Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Torision

Pro mě těžko ohodnotitelnej film. Obrovským kladem tohodle filmu jsou herecký výkony, především Ellen Page ,ve který se objevil obrovskej potenciál a která hraje svoji roli jako kdyby šlo o život, a Jennifer Garner, která svoji roli hraje překvapivě taky dost přesvědčivě. Jason Reitman nasadil filmu dost pomalý tempo, který často podporuje i jednoduchá až depresivní hudba. Po dějový stránce je to možná až moc pravdivej film, kterej se ale dost často a celkem zbytečně pokouší o přesah. Ale stejně mám celkově z týhle záležitosti, která nejspíš nepříjde na Oskarech zkrátka, dobrej pocit. ()

Crazer

Již úvodní titulky diváka posadí do křesla. Do toho křesla, kde se to právě odehrálo :), všechno je hravé, veselé, příběh 16ti leté teenegerky ze všedního života. Zapůsobila na mě Ellen Page, která svou mocí utáhla celý film a divák se neměl čas ani nudit. A hlavně hláška "mám tvé kalhotky, a já mám tvé panictví" mě hodně pobavila .. ()

schizmo

Trošku zbytečně přeceňovaná záležitost stavějící na neodolatelném šarmu a kouzlu herečky Ellen Page. Do klasicky siláckého amerického řešení situace navlíknuté poměrně ožehavé téma co s přícházejícím dítětem, když ho nechcete. Krom hlavní linie příběh poodhaluje reakce rodiny, přátel, spolužáků i konflikt adoptivní rodiny. Jak říkám, obyčejný film, který tlačí hlavně Page. ()

ladko

V mojich očiach precenená záležitosť...Málo vtipné, málo dojímavé. Tu toľko ospevovaná Ellen Page mi prišla svojou "coolovosťou" a večným oslovovaním každého "dude" mierne otravná. Naopak rodičia Juno boli super, najmä Simmonds vždy keď sa zjavil, tak som sa neubránil smiechu. A Cera mi tiež nevadil("Whose idea was it?":)). Soundtrack sa mi zdal tiež trošku čudný...Ale chápem asi prečo sa niekomu môže fakt páčiť tento film, len mne akosi kompletne nesadol... ()

zdepapepa

Nevím, nežiju v dnešním USA ale jestli takhle mluví děvčata tak to potěš pánbůh. To co do prvotního dojmu z filmu. Pak stojí za zmínku už od úvodu dobrá hudba, která silně se opakujíc, se ke konci filmu omrzí. Přeci jen mohl být hudební doprovod pestřejší než na pár melancholických kytarovek... Sestava postav je hezká, pestrá a co je hlavní - uvěřitelná! (jak říkám, kromě té řeči děvčat) I zdánlivě nesympatické postavy jsou zde sympatické a příběh plyne klidným tempem až do finiše. Ten se ale bere trochu vážně takže tím film pak trochu trpí. Závěrečné mirné klišé dodává filmu trochu mdlý dozvuk, což ale zbytek filmu naštěstí nemá. Co do srovnání - Zbouchnutá hraje na úplně jinou notu čili to odpadá, N. Dynamite je taktéž jiná liga (pouze herecké obsazení je tam ze stejné věkové kategorie). Nejlepší by bylo srovnat s o několik tříd lepší loňskou Little Miss Sunshine. Podobný feeling, ale dle mě zasloužení oskaři. Tomuhle filmu bych je nedával... ()

Defaultovna

Film by bol dobrý...keby mi nevadila otrasná hlavná hrdinka. Ellen Page mám rada ale "som-vulgárna & divná-a-je-to-cool" postavy naozaj nemusím. Škoda. ()

Krissty

Konečně jsem Ellen Page přišla na chuť. A vlastně i Michaelovi, protože ani on mě nikdy moc nezaujal. Co si budeme povídat, není to žádný lamač dívčích srdcí, ale tady mě teda totálně zlomil. Juno je skvělý film, ve kterém je absolutně všechno, co tam má být. Nic tam neschází ani nepřebývá, všeho je tak akurát. A hlavně mi připadá až neuvěřitelně skutečný. Všechna rozhodnutí a chování hlavních postav mi skvěle sedělo. Prostě nemám co vytknout a můžu se fackovat za to, že jsem Ellen Page neměla moc ráda. ()

Bakllazaan

Je to přesně tak jak jsem slyšel z doslechu. Pro mě rozhodně film roku, možná milénia. Kčertu se speciálnimy efekty, comicsovými hrdiny a světelnými meči:)....TOHLE je báječnej film. K tomu ta ksvělá hudba, která je tak osobní že OSTíky Quentina se můžou zahrabat. Tohle se proste celý povedlo. Jen si pro sebe doufám, že takovýto styl filmu (vizuálně se lehce podobá Nauce o snech) se mi nikdy neokouká!!! PS: Jaký druh člověka může dát jméno dceři Liberty Bell?:)))) ()

verbst

Paráda. Oscar zaslouženej. Smál sem se a pak mě to i dojalo... vlastně ani nevím proč se mi to tak moc líbilo. Reitman je prostě typek 80% ()

Premiere_*

Kdyby byl Woody Allen zbouchnutá středoškolačka, byl by asi podobně vtipný a okouzlující jako Juno. Originálnější tragikomedii o starostech s dospíváním jste zaručeně ještě neviděli. ()

Wysch

Co si budeme povídat, Juno je uhýkaná kýčovitá a prvoplánová fraška, jejíž poetika stojí převážně na klišoidní zápletce a ještě víc klišoidní postavě puberťačky, která mluví tak, jak jí zobák narostl. A co si budeme povídat, bez Ellen Page a Jennifer Garner bychom se na ten film ani nemrkli a kdyby nebylo skvělého písničkového soundtracku, ani bychom ten film neposlouchali. Přesto je Juno hezký film, nenáročný, podmanivě podsouvající svojí myšlenku a zbytečně zazdívající nejzajímavější postavu Paulieho, jehož charakter bych spíš přivítal jako ten hlavní. Dohromady ale po shlédnutí přidávám svůj jedinej výkřik: "Ellen Page je kus a má šmrnc a tu nafouknutou puberťačku jsem jí baštil." [DVD] ()

LV.Helter

Civilná a miestami fakt milo naivná realistický komediálna "depka", ktorá ťaží so skvelého režíjného talentu a vybruseným scenárom. Reitman si ma ziskal už predchadzajúcim (Thank You for Smoking) a tým len potvrdil, že v momentálných sociálných komedii nemá žiadného konkurenta. ()

Dero

Na malém prostoru perfektně rozehraná konverzační komedie. Postava Juno sic nereálná, v šestnácti letech těžko hledat takový nadhled a zároveň rozhodnost, přesto půvabná a výtečně zahraná. Z dalších herců stojí za povšimnutí uhrančivý J. K. Simmons v roli otce Juno. Jednoduchá zápletka vyloží všechny své trumfy na stůl v první polovině filmu, aby se ve druhé polovině stihlo vše "vyřešit". Juno je skutečně hodně uzavřený film s charaktery bez jakéhokoliv mimodějového přesahu, čekáte-li tedy košatý svět, nad nímž budete moci dlouze přemýšlet, zde jej nenajdete. Stačí se však rozhlédnout kolem sebe. Rozhodně doporučuji ke shlédnutí, ale nikoliv jako bláznivou komedii, nýbrž hořkosladkou hru na jevišti malých pravd. ()

Asgy

Pohodový příběh o obyčejné mladé slečně, která musí řešit vzhledem ke svému věku neobyčejný problém...Když vezmu v úvahu, že se toho za celý film zase tolik nestane a zápletka není nijak složitá, tak se divím, že jsem se nenudil, ale bavil :-) ()

katasta

5* za Ellen Page. V tomhle filmu jsem jí viděla poprvé a naprosto mě nadchla. Je tak přirozená až to snad ani neni možné, jako by tam hrála snad sama sebe... + skvělý téma, pěkně zpracovaný, hudba přesně podporující náladu filmu ()

mysiak

Veľmi príjemná indie komédia...relax a pohodička..skvelí herci a vynikajúci režisér...tak toto môžem hocikedy :) ()

ivishka

Juno si mě svou zvláštností získala :-). Nedokážu si představit co bych dělala, kdybych se ocitla v takové situaci..Tato slečna ovšem všechno bere uplně s jiným pohledem. Už od prvního záběru se po celý film ke každé klíčové scéně lyne nádherná hudba - přesně pro moje uši. Aby toho nebylo dost tak výkony herců byly jedinečné a naprosto skvělé. Líbila se mi nepředvídatelsnost děje s kterou se setkávám málokdy. Nádherný konec :-). ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009