Krvežíznivé opice

Charles Salmon

Scénografie:

Jon Bunker

• J*A*S*M

Au, tohleto bolelo. Několik tupých studentů, jeden vědec a drsná Asiatka běhají hodinu a půl pralesem, přičemž je jejich počet nezajímavě snižován pomocí srandovních digitálních lidoopů. Kdo neviděl zdejší hejno much, o hodně přišel. Kdyby to tvůrci mysleli jako komedii, dal bych jednu hvězdičku za scénu, kdy ty opice našim stanujícím hrdinům močí na stany a oni si myslí, že prší (to sem fakt už nevěřil :D). Jinak jasnej odpad!(26.12.2007)

• tron

„Kedy to zviera vyhynulo?“ – „Nevyhynulo.“ Asi hodinu som uvažoval, že dám až 20%, lebo som sa dobre vyspal a vonku bolo príjemné sychravé počasie. Potom ma to ale prestalo baviť: niektoré filmy sa nedajú ani dopozerať. Že sú postavy nulové, detto vzťahy medzi nimi, dialógy a monológy, to je jedna vec. Že výprava, až na drobné detaily, nemá úroveň, je druhá vec (v Amazonke som nikdy nebol, ale naozaj nie som presvedčený o tom, že to v nej vyzerá takto). Že logika neexistuje, je tretia vec (k návnade prihodíte zapálenú svetlicu, pričom viete, že korisť, ktorú chcete prilákať, sa bojí ohňa? KDE to má logiku?). Tým však peklo len začína: umelohmotné herecké výkony nesympatických mladých ľudí (kebyže aspoň stepujú v negližé...), mínusová práca s napätím, zlé nápady (močenie na stany) a vôbec, nebudem sem ani ďalej vypisovať všetky mínusy. VRAŽEDNÝ PRIMÁT (ktorému sa nepochopiteľne upísal oscarový F. Murray Abraham) mi vzal hodinu a pol zo života. Mám rád horory a prvá ANAKONDA sa mi veľmi páči, toto je ale malér amatérskeho zrna, kde samotného „vražedného primáta“ 99% filmového času nevidíte (!). Chabé KONGO bolo oproti tomuto tu hotové veľdielo.(28.5.2011)

• castor

Tak ty opice byly natolik žíznivé, že jsme si toho ani nestačili všimnout. Z téhle látky nedýchá absolutně nic, snad jen udýchaný F. Murray „mám tohle zapotřebí?“ Abraham, který sleduje mimo jiné jeden divácky neomluvitelný prohřešek, a to, že vraždícího primáta prakticky vůbec nevidíme. Vyprázdněná story o postupném zužování okruhu nezajímavých studentů a opicích s plnými močovými měchýři.(14.4.2013)

• -bad-mad-wolf-

Nervydrásající ekothriller s vražednými primáty, jejichž močové měchýře rozdrtí i poslední zbytky odporu!(7.8.2013)

• Wacoslav1

Vysajme za střízliva chlazené opičí mozečky a to bude do kozaka teprve pořádná prďácká zábava!25%(19.2.2014)

A já byla jednou mile překvapená, že se na to dá koukat aniž by si člověk chtěl rozpárat břicho nebo alespoň rozříznout žíly na rukou. Je ale fuckt, že z drtivé většiny za to může můj orientální půvab...teda původ. Ale půvabná jsem taky. Zpět k vysvětlení - Kdo je náma rákoskama z Vietnamu fascinován, ten možná ví, že u nás máme legendární legendu o ďábelském stvoření Šan Tu. Šan Tu je (kdyby jste nevěděli, víte?) gigantopiték, kterej je brán jako vyhynulej živočich. Jednalo se o cécéá 3,5 vysokýho lidoopa , kterej byl sadistická svině. Svoje oběti rád mučí, láme jim ručičky, nožičky a nakonec jim sebere šišku. Proto se mu říká Ďábelský lovec hlav a anoooo inspiroval amíky k natočení snímku Predátor. No a tenhle film mi připomněl když jsem jako malinkatá rákoska žila ve vesničce nestřediskový (prdel hned u džungle) a dědeček mi o něm před spaním vyprávěl, až jsem se bála jít i na hajzl. Takže čistě díky mému dětskému strachu mi tenhle snímek sednul, žoviálně jsem mávla ručkou nad všema píčovinama co tam jsou a prostě si to s opičákem užila (filmově) . Pro vás ostatní co nejste půvabná vietnamka, které dědeček vyprávěl bu bu historky mám radu - Vyhněte se tomu obloukem.(22.5.2017)

