Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

moviesfan

Film je vesměs průměr. Průměrné herecké výkony, průměrný děj. Naštěstí závěr dokáže překvapit. Překvapil mě příjemně, protože jsem počítal s čímkoliv, jen ne s tímto závěrem. ()

JohnCZ

Jsou dva typy hororů - ty přímé, které postraší, ale dějové moc nepřekvapí a potom jsou ty, které se celou dobu snaží vydávat za něco, co v závěrečných minutách naprosto převedou naruby. The Uninvited je tím druhým typem a ačkoli se dal závěrečný twist odtušit (podobné dějové schéma se už minimálně párkrát objevilo), jsem spokojen. Obsazení hlavních rolí je božské a mrzela mě absence nějakých odvážnějších scén, které jsou v poslední době do podobných snímků s oblibou poměrně násilně cpány. Tyhle samice by si to prostě zasloužily. Potěšil rovněž i David Strathairn. Je to sympaťák s neuvěřitelným charisma a divím se, že se neřadí mezi Hollywoodskou elitu. Jako bonbónek na mě působila vysoko nad průměrem čnící hudba. ()

Nick Tow

Tri hviezdičky zvyčajne znamenajú priemer. Pri tomto filme cítim tie svoje tri hviezdy ako číry alibizmus. Ako taký otáznik, ktorý vám vykvitne v hlave tesne po tom, čo vám niekto niečo povedal, a teraz neviete, či vás tým chcel nasrať, alebo potešiť. Neviem totiž, či sa mám pri tomto remaku tešiť z toho, že kamera mi ukazuje pekné obrázky a znesiteľných hercov v príbehu so znesiteľným tempom a gradáciou, alebo sa cítiť urazený recyklovaným duchárskym klišé, ktoré svoju priehľadnosť ospravedlňuje "prekvapivou" pointou. Pri dvoch sestrách sa nebudete báť, nebudete plesať a nebudete plakať, nebudete zívať ale ani nebudete mať oči na stopkách...a podobne ako ja možno nebudete vedieť, čo k tomu nakoniec povedať. Miesto troch hviezd teda dávam radšej 2 a pol. To je presne polovica. A pri otázke, či to polovičné množstvo tekutiny v pohári znamená, že nádoba je poloplná alebo poloprázdna, odpoviem, že poloprázdna. P. S. Chcel som ešte napísať, že remakov šikmookých ducharín už bolo preboha naozaj DOSŤ, ale nenapíšem, lebo som to už napísal asi v piatich iných komentoch v minulosti... ()

zablaga

goood...na to, že to bolo nízkorozpočtový snímok, bolo tam dosť ľakavých scén a zaujímavý nápad...za mňa fakt podarené ()

corpsy

Hollywood sa pokúsil sprzniť ďalší pôvodný ázijský horor. Našťastie sa mu to nepodarilo až tak, akoby človek čakal, čo je len milé prekvapenie. Atmosféra je od začiatku pekne mrazivá a tajomná. Popri tom si divák myslí, že pointu má odhalenú, ale opak je pravdou, snáď len zbehlí hororoví fanatici ju môžu vytušiť. Osadenstvo je sympatické, takže nekazia celkový dojem. Avšak KRUHu alebo NENÁVISTi sa už pravdepodobne nedočkáme. ()

liquido26

Originál jsem neviděl, ale nijak mě to netrápí. Nezvaná je moc zajímavý a atmosférický film, úplně ideální pro dovolenou ve staré chalupě :-) ()

sidzej

Elizabeth Banks je riadna kost. Mat taku macochu bol by som stastim bez seba. Samozrejme za predpokladu, ze by nebola taka mrcha, aku v tomto filme hra. Co sa filmu tyka, vcelku dobry na nic sa nehrajuci thriller (teda az na tu pointu, ktora bola podana trochu smiesne). Film vhodny na odreagovanie a zahnanie nudy. ()

PauloZ

Solidní podívaná, ze které dělá nadprůměrný zážitek posledních 10 minut! Nezvaná začíná nenápadně a tuctově (chata v lese, jezero a nevlastní matka), ovšem atmosféra funguje, evokuje v divákovi pocit nejistoty, duchařské prvky splňují účel a napětí roste přímo uměrně se stopáží filmu. I tak jsem ale do třičtvrtě filmu cítil jisté mezery a měl jsem to někde přímo mezi 3* a 4*. Konec je ovšem totálka! Tentokrát má intuice o konci ztroskotala. Neskutečný a nečekaný zvrat, který mě osobně totálně rozebral a značně posílil celkový pozitovní dojem z filmu. Emily Browning před, nebo po Sucker Punchu opět šíleně psycho, ale jde jí to na výbornou a hraje skvěle. 4* bez pardónu! ()

Astaroth12

Horory a thrillery pozerám zasadne v noci,aby to malo grády,ale tento film ma nielenže nevystrašil,ale aj ľakačky boli len priemer.Tak može byt aj cez deň na pozretie.Príbeh je docela zaujímavý,ale veľmi predvídateľný.Ale musím podotknúť,že príbehovo ma to veľmi bavilo a dve sestry v podobe E.Browning a A.Kebbel dotvárali tomuto filmu štýl a šarm.Jedine čo ma sralo je strašná predvídateľnosť,Anna ako prišla domov a rozprávala sa so sestrou Alex,nik iný Alex neoslovil a ani za 10mes.za nou nebola.prečo asi?To bolo hneď jasne,ale viac menej som spokojný. ()

ladko

Vydarený horor s vcelku prekvapivou pointou(no...osobne som ju odhadol tak napolovicu). Naposledy ma však pointa odrovnala a poriadne prekvapila snáď v Dead Silence. Uninvited mal však celkovo lepšiu atmosféru a nenudil som sa pri ňom. Viac takých... ()

