V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

Freemind

Velmi nevyrovnaná produkce. Celkově je to opravdu vkusně natočená scifárna, dojem ale kazí dost šablonovitý scénář a umělé, detailní záběry na hrdiny prohrabující se ve vlastních tělesných schránkách. Oceňuji sice, že se s tím režisér příliš nemazlil, ale s postupujícím hromaděním zranění, nehod a masakrů byl děj čím dál, tím méně realistický, což bohužel notně oslabilo slibnou atmosféru snímku. V poslední chvíli se mé hodnocení zlepšilo, když přišel nečekaný, mile nehollywoodský závěr. I přesto je to lehce zapomenutelná jednohubka. ()

Macejko

Solídna mäsiareň, ktorú zráža dole za prvé nelogické (resp. nedostatočne vysvetlené) konanie hlavnej postavy v kľúčových momentoch a za druhé záver, ktorý... je proste zvláštny. Na jednej strane ma prekvapil svojou nekompromisnosťou (no happy ending for you, motherfucker!) a na druhej nasral tým, že v podstate anuloval predchádzajúcu skvostnú (ale naozaj neskutočne skvostnú!) scénu s "láskyplným vzájomným skenovaním orgánov" (nech už to znie akokoľvek dementne). ()

zipper111

Tak mělo to velký potenciál, i když úvodní myšlenka je hodně přitažená za vlasy a pro mě trošku moc naivní, nedotažená do konce. Tím myslím scénář. Prapodivné chování všech postav, které jsou pro mě doopravdy záhadou. Za celý film jsem si v podstatě nedokázal udělat obrázek o žádné z postav, snad jen o Alici Braga, která mě už klasicky pěkně sere a jsem proti ní zaujatej. Neumí vůbec hrát a ještě je ošklivá. :) Jude ani Forest nejsou vůbec špatní, ale to jejich chování jednou tak, podruhé onak, teď zachránim tudle babu kterou neznám, teď tě vykostim... Exekutoři tu jsou vraždící mašiny bez jakékoliv známky humánosti, což je sice zajímavé ale pusobí to hrozně uměle... Možná že to jen režisér vykreslil blbě, ale v Repo Men je každej druhej chodící robot a každej třetí masovej vykosťovák a všem je to v podstatě úplně jedno. Nu což, nejen to, že se lidé ani trošku nebrání, jen utíkají a mavájí ručičkama, akční scény jsou opravdu spíš směšné a celkový příběh je docela nuda... pro mě vcelku nečekaný konec se mi ale vlastně docela líbil a pozvedl film ze 2,5 na 3*. Jedna scéna je ovšem skoro dokonalá, výborně zahraná i tou Alicí s výbornou doprovodnou hudbou, a to scéna za "růžovými dveřmi"... Hodně velká uhozenost, ale v neskutečným stylu! V dnešní době nevzniká moc scifáren, takže by měl být člověk za každou novou vděčný, bohužel mě Repo Men neoslovil. Jak by řekl klasik, tento snímek je jen "Ovce v rouše vlčím"... :) ()

sonnak

Svižně natočený, výborně zahraný, skvěle použitá hudba. Akční scény (především ta hlavní) perfektně šlapou a zpracováním, dynamikou i hudebním podmazem dost připomínají Kick-Ass. Navíc mezi Whitakerem a Lawem proudí hmatatelná chemie. Je to sice jednohubka, ale hodně chutná. ()

Tony.cs

Akce je hodně slušná, plynulý děj, překvapivý konec. Ale někde by to kulhalo, kdyby to k vítězství nedotáhla herecká dvojice Law a Whitaker, díky nimž jsem si to maximálně užil. ()

Alementina

Nejlepsi scena je, kdyz Jude a Alice nacitaji cteckou sve organy... ta hudba, lepší než kdejaká milostná či sexualní scéna! A konec je třešnička, nečekaná a o to příjemnější. ()

