Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná. (CinemArt)

Rob318

Na tomhle filmu není dotažené vůbec nic, kromě reklamní kampaně. Těšil jsem se na film, ale marně. Nechte peníze v kapse, nebo je věnujte prvnímu bezdomovci na krabičák, tohle fakt ne. ()

ojo323

Docela povedená fantasy Jeff Bridges v 65 letech docela válel.Dobře napsaný scénář.Vizuální efekty na 1ku.Za mě 4 Hvězdy. ()

Mrliš

Pohádka na jedno shlédnutí zaměřená spíš na dětské publikum. Místy trochu nudné, efekty zdařilé. Celkově nic extra. ()

cartyci

Prepracovaná fantasy s veľmi dobrými hercami ale trochu to haprovalo pri nájazde na mesto a koniec som očakával trochu zaujímavejší.Hodnotenie však je aké je.Film zaujal aj skrz spomínané nedostatky pre mňa. ()

Bald

No tak tomuhle se nedá nic vytknout, čistokrevná fantasy tak jak to mám rád. Samozřejmě si pujdu posléze přečíst i literální předlohu a následně změním komentář, ale tak už to bývá. Znáte to kniha je kniha a nebo taky ne? no nechám se překvapit. ()

Péča

Těšil jsem se na ten film jako svině, ale nakonec mírný zklamání. Lepší konec a delší stopáž na rozuzlení by tomu rozhodně neuškodilo. J. Moore na svůj věk, pořád stojí za hřích a jako čarodějka je dost rajcovní! Navíc tu máme A. Vikander, takže bacha stojku. ()

Deyv_1212

Čekal jsem a těšil na řádnou fantasy a určitě to mělo i takový potenciál.... Julianne tam byla neuvěřitelně sexy a krutá i Bridges se mi líbil, ale hlavní hrdina byl totálně nesympatický a nudný.... A pak nejhorší bylo stejně to že začátek byl fajn ale jakoby jim v půlce filmu došli prachy i nápady tak to prostě najednou rychle dokončili. V podstatě jsem tam neviděl žádné řádné finále na které jsem se těšil... Noo škoda mohlo to být dobré ()

matko2351

Myslel som si že ako fantasy film to bude v zmysle hobita a bude to veľkolepé a úžasne. Jasne že nemôžem čakať že každý film bude rovnaký a každý film bude dosahovať jeho kvaliít. Zhrniem to, dve tretiny filmu boli super, akčné plné nápadov ale ten koniec sa mi zdal ako keby scenáristom došla šťava a odflákli to. Na to že matka temnoty v celom filme vystupovala ako the best of all monsters, ľahko ju porazili. Ale ako zábavka na večerný film odporúčam :-) ()

MirINDay

Nechápu hodnocení některých uživatelů. Buď porovnávají nebo se zaseknou nad tím, že je film samé klišé. Je ale těžké držet se knižní předlohy a zároveň zaujmout naprostou originalitou. Nicméně finále mi přišlo strašně moc rychlé, což mě trochu zklamalo. Taky škoda scén, kde by se úplně hodil nějaký vtípek a není tam nic. Kvalitní fantasy to ale bezesporu je. ()

Shanyo

Ocino mal asi použiť gumu, pretože ten Siedmy syn sa mu naozaj nepodaril. Tak užasne toporný, neherecký výkon som naposledy videl od superhviezdy Zuzanky Tlučkovej v Telecvokingu. Lepšie obsadenie, skúsenejší režisér, prepracovanejší scenár a možno by som mal chuť to ešte niekedy vidieť. ()

LarisaDavid

Nebolo to hrozné, ale ani som z toho nebola paf. A tých chýb - ten mesiac bol v prvom zábere fajn, ale potom v ostatných cúval (vysvietená časť do tvaru C), nie dorastal. No a "leopard" ho sekne do nohy a o pár okamžikov si v pohodičke cupitá dole schodmi? haha...ale na odreagovanie stačí. ()

there

Jsou filmy které si zaslouží dlouhé recenze a jsou jsou ty které si zaslouží krátké. Úplně marné to není ( a to jenom proto že mám rád fantasy ) ale je to prostě horší Bčko. Možná to někomu sedne. ()

Kresloun

po dlouhé době opět jeden z mála fantasy filmů, které stojí za to vidět (jasně najde se spousta lidí, co řekne ty woe, na to se nedá dívat, ale.......). Jasně v tomto filmu je spousta fantasy klišé a spousta věcí, která by šla udělat lépe (což jde skoro vždy a ve skoro každém filmu), ale příběh není zlý a je to vcelku koukatelné. Já jsem si tento film docela užil a pokud se mě někdo zeptá, jaké to bylo - řeknu mu - podívej se sám a utvoř si svůj vlastní názor, mě se to totiž líbilo a proto dávám za 4* ()

SpeedShot

Film se tváří jako kvalitní pojetí lovu čarodějnic se špetkou vznešených draků. Efekty a vizualizace příšer a draků je bych řekl velice solidní. Bohužel hlavní kritka je, což opravdu nemám rád, jak se z nešikovného matláka, stane za týden ostřílený bojovník, který si v tom týdnu najde láskyplnou ženu/čarodějnici na celý život... No, tohle je i na "pohádku" docela dost... :) ()

Final

Pohádka o tom, jak šel Jeníček s Honzíčkem na lov čarodějnic. Byť se scénáristé snažili, nemohli změnit vykrádačku určenou zejména pro ty nejmenší. Jeníček a Mařenka alespoň nabídli krvavě brutální podívanou, což bylo největším lákadlem. Sedmý syn tohle všechno postrádá a to se také projevuje na celém filmu. Ale jako průměrné fantasy pro malé děti, které už nebaví Harry Poser, se tenhle film použít dá. ()

Denque

Opravdu nevím co si mám o tomto "díle" myslet. Námět a samotná myšlenka byla opravdu zajímavá, ale způsob provedení je opravdu hroznej. Narvat do necelého 2 hodinového filmu několik postav, které jsou prezentovány jako TOP, ultra, nejvíc borci a následně je porážet kusem Gandalfovo dřevěné svítící hole nebo nožíkem od Horsta Fuchse, nedělá nic dobrého a člověk odpočítává minuty filmu. Už jsem jen čekal kdy přiběhne Aslan s armádou nebo Škyťák se sedlem ... Hvězdu dávám za pokus, třeba jindy ... ()

Matrix44

už tu bolo všetko povedané, film s veľkým potenciálom ale ani zďaleka nebol dotiahnutý na svoje možnosti. V každom prípade mal byť ladený do ešte temnejšieho rúcha, viac prepracované scény, a chýbal mu slušnejší záver. Škoda premrhanej možnosti. Za pozretie ale určite stojí. ()

Rolandman

Jak už bývá zvykem, trailer nabudí k nepříliš dobrému filmu a vy si jen říkáte, jestli knížka, z níž film vychází, nebude přece jen lepší? Celé mi to přišlo jako remake Honu na čarodějnice a jediná scéna, jíž mam za povedenou, byla bitva s obrem, která skončila dřív než vůbec začala. Luxusní kafe, v podobě dobrých herců a možná zajímavého příběhu, bohužel ale špatně připravené. ()

Kuzco

Dávám tři, protože kostýmy a efekty se mi fakt líbily-i ta odvaha obětovat Jona Snowa hned na začátku. Ale víc by se mi líbilo natočit něco jinýho-tohle je série knížek-udělejte z toho seriál! Takhle si člověk ani nestihne zapamatovat kdo je kdo, rozluštit ten příšernej jazyk, kterym mluví Jeff Bridges a je konec. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod