Blondýnka Kate a její partner Brad spolu žijí už několik let, užívají si života a v jednom mají jasno. Oba pocházejí z rozvedených rodin, a tak sami nechtějí žádnou svatbu, žádnou klasickou rodinu, žádné děti, žádné příbuzné. A to znamená i žádné Vánoce v rodinném kruhu. Proto se každý rok omluví svým rozvedeným rodičům i zbytku příbuzenstva a odletí si užít svátky k moři. Letošní cesta na Fidži však skončí dřív, než začala, kvůli mlze byly všechny lety zrušeny. Bradovi a Kate se nepodaří sehnat žádnou náhradní dopravu, navíc je osloví televizní reportérka do živého vstupu k situaci na letišti. Vzápětí jim začnou volat příbuzní, kteří je viděli v televizi, a tak dvojici nezbývá nic jiného, než slíbit, že během jednoho dne oslaví čtvery rodinné Vánoce. Jsou odhodlaní zkrátit návštěvy na minimum, ale netuší, co všechno je čeká. (TV Nova)

ARI50

Další vánoční pecka kde nebude chybět parádní zábava slušně herecké výkony prostě jsem se fakt bavil. ()

MáŠa

Tak jako žádný umělecký film to není, ale zasmál jsem se celkem dobře, tak ty 4 hvězdy teda dávám, i když vono zase takové to klišé, kdy je někdo jakoby celou dobu slepý, a pak najednou procitne, je trošku trapný ;-) Ale to u těhle filmů prostě bývá ()

Morholt

Asi jsem čekal něco civilnějšího, takže rodinné návštěvy příbuzných v různých stupních potrhlosti mě silně zklamaly. A zklamala i dvojice obou hlavních protagonistů, kteří, ač patří spíše k mým oblíbencům, předvedli naprosto prkenné a křečovité výkony. Tohle se prostě nepovedlo. 10% ()

Lacike

Komédia v ktorej sa štyrikrát opakuje ústredný koncept, ale ani na prvý krát to nebolo vtipné. A ani hviezdne herecké obsadenie to nezachráni. 2/10. ()

Folpa

Perfektní komedie takhle na vánoce :) Reese byla úžasná a návštěva její nadržené rodiny byla skvělá :)) Vánoce 2008 s Kučkou. ()

corpsy

Tak takéto ´´rýchlovky´´ ja rád. Nieje to typický vianočný film, aj keď je to doslova o Vianociach, ale zdá sa že sa môže stať ich každoročným spestrením. ()

PauloZ

První polovina (první dvě vánoční zastávky) jsou věru rozverná zábava, která baví i přesto, že je více či méně trapná. Každopádně druhá "vážnější" polovina s hledáním životních hodnot a snahou bořit vztahové bariéry posílá Gordonovo dílo do kytek tuctových komedií. O vánočních svátcích však neurazí a snad i místy pobaví. Jako celek ale moc nic. Učebnicový příklad standardů nenáročné zábavy. ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Těch aktuálních 55% je podle mého naprosto spravedlivých. Není to bůhvíjak vtipná komedie, kde navíc kvalitu a zábavu u filmu hodně sráží český dabing. Spousta známých tváří je dabována ne dvorními dabéry (Witherspoon, Duvall, Voight) - vše špatně. Největší problém jsem měl ale s Vincem. Pan Hlavica, byť je to skvělý dabér, mi na Vince krajně neseděl. Navíc jsem nechápal, když pan Vondra ve filmu daboval vedlejší postavu (Tima McGrawa), tak proč se rovnou neujal hlavní role. To je spíše otázka k zamyšlení na jiný server (zdravím dabingforum.cz). Nicméně Four Christmases si myslím, že by mě ani v originálním znění tolik za srdce nevzaly. 55% (with J.) ()

yakoob

Zase další slátanina...K tomu zaobalená do smyslu Vánoc...Pche...Doufám, že nám Hollywood naukázal standard americké rodiny a společnosti...Možná nám chtěli ukázat, že rozvod, život na hromádce a nevázanost, je ukázkou svobody...To jo!!!...Taková kravina...No a ta americká církev?...Chápu, že v americe je možné všechno, ale když už se vysmívají manželství, tak se samozřejmě musí vysmát i tomu, který manželství stvořil - Bohu..."Čistým je všechno čisté. Ale poskvrněným a nevěřícím nic není čisté."(List Titovi 1,15)... ()

