Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

čidlo

Rob Roy z jeho názorem plně souhlasím, za sebe snad jen že mi tenhle film dlouho nedal spát a kdo neuvidí tak slovům neuvěří ! 100% ()

blitzer

Tak bohužel po velkém očekávání a těšení se, přišlo zklamání (u novodobýho francouzskýho horroru snad poprvé). První půle je přehlídkou samoúčelnýho zabíjení (co byla ta rodina zač zůstalo nevysvětleno) a při druhý části jsem se málem ukousal, ne strachy, ale nudou (krmení, mlácení... krmení, mlácení... a pro změnu krmení, mlácení). Stále jsem čekal, že vše napraví nějaká kulervoucí pointa, místo toho se ale dostavila po 2000 let omílaná otázka, se kterou si ovšem filmaři nemuseli lámat hlavu, protože se ji ani nepokusili zodpovědět. Hype jako prase, měl jsem si radši znovu pustit vynikající Inside. ()

Plangi

(Martyrs - mučedníci)...Někdejší oběť únosu a brutálního týrání po letech poznává v novinách své mučitele a s přítelkyní i svým bludem v patách se rozhodne náležitě pomstít. Stručný nástin první poloviny filmu, která je opravdovým hororovým bombonkem s nefalšovanou jateční atmosférou. Bezkonkurenčních 100%....ale nějakého vygradování se v té druhé polovině nedohledáme. Dočkáme se tak maximálně nášupu v podobě detailního sledování mučení, kdy mi v průběhu sledování smysl této předlouhé pasáže unikal (efekt by tu snad byl), abychom se dobrali následné "pointy", která mi po tom všem byla už totálně volná. 51% jak vyšitých. ()

rizek2

Tak tohle byla vážně jízda..než se stačíte rozkoukat tak máte obě hlavní hrdinky spolu a začíná kolotoč zvratů, které vás nenechají odtrhnout oči od obrazovky do poslední sekundy. A ten konec? Bravurní! Samozřejmě obsah berte jako klasické promo kecy - pečlivě jsem hlídal 20 minut a že by tam bylo něco hrozného? To onen majitel práv neviděl nikdy nic brutálnějšího, než Kačera Donalda ()

Jermann

MARTYRS se chvíli zdají jako pokus dodat hnusům jako Hostel a jemu podobným nějakou hlubší kvalitu, ovšem ta jde opět k čertu přibližně za polovinou (do té chvíle ****), kdy se z příjemně svižného a napínavého krváku, kterému se nedá upřít fantasticky tísnivá atmosféra, vyloupne útrpný škvár pro opravdu velmi silné povahy. ()

dr.fish

Celý film jsem věděl, že to nemá cenu, čekal jsem jestli něco přijde a nepřišlo. Filozofii tohoto filmu jsem zvládl v osmé třídě....je to zhovadilost. ()

SHI-SHA odpad!

Strašný. Lituji, že jsem si to kdy pustil. Hnus, bída, pocit na zvracení... Pochybuji o duševním zdraví nejen tvůrců, ale hlavně kohokoliv, komu se film líbil. Zároveň jde o pěkný důkaz snobství místních uživatelů - čím se liší Martys od tak nesnášeného Hostelu? Maximálně snahou o nějakou tu pointu toho všeho. Což se podle mne Martys stejně vůbec nepodařilo. Kdyby Hostel končil tím, že řád vrahů založil třeba Jack Rozparovač, taky by měl tak vysoké hodnocení? Hledat pointu v prázdném filmu se mi zdá zbytečné. ()

Iwus.ka

Mé hororové já bylo bolestivě raněno po shlédnutí této… ehm… ultrapitchoviny. Francouzi asi nepochopili, že vysoce nechutné scény ještě nutně neznačí dobrý horor. U něčeho jsem se sice odporem šklebila, ale to je tak jediný dosažený pocit. Při závěrečném prozrazení pointy jsem se už plácala do čela a litovala ztráty času. Nicméně teď nevím, proč mě v trolejbusu důchodci sjíždějí zabijáckým pohledem. Zasedla jsem jim snad oblíbené místo nebo také touží po jistém poznání ??? ()

animaxis

Napadá mě jedna otázka.Může mi někdo dokázat,že se tohle na světě neděje?Lidé jsou kreténi když se pokouší dosáhnout světa po smrti přes někoho jiného a ne přes sebe.Když už tak chcete vědět co je po smrti,tak si strčte pistoli do huby jako ta milá paní na konci.Atmosféra filmu byla totálně tísnivá a už jen tu atmosféru doporučuji divákům se silnějšími povahami než silnými.Film má svoje poselství a docela obdivuji režiséra,že to natočil.Natočené to je docela dobře,tak pokud máte velmi silné povahy a chcete se poučit o mučení a smrti,tak toto můžete shlédnout.Uh,docela silný zážitek:D ()