SarumanKo

Vynikajúci aniutopistický sci-fi film, ktorý sa v mnohom podobá spielbergovskej klasike Minority Report, ba čo viac, jediné v čom ju neprevyšuje je scenáristická komplexnost a štýlovosť. Inak je to špica, ktorá funguje po stránke pocitovej (cynizmus, emócie i konanie hrdinov sú uveriteľné vďaka výbornej hereckej dvojici Law-Whitaker) aj akčnej (príjemne natočená jazda, ktorá je na pomery sci-fi neuveriteľne brutálna). Ak si k tomu pridáme lahodné hudobné vsuvky a zaujímavý námet, ktorý úplne zaklincoval podivuhodný záver, vzniká nám síce nijak originálny a hlavne po stránke scenára nedokonalý, ale výnimočne zábavný snímok. (80%) ()

blackrain

Tak trochu jiná exekuce. Taková budoucnost nemusí být opravdu vzdálená. V dnešní době se taky dějí věci, u kterých se někdy nestačíme divit. Což potom tohle. Vždyť nahradit nebo transplantovat se dá už v podstatě cokoliv. Takže už je asi jen otázkou času, kdy se začne dít něco podbného. No,ne, že bych byla kdo ví jak zklamaná, ale nadšená taky zrovna moc nejsem. Čekala jsem malinko něco jiného. ()

ABLABLABLA

"Zajímavé zprávy přišly dneska ráno z Nigérie. - To je v Africe, že?" Ne asi... v Austrálii přece. Aneb film od kterého jsem čekala málo a dostalo se mi toho mnoho. J. Law byl skvělý, námět a jeho zpracování mě taky bavilo a to po celou dobu a ten konec byl boží. Vážně mě tvůrci dostali, protože tohle jsem rozhodně nečekala.. jak to říct, abych nic neprozradila... takovou pokročilou technologii :) Ještě jednu věc musím vyzdvihnout a tou je soundtrack - opravdu každý song, co tu byl byl skvělý a celý soundtrack jsem si okamžitě stáhla. "Nechceš uháčkovat pytlík na koule? Chybí ti." ()

slunicko2

Film doporučují ke shlédnutí čtyři z pěti exekutorů. 1) Vadí mi nedostatečné mravní ukotvení děje - hlavní postava vnímá svou činnost jako job, jehož detaily sice před vlastní ženou utajuje, ale s nímž jinak nemá žádné morální problémy. Jako psí čumák studený Jude Law ani další postavy si nijak moje fanouškovské srdce nezískaly. 2) Rovněž neurčité společenské pozadí děje mě neuspokojuje. Příběh vzbuzuje představu, jako by jediným udržovatelem společenského řádu byla Unie. Exekutoři ale policejní práci nevykonávají a i jejich náhodné zátahy působí velmi pochybně. Scénář má díry (například okolnosti pracovního úrazu), zápletky jsou omšele nepůvodní, pouze poslední půlhodinka mi přišla zajímavější. 3) My job is simple. Can´t pay for your car, the bank takes it back. Can´t pay for your house, the bank takes it back. Can´t pay for your liver, well, that´s where I come in. 4) 39letý (tuším) Miguel Sapochnik svůj napínavý celovečerní debut zvládl velmi dobře. Výstižný koment napsal Traffic*****, jehož intelektuálský potlach tímto doporučuji obecné pozornosti. Můj vlastní zamýšlený příspěvek tím zkrátil na polovinu. 5) Filmu vytýkají mnozí komentátoři nedostatek originality a přemíru klišé. V této souvislosti si vzpomínám na povídku Stanislawa Lema "A existujete vlastně vůbec, pane Johnsi?" o soudním sporu člověka s Cybernetics Company (Lemova verze Unie), kterému tato firma postupně nahradila všechny orgány v těle svými výrobky a protože nezaplatil, považuje ho nyní za svůj majetek. Co by asi tento klasik řekl na Repo Men? 6) Pro angličtináře doplňuji, že slovo repo znamená v právnickém slangu zpětné převzetí do vlastnictví od neplatičů. 7) Zvláštní pozornost si zaslouží zajímavá hudba a pěkná postava už 38letého Lawa. 8) You owe it to your family. You owe it to yourself. ()

gojackill

Vize budoucnosti, kde bude každý orgán lidského těla nahraditelný, stačí jen na něj mít peníze. Pokud však nebudete splácet úvěr, vyhledává vás plenitel a orgán si jednoduše vezme zpátky. Je to především béčkové akční sci-fi a tak k němu musíte také přistupovat. Jude Law v roli zabijáka docela ujde, horší to je v poloze, kdy musí odříkat nějaký ten dialog, který posune děj dál. Bohužel to je právě kámen úrazu tohoto filmu, opravdu blbé dialogy a hloupé dějové twisty. Takže nedokážu říct jestli Law hraje dramatickou linku špatně, či je to chyba scénáře. Asi obojí. Jude Law projde během filmu vývojem, ze zabijáka pracujícího pro UNII se po prapodivné nehodě (opět ten chabý scénář), rozhodne přestat se zabíjením "dlužníků" orgánů a sám se dává na útěk, stojí tak na opačné straně barikády (podobně jako ve filmu Equlibrium a 451 stupňů fahrenheit). Písničky jsou dobrý, jen mi přijdou dost nevhodně zvolený. Ani kostýmy a interiéry nejsou žádnou bombou, tak co mě vlastně vede k tomu dát 3 hvězdy? Je to jednoznačně nekompromisní a neokoukaná béčková akce plná brutalit a krve. Velmi slušná choreografie pomáhá zapomenout na všechny zápory a po zhlédnutí mohu říci, že jsem se nenudil. ()

Philcze

Celou dobu solidní (nad)průměr, kterému by někdy slušel trochu větší spád. Posledních 20 minut je ovšem tak neuvěřitelně geniálních, že je to u mě nakonec za solidní 4*. 8/10 ()

Desperado

Velmi zaujímavý námet, nie tak z hľadiska originality ako rozvinutia danej látky, ktorá akoby dávala Dickovi na frak a nie ho citovala. Rozhodne je to miestami až príliš cynické a brutálne. Ano, krvou a čiernym humorom sa tu nešetrí a aj Sapochnikova forma doplnená trefným soundrackom a taktiež veľmi slušnými hereckými výkonmi potešia. Avšak na to, aby dosiahol kvalít Minority Report či Blade Runnera mu chýba to podstatné: scenár. Ten je šitý veľmi horúcou ihlou, kde si mnoho kľúčových situácii či dialógov až príliš šliape na päty a jazyk, čiže tým pádom degradujú výrazné klady filmu. Takto je to len nezámerné béčko, ktoré balansuje medzi regálmi v DVD požičovniach a veľkým plátnom, čo je vzhľadom na aktuálnosť sociálneho tématu, ktorú film viacmenej úspešne karikaturuje, veľká škoda. Apropo, Alice Braga je okrem toho, že je talentovaná herečka, aj krásna žena :) ()

MATADOR

Už podruhé za krátkou dobu se mi stalo, že jsem se k filmu uvrtal dle jeho posteru. Repo Men jsem tak pustil opravdu jen ze zvědavosti a ani jsem neděděl kdo v tom hraje. Jóóó, Jude Law je charizmaťák a na tomhle je víceméně postaven tento snímek. Z jedná strany barikády na druhou se mu to podařilo skvěle. Pokud rádi uvítáte lehké sci-fi s jednoduchým příběhem, bude se Vám Repo Men dozajista líbit. ()

