I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

castor

Jeden je spíš introvert a naivka, druhý naplno využívá své vysoké IQ a schopnost ošálit kdekoho. Spojujeme tu homosexuální lovestory s příběhem o mazaném podvodníkovi, který by, když to s fintami zrovna neklapne, pláchl snad i z Alcatrazu. Celé je to sprosté a takové opravdové. Debutantský snímek dvojice režisérů, kteří stojí za skvostnou Bláznivou, zatracenou láskou, jenže tak trochu tápe, pro co se rozhodnout. Ono docela funguje, když sledujeme podvodné eskapády jednoho z homosexuální dvojice, a následně se uvolníme u úsměvné romance o gayích, jenže v druhé polovině už to začne tak nějak rušit. Prostě jedna z linií měla dostat přednost a pořádný prostor, a ne jedna druhou zastiňovat. No, a Jim Carrey? Truman Show, Muž na Měsíci, Majestic, Věčný svit neposkvrněné mysli. Přelom tisíciletí byl pro něj snový. Dva Zlaté glóby, komerční trháky (třeba Božský Bruce vydělal skoro půl miliardy dolarů), pořádné dramatické role. V posledních letech ale tenhle gumový génius přešlapuje. Tady je znovu v solidní kondici, což každý určitě rád ocení. Pořádné role si pořád zaslouží, jenže k tomu jsou potřeba odvážní producenti. Ewan McGregor je jím lehce zastíněný, nicméně samozřejmě také fajn. Cukroušek.. ()

D.Moore odpad!

No, to tedy bylo něco... První film, ve kterém hráli Jim Carrey a Ewan McGregor, a který ani jeden z nich svojí přítomností nezachránil. Hnus. ()

ripo

"Romantická" komédia, tentokrát z "buznovského" prostredia a napriek tomu zasadená do väzenia. Gumový fejs Jima Carreyho mi tu však vôbec nesedí. Tie jeho grimasy a buznopohyby sú slabým odvarom v porovnaní s Brunom. Prídu mi akési neprirodzené a trápne. Tento film si stačí pozrieť len raz. Šokujúce však na ňom je to, že je to film podľa skutočnej udalosti ...) ()

PinokKio

Jako by tvůrcům stačilo někoho šokovat tím, že se na plátně líbají dvě filmové (mužské) hvězdy - Jim Carrey a (pro mě uvěřitelnější) Ewan McGregor, ze scénáře se asi dalo vymačkat podstatně víc. Ale dost řečí, jde se *****. ()

freddy

Dosud jsem si myslel, že nejgeniálnějším podvodníkem byl Frank Abagnale, jehož tak perfektně ztvárnil Leo DiCaprio ve filmu "Chyť mě, když to dokážeš". Ovšem po zhlédnutí tohoto filmu si myslím, že se mu může směle rovnat (pokud ho dokonce o něco málo nepřevyšuje) Steven Russel, kterého brilantně ztvárnil Jim Carrey. Takhle originální útěky z vězení se opravdu jen tak nevidí, stejně jako se jen tak nevidí podvody, které tento člověk páchal, mně osobně se líbilo například jeho uklouznutí na oleji v supermarketu. To je ale ovšem jen jedna část filmu, ta druhá část je o tom, proč to vše dělal. Napřed kvůli jednomu chlapovi, do kterého byl zamilovaný, a pak kvůli druhému chlapovi, do něhož se zamiloval ve vězení, a kterého brilantně ztvránil Ewan McGregor. A jelikož proti homosexuálům nic nemám, tak jsem neměl s žádnou ze scén, v tomto filmu obsažených, sebemenší problém. Mě to zkrátka bavilo a celý ten příběh jsem si neskutečně užíval, protože originalita a vtip z něj přímo čišely. Ve výsledku film vnímám jako nadprůměrný a z toho důvodu mu uděluji lepší čtyři hvězdičky. ()

Spooner

Sice ne tak třeskutě vtipné jak jsem očekával, ale i tak jsem se u toho velmi slušně pobavil. On to není totiž zrovna ten typ humoru, na jaký jsme od Carreyeho zvyklý, ale to většinou asi lidem dojde při pohledu na páreček v hlavní roli. Carrey i McGregor si své homosexuály užívají co nejvíce to jde, směje se jim, ale zároveň to nejsou žádné karikatury, takže s nimi člověk i často soucítí. Ono je to vlastně celé takové lidské a místy (hlavně ke konci) je to už spíš drama než komedie. I tak si ale není na co moc stěžovat, protože obě roviny fungují skvěle. Režiséři to mají v malíku, tempo je slušné a hudba také příjemně překvapí. 70% ()

