Režisér Mikael Hafström (Pokoj 1408) uvádí velkolepý špionážní thriller Smrt v ŠanghajiJohnem Cusackem a světovými hvězdami Li GongKenem Watanabem v hlavních rolích. Film ve stylu Casablanky se odehrává v týdnech před útokem na Pearl Harbor ve starobylém čínském městě, kde nic není, jak se zdá. Americký tajný agent Paul Soames (Cusack) přijel vyšetřit vraždu svého nejlepšího přítele a ihned se ocitá v pavučině lží a spiknutí, která ovládá celé město. Soames má neustále v patách japonského agenta Tanaku (Watanabe) a své vyšetřování brzy zaměřuje na místního charismatického gangstera Anthony Lantinga a jeho krásnou ženu Annu (Li). Zanedlouho se Soames s Annou zaplétá a oba tím vystavuje smrtelnému nebezpečí. Zatímco oddanost vlasti ustupuje touhám srdce, Soames s Annou musí rozluštit záhadnou vraždu a uniknout z okupované Číny dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

okkac

Špionské hry v rozdělené Shanghaii do amerických, britských, francouzských, německých a japonských zón těsně před útokem na Pearl Harbour. Takže tajnými agenty se to zde jen hemží. Příjemně staromódní thriller s trochu poněkud řidkou zápletkou, ale na druhou stranu s lahůdkovým obsazením jak na staně západních herců (Cusack, Morgan - ten tu je jen tak celkově na 2 minuty, Potente, Morse), tak asijských hvězd (Gong Li, Wataname a můj oblíbenec Chow Yun-Fat, který konečně po dlouhé době opět postřílí pár chlápků). Čekejte spíše hodně dialogů, pár přestřelek tu je, ale nijak se nesnaží nad zbytek filmu vyčuhovat. Jinak Weinsteini asi tušili, že na západě tohle moc nevydělá, a tak než, aby zde utráceli na propagaci, raději se orientovali výhradně na asijský trh, což bylo myslím moudré. 7/10 ()

Radiq

No tak že je v žánru uvedeno i "mysteriózní", to někomu asi cukla ruka. Exteriéry byly udělaný pěkně, historicky pěkně a řek bych, že aji věrohodně. Příběh byl dějovej a to mám rád, hlavně když to zaujme a tady to tak docela i bylo. Človek se nemusi bát, že by se v záplavě šikmookejch neorientoval, protože je hrajou většinou nezaměnitelny osobnosti. John Cusack má svoje chvilky a tohle je asi jedna z nich. Prostě mě to příjemně překvapilo, malou pochvalu si to zaslouží (pochvalu od slova chvála, né pochva). V malé roli návštěvníka opiovýho baru jsem poznal pěstitela trávy Nicholase Roweho ze Sbal prachy a vypadni, že by zas byl sjetej? ()

flyboyeda

Necekal jsem mnoho. Vlastne skoro nic. O to prijemnejsi bylo me prekvapeni. Barvite hekticka atmosfera Šanghaje me snadno vtahla do deje, stejne jako zajimava a dle meho nazoru i smysluplna spionazni zapletka zasazena do skutecnych historickych souvislosti. Herecky tak trochu plochy projev Johna Cusacka dlouhodobe nechapu, z jeho vyrazu jsem necitil vubec nic. Asi nejvetsi slabina filmu. Vynahrazuji to zde ale jini. Predevsim skvostna a krasna Li Gong, jejiz herecky projev me opet uchvatil a dojal zaroven. ()

wafc

Největší slabina jinak dobrého filmu je John Kluzák a jeho neumětelství. S věkem navíc čim dál víc vypadá jak otylej vypitec ze čtvrtý cenový, ty skupino. Jinak Li Gong, na to že jí je snad 80 let, vypadá stále jak typická dětská pornoherečka. ()

farmnf

Příběh ze zajímavého prostředí a neobyčejné doby. Je však nějak režisérsky zprasený a působí na znalého diváka jako Vinetou z Číny. Je prost jakéhokoliv pokusu o filmové umění. Jenom mrtvoly, konspirace a neustále vstupující vypravěč, který výpráví, co chtěl dělat a jak se mu to nepovedlo a jaké měl pocity. Suma sumárum akčák z předválečné doby Asie pro 12-ti leté diváky. 2* za tu krásnou číňanku partyzánku, zadek má špičkovej. Cussak byl tradičně trapný a dobrodružně vypadající-kurva, není on vlastně číňan? ()

terunka003

Válečné, odbojové, romantické, zlé, špionážní × průměrné, nenáročné. Japonci měli kruté praktiky, a v době světové války je měli i naši sousedé, ale stále mě to mrazí, když to vidím, byť jen nastíněné ve filmu. Snímek to byl dost průměrný, žádná velká dramata se nedála, konec byl jasný už od poloviny děje. Potěšila jsem své oko na tři výborné a sympatické asijské herce. ..poslední dny mám filmy rozkoukané jako seriál, kdy už bude zkouškové období za mnou.. ()

haj

Napínavá špionážně detektivní zápletka odehrávající se v exotický Shanghaii se skvělým hereckým obsazením a úžasnou výpravou a atmosférou, která dá vzpomenout na starý noirovky. A třešničkou na dortu je vidět Chow Yun-Fata v baloňáku s pistolí v ruce, jak vystřílí celou scénu (doufám, že J.Woo měl při sledování taky slzu v oku a hned začal psát scénář Hardboiled 2 :) ()