Thomassi

Překvapivě dobrý akčnák s prvky sci-fi. Příběh se odehrává v budoucnosti a hlavní hrdina, nebo spíš hrdinové, pracují jako exekutoři. Ale nemylte se. Tady nejde o prachy ani nemovitosti, tady jde o lidské orgány. Zní to celkem nechutně, ale působí to hodně dobře, až originálně. Brilantně nasnímané bitky, nadupaný soundtrack a skvělí herci. Já jsem viděl Jude Lawa po delší době a musím říct, že se tvůrci nepřepočítali a vybrali toho správnýho, protože v tomto snímku zahrál skvěle. A to mluvím i o Forestu Whitakerovi, u kterého jsme ani ve snu netušil, že dokáže zahrát postavu zabijáka-vymahače orgánů. Možná jediný mínus je tady ten konec. Když už si člověk myslí, že je padouch mrtvej, slečna zachráněna a hlavní hrdina i se slečnou dají dohromady happyend, příjde něco, co váš dojem úplně pokazí. Ale nedá se svítil, prostě to tak je a my s tím nic nenaděláme. Stejně je to parádní jízda. ()

m@rz

Hodně zajímavá zápletka. Trochu otřepaná, ale zabralo to. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nakonec jsem dal jen 3, protože mi to na 4 nepřišlo. Ale spíše dávám 3.5. ()

FilmFan24

Místy drsné, sem tam drsnější a okořeněné oduševnělými hláškami, ale na to aby se "Repo Men" stal v sci-fi žánru tím čím je třeba "Minority Report" prostě nemá. Doba zase pokročila! Je fajn být zdravý a když se něčeho nedostává je tady Unie, která nabízí jakýkoliv lidský orgán třeba i na splátky! Potud normální! Pokud jste ale v prodlení se splátkami je tady Remy a tým vymahačů. Neplatíš - máš smůlu! Jude Law kuchá orgány a hláškuje skoro celý flm. Ono vůbec se krví a brutalitou nešetřilo! Taková scéna ataku na růžové dveře přijde jako vystřižená z Tarantinova bijáku. Zvlášť úchyláky asi potěší scanování orgánů natočené a sestříhané tak, že vám to připadne jako ten nejvíce rajcovní sex ve filmu! Když to vemu kolem a kolem tenhle film stojí za to vidět i když mi místy připadal jako videoklipový slepenec bez ladu a skladu! ()

Toj

Tohle byl děsnej film! Myslím, že tvůrcům se podařilo docílit naprosto skvěle vyvážené syntézy totální ptákoviny a ohromný nudy.. Samozřejmě nemůže chybět "cool" bojová scéna ukradená z Oldboye, zesílená písní od UNKLE, která má videoklip mnohem lepší než tohle. Vlastně bych řekl, že ohromná část scén je ukradená a občas se krade i z filmů, které za to nestojí.. Nevím jestli nadšení většiny lidí pramení z té pointy, která byla naprosto zřejmá, ale hlavně vlastně uplně prázdná a zbytečná. Jaký to má význam? Co přináší tento film? Dvě hodiny nudy, dvě hodiny trapných pokusů zaujmout diváka něčím, co by mohlo být "hustý", "šokantní" a "brutální".. Přičemž do posledních 15 minut se to nedaří ani trochu a potom na takové trapné úrovni... Znepokojivé dystopické sci-fi? Kdeže! Děsivější obraz budoucnosti vám poskytne v podstatě cokoliv od toastovače po Toy Story. :) ()

Ignus.cz

Svým způsobem poměrně šílený film, který ale nevšední námět zcela nevyužívá. Kvalita a zábava kolísá, některé scény jsou pětihvězdičkové a některé bohužel slabší. Celkově ale působí docela solidně. Velmi dobře vybraný soundtrack střídá uspokojivé herecké výkony dvojice Juda Lawa a Foresta Whitakera. Finální "romantická" scéna je dost originální a jen tak se na ní nezapomene. Repo Men se také jako každé sci.fi se neobejde bez řady příběhových nesmyslů, ale na to jsme si už snad zvykli. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)