Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

BaronX

Poměrně solidní konspiračka, která má jednu podstatnou vadu. Nelze se zbavit dojmu, že tohle už tady bylo mockrát. Chybí tu něco, co by film odlišilo od ostatních podobných projektů, takhle si na něj druhý den po shlédnutí ani nevzpomenete. Jediné co chvíli vydrží je slizoun Affleck - řekl bych největší klad filmu, jeho kamenej ksicht v závěru nejlépe vypovídá o tom, v jakém světě to žijeme. ()

Gromit

Nejlepší novinářsko-politický thriller od dob Všech prezidentových mužů. Na odstřel je chytrý a napínavý film, u kterého si nemůžete být nikým (schválně, kdo je největším padouchem?) a ničím jistí. A navíc má lahůdkové herecké obsazení, jemuž samozřejmě dominuje nezdolně charismatický Russell Crowe. Jsem zvědavý, čím mě Kevin Macdonald (autor podobně znamenitého Posledního skotského krále) překvapí příště... ()

TSZ

Politické krimi-drama s obrovskou konspirační teorií. V tomto ranku již bylo bez diskuse natočeno mnoho a mnoho lepších filmů, Na odstřel má oproti jiným značně jednoduchý příběh (v němž jsem se dokonce i já bez potíží orientoval,ačkoliv mi to jindy činí trošku problémy) a že "všechno je jinak" tušíte asi správně už od počátečních minut. K dobru ale lze přičíst vizuál celého filmu, líbilo se mi chování (téměř) všech postav a dokonce jsem jej povětšinu času považoval za logické a opodstatněné.Nemohu se navíc zbavit dojmu, že obtloustlý Russel Crowe hraje o 200% lépe než štíhlejší verze z předchozích let. ()

godspeed

tento film je důkazem toho, že i dnes se dá natočit zajímavý kvalitní thriller, kde není přímo zobrazováno násilí a prim nehraje zběsilá akce. musí se ale sejít evidentně pár podmínek. schopný scénárista, režisér, herci a film není na objednávku nějakého studia jako "komerční kalkul". ()

Grissom

Darmo Russell Crowe je pán herec a dokázal to opat aj v tomto dobrom filmíku:-) nenudil som sa ani chvilku a tak davam 4+ :D ()

LukH

Už dávno je nám známo, že americký policista není jen tak obyčejným policajtem a americký voják je také poněkud schopnější než standardní vojín...no a teď se i americký žurnalista zařadil do tohoto klubu výjimečných :-) Ne, v podstatě se mi ten film líbil - tak akorát na 3,5 hvězdičky - jen ti jindy špičkoví američní detektivové tady trochu pasivně čekali na pátrání investigativního Russella Crowa... ()

lenzi

Slušný thriller (miestami až detektívka) a ešte slušnejšie herecké výkony. Dokonca aj tá mladá baba, čoby Russelova kolegyňa, hrala presvedčivo. Koniec sa mi tiež páčil, tentokrát bol totiž bez nejakých siahodlhých debát pred záverečnou akciou. ()

Sollozzo

Nadprůměrný thriller, který si mě získal novinářským prostředím. Ovšem právě novinářská linka, podle mého názoru, dostala méně prostoru, než si zasloužila. Naopak vztahu Crowe - Affleck se nemuselo dávat k dispozici tolik okének v kinofilmu. Russell Crowe standradně dobrý, Affleck mi nevadil a Rachel McAdams nejenom roztomilá, ale i dobře hrající ozdoba filmu. Co se týče režie, Macdonald ví co dělá, a nenuceným stylem umocňuje atmosféru. Hudba je také perfektní. Pro mě 80%. ()

