Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

uiu

Spíše než horor na mě film působil jako mysteriózně se tvářící thriller. Bohužel už od začátku jsem věděla, že konec bude mít nějakou šílenou smyčku, která nám dosavadní děj přetočí a toho jsem se také dočkala. Námět to je především dobrý a film vás drží od začátku až do konce. Jen mi pořád nedocházelo, proč se hlavní hrdinka bojí ducha svojí milované maminky a proč tam jsou dvě sexy sestry neustále v plavkách nebo krátkých šortkách. Nicméně nemá cenu se na film dívat podruhé, pokud si myslíte, že puzzle zapadnou do sebe. Děj je plný nelogických děr a snových pasáží, které se prolínají se skutečností (když hrdinka ví, že je to jen zlý sen, proč se nesnaží probudit?) a vlastně nás chce režisér dostat jen tím, že ono to asi smysl nemá mít, s přihlédnutím na konečné rozuzlení. Kdyby byl film lépe promyšlen, dala bych ještě hvězdu navrch. ()

Javad

Film v ktorom sú priemerné herecké výkony (aj keď Emily je na zožratie), slabé hororové scény a dve či tri vydarené lakačky. Napriek tomu sa na to celkom fajn pozerá, k čomu dopomáha aj fakt, že sa THE UNINVITED natáčalo v krásnej lokalite (Vancouver). ()

tnp101

Původní film jsem (zatím) neviděl, ale údajně je natolik odlišný, že bych současné hodnocení amerického remaku nejspíš ponechal. Nejde o nic super originálního, ale radikální finální twist mě napoprvé hodně příjemně překvapil, protože jsem jej vůbec nečekal. Na všechny holky se samozřejmě hezky kouká a Emily, jakožto účastnice skoro každého záběru, odvádí dostačující herecký výkon. Hororové scény si slušně hrají s napětím, i když lekačky, přestože solidně efektivní, působí spíše nadbytečně. Ve své podstatě to totiž není horor, ale thrillerové drama, a i když ne úžasné, za jedno, dvě zhlédnutí určitě stojí. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: U nás prodávaný Blu-ray disk „Nezvané“ je na tom po technické stránce, jak už jsme u filmů/disků, které zaštiťují velké společnosti, zvyklí, samozřejmě výborně. Druhou otázkou však jako vždy zůstává, jak je na tom samotný zdrojový materiál. Přepis v „celo-obrazovém“ 16:9 (1,78:1) si drží kvalitu většiny nově vznikajících snímků. Vévodí mu vysoká ostrost i nepřeberné množství detailů. Barevná paleta není příliš sytá a „realistický look“ může na někoho působit skoro až vybledle, všechny tóny jsou však podány kvalitně a pochvalu si zaslouží i černá, i když na ty nejtemnější odstíny zde nenarazíme, což však na druhou stranu zachraňuje dojem z celkově tmavého (i v denních scénách) přepisu. Zrno je pak minimalistické a příjemné na oko a mně nezbývá nic jiného, než udělit jednoznačný palec nahoru. Vzhledem k vizuálu filmu málokoho vyloženě nadchne, ale ve výsledku jde o kvalitní podívanou. Originální anglický zvuk v Dolby TrueHD 5.1 také nezapře své kvality. Výsledný zážitek opět definuje tvůrčí záměr a ne technická stránka, která je pochopitelně výborná. Dynamika stopy se projevuje v lekačkách a jiných „akčnějších“ scénách, ale nejvíc o sobě dává znát v povedeném hudebním doprovodu, který naplno využívá všech dostupných kanálů. Prostorové reproduktory pak kromě toho slouží především k vykreslení atmosféry, dech beroucí efekty od nich tudíž nečekejte. Dialogy jsou naprosto v pořádku a stejně tak stopa jako celek. Zde jednoduše platí to samé, jako u obrazu - ne tolik nápadná kvalita. Česka stopa zaznamenaná v DD 5.1 se zvukově vyrovnává kvalitám té původní, ale dabing z produkce „Tvůrčí skupiny Josefa Petráska“ je maximálně průměrný, takže, přestože zážitek nezkazí, doporučuji držet se originálu. Bonusovou nabídku odstartujeme 19 minutovým „making of…“ dokumentem. Podobně dlouhé filmy o filmu jsou zpravidla o ničem, avšak v tomto případě nás tvůrci seznámí s několika rozdíly mezi původní verzí a remakem (jen slovem, ukázky původního filmu bohužel nejsou k dispozici), obsazením, či lokacemi, a to bez přehnaného chválení a upřímnou formou. Následují čtyři zbytečné smazané scény o celkové stopáži 5,5 minuty, které by tempo výpravy zbytečně zpomalovali, a tak skončili na tom správném místě. Bonusovou nabídku zakončíme minutovým alternativním koncem, jenž je však pouze variací závěru ve finálním střihu - tj. jiná forma, stejný význam. A ještě jednou zajímavostí, kterou mají společné všechny smazané/alternativní scény, je anamorfní formát obrazu. Jinak jsou všechny přídavné materiály prezentovány v HD a vybaveny českými titulky, což však jejich malé množství neospravedlňuje. Malou útěchou tak může být alespoň fakt, že zcela totožně jsou na tom i zahraniční verze disku. 50% () (méně) (více)

venison

Horory mají většinou všeobecně horší hodnocení než ostatní žánry a tento byl i skvěle obsazen (Emily Browning, Elizabeth Banks, David Strathairn).. Bohužel jsem byla dost zklamaná.. Překombinovaný příběh, který je prudce neoriginální a jen vykrádá jiné mdlé horůrky.. Bubáci skoro žádní, krve málo, efekt "lekání" absolutně nefunguje = nuda, nuda, nuda.. Céčkový biják navlečený do áčkového pozlátka :-( ()

