Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

Fallen_One

Slušný thriller, jehož základní pointa co se odhalí na konci tu už několikrát byla, ale je to podané vcelku zajímavě a ne tolik klišoidně. Emily Browning je místy dost protivná, blízko k tomu má i Arielle Kebbel. Ale to je asi holt už součást role. Kdo má rád nenáročné thrillery (horor to teda nebyl ani omylem) tak bude spokojený. ()

Flynn

Originál, podle kterého byl remake udělán jsem bohužel neviděl. A tenhle film, pro mne po nějaké chvíli ztratil trochu na tempu, kdy si člověk uvědomil, že mysteriozní stránka filmu jsou pouhé sny a přeludy, a nehrozí z nich vpodstatě žádné nebezpečí tak pro mne veškeré napětí opadlo. Závěr se snažil být nějaký až moc překvapivý, a byl trošičku moc komplikovaný... škoda, začátek vypadal hodně slibně.... ()

U_S_O

Horory či thrillery tak často nepozerám ale tento stál za to. Bolo tu niekoľko dobrých lakačiek plus jedna naozaj exkluzívna, pri ktorej som takmer aj vykríkol :) Príbeh bol tiež zaujímavý, najmä ten koniec a chvíľu som aj rozmýšľal nad 5* ale rozbeh to malo vlažný, takže dávam za 4* a začínam si všímať (moju rovesníčku) Browningovú, ktorá ma najskôr oslovila vo fantasy Sucker Punch, takže sa teším na jej ďalšie filmy. ()

pufina

Podceňovaný film. Emily Browning je výborná herečka, se svou rolí zde si poradila více než skvěle. Obsah jsem si dopředu nepřečetla, díky čemuž jsem pak o to víc byla překvapená a o to víc mě film bavil. ()

Juto

Zaujímavé a jedinečné prvky filmu účinne kompenzujú formálny spôsob, akým sa dej vyvíja.Skúsení fanúšikovia hororu zostanú pravdepodobne o krok pred filmom, ale aj tak je to príjemná jazda. 6/10 ()

emo

Vcelku slušný a miestami až nadpriemerný thriller. Koniec je síce trošku pritiahnutý za vlasy a zďaleka už nie je originálny, ale v minuloročnej záplave Á-čkových sklamaní je to vcelku príjemné prekvapenie. ()

tom88

Šokujúci záver a pointa na mňa nezapôsobila, iba nechala množstvo otázok, bohužiaľ film nebol taký dobrý aby som kvôli otázkam opätovne pozeral. Nie je to zle natočené, no stále sa to nedokáže odraziť od toho momentálneho hollywoodskeho priemeru. Posledné roky nepriniesli žiadnu slávu a Príbeh dvoch sestier nie je výnimka. Keby sa bolo aspoň počas filmu čoho zľaknúť, ale nie, o horor sa nejedná. Na zahodenie, ale tento film nie je. 55% ()

tomeek

On to ani nebyl tak horor, jako thriller s prvky hororu a většinu času se to udržovalo na hranici mírného nadprůměru (ovšem všechny tři hlavní hrdinky by si zasloužily uplně jiný žánr :)) ale ten FINIŠ! Konec totálně otáčí můj názor a zvedá dojem z filmu, protože už HODNĚ dlouho jsem nezažil, abych pointu rozdýchával asi deset patnáct minut... Znamenitý závěr a narůstající úchylka k Emily mě s naprosto klidným svědomím nutí dávat 4 hvězdy. Přesně jak píše Enšpígl... cítím to hodně podobně :) Skvělá hudba, Emily opět v cvokhauzu a tísnivá atmosféra! Vcelku rád bych viděl asijského předchůdce. ()

Nivenx

Nezvaná je film s okoukanou a neoriginální pointou, ale jinak film funguje parádně. Skvělá tajemná atmosféra, sympatické herečky, parádní kamera a efekty. Hold, když je někdo magor, tak musí být pořádný. 70% ()

TomStall

Příjemnej film, jen škoda že pointa mi byla celkem jasná už od začátku - taky vinou dementního českého názvu filmu. Pár pěknejch lekaček a mrazivejch momentů a hlavně jak na Elizabeth, tak na Arielle s Emily se fakt dobře kouká:) ()

Estrellita

Velmi snadno předvídatelný lehký thriller. Věčně omílaná rádoby šokující pointa je naprosto jasná už asi v polovině filmu a mnoho děsivých scén jsem tam vážně nenašla, přestože jsem hledala opravdu důkladně. Na druhou stranu - herci jsou příjemní a příběh relativně odsejpá. 50% ()

Hillock

Kdo neviděl, ať nečte můj komentář!!!! Pro mě konec nebyl šokující, poněvadž jsem to tušil. Akorát jsem nepoznal, že její sestra je mrtvá. ()

karlik4801

Průměrný horor a tuctovým koncem, který je ale v podání Emily Browning na tři hvězdičky. To ona celou dobu držela laťku tak vysoko. Bohužel jsem tu nenarazil na nějakou obdobu hnusnejch holčiček (Samara), jak jsem očekával. Jednou jsem se i lekl. Nezvaná víceméně nabízí více zajímavou, než hororovou podívanou. ()

viperDavid

Skláním se před výkonem Emily Browning. Psychopatku umí hrát dobřě i když děj filmu jí trošku prozradil. Příbeh však byl moc pěkný, reálný dobře promyšlený. Jiný konec jsem ani nečekal, ale to nevadí. Moc se mi to líbilo 4* ()

Toto

Slabučký film s absolútnym nemehlom v hlavnej úlohe (Emily Browning), ktorú vyhrabal režisér niekde v ochotníckom dedinskom divadle nezlepšilo ani 300x sa opakujúce ,,šokujúce rozuzlenie". ()