Mladý pár (Patrick Wilson a Kerry Washington) se právě nastěhoval do svého kalifornského domu snů. Záhy se však stává terčem souseda, který těžko snáší, že má každý z manželů jinou barvu pleti. Přísný osamělý otec (Samuel L. Jackson) pracuje jako losangeleský policista a zároveň si umínil, že se stane samozvaným strážcem pořádku v okolí. Jeho noční kontrolní procházky a až příliš zvědavé oči někomu přinášejí pocit bezpečí, ale mladé novomanžele stále více obtěžují. Proti trvalému narušování soukromí se dvojice nakonec začne bránit. (oficiální text distributora)

Kadas97

Je len veľmi málo filmov, kde by som niektorú z postáv doslova nenávidel, ale ak to mám priznať tak Samuela L. Jacksona som nenávidel už minimálne 3x. Tyranský otec policajt čo má plno pravidiel na dodržiavanie, či už pre svoje deti alebo susedov. Konečne sa v nejakom filme ukázal aj obrátený rasizmus a nie len ako celý svet diskriminuje černochov. Celú stiesnenú atmosféru umocňoval blížiaci sa požiar. Asi v polovici filmu som si povedal, že ak Abel umrie alebo umrie Chris tak dám filmu plný počet. Abel chcíp a Chris skončil v sanitke takže ideálny koniec. Film nie je stelesnenie dokonalosti po remeselnej stránke, ale vyvolal vo mne takú emóciu, že nemôžem inak 10 z 10. ()

1Legend1

Samuel L. Jackson se prostě narodil pro roli hajzla, v tomhle filmu ho musí člověk obzvlášť nesnášet. To ale také znamená, že odvedl skvělou práci. Každopádně je vidět, jakým způsobem může přežívat rasismus v některých jedincích. Nicméně já bych Samuela za souseda mít nechtěl. 80% ()

Kubeska

Samuel L. Jackson herecky jasně dominuje nad ostatními, ale jinak je to standardní thriller, jen trochu nedopečený. ()

Kingjiri

Samuel L. Jackson je v roli souseda, co chce udělat pořádek v okolí i mezirasovejma sporama, výbornej. Jenže scénáři chybí zajímavější gradace napětí. Úvod sice navnadí, ale dobrý scény, kdy se sousedi vzájemně hecujou jsou prokládaný scénama, kdy se spolu bavěj relativně normálně, což je divný a nudný zároveň. Nepříliš vyrovnanou dějovou linku s psychologickym podtextem se podařilo vystřídat tou napínavější a akčnější až v závěru, ale taky nešlo o žádný dechberoucí finále. Pak jsem moc nechápal, proč bylo nutný do příběhu komponovat požáry. Mám dost rozpačitý dojmy, ale za skvělýho Jacksona nakonec třetí slabší hvězda. ()

Katcat

Průměrný thriller, který není dostatečně zapamatovatelný na to, aby dostal 4 hvězdy. Docela nadchne, neurazí, neoslní... ()

kubal18

Slušné psycho, které si vychutná snad každý, kdo měl nebo má pitomého souseda. Věřte, vím o čem mluvím.. ()

BLabaKAn

Já si nemůžu pomoc. Pro mě osobně zábavný film. Jackson zde hraje fízla, který je vlezlej a prudí nový sousedy co se přistěhovali skoro kvůli každý kravině:) Pak to Jackson trochu víc přežene a nedopadne to pro něj zrovna moc dobře. Jackson se zde parádně vžil do role, určitě doporučuji těm, kteří mají rádi tohoto herce stejně jako já. ()

ER

Skvělý Samuel L.Jackson,slušný Patrick Wilson,ale toť vše. K tomu téma,které se nadechuje,ale pak jakoby nemůže popadnout dech. Nevrlý a psychicky dost utrápený policajt a stejně nevrlé děti na jedné straně,na té druhé dvojice manželů,která se konečně stěhuje do svého. Prozatím nic extra,ale do toho se "přimíchají barvy". Bílý,černý.K tomu ještě hudba ala Crash a nějaká ta náhodička a jdeme do toho. Černý soused není tak milý,jak by mohl být (vždyť je to policajt,ne?) a "smíšení" manželé jej dost provokují.Čím dál více se dějí nepříjemnosti,hádky a konfliktní situace (právě tady Samuel L.Jackson exceluje - fakt hnusný,zakomplexovaný policajt,kterého zřejmě vyhodí ze sboru). A tady je kámen úrazu.Vcelku dobře vygradované scény nemají potřebný náboj,který by přesvědčil a vtáhl intenzivněji do děje.Slušné momenty si "nevšímají" detailů a rozpoložení postav (drsné odstrčení manželky při půtce na zahradě) a kamera se věnuje jen celku.Škoda.Škoda promarněné příležitosti. ()

E lan

Průměr průměr průměr, který ani S. L. Jackson nevytáhne nahoru, bohužel tenokrát i průměrným výkonem nevybočujícím z ostatních nevýrazných představitelů. Z tohoto tématu by se dalo vytěžit mnohem víc. O tom není sporu. Přesto se člověk nenudí. ()

MeaCulpa

Snůžka béčkových klišé o zlém sousedovi, který si zasedl na smíšený pár. Po shlédnutí Spirita a DnŠA se musím ptát jestli Jackson neumí číst nebo jestli jenom potřebuje prachy, protože i přes jeho tradičně dobrý výkon tenhle film nemá ambice ani na novácky megafilm. ()

Henry Morgan

Tohle mě potěšilo, vidět Jacksona konečně v roli pěkně nechutného hajzla s ďábelským pohledem a spikleneckým výrazem. Jeden si ani neuvědomí, jak se pro podobné role hodí. Chválim. I když možná v dalších rolích nikdo zrovna nevynikal. Asi to byla hodně one man show, ale fakt dobrá. ()

markotter

Lehce předvídatelný thriller podle známého schématu - spokojená rodinka versus jeden či několik psychopatů snažících se této rodince překazit chvíle společného štěstí. Závěr je předem jasný, teď jenom, jak to udělat. Ani tentokrát američtí tvůrci nezklamali, ale naštěstí měli k ruce Samuela L. Jacksona, který film o dost pozvedl. Ten neztratil ze svého herectví nic z dob Julese z Pulp Fiction nebo Ordella z Jackie Brown a tak se na to nakonec dalo docela koukat. ()

rivah

Černošský policajt-rasista pronásledující bílého souseda žijícího s černoškou. To tu ještě nebylo. A proto film americká kritika odmítá. Za to téma navyšuji hodnocení.(50%) ()

Lichty

Samuel L. Jackson svým pohledem stále dokáže vyděsit, ale jinak se v Lakeview Terrace cokoliv zajímavého hledá obtížně. A bohužel i ty záchvěvy příjemného jiskření dvou ústředních herců vrací zpátky na zem extrémně blbý závěr. Neil LaBute nic nemrví, příběh však silně postrádá tah na branku. ()

TSZ

Průměrný thiller, který sice neurazí, ale ani nenadchne. Dějově je to taková tvrdší (a nekomediální) verze Zítra to roztočíme, drahoušku, kde Samuel L. Jackson hraje ku_evsky hustýho negra, kterého byste opravdu nechtěli za souseda. Napětí byste tu sice hledali jen marně, ale zvědaví co přijde dál asi budete po většinu času.Film se zdá kratší než ve skutečnosti je (tzn. rychle uteče, a tudíž není špatný). ()