KajusaK

Pořád se nemůžu rozhodnout ale v podstatě je to opravdu blbinka. Zakončení směšné, čekáte a nic se nedozvíte - jak trapné ! :D Opravdu miluji, když si pak mám něco domýšlet. Nad filmem se chci odreagovat, odpočinou (v tomto případě moc ani jedno nešlo :D) a ne pak dva dny přemýšlet co asi jak bylo .... Herecké výkony, to je snad jediné co se zde dá pořádně hodnotit. JInak, málokdy kritizuji masky a podobně ale to "stáhnutí z kůže" bych lépe nahrála i já a to jsem opravdu antitalent na všechno !! Zrovna u tohoto filmu si myslím, že se s tím mohli piplat trošku víc. ()

Aquarius

Prvá polovica nuda, ale potom to začne byť zaujímavé. A nepríjemné. Martyrs je skutočne transgresívny film; v určitom momente som si uvedomil že som sa dostal do pozície, v ktorej skutočne nechcem byť, ako divák... ale že nemám na výber a musím to dopozerať. Veľmi zvláštny, nový zážitok. ()

Radiq

Takhle dobrej horor (S NÁPADEM!!!) jsem viděl naposledy... no španělskej [REC]. Tohle teda nebylo tak dobrý, ale celou dobu jsem byl napjatej, vo co vlastně jde. Digitální efekty nechali za rohem, čímž mi to bylo sympatický ještě víc, a brutalitou se nešetřilo. Prostě horor jak má být a žádný emo mrtvý děcka nebo jiný novodobý hororový trendy. ()

daEmoNickY odpad!

Kdo má rád nasílí, svlékání a výslednou nahotinku - enjoy in joy ! Myšlenku (pointu) má filmy jen pro ty, co nenapadlo se podívat do slovníku pro původní (čti skutečný) význam slova Martyr.Kdo se zajímá o anatomii - povinnost (lepší film neznám). Zbytečnost je to protože je to o ničem, kdo chce pořádné násili ať se koukne na ogrish či podobné stránky. ____ 2 VECI CO JSEM SE NAUCIL Z TOHOTO FILMU ____ (1) Kam až jsou schopni dojít soudobí fotografové (mučedníků) pro pikantní fotečku (o těch válečných se tu radši mlčí). http://www.youtube.com/watch?v=apYromtXJAU (nářez písnička od Manics) (2) Oči to prozradí! Probuzený z komatu nelže! To jsou fakta! ... Takhle se věda nedělá, šmarja ... Leda v humanitkách, které jsou ale z větší části vtip a ne věda. Já jen, že někteří lidé je berou vážně. Ale do žebříčku ceny o komedii se nedostali, protože začli dokazovat serióznost tohoto komentáře v šatně ... ještě neskončili. (3) Točíš film ze skutečnosti? Můžeš mít monstrum - stačí ho vydat za halucinaci. Cože ? Ttvůj film je navíc i o náboženství (neskutečnu)? "Go for it!". Akademie pak bude halucinovat a pokládat to za geniální. (4) Dělat nejdřív nadpis s odhadem počtu bodů a pak ty body doplňovat vypadá směšně, když těch bodů je pak víc. ____ HWAT? ____ Dál spoilery!!! Holka, kterou svlíknu z kůže a která nejspíš prožila koma, mi určitě řekne něco srozumitelného. Natožpak pravdivého. Tá Bába na konci se zabila ne proto, že by jí holka řekal nějakou "deep truth" (nic po smrti není, je tam soud, bůh je černej...), ale proto že byla blbá. Pointa hustá jak raní stolice 70 letého muže. ____ UPOZORNENI ____ Zbytek komentáře uráží náboženství, pochodně a taky Hitlera. Pokud nechápeš, co to je sarkasmus či ironie, tak to nečti. Takže čau. Věřím tomu, že kdo není úplný idiot pochopí když něco není myšleno vážně. ____ SLOVO ____ "Martyr" je "svědek"? Zajímavé. Koukni na tu idiocii - wiki "Za mučedníka (martyra) nebo mučednici se označuje člověk, který pro své přesvědčení položí svůj život. " - to je fakt nejlepší definice terorisy, ee ... svědka co jsem slyšel. ____ Koukám, humanitky zase jednou v akci. No to mě poser mě do ucha (jsem línej si ho vyčistit) !!! Anebo ne. Poslouchat podobný "moudra" můžou leda židi (důkaz je Kyle Broslowski a jeho hovínko Henkí, jak ti si rozuměli). Nechám židům jejich tradici poslouchat moudro, neb s tím výkladem slova svědek nejspíš přišli křesťani, pamatuješ, ti co vyhráli druhou cenu za komedii (první byli budhisti) - hlasovalo 13 lidí. ____ Stranou. Bible je taky zvaná "slovo", ne? Nechtěl bych, aby ti lidi dělali slovník. Jakkoli bible jeden potřebuje, tak slovo mučedník je důvod, proč by ho dělat neměli. Leda by chtěli vyhrát první místo za komedii. ____ Ježíš byl bezpochyby největší mučedník - položil přeci pro své přesvědčení život. Možná byl až tak velký mučedník, že by ho vzala teroristická Al Kajda ... rádi totiž nechávají svědky aby měl kdo vyprávět. I když u Ježíše by pohořeli. Ten by se nejdřív zabil, aby to pak druzí mohli mít z druhé ruky (musíš se zabít, lidi jinak tvému svědectví neuvěří, i kdyby to byla hloupost ... viz másla jako Palax, Sajíc a Hitler). Mít věci z druhé ruky není zas tak dobrej nápad. I ta Bába (co měla předat svědectví Mučednice - tedy z druhé ruky) se radši zabila, aby dokázala jak jsou sebeodkazující vtipy otravné ... _____ Druhá ruka je na lepší věci, ale u Martyrs se honit nedá. Koho by taky bavili ty speciální efekty, že? http://en.wikipedia.org/wiki/Uncanny_valley () (méně) (více)