Kryton

Politicky koretkní vánoční film o páru, kterému vyhovuje být spolu bez manželského svázání a dětí. Co na tom, že dvojka Vaugh a Witherspoon jsou jako pár sympatický. Myslel jsem si, že si svojí dávku cynismu,realna a hlášek ponechájí po celou dobu filmu (být opruzelí z toho všeho vánočna apod.). 3 roky se náš hrdinný pár schovával před rodinami na Vánoce, když najednou cestu na Fidži ovlivní mlha. Ona mlha ovlivnila všechny v tomto filmu. Mám snad vlčí mlhu? 4 rodiny - všechny rozdílné a pokaždé se tahaly kostlivci ze skříně. Vyjma lesbičky Joe nic moc. Jedine ultra křestanská rodina mě pobavila. Vše ostatní asi na to nemám moc upito anebo je to tak až moc "made in USA". Co by člověk nečekal - naši hrdinové se během jednoho dne tak radikálně změní jak po plastické operaci. Jediné co si z filmu budu pamatovat je jak tam neustale zvraceli děti a jak jsou díky tomuto filmu prokazatelně tím nejhorším oprudidlem. Nechci děti, nechci se ženit a nechci žádné slaďoučké přizdi držící vánoční komedie. Vůbec to na mě duchem Vánoce nedychlo - spíše na mě tvůrci hodili "šavli" jako to dítě a mě se chtělo zvracet stejně jako Vinci Vaughovi. ()

hous.enka

Trend rozvedených rodičů trochu jinak, tentokrát snaha pojmout to vánočně. Rozumějte se stromečkem, světýlkama a dárkama, protože jinak na téhle komedii není vánočního vůbec nic. Zlatí Griswoldovi. Nicméně jako vztahovka o tom, že někdy se tak urputně snažíme, až jsme úplně usnažení, to funguje. Ano, vtípky jsou leckdy ubohé, ale nezapomenu na rozbalování dárků typu XBOX a baterka, na akci ve skákacím hradě a... a to bude asi tak všechno. ()

Krissty

Tohle je takový odpočinkový milý film.. Žádný složitý děj nebo nějak výjimečné postavy.. Prostě jen americká romanťárna o dvou lidech, kteří společně se všemi rodiči slaví Vánoce, přičemž postupně zjišťují, že jim to asi neklape tak, jak by mělo.. Několikrát jsem se opravdu srdečně zasmála.. Například když Brad zachraňuje vánoční představení v roli výřečného Josefa nebo když jeho matka (která mimochodem spí s jeho kamarádem z dětství - z toho byl také docela trapně směšný moment) troubí při hádací hře klaksonem.. Anebo Kateina hláška "Tu fixu, kterou máš v puse, jsem počůrala".. :) Reese mi v tomto filmu trochu připomínala mně.. Taky jsem občas taková pomalejší :D A co se týče Vince Vaughna, ten byl ve své roli neodolatelný a neuvěřitelně vtipný.. Řekla bych, že si vedl obstojně :P Jak to ale ovšem v amerických romantických komediích bývá, Kate a Brad se nakonec samozřejmě udobřili.. Ale ten závěr byl stejně moc milý a vtipný.. :) ()

Greg

Povedená vánoční komedie se skvělou Reese Witerspoon a vynikajícím Vincem Vaughnem. Přestože jsem viděl už o hodně lepší komedie, docela jsem se u této pobavil a za ústřední dvojici si film zaslouží určitě další hvězdičku navíc. Co mi na filmu vadilo, byl docela fádní a předvídatelný scénář a ani některé scény nebyla tak vtipné, jak asi měly být. Od této komedie jsem čekal víc, než mi nakonec nabídla, ale jak už jsem psal, za ústřední dvojici si zaslouží lepší hodnocení. ()

mysiak

Na to čo som čakal..čo bola otravná, nezaujímavá vianočná komédia som bol prekvapený...tvrdší čierny humor skvelý Vaughn a Witherspoon - jej moment na nafukovacom hrade je skvelý...jasné príjdu tu tie klišé a v tej zapláve skvelých cameo - najmä Jon Favreau to až tak nevadí...jedná z tých lepších vianočných komédii, ktoré boli v posledných rokoch natočených ()

Alementina

idealni pri zdobeni cukrovi ... 27.12.2019 vlastně je to blbý, ale jak jsem psala výš, když u toho děláte i něco jíneho, tak se to dá :) na pozadí. A vůbec se mi ta Reese i Vincovi nehodí, hrozně divnej pár. ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2