Ceres

I přes rozporuplné hodnocení co u tohoto filmu je, musím hodnotit tento film kladně, sice jsem si zpočátku říkal, že Cusack to prostě neutáhne tak dobře, ale nakonec to zvládl, pomohlo mu v tom také velmi velmi kvalitní obsazení v podobně božské Li Gong, perfektního Watanabeho a opět střílejícího Chow Yun-Fata, bokem se tu mihnou i další znamý herci (Morse, Potente). Další významné plus tohoto snímku je perfektní kamera, která vytváří špičkovou temnou atmosféru noir filmů. Parádně film také podepsal svou hudbou Klasu Badelt. Za mě celkově 80 %, možná kdybych to celé vidět v originále a ne v čínském dabingu, přidal bych možná ještě o kousíček lepší hodnocení, ale na plné by to asi nestačilo. ()

Vironey

Nafouklá bublina, po které nic nezůstane. Příšerný příběh s příšernými dialogy. John Cusack je odporný odporník, měli by mu zakázat hrát! Jediná pozitiva jsou skvělá výprava, Li Gong, Chow Yun-Fat a samozřejmě vždy výborný Ken Watanabe... Ne přímo špatný, ale naprosto postradatelný film. ()

JohnSmith

Slušný thriller, sice s romantickou zápletkou, ale ani to moc nevadilo. Pěkné bylo vidět Watanabeho a Chowa ve společných scénách. ()

Fony

Lehce nadprůměrný špionážní thriller, který nahoru táhne úchvatná atmosféra deštivého Šanghaje a dobré obsazení (Cusack je asi nejméně zajímavý, ale nevadí). ()

LuciusWlk

Shanghai je dle mého celkem podhodnocená. Proč tomu tak je, je těžké spekulovat. Film má od začátku do konce vynikající atmosféru, skvěle napsaný scénář, lidskou stránku, samozřejmě pár klišé. Naproti tomu jsem seděl a vychutnával jsem si tuto pavučinu intrik, v podání zajímavých hereckých jmen. Cusack dle mého ztvárnil postavu agenta bravurně, s chladnou vypočítavostí a bez přehrávaných emocí. Jediné, co bych snad vytknul, byl občas chaotický děj. Říká se, že sto lidí, sto chutí a v tomto případě to platí dvojnásob. ()

Spike23

Období okupace Číny Japonskem je narozdíl od nudné Evropy pro filmy jedno z nejpestřejších období Druhé světové války. Obzvlášť ještě v Šanghaji. Když si ale vybavím ostatní filmy stejného režiséra jako například Derailed nebo 1408, připadá mi, že Shanghai se tomu nehrabe ani po paty a narozdíl od nich tomu prostě něco chybí, je to víceméně stereotypní a vrátit do děje mě dokázalo možná tak spojení s historickými událostmi ( a ne, že by jich tu bylo hodně ). Li Gong byla naprosto skvělá, ale zas naopak John Cusack se sem aspoň podle mě vůbec nehodil a to mi v jiných filmech vůbec zatím nevadil. Film je to kvalitní, ale jak jsem výše zmínil, od ostatních filmů M. Håfströma tomu chybí něco, co dokáže diváka pohltit a neodtrhnout od toho oči. ()

Seti

Jo, noirové detektivky můžu. Příběhově sice Shanghai není nijak hluboký, ovšem atmosféra "Paříže východu" a špionážní prostředí člověka zcela pohltí. V důsledku zasazení děje do 40. let minulého století Shanghai také zprostředkovává novou, orientální perspektivu při pohledu na 2.sv. válku. Silné herecké obsazení pak už jen kompletuje výborný filmový zážitek. Nenápadný filmek, který si zaslouží určitě pozornost. ()

Hanys_

Noir z ne zrovna obvyklého prostředí s luxusním obsazením. Příběh míchá fikci se skutečností a celé to působí, že to takhle klidně mohlo být. Ke špičce žánru ale pořád něco málo chybělo. ()

jasiska

Film veľmi maká na atmosfére a celkovom feelingu filmu, ktoré sú také super, že sa divákovi skoro zdá, že film aj o niečom je. Pozerateľná jednohubka, ale nie o veľa viac. ()

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)