Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

Aven

Čekal jsem naprostou úleťárnu (co taky čekat, když je hlavním hercem Will Ferrell) a dostal jsem nudnou podívanou s pár povedenými vtípky. Škoda, že se autoři omezili pouze na Ferrellovo hláškování, které se navíc nijak extra nepovedlo, a nevymysleli něco navíc po akční stránce. Nějací chodící gumáci mě prostě nevytrhnou. ()

venalce

Tak tohle bylo stejně nestravitelné jako turecké nápodobeniny amerických filmů. Od "odpadu" dělí tuhle slátaninu jen skutečnost, že už jsem viděla i horší filmy. ()

blackJag

"MAJÍ DINOSAUŘI KOZY?" Úrovní vtipů klasická ferrellovka. Spousta mimózních jednorázových skečů poslepovaných do chabého příběhu. Komu se Ferrellova mimoděčná komika nelíbí, zákonitě spokojen nebude, kdo se ale dokáže naladit na stejnou vlnu, nemůže být vyloženě zklamán. Scéna s dinosauří močí nebo s obřím komárem mne dostaly i přes svou krajní nechutnost do kolen, výpravu a trikovou složku má film na úrovni a Frielové to v kraťáskách a nátělníku tak sluší, že prostě nemohu dát horší hodnocení než dávám. 70% ()

Corey

Jednu hvězdičku navíc za ženy v Cha-kově vesnici..čekal jsem víc vtipů, bohužel to bylo takové všelijaké... ()

P1tr

Velice osvěžující, vtipné a hlavně odlehčené. Země ztracených se nedá brát ani trošku vážně, což je jasné hned po úvodní scéně. Vizuálně zajímavé žně doprovázejí hlavní trio po celé jejich dobrodružství a vy si oblíbíte každého z nich. Neúspěch snímku u širšího publika mi nejde na rozum, přeci jen má všechny hitové předpoklady. Dobrý režisér, hvězda v hlavní roli, zajímavé téma a únosná stopáž. V mých očích Země ztracených uspěla a to naprosto bez problémů. Velkou měrou se na tom podílí Danny McBride a Will Ferrell. ()

zolo23

Kto má rád Willa Ferrella ,musí sa mu páčiť aj tento film. Niektoré fakt výborné vtipné scénky. Príjemná odychovka. ()

ZkuKol

Dosti uhozené dobrodružství, které je znatelně poznamenané obsazením dvojce Ferrell a McBride. Film si s ničím neláme hlavu a nad nějakým vtípkem se dvakrát nerozmýšlí, což je jeho silná a zároveň i slabá stránka filmu. Ann je dobrá volba, je to kočička, která si své uhraje a její přízvuk je ...ehm... velmi příjemný:-) Will i McBride hrají své oblíbené charaktery a tím zabraňují filmu orientovat se na dětské publikum (z toho vyplývá komerční neúspěch). Brad se snaží o určitou stylizaci a silný příběh, ale Ferrell je komik, který když nemá silného režiséra, tak se snaží film "nagagovat" (rozdělit film na jednotlivé veselé scény), takže je vám ke konci jedno, o co tam vlastně jde, jen vás ke konci napadne pár otázek, na které se neodpovědělo. Přesto díky krátké stopáži to docela uteče a ani to příliš nebolí. Podařená trojce se dostane pomocí červí díry do "světa ztracených," zažije spousta dobrodružství a to vše ve stylu Willa Ferrella... 50% ()

Soweek

Co se ze začátku rozvíjelo jako békovina největšího rázu nakonec našlo svůj směr aspoň k tomu průměru a občas dokázalo i překvapit. ()

sedm.1

Kupodivu se nekonala rodinná a efektní taškařice ve stylu Fraserova Cesty do středu země ,ale odehrál se naprostý úlet,který se s ničím moc nepáral a do popředí se tak dostalo fuckování,exhibiciózní komika Willa Ferrella,nekompromisní fórky a celé to prostě častokrát bořilo hranice vkusu,takže to spíš chvílemi zklouzávalo do parodie.Bohužel,jednotlivé scénky tak ještě nějak docela fungovaly,ale jako celek to byla jedna velká pohroma.Navíc krom šílené komiky tu měly hrát prim i efekty,ale i většina z nich byly těžko snesytelné výpady a též se spíš pohybovaly na hranici sebeparodie.Země ztracených je zkrátka něco tak strašně jiného a šíleného,že buď na jeho hru s hodně otevřeným hledím divák přistoupí a bude se bavit jeho ultrabláznivou zábavností,a nebo se z toho prostě nudou posere.Já osobně jsem se na hru Země ztracených snažil přistoupit po celou jeho stopáž,ale nakonec mě zabavil pouze jen opět šílený a neudržitelný Ferrell.Zbytek mě svou hloupostí a nudností neoslovil. ()

Firebug

Will Ferrell mě prostě baví. Už jenom pohled na ten jeho ksicht ve mě vyvolá úsměv a přidá-li k tomu nějakej vtípek, dobrá nálada je zaručena. Navíc si mě získal svým nenávistným přístupem k Chakovi, který jsem s ním sdílel. Přesto si ale myslím, že výsledek mohl být lepší, kadence vtípků větší a humor drsnější (před sestřihem eRko po sestřihu PG-13. Proč?) . A možná není úplně ok udělat parodio-remake amerického seriálu z roku 74, který nikdo neviděl a ti co ano, si ho už stejně nepamatují. ()

Melios

Pokiaľ ste poriadne ožratý ,alebo akýmkoľvek spôsobom aspoň trochu na mol ,tak vám táto strašná sračka s Ferrelom nesmie uniknúť. Verte mi budete sa smiať. Za zhoršený psychický stav pri pozeraní triezvo neručím. ()

DavidS.

Po půvabném a intimním snímku 10 Items or Less natočil Brad Silberling komediální trikovou hovadinu s Willem Ferrellem, která absolutně nevyužila svůj potenciál...S trochu lepším scénářem to mohla být odbržděná jízda, ale takhle jsem se občas jen pousmál tomu, jak je to celé přiblblé...A neobstálo to ani v parný letní den, kdy člověk promíjí ledacos :) ()

iXtr3m3

Ferrellov štandard, stráviteľnejšia Friel, McBride síce v ústraní, ale predsa neprehliadnuteľný, triky na skvelej úrovni, štylistická preplácanosť na extrémnej úrovni, ale toto všetko vo výsledku vytvorilo naozaj dobrý film. Nie je to špička ani zďaleka, ale určite jeden z tých lepších kúskov komediálneho žánru posledných mesiacov... ()

Han22

Zábavná hovadinka na jedno použití, která brakuje a zároveň si nepokrytě dělá prdel z dinosauřích i dobrodružných klišé (takový T-Rex tu boří všechny pravdila nastolená Jurským parkem). Sympatický hrdina, sympatický opičák a naprosto úžasná Chorus Line muzika :-) ()

baXter

Hovadina, zasmál jsem se asi tak jednou, což mi u komedie tak trochu vadí. Cestování časem je vždy zajímavý námět (ať už dopředu, dozadu nebo "do boku"), ale do dobrodružné komedie to nepatří - alespoň ne pod taktovkou Slberlinga. A vůbec, když si to teď zpětně promítám a připočtu, že Ferrnella nemusím, tak davám 1,4 hvězdy a zaokrouhluju to na hvězdu. ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem