Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

KatRi

Snad bych tento příběh (nikoli film) mohla hodnotit kladně, kdyby mi v něm nechyběla hlubší psychologická sonda. Jakoby na vysvětlenou v sobě hledá chyby Larsův bratr, jenže... opravdu věříte, že by gumovou pannu všichni bezproblémově přijali a snažili se Larsovi vytvořit zdání, že ji akceptují jako jeho skutečnou partnerku? Já ne. Lidi takoví nejsou a není důvod, proč by se tak chovali zrovna k Larsovi. Ryan Gosling mě taky neuchvátil. Zda je originální námět, nemohu soudit, nejsem psycholog. ()

yehudit

Krásný, roztomile příjemný a dojemný snímek, a to naprosto vkusně a navíc ještě dost vtipně. Ryan Gosling poprvé ve zcela asexuální roli, která mu kupodivu výborně sedla a podivín v jeho provedení tak nabyl na přesvědčivosti. Určitě mnoho z nás podobného týpka ve svém okolí má a láme si hlavu, jestli teda je gay nebo co? Jediné, co se dá vytknout, je možná až příliš naivní idealismus, ale je to film a ten se nemusí nutně držet reality, která by nebyla tak pěkná. Kdyby to tak ale fungovalo a místo posměšků a kroucení hlavy by člověk co si řeší nějakou krizi třeba zdánlivě divným způsobem dostal pořádnou porci pochopení a aktivního zájmu, posunulo by to dost možná nás všechny o dost dál. A psycholožka byla výborná! ()

AIMÉE

Hořkosladký příběh, který je spíše nahořklý, popisuje úsek v životě křehkého Larse, který se vymyká společenským konvencím a je zkrátka jiný. Jeho nesourodá povaha vyústí jednoho dne objevem v podobě nové přítelkyně, která není jen tak ledajaká a jak je vidno Larsovi "umožnila" včlenit se do společenského života, což zapříčinilo to, že vylezl ze své ulity, konkrétně garáže, ve které žije dobrovolně odříznut od dobrosrdečného okolí, které poskytne pomocnou ruku v případě nouze. Až se člověk pozastaví nad tou pohostiností. Jenže toto je hlavně o Larsovi a jeho postupném prozření, že samota mu zcela nepomůže utéci a že poté co si některé dobré duše připustí více k tělu, nemusí jejich dotek nutně "pálit", jak se zpočátku domníval. ()

Milky.

Na to, že mi Gosling většinou přijde jako namyšlený kokot, musím uznat, že tady byl naprosto perfektní. Navíc ten knírek dodával té asociálnosti další level. Ač jsem se u filmu docela dost zasmál, nepřišlo mi to až tak komediální jak jsem čekal a jak by mohlo být. Spíš v tom bylo dost zajímavé a překvapivě hluboké psychologické drama. Způsob jakým se celé městečko snažilo nejdřív s odporem podpořit Larse a následně přijali silikonovou Biancu mezi sebe (včetně ad absurdum scény se sanitkou :-D ) byl skvěle zvládnut a vlastně jsem to vůbec nečekal. Můj původní odhad byl něco jako bizardnější variace prcičkových komedií, tohle pro mě bylo ale dost překvapení. Příjemné překvapení. Původně jsem hodnotil jako průměr, ale po zvážení to měním na 4. On to byl vlastně docela dost dobrý film. ()

Phillo

Cítil som sa ako pokusná krysa :) Scenár nás skúša množstvom absurdít vyplývajúcich z "plastovosti" Larsovej Real Girl, ktoré na prekvapenie vychádzajú a dokazujú, že na navodenie filmových emócií stačí jedna dobre remeselne nakrútená scéna a nie celok okolo (pohrebná scéna). A samostatne ako film pôsobí Lars and the Real Girl vyrovnane a "rodinne", podobne ako ďalší "Real" film tohto roka. 80% ()

Gore

Námět, který je víc než pozoruhodný a zajímavý je bohužel zpracován poměrně vlažným způsobem. Je s údivem, že se tvůrci z něho nesnažili vyplesat víc a možností bylo plno. Na druhou stranu musím uznat, že melancholický tón a až poměrně zarážející vážnost filmu má něco do sebe a mrazivě zvláštní atmosféru. Navíc Ryan Gossling je v téhle roli výbornej a přesnej a Emily Mortimer krásně civilní. Je to přesně na 3 a půl hvězdičky, což mi způsobuje dilema, kam se přiklonit. Ale pro menší ujetost snímku budu velkorysej. ()

panmroz

Myslim, že se film odehrává v té stejné vesnici, kde ubili Jacka Nicolsona v Bezstarostné jízdě. Asi jim to všechno došlo a stali se z nich liberálové. Jinak si to totiž neumím vysvětlit. ()