lennyd

Anna těžce nese tragickou smrt své matky, a je po mnoho let umístěna na psychiatrii. Nyní se vrací domů ke svému otci a sestře, nicméně návrat není tak idylický. Zjišťuje, že její otec nyní žije s Rachel, bývalou ošetřovatelkou Anniny matky, kterou Anna (a později i její sestra Alex) podezřívají ze zavinění matčiny smrti... Stejně jako mnoho podobně laděných filmů i tento je (díky své pointě) tak maximálně na jedno podívání (pro hnidopichy pak možná na dvě, kdy při druhém podívání mohou hledat detaily, ve kterých se filmaři sekli). Nicméně na to jedno podívání je tento film dostatečně zajímavý a poutavý, dokáže diváka udržet v napětí téměř po celou stopáž, i herecké obsazení je fajn (obzlášť Davida Strathairna mám docela rád)... ()

Tereza666

Na tento film jsem se velmi těšila, a zároveň jsem se bála , že to bude další nudný thriller...... Jsem mile překvapena :-) Příjemní herci, prostředí, dobrý námět, a lekačky nechyběly. 90% ()

Danny F.

Děj se tváři nenápadně jako jeden z mála filmů, pak se pěkně zamotá, poplete Vám hlavu ale k závěru vylezou fakta na povrch. Takéto filmy mám celkem rád a dá se dobře dokoukat do konce. Super. Napětí je zde v rámci možností. 70% ()

H.Gordon

Další novější horor, který na mě docela zapůsobil. Nic velkého jsem od filmu nečekala, což je možná dobře, o to více se mi líbil. Má docela originální příběh, nejsou v něm výrazné dějové trhliny a místy i trochu napínavé. Pro mě je to normální horor na jedno podívání. Není špatný, ale bomba nebo něco ohromujícího také vůbec ne. 2,90*. ()

Mishqo

celý film sa nesie v takom priemerom duchu s priemerným príbehom ale s dobrou atmosférou ale koniec som pozeral s hubou otvorenou...fajné pokúkaníčko 6-6.5/10 ()

VanTom

Nic mimořádného, prostě "jen" nadprůměrně natočená, zahraná (především od výborné - a hezké - Emily) a zejména strašidelná duchařská žánrovka (byť ty lekavé hororové vidiny přicházely poměrně samoúčelně). Už jsem si říkal, že se snad obejde i bez závěrečného překvapení, ale taky na něj došlo (a bylo poměrně efektní, jen bych nad ním raději nehloubal). ()

Guzo

Jedno z nejpříjemnějších překvapení poslední doby. Opravdu jsem nečekal, že by se zrovna z Uninvited mohl zrodit zajímavý thriller, kde hororové prvky jsou jen doplňkem (a to je tu jen dobře!). Herecké výkony tu sice žádné zázraky nejsou, ačkoliv na Arielle nedám nikdy dopustit:-), ale celkově to plyne dobře a příběh vás drží při celém průběhu. Výtky mám hlavně u "hororových" scén, kdy mohly být natočené opravdu o trošku líp.. ()

ghatos

Nezvanou jsem dost silně podceňoval. Mé očekávání se více méně naplňovala. Bylo to takové americké mainstreamové slabší thrillerové dobrodružství s pěknými herci - já to říkám pořád, že v USA jsou holky nejhezčí :). Strašení tam moc nebylo a atmosféra byla hodně průměrná. Závěrečná zápletka to však zvedla, takže dávám slabé tři hvězdy. ()

greetchen

Průměrný hororový thriller, který úplně nenudí, má pár mrazivých okamžiků, ale taky je dost brzy průhledná a alespoň z části odhadnutelná jeho pointa. Co mě ale štvalo mnohem víc, byla naprostá bezvýraznost tváří Emily Browning i Arielle Kebbel. Netvrdím, že hrály vyloženě špatně, ale s přihlouplým výrazem, vykulenýma očima a našpulenými rty si opravdu po celou stopáž filmu nevystačí. Alespoň že Elizabeth Banks svou roli "zlé macechy" sehrála věrohodně a hlavně díky ní jsem se nakonec rozhodla přeci jen pro tři hvězdičky. ()

Kosmik 1

Zase se tu vyrojilo komando "odborníků" co okamžitě vytušili celý děj, nic je nepřekvapilo ani nevylekalo a vše by uhádli do posledního okamžiku včetně prej suchého závěru. Pro mě to byla naprosto vydařená psychoduchařina se závěrem, který bych si teda rozhodně netipl. Až do poslední chvíle jsem si myslel, /spoiler/ že ti dva v tom jedou spolu (myšleno Rachel a ten polda. /konec spoileru/ Ale filmaři mě pěkně vyvedli z omylu. Mám rád takové překvápka na závěr a celý film jsem si užil, sem tam se i lekl a s napětím čekal, jak to dopadne. Zaujalo mě i příjemné ženské obsazení všech tří zúčastněných, hlavně tedy Emily Browning. K celkovému blahu moc nechybělo. 80% ()

faraon

určite prekvapenie, i keď len na poli thrilleru, vôbec mi navadilo, že som niektoré nápady niekde videl, ba naopak obal tu bol krajší:) 75% ()

Josefin

Dílko nebylo vůbec špatné, bohužel sice nevybočuje z průměru, ale přesto příjemné obsazení, vyladěná hudba a jako Anna byla Emily Browning velmi dobrá. V žádném případě neurazí, ale ani vás nesrazí do kolen. Mě těch 87 minut uteklo rychle a zklamaná jsem nebyla. ()