Zayl

Ničím překvapující čistý průměr, načrtnutý do klasického schématu, přičemž hlavní pramenem jsou všelijaké přeludy a fantazie samotné hrdinky. Ty jsou zaobaleny nádechem kriminální zápletky, která však není složitě situována a jde spíše o odpočinkovou záležitost. Řemeslná stránka je odvedená precizně, přesto se však objeví několik otazníků nad průběhem děje. Naštěstí obstojí s celkem vydařenou pointou, slušivými exteriéry a líbivou hudbou. V celkovém součtu dopadla Nezvaná solidně. ()

fannah

Skvělé, rozuzlení mě opravdu dostalo, lekavé scény na výbornou.. atmosféra byla vážně perfektní, zvlášť když po celou dobu filmu je skoro jasné jak to asi může dopadnout :-) ()

mysiak

Pre mňa osobne prekvapenie..po všetkých tých hrozných remakoch..je tu niečo solídne, strašidelné a dobre natočené...Elizabeth Banks ako mrcha je vynikajúca...aj Emily Browning je ideálna pre tento film..ako som povedal je to solídne strašidelné, a dosť pozerateľné...vynikajúci horor po dlhej dobe...a možno Mandy Moore vie hrať ()

Vyrida

Pokud jsem se dobře předem informoval, tak by The Unvited měl být pouze další z řady amerických remaků, které jsou klasický podhodnocovány na úkor asijských originálů. Ten jsem do těchto chvil neměl možnost ještě zahlídnout, takže nějaké srovnávací testy ode mě rozhodně nečekejte. I s tímto zjištěním, že se jedná pouze o prostou kopírku ( co dnes ale není že? ), se mi nakonec tento thriller líbil a docela se peru i s myšlenkou klidně ještě jednu hvězdičku přidat. Atmosféra je místy tak hustá, že se moje oči bály na některé momenty koukat. Lekačky tady opravdu fungují skvěle a i když se dají předem odhadnout, nikdy nevíte co přesně od nich čekat. Závěrečná pointa mě však nepřekvapila, vlastně jsem ji čekal od první scény, což ale není nic jiného než odkoukané zkušenosti s podobnými zápletkami z jiných snímků. Herecké obsazení je sice standardní, ale aspoň se bylo na co koukat. Zvláště pak nádherná Emily Browning byla přímo pastvou pro mé očička. Nechci spoilerovat, ale nelíbilo se mi na můj vkus přílišného míchání snů hlavní hrdinky se skutečnosti dohromady. Jestli to mělo dotvářet atmosféru tak prosím, ale já se spíše ztrácel, pač jsem pořádně ani nevěděl co je co. Nějaké další větší nedostatky mě teď nenapadají, takže to raději shrneme silnějšími třemi hvězdičkami. Časem ještě uvidím jestli nakonec tu jednu nepřidám, třeba při druhém zhlédnutí, které rozhodně plánuji. ()

O.Peta

Slušný horůrek. Má pár lekaček, při kterých jsem si skoro dával tričko přes hlavu, ale jinak atmosféra moc nefungovala. Zmiňovaná pointa není takový zázrak, jaký jsem čekal. Od půlky jsem si už tento závěr dokázal představit. Na holky se ale dívalo dobře, to je určitě plus (jsem chlap a to by bylo, abych i toto neocenil :)). 60% ()

Freemind

Veskrze průměrný a schématický horůrek se slušnou kamerou i hudbou a s povinným "šokujícím" dějovým zvratem na závěr. Jedna hvězdička dolů za retardované lekačky a masky. ()

Lum3n

Uninvited vůbec není špatný horor, zváště v porovnání se zbytkem břeček, kterými se žánr v posledních letech brodí. Obě slečny jsou sympatické, film si poklidně proplouvá tříhvězdičkovými vodami, až vše dospěje k závěru, který je sice snadno odhadnutelný, což ale vůbec nesnižuje jeho působivost. 70%. ()

vercza

Trochu mě zaráží tak nízké hodnocení. Obsazení je výtečné, všichni perfektně hrají a herečky jsou sympatické. Atmosféra by se po celý film dala krájet, byla jsem opravdu napnutá. A příběh je velice zajímavý. Sestry si myslí, že za záhadnou smrtí jejich matky je nová přítelkyně jejich otce, která neni ta, za kterou se vydává. Na konci, ale zjistíme, že naprosto nic není tak, jak si celý film myslíme. Takový konec jsem vážně nečekala, tim víc mě ale překvapil. Určitě doporučuji ke shlédnutí. ()

kaylin

Je to fajn, ale pořád je to prostě jenom remake korejského snímku, který nejen, že je fajn, ale on je sakra povedený. Tohle je jen film, který těží z toho, že je zde opravdu velmi dobrá předloha. Je to škoda, že je to remake, protože jinak by se dal film hodnotit i výše. Emily Browning je zde skvělá a film má dobrou gradaci, i když sem tam dost kopíruje. Ten korejský (asijský) hororový základ je zde docela poznat. ()