Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Oktavianus

Nemáte-li rádi ABBU jako já, není divu, že se vám to nebude líbit. Ale pohoda řeckýho ostrova z toho vyloženě odkapávala. ()

Pejpr

Abbu mám moc rád a od tohohle filmu jsem moc nečekal. Příběh je malinko stupidní (co malinko je obrovsky stupidní), ale světe div se tentokrát mi to vůbec nevadilo. Čekal jsem kravinu a taky jsem se dočkal, jenže tahle kravina je úplně skvělá. Nové pojetí abbáckých písniček bylo prostě skvělé, stejně tak, jako překvapivě dobrý zpěv Pierce a (už méně překvapivě) Meryl. Akorát u písničky Winner takes it all, na kterou sem se tolik těšil, trošku uklouzla, chápu že hrála citově rozhozenou, ale vypadalo to a hlavně to znělo, že to prostě neutáhne. Písničky výborně pasují do filmu a bujaré veselí se střídá s melancholickou, někdy až vyloženě pesimistickou a posmutnělou atmosférou. Největší zážitek mám z Dancing Queen, kdy konec vypadá jako pochod feministek, u toho jsem se královsky bavil :) A my na maturáku máme téma Mamma Mia!, závidíte, že?! :P ()

Flego

ABBA funguje dokonale, dokonca aj vtedy, keď ich spieva Meryl Streep. Jednoduchý príbeh odohrávajúci sa na čarovnom ostrove je pretkaný dobrými pesničkami, dobrou choreografiou a chuťou hercov dobre sa pobaviť. A že sa všetci bavili svedčí aj príjemná, roztomilá, dobrosrdečná atmosféra, ktorá srší z filmu každou minútou. Takže som sa bavil aj ja. ()

Natascha

Dlouho jsem se žádný film nedokoukávala s takovým přemáháním. To, co mělo být nenáročným odpočinkem, se proměnilo v touhu zakroutit všem těm slepicím na plátně krkem a pustit si pořádnou rockovou vypalovačku, ať zapomenu na ty zprzněné songy jinak neškodné ABBY. Herci všichni naprosto tragičtí (dokonce i jindy výborná Meryl Streep je tu na facku), kamera z filmu udělala promo video pro levnou cestovku, děj dostatečný tak na 15 minutové taneční video a to nekomentuju ty nebohé "Řeky", kteří tam dělali rádoby vtipné křoví. Omlouvám se za poněkud nenávistný komentář, ale dlouho mě nic tak nevytočilo, jako tenhle (bohužel pro mnohé líbivý) paskvil. ()

poz3n

Takovej odpočinkovej film. Neni to samozřejmě o ničem hlubšim. Jednoduchej příběh a hudba ABBY. Ale to zpracování písniček nebylo vůbec špatný, herecký obsazení mi mile překvapilo, v čele se Stellanem Skarsgardem a krásný prostředí udělalo taky svoje. ()

virus10

Muzikály nemusim, ale jelikož tam byly hitovky od ABBY, tak to bylo v pohodě. Český překlad písniček dobře zapadal do děje, který je samozřejmě jednoduchý a přesládlý!! Jinak průměrná záležitost, ale za tu ABBU hvězdíčka navíc... ()

honajz

Třikrát jsem se snažil to dokoukat. Poprvé jsem na to koukal s manželkou a tchyní, a ani ony to nedokoukaly. Pak dvakrát v televizi. Jako vzít populární písničky skupiny ABBA, aby už ty samy přitáhly pozornost, a pak na to namontovat pitomý děj s odkvetlou Meryl, vykulenou Amandou a třemi v tehdejší době nejpopulárnějšími herci, jo, a samozřejmě exotický řecký ostrov, to je prostě normální podpásovka, recyklace, parazitování... Každý videoklip od ABBA je svižnější a napínavější než tenhle utahaný, hysterický film. Navíc ta pohodička, že je jedno, kdo s kým a kdy, je mi taky trošku proti srsti. A herci neumějí zpívat, tudíž ty písničky samy o sobě jsou pěkně zprzněné. Jo, a chlapi mají radši bobry. ()

jonyyy

Klobouk dolů před Meryl Streep, ať už za zpěv, nebo za to, že hrála asi o 15 let mladší ženskou, než sama je. Na šedesátnici vypadá fakt dobře. Pierce byl hudebně asi nejslabší, ale i tak se mi velmi líbil. Neuvěřitelně krásné, prostředí, sympatické obsazení a nesmrtelná hudba dávají u mě dohromady 85%. ()

HellFire

Upřímně nesnáším filmy, které se tváří, jakože v nich běží děj a do toho najednou začne někdo zpívat a všichni předstírají, že je to normální součástí děje. ABBA je klasika a jejich hudba mi nevadí, i když ji neposlouchám, ale sledovat přitom pištoření všech těch ženských, z toho jde hlava kolem. Navíc tak pitomý konec filmu jsem snad ještě neviděl. Alespoň se krásně dívá na exteriéry. ()