departed

Poctivý žurnalistický thriller, který nenechá diváka v klidu již od prvních minut. Macdonald si skvěle pohrává se stále mírně klepající se kamerou, ať už postavy jen tak klidně stojí a povídají si, nebo jdou po chodbě. Vytváří to takový efekt, jakoby jsme i my diváci tam stáli a byli přímo v obraze dění a slyšeli všechny ty smysluplné a napětím naplněné dialogy od herců, kteří působí opravdu jako novináři a ne jako herci, jenž si jen přečetli své scénáře, odehráli si svůj part a šli domů. Na hudbu si Macdonald zároveň obstaral skladatele, který, jak se aspoň mě zdálo, podával vysoké tóny ve chvílích, kdy určité postavy byly potichu, nemluvily spolu a poté když spolu začaly mluvit, tak hudba se začala pomalu stupňovat až na velmi vysoké tóny, aby se divák ještě víc soustředil na to, co ty postavy říkají a hudbu vnímal jen okrajově. To byl další zajímavý efekt, který mi přišel chytrý. Protože přeci jen se povídalo až moc a některé diváky to může po chvilce začít nudit. Jenže! Když začne hudba pomalu přehlušovat dialogy, divák se začne více soustředit na to, o čem postavy mluví a donutí ho to zase dávat plně pozor. Rozhodně výborné pokoukání pro toho, kdo má rád ve filmech pořádné napětí, spoustu propleteností v ději a obstojná rozuzlení. ()

Indyi

Možná by si zasloužil i 4 hvězdičky, ale ve srovnání s britskou předlohou působí americká verze tak nějak primitivněji a zjednodušeně. Také herci v britském seriálu působí přesvědčivěji a realističtěji. ()

DadysGirl

Po dlouhý době jsem viděla dobrou detektivku... Thriller ani mysteriózni není podle mne vhodná kategorie... každopádně hezky zamotané, překvapivé, perfektně režisérsky zvládnuté a naprosto skvěle obsazené. ()

Oudee33

Velice slušný a neúnavný tempo se tu kříží s překombinovaností příběhu a vyplývá tak na povrch nejednoduchá stravitelnost.. Jediné a bohužel celkem zásadní mínus,protože podobný žánr je mým oblíbeným a dokázal bych si představit i vyšší hodnocení... jen to holt dostat trochu líp naservírovaný. Přesto pořád silných 70% ()

fantomas19

* novinári - vyšetrovanie, zákulisné ťahy * politika, armáda, armádne objednávky * priateľstvá, manželstvo, kríza, nevera * bulvár vs investigatívna práca, kvalita informácií ()

sigi2

Dve veci: veľmi kvalitná réžia a veľmi trefná hudba. Obe robia (spolu s hercami) z priemerného filmu mierny nadpriemer. Príjemné pozeranie na sobotný večer. ()

Shredder

Politickych konspiracnych thrillerov tu uz bolo pozehnane a aj ked sa skupinke scenaristov netradicne podarilo udrzat to (viac-menej) pohromade, Macdonald to nedokazal predat. Mysteriozna atmosfera je pevne uchopena len na zaciatku, neskor prevlada novinarska rutina a momenty, kedy sa pritlaci na pilu, alebo ide do hlbky, takmer neexistuju. Crowe nehra nijak brilantne, ale jeho charizma to zachranuje, co sa neda povedat u ostatnych hercov, Afflecka asi netreba enormne analyzovat. Celkovo je tazke nadchnut sa a ponorit sa do filmu, pretoze pribeh sa ku koncu ukazuje ako banalny, plus armada klise utoci na divaka zo vsetkych stran. Britsku televiznu miniseriu, na zaklade ktorej bol State of Play vytvoreny som nevidel, ale predpokladam, ze scenaristi sa pokusili cely jej obsah natlacit do jedneho filmu, z coho vznikla mainstreamova zabava na jedno pouzitie. ()

Shitonit

Co bych k tomu dodal. Je to roztomile dramatický, dokonale vyvážený. Uspokojující veškeré potřeby nejnáročnějšího diváka. Tzn..mě. ()

hazdrova

Fajná novinárčina alebo keď sa novinári hrajú na vyšetrovateľov a odhalia viac ako akákoľvek štátna inštitúcia (viď dnešná realita na Slovensku). Parádne tempo i keď nakoniec som to celkom nepochopila a musela si to znovu pretočiť. 3,6* ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)