Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

..Lucas..

Film, ve který ve vás zanechá pohodu. A to je především zásluhou Ellen Page, která Juno ztvárnila tak, že jí vlastně přejete cokoli, pro co se rozhodla. Velmi příjemný zážitek. ()

Maq

Sympatická titulní hrdinka, rozumně vystavěný příběh, inteligentní a vtipné dialogy, žádné velkohubé hovadiny. Na druhou stranu, člověk se smíchy neláme, neutírá slzy, nežasne. Celkem sdílím pocity uživatele gudaulin. Je to uhlazené do pohody, chybí nepřítel a osudový konflikt. Hezký a chytrý, nikoli velkolepý film. ()

slunicko2

Komedie bez úsměvu, drama bez prožitku, romantika z plastu. 1) Vlastně se mi na snímku líbily jen dvě věci: 19letý Michael Cera, jehož ňouma zde ovšem nikterak sexy nepůsobil, a písničky skupiny The Moldy Peaches._____ 2) Výstižný koment: audrey.ley**. ()

PAGE

Velice milý a dle mého názoru jasně pětihvězdičkový film. Film pro celou rodinu klidně od deseti až po devadesát let. Myslím, že každý si v něm něco najde, jen houšť takových filmů made in USA. ()

01Zuzana10

pred tymto filmom som mala predsudky. - film o tehotnej 16-tke napisany byvalou stripterkou a predsa vyhral Oscara? nee, to nebudem divat! A predsa... ani neviem ako..a zrazu som si zohnala /;)/ Juno. Tak som si to pozrela a .. nevim, ci som mala priliz dobru naladu alebo co, mne sa to pacilo! Zlaty, mily filmek.Dobre obsadeny, obcas fajn spracovany, velmi prijemny a nenapadny super soundtrack, stipka humoru, celkovo nie tazky pribeh, zadne moralizovanie... mne sa to pacilo! :D len 1 fakticka poznamocka: atlet a nie je slachovity? vlastne 2 poznamocky: to moralizovanie by sa mozno trochu zislo, bo takto to tehotenstvo 16-tky strasne zlahcili. Potom to vyzera, ako keby najvacsi problem bolo, ze jej ludia furt civia na brusko. ()

charlie.x

krásnej film ze života. Ellen Page je skvělá a minutu po minutě mi přirůstala k srdci víc a víc. A hudba nemá chybu. Od první písničky až do poslední paráda.***** ()

Damiel

60 % - Některé věci jsou paradoxní. Do českých kin dříve dorazila parodie Disaster Movie, která si z překvapení loňského roku jménem Juno utahovala, než snímek Juno sám… V USA měl premiéru před rokem, v zimě získal Oscara a další tři nominace, byl nominován i na tři Zlaté glóby – a v českých kinech stále nic. Tuzemšťané se dočkali až nyní, v říjnu 2008. Příběh středoškolačky Juno (Ellen Page), která hned při prvním sexuálním zážitku přijde do jiného stavu a rozhodne se svízelnou situaci řešit jinak, než by asi udělala většina šestnáctiletých děvčat, je milý film, který potěší. Zejména díky výtečnému výkonu Ellen Page, která své hrdince dokázala vetknout dojemně kouzelnou auru dospívání – částečně pořád dětsky naivní, částečně si myslící, že už zná veškeré fungování světa. Zkrátka klasická puberťačka. Page jednoznačně Juno udělala, spíše měla dostat Oscara ona než scenárista Diablo Cody. Nebýt ale Page, je Juno sice dobrým, ale zase nikoliv výjimečným filmem, který by člověku utkvěl nějak dlouho v paměti. Zajít na něj ale rozhodně na škodu není. Už jen kvůli výtečné Ellen. ()

Easykk

Neotřele vyprávěný příběh neplánovaného těhotenství. Ellen Page mi v tomto filmu učarovala nejen svou rolí (takhle hláškující mamku bych bral všema deseti) ale celkově svým projevem..od Juno patří k mým top!! ()