Ivoshek

Viděl jsem to vlastně náhodou a nic si od toho nesliboval. A přitom je to naprosto roztomilý film. Příběh je druhotný, jde o písničkové vstupy a ty fungují skvěle. Svoje party zpívají fakt ti herci a je to celé veselé a barevné. Celkově je to blbost, ale mě to bavilo. ()

Kailo

Filmová Noc 2008:Sledovat tenhle film ve tři ráno? No můžu říct že mě to dost oživilo. A jako fanoušek Ex Bonda jsem byl přímo nadšenej._____ ABBA Forever :) 85% ()

SOLOM.

Opravdu nikdy bych si nepomyslel, že někdy ve svém životě uvidím něco podobného jako Mamma Miu! Přece jenom dávám přednost hororům, thrillerům, psycho dramatům atd, nežli muzikálu. Hold „život je občas svině a musí se dělat ústupky“. K mému překvapení, to ovšem zas až tak hrozné (jak jsem čekal) nebylo. Písničky od ABBY sice poslouchají spíš mí rodiče, ale kvůli Meryl Streep a Amandě Seyfried se to dalo přežít. Obě herečky si nevedly vůbec špatně, navíc se natáčelo v pěkném prostředí a navíc jsem se u toho SKORO vůbec nenudil. Takže průměrných 50% tomu přece jenom dám. ()

ReneeS

Není to žádný zázrak, přesto se mi to líbilo nemálo. Z kina jsem odcházela s velmi dobrou náladou (a ne jen jednou) ()

Sofia

Po první minutě se mi na obličeji rozzářil široký úsměv a nezmizel až do závěrečných titulků. Takovou atmosféru jsem už v kině dlouho nezažila. Meryl Streep mi přišla poprvé v životě krásná a celou dobu jsem obdivovala její elán a akrobaticko-taneční kreace. Občas jsem si sice přála, aby Amanda Seyfried přestala kulit ty její obrovské oči a do prostoduchého příběhu radši zazněla další písnička, ale to mi zážitek rozhodně nepokazilo. Tuším, že DVD bude mít čestné místo v mojí sbírce. ()

Ilicka

Velice obskurní počin s hloupoučkou premisou, na kterou byly naroubovány všechny myslitelné hity ABBY. Jednoduchoučké, líbivé, nenáročné, ale já byla celkem znechucená, neb pochopení pro pestré barvičky, flitry a rozjuchané dámy středního věku prostě nemám. Pěvecky se o žádný zázrak nekoná, opravdu dobrá je jen a jen Meryl Streep. Ostatní osazenstvo jí jen nesměle přizvukuje, jen Pierce Brosnan se svou děsivou hlasovou výbavou ční z davu. Choreografie muzikálových výstupů je rovněž nepříliš nápaditá, světlejší okamžiky jsem spatřovala ve Voulez Vouz a Dancing Queen. S mohutnou podporou Merylina charismatu průměr... ()

claudel

Příšerné skeče bandy mladších a postarších žen, které neustále křičí, hulákají a neúměrně skotačí. Celé to zachrańuje Meryl Streep, mužská část ansámblu a písničky, na kterých je to ostatně celé postavené, co si budeme nalhávat. ()

ARI50

Muzikál se mi nelíbí a většinou je fakt nemusím a tady ta komediální troj otcovská záležitost je nuda. ()

Ištván87

Je třeba si říct, že kdyby tam nebyly ty písničky, tak je to jen další odporná americká nápodoba komedií, kde všechny ženské postavy neuvěřitelně hrůzně ječí. Je zde sice o moc lepší herecký obsazení než v jiných filmech, které si hrají na legraci, ale i tak jsem místy trpěl. Ovšem nebral jsem to tragicky, právě proto že jde o muzikál. Tragicky to beru až teď, kdy se tenhle film už 17 týdnů drží v Top 5 sledovanosti u nás, přičemž asi 14 týdnů neslezl z čela. Já vydržím hodně, ale když si uvědomím, že třeba Tobruk, přelomovej film v oblasti české válečné kinematografie se na vrchol nikdy nedostal a z žebříčku návštěvnosti odpochodoval asi za dva tejdny, tak je mi skoro do breku. Za tohle všechno jsem Mamma Mia odebral asi tak 15 %, čili - 45%. Víc ani ťuk. ()

Jenda

V tomhle filmu hrajou hlavní roli ty abbácké songy, scénář je jinak nádherně přiblblej... Na Maryl je přes všechnu snahu vidět (slyšet), že není zpěvák, i když se snaží. Naopak mile mě překvapil Pierce Brosnan ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část