Illy

Kdo by kdy řekl že já budu slze dojetímt při pohledu na silikonovou pannu. Když už jsem slzel, tak ten zjev v televizi byl silikonový jen částečně, nebylo to dojetím, ale smíchy (snažila se dát dohromady souvětí) a už vůbec to nebyla panna. (Mašlíková a pod.) Zpět k filmu: lidský, dojemný příběh který rozhodně stojí za pozornost. Z Goslinga se stává pan herec. ()

embecka

Všetko je späť, prebudené aj posledné emócie, ktoré kdesi vzadu dlho spali. Príbeh o čistom dobre, ktoré ľudia potrebujú a ktoré sa už jednoducho nevidí. O charakteroch, o obetách, o pochopení, prijatí. Napriek tomu - nezasype vás tonami presladeného cukru, je to reálny pohľad na chorého človeka, ktorého spoločnosť prijala - nie dementným lacným spôsobom, ako sa to robí pri chorých, že na nich hovoríte, ako na domáce zviera a prihlúplo sa usmievate. Ale triezvo, reálne, nápomocne... Som mimo a presne to som teraz potrebovala :) ()

Steel32

Upřímně jsem čekala nějakou lehkou pitomost, nebo aspoň slátaninu. Rozhodně jsem ale byla překvapená jak se mi to vlastně líbilo od začátku až do konce (a opravdu to není tím, že tam hraje Ryan!). Je to takové sympatické, milé, místy i vážně vtipné a zároveň nenápadné. Nenudí to a ani se to netáhne, prostě se na to hezky kouká. Hlavně mě potěšil konec, a to jak mi Bianca v jednu chvíli připadala, jako kdyby byla vážně skutečná. Herecké výkony vůbec nezklamaly, Ryan Gosling mi opět dokázal, že má vážně talent a ostatní herci si taky nedělají ostudu. ()

Blueeyes

"Bianca je v bezvědomí....." - "Volej záchranku!" - "Záchranku?!" To byl ale zvláštní film, nechává takový neuchopitelný dojem, jako slovo na které si člověk nemůže vzpomenout, ale přitom jej má na jazyku. Vlastně se mi to líbilo moc a i na slzy skoro došlo. Tedy paradoxně ne na samém konci, ale u bowlingu mnoho nechybělo. A ta scéna s dýcháním z úst do čenichu.... to jsem ani netušila, jak vysoko umím tázavě zvedat obočí :-). Ryan Gosling je tady skvělej, vlastně všichni jsou, jeho brácha, švagrová, doktorka. Ty postavy jsou výtečně napsány. A Ryan hraje a hraje. Já si toho chlapa snad nakonec vážně oblíbím. ()

Martyr

Chaby pokus o divnu romanticku dramu na cele s nesympatickym Goslingom, ktoremu skvele sekunduje jeho priatelka Mrs.Nafukovacia Anca menom Bianca. Lars mal velke stastie v nestasti. Jeho psychicku poruchu mu s usmevom tolerovala cela dedina na cele s fararom, ktory mu umoznil sa s Biancou dokonca ozenit. Nic proti svatbe s gumenou Ancou, ale prislo mi to trosku uchylne a pri konci uz trochu smiesne. Film nemal ziadne tempo ani momenty, pri ktorych obycajni ludia vyronia slzicku pri pohlade na chlapca utrapeneho problemamy s jeho druzkou, gumenou Biancou. Ak by sa jednalo o psychicku studiu naruseneho Larsa a postupne uvedomovanie si skutocnosti, kedy by Lars zistil, ze jeho zivot je len fikcia na zivot, hodnotil by som urcite lepsie. Takto je to len umelo nafuknuta bublina, snaziaca sa tvarit na nieco originalne. Skoda, ze bez vyraznejsieho napadu a prevedenia. 40% ()

Saur.us

Neobyčejná lovestory s krásně a citlivě zahranou rolí Larse Ryanem Goslingem, kterému zde výborně sekunduje Emily Mortimer, Patricia Clarkson a hlavně Bianca. Tahle chuťovka ze severu USA sice po výborném rozjezdu chvílemi ztrácela dech a některé momenty byly až moc přetažené za vlasy ale jinak šlo o moc pěkný, citlivý a dokonce i dojemný příběh o člověku, který se s minulostí vyrovnává trochu jinak. Slabá 4 ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky