Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

Spielbergo

Příjemné pokoukání, ze kterého šlo vyrazit víc. Tak už to ale koneckonců s takovými díly bývá. Maximální podobnost s Van Helsingem. Ovšem deštivě pochmurné, dušičkově studené a podzimně potemnělé lesy já rád, tuze rád. A když se v tom marastu ještě prohání boha hledající kruťák v černém vlajícím plášti, s kloboukem otců poutníků vraženým do čela a s šavlí u pasu, pak je dojem výborný. Jako pohodový akční film pro totální vypnutí a odreagování mohu jen doporučit. ()

Kobain

Na tenhle film jsem se hodně těšil a nezklamal mě. Všude samá krev a špína, úplně jiný styl fantasy než Pán prstenů. Není divu že si v americe nenašel distributora a původně plánované další dva díly nebudou, chybí tu totiž veselá postavička která by se Salomonem držela za jeden provaz a sem tam utrousila nějaký vtípek. Tohle je drsná, krvavá a zábavná fantasy. Howardovi by se tenhle Solomon určitě líbil. ()

kadles

Temný příběh, hlavní postava, dobrá hudba... Vyšší hodnocení bohužel sráží velký chodící Transformer. ()

kenny79

Film o tom jak se z krvelačného Solomona dobrák stal, a ďáblovi zadek nakopal. PS: Vašutovi ta role zabijáka docela slušela. ()

koza3

U některých momentů mi tuhla krev v žilách. U jiných mi zase hrála v hlavě opice na píšťalu, protože jsem se neskutečně nudil a brečel nad nelogičností (vlajka Anglie v roce 1600 vypadala úplně jinak - hned 1.scéna filmu ; potká rodinku ve vozu, řekne jim, že s nimi nepojede, oni jedou dál, ale potom ho zachrání v lese... to jeli pozpátku?). Bojové scény a některé hlášky jsou tak trapně udělané, že jsem si u toho stihnul ostříhat nehty a uvařit kafe. Na druhou stranu některé momenty mi otevřely pusu dokořán, protože jsem takovou scénku opravdu nečekal (žádná pohádka, ale realita 17. století - tedy fantastická realita :-). Film byl pro mě vyloženě oddechovka, u kterého jsem si odpočinul po dlouhém nudném pracovním dni, ale myslím si, že nápady se daly více rozvést a stačilo málo a měli by jsme tady dokonalou akční řežbu. Škoda, ale i tak si 66% zaslouží. Po druhém shlédnutí snižuji na dvě hvězdy. Ztotožňuji se s prvním komentářem a přidávám více nudy. Prvních 5 minut je Solomon strašně zlej, aby po zbytek filmu vypadnul z oka Ježíšovi co se sekání latiny týká. Stylizace do dlouhého kabátu a klobouku mi připadala strašně out ( a to má film jen deset let), ale to zřejmě vychází z předlohy. O chlup víc mě iritovala celá mormonská rodinka... no prostě není to lepší než posledně,ale na relax u telky to stačí. ()

Psychotic17

Jako fanoušek temné (tedy ne-pohádkové) fantasy jsem si snímek samozřejmě náležitě užil. Sice výrazně ničím nevyniká, ale pomalý postup v ději dokáže skvěle zamaskovat zajímavými scénami, které nepovolí divákovi se delší dobu nudit. Absence draků a dlouhouchých elfů metajících šípy či ohnivé koule si zaslouží ocenění už sama o sobě. 70%. ()

Prochy84

A takhle to dopadne, když si režisér neumí nasměrovat scénáristu ( přestože se jedná o jednu a tutéž osobu), to byla prostě hrozná slátanina...S čistým svědomím zklamání roku. ()

Yambo

První americký tvůrce, který natočí podobný film bez zběsilé kamery, nasrávajícího střihu a choreografie, se stane novodobou legendou. A to je možná smutné. Do té doby si musíme vystačit s průměrem, který pobaví, ale nenadchne, nebo se spíš obrátit na asii. Jak už zmiňují ostatní, je tam trochu Constantina, Van helsinga. Ještě dodám že bahení atmosféra mi připoměla Excalibur, což je ostatně největším plusem tohoto snímku. ()

x_ander

První půlhodinka filmu je velice slibná - drsná atmosféra "špinavého" fantasy, přeměny tvrďáckého hrdiny, prostě všechno šlape tak, jak má. Jenže čím víc stopáže uteče, tím víc se Solomon Kane boří do šíleného klišé, až jsem se občas musel usmívat, jestli tohle někdo myslí vážně. Že mají filmy tohoto typu slabší scénář, to by šlo přehlédnout, ale tady jej spisoval někdo po lobotomii. Chování postav nedává vůbec smysl a některé průpovídky jsou úplně mimo. Ve výsledku nám zůstavá akční fantasy béčko s charismatickým hlavním hrdinou, ale nic víc. 50% ()

Forum.

Absolutně nezvládnutý film. Celou dobu jsem čekal až příjde náký ten zlom ,ale nepřišel. Jak můžete po tomhle nadávat na Van Helsinga ? Za snahu dávám 45 % ,ale to opravdu jenom z lítosti k režisérovi mohl z toho vytěžit mnohem víc. ()

route60

Kdyby byl Solomon Kane čistý horor byl by to parádni film ale i tak se jedná o slušnou filmovou jízdu s výbornou atmosférou hlavně skvělá hudba Klause Badeta která výborně doplňuje všechny scény Solomona, Vašut zahrál skvěle svého zmetka. ()

g3rtrud

Silné 4*, film mal vynikajúcu atmosféru a poriadneho hrdinu. Príbeh nieje dokonalý ale keďže ide o akčné fantasy tak to nieje nič strašné. ()

Kennedy_R

Pro mě kvalitně zfilmovaný Howard se svým drsným hrdinou jako v knižní předloze. Skvělý výběr hlavní postavy (Purefoy) i hudby (Badelt). Mělo to své chyby, ale rozhodně povedenější než nový Conan. ()

Domas88

Jako příběh bych si malinko dokázal představit jinak, ale tyhle filmy mam rád a neomrzí mě.. Navíc hezky utíká a je napínavý, čili zavírám oči nad nedostatky :) ()

DaliborekD

Zpočátku dost amatérsky působící temná fantasy se postupně přelévá do eposu, sice s malým záběrem, který se nebojí krve a násilí, ale ani emočně silných momentů. Kane v podání směšně chraptícího, ale přesto dostatečně charismatického Purefoye, se prosekává v neustále zablácených, spálených a celkově hnusných kulisách až ke svému rodnému hradu, kde musí zachránit sličnou pannu. Jasně, je to patos, ale zároveň úžasně naivní a přímočará cesta prokletého hrdiny za vykoupením, která vykazuje všechny známky guilty plesure, přibližující film třeba k Barbaru Conanovi. Ono styčných ploch s původními Conany je celá řada a nejen společný autor knižní předlohy. Moc mi nesedlo prostředí českých lesů a hájů, které mi asi nikdy nebude připomínat středověkou Anglii, ať už se o to snaží Bassett nebo Terry Gilliam. Na druhou stranu technický dojem a výpravu neskutečně zachraňuje Badeltova hudba, která je úžasná. ()

calculus

Období stejně temné, jako duše hlavního hrdiny. Po slibném začátku film začíná ztrácet dech. Došlo i na okamžiky, kdy jsem se musel hodně nutit, abych se nezačal smát... ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)