Herr_Flick

Oblíbenost u obou pohlaví je, jak koukám, úplně jiná. Oprsklá puberťačka Ellen Page, punková omáčka a Michael Cera, který zřejmě ještě dalších 10 let nevypadne ze své tradiční role teenagerovské trosky. Těšil jsem se na svěží komedii nebo alespoň náznak dramatu. Nemám rád tento typ, vystavěný na co možná nejvíce opakujících se trapných situacích. „Sexuálně aktivní, sexuálně aktivní, sexuálně aktivní, …“ Nicméně několik momentů to mělo, takže za 50% ()

Murrro

Výborná Ellen Page na čele solídneho hereckého zoskupenia v príbehu o dievčine, ktorá len včera bola dieťaťom a dnes je... tehotná. Ľahkou rukou napísaný a režijne zvládnutý milý úsmevný film, cynický ako hlavná hrdinka, s dobre vykreslenými postavami a relatívne neveselým happyendom. ()

Aiax

Hlavní a zřejmě i jedinou podstatnou předností Juna je neuvěřitelná Ellen Page, která by mohla charisma vyvážet zdarma do Německa, a ještě by jí vyzbylo až do důchodu. Její puberťácky cynický, leč ukrutně sympatický pohled na svět, si pobrukuje v dokonale zmáknutém kontrapunktu k jinak rozjasněnému a pozitivnímu naladění zbytku filmu. Absenci poslední hvězdičky u mě osobně zavinilo několik menších výhrad, například klasická scénáristická nerealita, kdy všichni ve filmu nemluví, nýbrž sypou urputně vtipné hlášky, nebo jakási celková jogurtová lehkost filmu, který vejde a neublíží a bez božské Ellenky by si na něj zřejmě nevzpomněli ani pořadatelé malých nezávislých festivalů, natož oscarová Akademie. Výsledný dojem však rozhodně pozitivní, ostatně já mám lehký jogurt moc rád. ()

CageDepp

Souhlasim s většinou, že asi nejlepší film na tohle téma. Ellen Page byla dokonalá její roli jsem ji věřil hnedka po pár vteřinách. Puberťačka, jak má být, líp to zahrát asi nejde. ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 11.7 2016 | 79% | Ellen Page zahrála skvělou roli, kdyby to bylo víc jako drama a míň jako komedie a tvářil se ten film víc vážně, tak bych dal plný počet. 75% ()

grogodil

Ellen Page ako roztomilá kámoška odvedľa, ktorá sa musí odrazu vysporiadať s pomaly rastúcim bruškom je proste neodolateľná, prirodzená, úžasná a skvelá... milé, vtipné a na záver až prekvapivo dojemné a čo je hlavné, bez nasilu tlačených moralitiek a poučení, takže z toho človek na záver nemá pocit akoby sledoval Krok za krokom. ()

Colonist

Největším kladem filmu je Ellen Page, která ve své roli působí věrohodným dojmem, neboť vážně vypadá jako obyčejná holka od vedle... ()

Dexter1

Juno je veľmi príjemná a oddychová komédia s inteligentným humorom a skvelými charaktermi. Možno to dakomu na prvý pohľad príde, že sa jedná o teen komédiu, ktorá sa hrá na citovú drámu, tak to nie je pravda. Skutočnosťou je, že v podstate celý film je dráma zaoberajúcou sa vážnou témou s niekoľkými milými a úsmevnými vsuvkami. A čo sa týka Juno samotnej, tak takú holku chcem dakedy vo svojom živote stretnúť. ()

sssssycak

Film o tom, když "děti" májí děti. Naivní a světem nepoznaná sarkastická Juno, které se život náhle změní a ze dne na den se musí naučit odpovědnosti, ačkoliv je jí teprve 16. Budete se smát, budete se bavit, ale nakonec o tom budete skutečně přemýšlet. Ne všechno jde vždy snadno a podle plánu. Všechny dialogy jsou jako vystřihnuté ze života, a perfektní Ellen celý film táhne. V tomhle filmu prostě musíte zbaštit každou větu Tento snímek ve mně zanechal mnoho rozličných dojmů a vím, že na něj budu ještě dlouhý čas vzpomínat. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009