Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná. (CinemArt)

hufnagel

Je to škoda,lebo fantasy námet bol výborný,ale absolutne nevyužitý.A finále vyzeralo,že nie sú peniaze,tak to aj biedne dopadlo.Bodrov nie je zlý režisér,Mongol sa mi celkom páčil. ()

cobislav

Z tohoto filmu šlo určitě vytřískat mnohem víc. Vizuální stránka, efekty a monstra vypadali fakt skvěle, ale když dojde na konverzaci a zápletku, to je opravdu smutný příběh. Extrémně tupé scény mezi milenci a fakt otrasný závěr z toho dělá podprůměrnou fantasy. 45% ()

Saxos

Slabá Made by Chinna fantasy. Líbila se mi Julianne Moore. Jako čarodějnici jí to seklo. Jinak hovězí fantasy guláš, který ničím nepřekvapil. ()

cortez

Už první náznak toho, že půjde o dementní, přihlouplé fantasy, se objevil v úvodní účelově natočené scéně v hospodě, kdy značně namlétý bridges nutně potřebuje ukázat, že dokáže v sekundě vystřízlivět a zpracovat kohokoliv kdo mu stojí v cestě, a dát pořádně najevo, že vzhled senilního starce je jen kostým a pod kostýmem je skrytý mladý rambo. Navíc ani ten jeho look nebyla trefa do černého, ten předkus udělal z každé hloupé scény ještě hloupější a trapnější. Dialogy a moudra jako po obrně... Plamenomet v klacku byla jen třešnička na dortu. No takže suma sumárum "trapná snaha o fantasy", tak by se to dalo popsat ve zkratce. Vřele nedoporučuji :) ()

rigby

Někdo tomu možná říká fantasy, ale v našich luzích a hájích se tomu říká pohádka. A to velmi slabá pohádka s primitivním příběhem, s absencí pořádné zápletky a rozuzlení. Jen pár digitálních bubáků, spousta ohně a kouře, a hluk od začátku do konce. Možná těch pár záběrů na hory bylo pěkných, jinak to opravdu nestálo za ten čas. ()

lilekbig

Táááááááááákže tu mááme opět vynikající film, který má blbé hodnocení, což mě štve, protože jsem takto kvalitní fantasy už dlouho neviděl naposledy to byla Narnie, kde Ben hrál Kaspiana a sice jako herec je průměrný tak si myslím, že tato role mu sedla a povedla se mu. Jen mě trochu zklamala paní Moore neboť její role stála za starou bačkoru jo pan Bridges jak jinak než s tím jeho funny hlasem opět nezklamal. Sečteno podtrženo a je to vynikajících 85% Doporučuji o koupi na bluray zde:http://www.filmarena.cz/dvd-sedmy-syn-20952&click=slider A na dvd zde: http://www.filmarena.cz/dvd-sedmy-syn&click=slider ()

Cvachetka

Hmm...přijde mi, že film je tak na 3 a půl hvězdičky. Ale tak nízké hodnocení jak má si podle mě nezaslouží. Proto dám 4 hvězdičky a celkově 75%. Někdy je to povedené fantasy, jindy bohužel dost nevyužitý potenciál. Co se dá dělat. Ale za zhlédnutí určitě stojí, i když nejspíš jen jednou... ()

brasek

Zo začiatku je to slušne našliapnuté na nadpriemernú a hlavne zaujímavú fantasy. Ako čas ubieha sa vkráda do deja nežiadúca romantika, atmosféra sa mení na menej podarenú rozprávku, posledných dvadsať minút už mi boli všetci ukradnutí a neporaziteľné zlo bolo porazené len tak z dôvodu, že nebol rozpočet na dlhšiu stopáž. Netvrdím, že je to z celkového pohľadu nepodarený fantasy príbeh, moje hodnotenie balansuje medzi 2 - 3 hviezdami, ale na 2 hviezdy by to musela byť väčšia hlúposť. ()

Bezejmený

Hodně slabá verze Hansel & Gretel: Witch Hunters. Potenciál to asi původně mělo, herecké obsazení taktéž, triky i lokace dejme tomu... Ale to je vše, protože vše zůstalo trestuhodně nevyužito. Škoda ()

esmoke

Mladík (Ben Barnes) je "sedmým synem sedmého syna", takže je obdařen a může se z něj stát "Spook" a bojovat s démony, duchy apod. Nenáročná zábava na odreagování, na nic si nehraje a už z trailerů je jasné co lze očekávat.(CZ dabing) Rozpočet: $95 miliónů, Tržby: $110,623 miliónů. ()

Rian_witcher

Příběh starý jako lidstvo samo. Zlo, láska a zazvoní zvonec a pohádky je konec. Standardní scénář pohádky neumí vylepšit ani Troška, ani Božena Němcová a ani američanům se to nepodařilo. Na druhou stranu to od pohádky ani nikdo nečeká. Do mínusu sráží film více méně pouze prachbídný herec Ben Barnes v hlavní roli. Ovšem opilecky podaná postava Jeffa Bridgese, který 2/3 filmu báječně hlásí, všechny postavy čarodějů (které si zasloužily větší prostor) v čele s Julianne Moore, a hlavně nádherná digitální podívaná, která nebyla nijak ošizená, to vše působí skvěle. Za mě zábavných 75%. ()

Leuan

Buď ty scénáře píše nějaký robot nebo pan král, z pohádky Byl jednou jeden král, přestal u vaření dokazovat, že "bez soli to jde", a dal se v Hollywoodu na filmařinu. Bohužel. Bez nápadů to taky nejde. Draků - přiměřeně, hrdinů - přiměřeně, trapných hlášek - přiměřeně, nudných počítačových kulis jednu nebo dvě, takže dohromady tři-cet. Nastřííháme, ozvučííme, jedno či dvě nové herecké jména, pak pár již trochu pozapomenutých z dřívějška úspěšnějších. Trošku přepálíme trailer, uděláme bohatou propagaci a ono se nám to vyplatí, že pane králi? Ale žrát, tedy sledovat, se to nedá! ()

marekspanel

Něco tak hrozného, jako je režie tohoto filmu se jen tak nevidí. Ani mí hodně oblíbení: Jeff, který tady trochu napodoboval Gandalfa řekl bych a Julianne to nezachránili. Tohle snad kradlo i od zlodějů.. ()

david666

Pěkné příšerky a Julianne Moore trošku vylepšili tuctovou fantasy s PC efekty, které byly opravdu až moc očividné. ()

polegirl

Uznávám, že po prvním shlédnutí v kině, jsem byla doslova unešená. Ale bylo to hlavně díky atmosféře. Spousta bitev tam byla nepropracovaná a to je škoda. Na co se uměli měnit v ohromného ještěra, draka a mega medvěda, když stejně povětšinou bojovali jako lidé? Snad jen doufat, že další díl se poučí se svých chyb. Pokud tedy bude... ()

v.indruchova

Když, tam čáryfukojou, tak já nehraju. Blee. :D /Neopovažuju se s tím ztrácet čas, už jen s fotek to vypadá radoby cool./ Když za to zrzka ("čarodějni.e" -J.Moore) dostala zlatou malinu, to o něčem mluví?/ ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod