Mladý pár (Patrick Wilson a Kerry Washington) se právě nastěhoval do svého kalifornského domu snů. Záhy se však stává terčem souseda, který těžko snáší, že má každý z manželů jinou barvu pleti. Přísný osamělý otec (Samuel L. Jackson) pracuje jako losangeleský policista a zároveň si umínil, že se stane samozvaným strážcem pořádku v okolí. Jeho noční kontrolní procházky a až příliš zvědavé oči někomu přinášejí pocit bezpečí, ale mladé novomanžele stále více obtěžují. Proti trvalému narušování soukromí se dvojice nakonec začne bránit. (oficiální text distributora)

ArdathBay

Slušně natočené drama. Stojí a padá na výborném S. L. Jacksonovi jako charizmatickém poldovi. A jakém ? Na to se musíte podívat sami. Z filmu sálá horké léto a já se na něj nemohl podívat ve vhodnější dobu, než v ošklivém březnu. ()

ZkuKol

Dusný sousedský duel, kde Jackson, Wilson i hezká Kerry hrají velmi slušně, ale polovina střetů se dala řešit mnohem klidněji a rozuměji. Prostě scénář je v některých momentech až příliš podřízen celému smyslu filmu. Neil po Rituálu příjemně překvapil. Film příjemně odsýpá, hudba i atmosféra (požár se neustále blíží) vyženou kapky na čele i eskymákům. U Samuela potěší, že už alespoň trochu ustoupil od svého, poslední dobou již otravného, "cool nigga" charakteru. Lehce nadpůměrné sociální drama, kde se dozvíte, že nejhorší barva souseda je modrá... 65% ()

SG-1

"Koupím si nějakou zbraň, Harolde. Vykoupím obchod se zbraněmi. Možná si koupím i dělo. Vyhovuje ti to takhle?" -Chris- ()

sedm.1

Kdybych měl brát ohled pouze na samotnou zápletku, asi by to nedopadlo úplně dvakrát dobře. Je až moc předvídatelná, statická, bez šance vyniknout jen díky svému obsahu. Naštestí to ale ve výsledku nedopadlo zas až tak špatně. Režisér Neil LaBute se zde totiž neprojevil jako úplný břídil a z minima dokázal vytěžit téměř maximum. Takže ikdyž zmiňovaná zápletka, potažmo scénář, skutečně nevyniká téměř ničím vyjímečným či zajímavějším, přesto celý film dokázal prošpikovat fungujícím napětím a tísnivou atmosférou, bezradností a vlastně to na mě celé zapůsobilo skutečně lidsky, což ve mě pak navíc vyvolávalo ještě pozitivnější dojmy. Právě o tyto pocity se ovšem ještě více než režisér zasloužilo skvělé obsazení, především pak pánské duo, opět úžasný Sam L. Jackson a civilní Patrick Wilson si to dávali vážně na férovku, ovšem opakuji, způsob jakým to bylo celé podáno, byl velmi reálný a tím působivější . Samozřejmě tedy až na závěrečné akční finále, to už bylo nesoudně přepísknuté a k předchozímu dění se prostě nehodilo, ale to mi už nic neubralo z výsledného, poměrně výrazného filmového zážitku. Zkrátka, i přes minimální zápletku jde o slušnou zábavu, která sice v paměti neuvízne, ale čas strávený s rozhádanými sousedy byl nakonec příjemně mrazivý. ()

Zemi11

Trochu jsem doufal, že z nevraživého Poldy se nakonec stane zachránce mladé rodiny při závěrečné scénce, kdy třeba do jejich domu vtrhne parta zfetovaných negrů. Polda má ty reflektory, tak je zahlédl a přišel je zachránit. Páreček by nakonec uznal, že Polda je sice drsný, ale spravedlivý. Ale jak film plynul, začínal jsem si uvědomovat, že tenhle obrat nenastane. Škoda. Zápletka tím pádem byla téměř nulová. Jackson na jedničku s hvězdičkou a mrazivá atmosféra sousedských vztahů bavila. Závěrm: USA, Lone Star State, vilky s bazénem a parádní auta. To můžu. ()

coscarelli

Po vytrhaní kalendára zvyšujem na 4ku.. Rešpekt pred Jacksonom! Všetky hviezdy si stiahol pre seba. Inak iba teplo-dusný (ne)pokojný a isto neveselý snímok. Zbytok si nechám uležať. ()

iXtr3m3

Príjemne zabitých 110 minút života bez najmenších výčitiek svedomia. Patrick skvelo využívajúci svoju väčšiu úlohu, Samuel ako poriadny hajzlík s pokrivenými hodnotami. Minimalistické dielko s dobrým spracovaním. ()

vaja

V první půli povedený, v té druhé průměrný "sousedský" thriller. Napětí ale přesto postupně narůstá, i když je jasné, jak to celé skončí. Tady dojíždí scénář a hlavně námět, protože bez maximálního vyhrocení by se Lakeview Terrace neobešlo. Což dojde každému, kdo si zběžně prečte obsah... Samuel L. Jackson je herecká legenda, která mě snad ještě nikdy nezklamala a v určitých momentech mi z jeho přesvědčivosti až naskakovala husí kůže. Díky němu je snímek dokoukatelný. ()