3n3my

Pre niekoho odpad, pre iných remeselný klenot. Prikloním sa k tej druhej skupine, a to bez mihnutia oka, bez znalosti do čoho idem a po skončení filmu s pocitom, že nič podobné som zatiaľ nevidel. Videl som krvavé, brutálne nechutné a úchylné kvázihorory, ale nevidel som Martyrs. Teraz už áno, no a najmä žánrové prechody, ktoré možno počas filmu viackrát pôsobia neistým dojmom, no po skončení suverénne a s pocitom diváka 'ako v tranze'. Famózne! ()

tom88

Pravdaže masaker to bol riadny, krvák aký som už dlho nevidel, ale zmysel toho všetkého mi skoro celý film unikal. V druhej polovici filmu bolo vidno nejaký náznak pointy, ale vcelku to bolo úplne zbytočné a nepôsobí to na diváka reálnejším dojmom. Režijne sú Mučedníci zvládnutý celkom dobre, snaha bola vidno, ale mám dojem že by film potreboval úplne iný príbeh. Mučenie osôb bolo vykreslené naozaj hnusne a bolestivo, no v konečnom dôsledku z toho nič nebolo. 3* dávam len pre to, že bol film po technickej stránke dobre zvládnutý. 55% ()

Nivenx

Ach ne, tohle bylo velmi zlé. Začátek povedený, do poloviny filmu parádní řežba plná krve a parádní atmosféry. Ale jakmile se Lucie podřeže, tak film jde do kopru. Anna najde dole ženu, která byla neuvěřitelně mučena a snaží se jí pomoci, ale to už se nepodařilo. Pak přijdou nějací lidé, co to mučení prováděli a začnou mučit Annu, aby zjistili co je po smrti. Ano, efekty povedené, herci hráli skvěle, ale celá druhá polovina filmu zkrátka děs a hrůza, kvůli naprosto zkažené pointě, kterou jsem nepřekousnul. Naprosto zkažený snímek, který je jen průměrem. 50% ()

sir-dave odpad!

Nedivím se Bobu Winsteinovi, že s tím sekl. Měl jsem tendenci to vypnout. Není to nějaký brutální fekál, nic co by jinde nebylo, je to prostě kravina a promrhaných 100 minut. První polovina je nelogická směs hororu, kdy to bude chtít 90%lidí vypnout. V polovině se divák dozví oč jde a potvrdí se mu to. Druhou polovinu lze bezostyšně proklikat. Nestane se tam zhola nic, a šlo by to vměstnat do 5min. Posledních 5 minut pak potvrdí tuhle neuvěřitelnou blbost. Po nějaké době zas jeden odpádek. ()

Deyw

nevim co ktomu rict.. :D zacatek celkem strasidelny..pak uz vole fakt nevim co se deje.. :D ps: tezkej film na poprve..fakt je ze ten film je proste ultimatni a chytrej..je to natoceny jako nejvetsi silenost se sokujicim zaverem..kterej cumim s otevrenou hubou..takovej wtf movie jako srpskej film.. dam 3* ()

CinemaRanger

Původně jsem dal jen tři, ale kvůli vyústění s filozofickým přesahem musím zvednout na čtyři. Ten film mi nedá spát. Laugier je mistr vyprávění! ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)