• Allien.9

Céčková záležitost, nicméně konec příjemně překvapil - alespoň, co se počtu přeživších týče. Zbytek (tzn. vše od zápletky až po digitální opičí mutanty a haha-drsnou Asiatku) je ale no comment.XD(1.1.2011)

• darkrobyk

Že filmařina může sklouznout na stejnou úroveň jako chození do fabriky, dokazuje přítomnost F.Murraye Abrahama. Jako už mnohokráte zde máme okopírovaný postup z Kanibalů včetně závěru s kamerou tak, jak se to líbilo i tvůrcům Záhady Blair Witch. Opicemi se filmaři inspirovali nejspíše v Kongu, ovšem k brutálnosti paviánů v In the Shadow of Kilimanjaro to má hodně daleko. Ani predátorské vidění z korun stromů a následné zavěšování mrtvol na větve filmu nepomohlo. Postavy jsou tak nesympatické, že jejich osud je vám lhostejný, a vy jen cítíte zklamání nad odbytými lacinými gore efekty. Hvězda za přírodu, která se ovšem nakonec dala nasnímat působivěji.(1.1.2011)

• Oktavianus

Když přijdete pozdě večer domů z práce, protože uzávěrka časopisu, ve kterým pracujete, se opět protáhla, nestojíte o nic jinýho, než si pustit nějakej výplach mozku, u čeho zaručeně nemusíte myslet. A v televizi dávají něco, co se jmenuje Krvežíznivé opice a má to na čsfd celých 11 %! Není co řešit. A čeho se dočkáte? Definitivně zešíleného Salieriho, kterýmu patrně došly peníze na složenky, a kočičky Laury Aikmanové (ta blondýnka, co zařve jako první), co je více než nápadně podobná slečně, s kterou jste se před pár lety významně přátelili. No paráda, začátek je slibnej. Následuje naprosto bezchybných 40 minut, kdy jsem se řezal smíchy snad při každé scéně, každém dialogu a každém logickém kotrmelci, až jsem dokonce zvažoval, že do té doby neviditelným primátům sledujícím okolí ve stylu Predátora napálím z fleku pět hvězd. Chyba lávky. I neúmyslná sranda se přejí (v tomto filmu doslova) a pak si jen přejete, aby všechny ty stupidní uječené kravky a přemoudřelí mladí Indiana Jonesové skončili na jídelníčku digitálních primátů. Fakt, že jsem alespoň v tomto ohledu nebyl zklamán, silně podepřel mou hvězdu v záplavě zdejších odpadů. Zapamatuju si ale především tu nejdůležitější scénu: opové se smyslem pro humor čůrají na stany hrdinů, zatímco oni to považujou za déšť. Ano, až takhle bizarní to bylo.(13.4.2013)

• Karamanlis

Existujú shitoidné filmy o rôznych kryptozoologických kreatúrach, ktoré človeka dokážu aspoň (zväčša nechcene) pobaviť, ich tvorcovia dobre vedia na čom reálne sú, netvária sa, že natočili nejaký oscarový kúsok a bez problémov divákovi predvedú svoje monštrum v plnej paráde napriek tomu, že disponujú mizerným rozpočtom a na vzhľade beštie je to poriadne poznať. Medzi takéto zábavné braky z posledných rokov radím napríklad Yeti: Curse of the Snow Demon, Chupacabra Terror či Cyclops... BloodMonkey však do tejto kategórie nepatrí ani náhodou, vo všetkých ohľadoch sa totiž jedná o krajne stupídnu snímku, bez štipky filmárskeho nadhľadu či recesie, trápne sa snažiacu o navodenie atmosféry strachu z neznáma a v posledných troch sekundách vytasiacu otrasnú CGI gorilu - údajný chýbajúci článok v evolučnom rebríčku :)))(2.8.2010)

• Ouwen

1* Za scénu, kdy opice pochcaly stan :-D(5.1.2011)

