Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Skip

Juno je takový vcelku zábavný film, v němž jednoznačně dominuje Ellen Page, která umí z té svojí tlamičky vypustit to, co si scénáristé vymysleli, a diváka to docela pobaví. Díkybohu nikdo netlačil moc na pilu, takže v ani jedné rovině filmu (komedie/drama) se nedostáváme to trapných situací (smích za každou cenu/slzy za každou cenu). Zkrátka hlavní hrdinka vzala vše na svá bedra a obstála se ctí, zatímco ostatní jí jen tak jako přihrávali. Tuším, že za chvíli budu muset hodně hledat v paměti, o čem to ten film vlastně byl a jednotlivé scény se mi budou s těží vybavovat. Juno prostě jen tak obešla kolem, mávla na mě, já se usmál a už začíná pomalu mizet. ()

Dont

Veselý, milý a nakonec i trochu dojemný snímek o podivínské dívce Juno, která má skutečně zvláštně praštěný pohled na svět a bavilo mě dívat se na něj hodinu a půl jejíma očima. Povedlo se obsazení rodičů, J. K. Simmons i Allison Janney sehráli své role výborně. Kralovala ale mladičká Ellen Page, která byla až neuvěřitelně přirozená. Film je postaven právě na jejím výkonu a důvtipném scénáři. Velká pochvala také za zdařilé titulky a hudební doprovod. ()

Aleee89

Film Juno mě zaujal, když jsem ho zaregistrovala v souvislosti s Oscary. U nás se o něm moc nemluvilo, do kin se nechystal, což mě dost překvapilo, protože jsem myslela, že právě toto je pro kina to pravé ořechové. Ale nakonec se dočkali i čeští diváci... Už úvodní titulky si vás získají a řeknou vám, že tohle je sice stokrát omílané téma, ale v novém, atraktivním hávu a určitě se nechystá tuctový film! Juno je hrdinka sympatická, milá, líbí se mi, jak bere věci s nadhledem, jak je sarkastická... Film je moc fajn, velkou zásluhu na jeho úspěchu má kromě Ellen Page také scénář, který byl právem oceněn Oscarem. Neubráním se srovnání se Zbouchnutou. Ta byla taky dobrá, ale Juno je mi bližší, nejen věkově. Takže suma sumárum, Juno se povedlo. Brilantně tento film předvedl, jak se dá ohrané téma převést do atraktivní, realistické, humorné, zajímavé a zároveň sympatické filmové řeči. ()

L_O_U_S

Když nám do školy přišlo DVD s tímhle filmem, řekl jsem si, že nechám kolegyni, ať se na něj se studenty podívá sama a já si půjdu do kabinetu dělat prezentace do filmového klubu. Filmy tohohle druhu totiž tak nějak nevyhledávám. Nakonec jsem se ale díval taky a byl jsem mile překvapen. Scénář je poměrně civilní, obejde se bez klišé, Juno je celkem sympatická a soundtrack dobře zvolený. Vadila mi snad jen postava nevlastní matky, která mi připomínala Leonardovu mámu z Teorie velkého třesku. (870.) ()

Mickalle

Krásný odpočinkový filmek, sice nemá skoro vůbec místa, která by v nás udržovala nějaké napětí,ale to vůbec nevadí. Prostě pohoda :D ()

Suzana

Juno je příjemně natočený film o prekérní životní situaci – řekněme nechtěném a předčasném těhotenství. Hlavní hrdinka v bezprostředním a mírně ztřeštěném podání slečny Page si získává mé sympatie hned na začátku. Rozhodne se totiž podniknout něco, co je v mých očích skutečné heroický výkon – dítě dá k adopci páru, který po něm už na první pohled velmi touží. I když…né tak docela. Juno je zkrátka sympatická postava – dokázala se smířit se svou situací bez zbytečného sebelitování a depky, naopak vše ironicky komentuje a nakonec dochází k závěru, že na lásku, potažmo na rodičovství musí být dva. ()

Fanucci

Výborné hlášky, hlavní hrdinka a její sarkasmus mně sedly dokonale. Chytrá, netypická a místy drsná komedie, která zjemní přesně tehdy když má:-) Jason Reitman umí. ()

Frenegonda

JUNO nebyl film pro mě. Vadí mi americká dikce i akcent. Juno ještě (asi záměrně) mluví jak blbka. Chová se nedůvěryhodně. Rodiče reagují na oznámení své 16ti leté těhotné dcery dost vlažně...až mi oči přecházely. Suma sumárum tehle film já objektivně ani subjektivně hodnotit nedokážu. ()

Chrysopras

Zajímavý téma, dobrej scénář se silnými momenty, výborná představitelka Juno a solidní další herecké výkony, ale zas takovej zázrak to podle mě neni... I když, ta blízko mě sedivší paní v kině, která vzlykala už od poloviny filmu a pak marně štrachala v kabelce po kapesníčcích, byla asi spokojená na 200 % :-))) A zapomněl jsem na zvláštní hudební složku a nádherný intro! ()

Eldrick

Nudné a otravné postavy, nevěrohodný děj a především Ellen Page, kterou nemůžu od HARD CANDY vystát. Film pro chudý těhotný puberťačky bez mozku. A ty Oscarové nominace budiž důkazem, jak Akademie ztrácí svůj kredit u veřejnosti. ()

Mikarda

Reitmanův zábavný styl režírování, hravý soundtrack a skvělá Ellen!!! Scénář byl místy sice divný a reakce rodičů byly ubohé a nevěrohodné, ale stejně jsem se bavila a **** si tento film určitě zaslouží. ()

fmash

Mohli bychom se tu chvíli pozastavovat nad morálním poselstvím tohoto „indie“ dílka a nejsem si jist, k čemu bychom dospěli. Na jedné straně nekonečně cynický a dekadentní postoj k určitým univerzálním hodnotám (jako je nově vznikající život, rodina etc.). Na straně druhé pak skoro stejně nekonečně laskavý a snad až povznášející vztah k lidství a lidskosti (jako je rodina, přátelství, sounáležitost etc.). Přijde na to, zda měřítkem všech věcí je člověk, či li nic.            Všechno je relativní a já byl vlídností a nenápadnou skromností Juno potěšen, nemluvě o hudbě, která se k filmu a jeho zpracování skvěle hodila. ()

Petroff

Celou dobu hraje celkem protivná muzika a ta holka je rozumnější, než úplně všichni kolem. Trošku moc pohádka!! ()

d-fens

ak si odmyslím réžiu, je lepšie, keď sila filmu a jeho potenciál dotknúť sa diváka je v rukách scenáristu a hercov (v tomto prípade samozrejme najmä Ellen Page), alebo v rukách tvorcov špeciálnych efektov a skladateľa hudby ? pre mňa je odpoveď jasná.... Juno & spol. sú do mojej prázdnej duše oveľa väčším prínosom! .... a to hovorím ja, ktorý má na prvom mieste v rebríčku 2001: a space odyssey :)) (tam sa však réžia odmyslieť samozrejme nedá :) ()

Kate...

Takové originální drama s komediálními prvky se sympatickou Ellen Page, jejíž postava fakt byla hodně svá, střeštěná, jiná... to se mi líbilo, moc. ()

Beagle

Tenhle film je o správných rozhodnutích, tak jedno udělejte a podívejte se na něj. A kdyby vám nesednul (což pochybuju), pomerančové tic-tacy to spraví. Jednoznačně. ()

maverick10

Hlavnim a asi jedinym opernym pilirem celeho filmu je Ellen Page. Vsechno se toci kolem 16 lete stredoskolacky, jejiho pupiku a prorizle drzticce. A jde ji to vskutnu skvele. Namet a samotny pribeh neni nikterak oslnujici, ale k tomu aby se vyvysil nad ostatni staci jen dobry scenarista. Jeste poznamka k M.Cerovi, jeho talent zahrat spolehliveho, avsak retardovaneho sportovce, v trenyrkach ve kterych nic neschovate, je uzasny. Az mi ho bylo lito:-) ()

Katarine

Velké překvapení. Tenhle film se mi fakt moc líbil. Oscar za scénář je rozhodně zasloužený. Ellen Page jsem viděla hrát poprvé a podle mě předvedla obdivuhodný výkon. Už jsem jednou napsala do svého komentáře, že v jednoduchosti je největší síla. Tenhle příběh to rozhodně potvrzuje. ()

BitlDjus

Naprostá filmová senzace. Opravdu příjemný snímek o takovém mládí... Ellen Page a Michal Cera byla opravdu parádní dvojka ale ještě více mě potěšil svojí rolí J. K. Simmons, jako pohodového otce který chápe pocity a situaci své milované dcery. Juno je film který si rád pustím několikrát za sebou a vím, že mě neomrzí. Reitman hází jedno veledílo za druhým, jeho filmů se opravdu nemůžu nabažit... jen tak dál. ()

Eržik

V jednoduchosti je asi opravdu síla. Hlavně když je to podáno takhle odzbrojujícím způsobem, kdy se prostě jen bavím tím jak se příběh ubírá a postupně se vše řeší. Lahodím si na výkonech herců, kteří působí příjemně přirozeně a mám pocit jako by to byli mí vlastní sousedé, spolužáci, kamarádi... Zasmál jsem se, nadchnul, dojmul, ale i zamyslel. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009