Wally

Docela zábavný film, koukatelný, ale také pro otřelé povahy, protože co tam předvádí S. L. Jackson není zrovna příjemný a mít takového souseda bych nepřál asi nikomu. Rozbít hubu mu máte chuť už od začátku.... ()

Pussycat18

Příběh jakých jsou na celém světě spousty: nesnášenlivý soused vyprovokovaný situací, která jemu samotnému zničila život. Černá dívka a bílý muž, kteří nemají se sousedem nic společného, kromě totožné části města. Nicméně, vážení, opravdu bychom v reálnu byli tak naivní, že si se sousedem i přes zřejmou nenávist k nám projevující dáme 10 panáků, než proti němu vyrazíme v přímém boji? A ještě když je to policajt? Jediné co se mi na filmu jakž takž pozdávalo, bylo provedení rozuzlení, není nad to vykoumat to tak, aby policajta zastřelili kolegové... ()

Shakeus

Z počátku dobré a hlavně reálné. Některé situace dost vyhrocené, kdyby se měli člověku v životě opravdu stát. Primitivně arogantní rasista v podání S. L. Jackson by byl opravdu těžký oříšek. Jenže tento pocit mě po čase začal přecházet, reálně situace se změnili ve filmové a až hodně přitažené za vlasy. Konec už je srágora, škoda. Ale jako celek to není špatné. ()

Holina

Už jsem chtěl Samuela poslat do důchodu, poněvadž je v každém druhém filmu a ne vždycky to vyjde. Lakeview Terrance jej ale u mě zase vrací na sedlo. Role zahořklého poldy, který terorizuje své sousedy se zhostil výborně. U těchto filmů, kdy je třeba během hodiny a půl udělat ze sympaťáka absolutní zlo, záleží hodně na dynamice a ta je tady propracovaná, spád věcí vás vtáhne. ()

Hanys_

Rutinní žánrovka, která nebýt toho obsazení, by skončila v naprostém zapomnění a mohli by ji promítat s ostatníma direct to dvd snímky po půlnoci na Nově. Takhle to ale díky tomu Jacksonovi je přece jen něco trošku víc...5.5/10 ()

MareT.

Nic nového, nic převratného, nic pro kina. Toto je ryzí televizní příběh, kterého jste se přesytili už v pubertálním věku, kdy to pro vás byl ten "cool thriller", protože byl po 10 hodině na Nově. Jinak se jedná o slušné řemeslo, které nenadchne ani neurazí. ()

Rapikk

Poměrně přímočarý thriller na jednoduché téma, ale zato má pěknou gradaci. Toto sice není snímek, co byste si zařadili mezi top filmy a koukali se na to při každých Vánocích. Ale rozhodně to není film, při kterém byste se nudili. Tento thriller je třeba vidět už jen kvůli Samuelu L. Jacksonovi, který zde opět předvádí svou hereckou extratřídu. Lze jen dodat, že "you came to the wrong neighborhood, motherfucker!" ()

Paity

Tohle už tady bohužel mnohokrát bylo. Samuel L. Jackson je sice superparchant co by soused, ale stejně mě to nepřesvědčilo. ()

ThomasL

Sousedy si nevybíráme, ale takového parchanta bych nikomu nepřál. To, že si doma nedokázal udržet svoji paničku a ta mu následně utekla s bílým nadřízeným(a zabila se s ním v autě) ještě neznamená, že si svou zlost musel vybíjet na černo / bílém manželském páru, který se zrovna přistěhoval. Každopádně situaci postupně vyhrocoval tak dlouho, až to pro něj muselo zákonitě tragicky skončit. Děj byl sice dost předvídatelný, ale herci ten film utáhli docela dobře, obzvlášť Samuel L. Jackson byl ve své roli absolutně odporný (myšleno v dobrém). ()

kobe6

Jelikož toto je první film, který jsem si pouštěl na mém BR přehravači, budu k němu mít jistý vztah. Jednalo se o úžasný zážitek, co se týka kvality obrazu. Kvalita snímku sice tak oslnivá není, ale rozhodně jsem se nenudil. Vztah mezi manželským parem měl poměrně grády a když k tomu přidáte stálici Jacksona? Vznikne z toho solidní podívaná na sobotní večer. ()