,,TAK JA PÔJDEM PRVÝ A POVIEM TO: O ČOM TO DO PEKLA BOLO?" __ Mňa náhodou tento film prekvapil. Od 9% som nič nečakal a vo výsledku som bol nakoniec dosť spokojný. Škoda, že film nebol nakrútený trocha inak, pretože disponoval rôznymi náznakmi nato, aby sa dal ako vystavať psychotriler, kde by bol strach práve z neznáma, ako sa tu primáty väčšinu času prezentovali. Opice by som odtiaľ úplne zrušil a celé by to fungovalo ako prvé diely ,,Lost". S nepríliš vídaným záverom som bol taktiež spokojný a keď sa to vezme, nijako inak všetko reálne skončiť nemohlo. A Salieri so zelenou šiltovkou je, ako sa zdá, do prípadného filmu o Fidelovi Castrovi jasná voľba. (5. komentár k filmu)(8.1.2010)

• Andersis

Sakra. Takovej potenciál to mělo. Digitální opice které ve filmu uvidíme dohromady na 6 vteřin (nepřeháním). Dialogy jako v každém céčku. Můžu pochválit snad jen dva dlouhé záběry a F. Murrayho Abrahama, který ale taky někdy hraje jako dřevo.(5.3.2011)

• mysiak

Neviem sa rozhodnúť či som myslel seriózne natočený horor..alebo amatérsku sračku, plnú dementných dialógov a takých "zvratov" že oproti nim je mozambická telenovela jasným televíznym klenotom...prikĺáňam sa k druhej možnosti, lebo tak stupídne natočený a hlavne totále zbytočný film som dávno nevidel...ani zasmiať sa na tom nedá, lebo to asi fakt bolo myslené seriózne..totálna magorina, nepozerať!(8.1.2010)

• Korbitch

Čebrenej filtr na kameru a jedém. Neskutečná prapříšernost, ve které mě dohnal k tomuto komentu filmový moment, kdy utíkají na konci filmu před opicemi a běhají si tam v klídku po vyšlapaných cestičkách, přitom se mají nacházet v nedotčené divočině. Asi tam opičky běžně pořádaly pěší tůry. Digitální efekty byly taky moc fajn nó. Thajci by se měli zaměřit na výrobu harddisků a vysrat se na točení "filmů".(7.4.2012)

• corpsy

Keď sa tak zadívam na záverečné minúty filmu, v ktorých nám tých opičiakov konečne ukážu, už viem prečo nám ich dovtedy filmári tajili. No jednoducho lebo CGI je sprasené veľkolepo. V takom prípade by mala dostať príležitosť klasická ručná práca a make-up efekty. Nejde o nudný snímok, len je zúfalo spracovaný a charaktery sú tu navrhnuté podľa všeobecne dostupného zoznamu a nejde o nič nové. Snáď sa dala vyšperkovať viac aspoň tá gore zložka, ktorá je tu na minimálnej ploche.(3.5.2016)

• JohnMiller

kdo je Zed? Zed je mrtvej, lásko. Alebo to je z iného filmu ? hmm aj tu je Zed a pobehuje pralesom 90 minút pričom ani raz doslova ani raz neuvidíte celú opicu. Dokonca ani na konci. 89 minút som si myslel že sú opice neviditeľné a tak ich nevedia zastreliť kalachom ani dostať do pasce (potom ho na sekundu na konci ukážu aj to iba po trup. Jediné plus filmu je to že všetci dokonca pokapú.(13.4.2013)

• Skleena

Náhodou... byla to prdel! :)(13.4.2013)

• kaylin

„Krvežíznivé opice“ jsou filmem, který, pokud jej v životě neuvidíte, nebudete muset litovat. Prostě je to špatné béčko, které vám neukáže nic skutečně zajímavého, ale je na druhou stranu důkazem toho, že někdy se točí film za každou cenu, tedy i ta tu minimální. Kdyby se alespoň využila nějak zajímavě thajská džungle, ale až na pár záběrů, kde to mohlo být celkem děsivé, ani v tomhle ohledu nestojí film za to.(23.5.2017)

• Morholt

Už sám název napovídá, o jako zhovadilost půjde, ale realita předčila všechny možné i nemožné představy.(1.1.2011)

<< předchozí 1 2 3 4