Nie len, že hlavná hrdinka je extrémne (EXTRÉMNE) nesympatická, kedy som mal fakt pocit, že radšej budem stáť na strane vraha, k tomu tu máme ešte fakt, že celý čas sa vyšetruje niečo, čo už tak nejak vieme a tým pádom sa celých 30 min. strašne vlečie a dosť som sa premáhal, aby som udržal oči na obrazovke. 6/10 Škoda, mohol to byť dosť dobrý film. ()