Davies182

Z téhle "teplé" komediální variace na Dannyho parťáky utkví v paměti zejména McGregorův skvostný výkon - doufám, že se za pár let na wikipedii nedočkáme šokujícího zjištění, modrooký blonďák Morris byl totiž jako živý! ()

gogo76

"I hate you Phillip Morris", hovorím za seba. Adoptované dieťa hľadá svoju mamu, hovorím si fajn, na tom by sa dalo stavať. Ale nie, k tejto nadhodenej téme sa už nevrátime a nasleduje pre mňa nepríjemné zistenie, že J. Carrey je buzík, rozvádza sa so ženou, tak fajn, snáď na tom bude táto komédia stáť. Nie ani na tom. Niekomu asi pripadá vtipné sledovať ksichty pri kefovačke medzi chlapmi, chlapské vášnivé bozky, tanec buzerantov a ich orálny sex. Nie, díky, nechcem. Väčšinou mi z toho bolo trápne a tých pár vtipných momentov to nezachráni. Do poslednej chvíle som čakal nejaký zvrat, ale nič. Táto chujovina ma obrala o 90 minút môjho drahocenného času. Keby v tom nehrali známe tváre, čo by z filmu ostalo? Strata času. 40%. ()

Xmilden

Upřímně jsem trošku očekával více. Jim Carrey se mi mnohem více líbil v Yes Manovi. Trošku jsem byl připraven že mi tohle homosexuální téma nemusí sedět. Jim opět spolehlivě táhne celý film, ale začíná nám povážlivě stárnout. Ke kvalitě nebo nekvalitě materiálu se mi bude těžko vyjadřovat. Mám tak nějak pocit že dané téma šlo udělat ještě mnohem zábavněji. Takhle celý film připomíná trošku gay romanci namísto ztřeštěné komedie. 60% ()

Arbiter

Nikdy mě ani nenapadlo přemýšlet o tom, že vznikne film o homosexuálovi protloukajícím se životem, který mi příjde neuvěřitelně sexy. Hravý, vtipný, svižný. Plný emočních zvratů. Samotná homosexualita je tu pak na jedničku podána tak jak má: jako něco absolutně přirozeného. Jako běžný a né zvlášť významný prvek filmu. Bez nutnosti nějakého zásadního prostoru navíc nebo agitátorských scén plných nepochopení. Kluci se do sebe při natáčení snad opravdu zamilovali, protože to jak se na sebe koukali. Krásný film neparazitující na ,, šokující '' gay orientaci hlavních postav, ale těžící z toho, že je jednoduše moc dobrý. .. Jak ale má někdo, kdo neexistuje, zůstat při životě? ()

lesumir

Zasmál jsem se tak jednou. Na drama moc uvolněné a na komedie málo vtipné. Někde na půli cesty a Carrey uz neni co byval. ()

Gimp

Žánrově to je rozkolísaný, ale to není výtka, spíš jsem koukal. Škoda že McGregor je taková micinka v domácnosti a všecken humor dělá teplej Ace Ventura. Na konci je sice péro, ale jen obláčkový, a stejnej dojem mám i z filmu. ()

Hrabka

Povedená netradiční dramatická komedie se skvělými herci. Jim Carrey dokáže zahrát cokoli a do této role se docela hodil, Ewan McGregor hrál buzíka taky skvěle. Ze začátku to je dobrá zábava s několika velice vtipnými momenty, ke konci se to změní v romantické drama a celé to dohramady funguje velmi dobře. Film jako takový se mi líbil, bavil jsem se nadprůměrně. 75% ()

cheyene

Hodně dlouho jsem se odhodlával k tomu, abych si pustil film o homosexuálech v hlavních rolích...nakonec jsem našel odvahu a nemohu říct, že bych litoval času u něj stráveného. Nebyl to sice můj šálek čaje, ale u některých scén jsem se opravdu dobře pobavil a dvd přehravač jsem vypínal s neutrálními dojmy a pocity. Hodnotím tedy zlatou střední cestou. ()

balone

Nevšední filmový zážitek, vidět takovou spoustu lásky v trochu jiné podobě, než jí znám. Film nám alespoň ukázal, že homosexuálové mají stejné trápení a životní zkušenosti, jako "normální" lidé, že i oni se dokážou pohltit svou láskou a jsou schopni jí obětovat svobodu. 85% ()

nunka

(Ne)veselý pohľad na homosexuálnu lásku a príbeh neskrotného väzňa, ktorý je skutočnou ikonou amerického súdnictva. To, že sa tí dvaja milujú som celkom zhltla. Gay look Ewana McGregora takisto (Jim Carrey zahrá všetko). Jediné a dosť zásadné, čo na mňa absolutne nezafungovalo je režijné podanie príbehu a neustále prelínanie humorných a reálne vážnych momentov. Akoby sa režisér nevedel rozhodnúť, čo vlastne chce divákom ponúknuť. ()

Fiftis

"Jim Carrey a Ewan McGregor v romantickej komédii? To znie dobre, kto hrá ženskú úlohu?". Väzenská cela. I love you Phillip Morris je jeden z tých filmov, ktorý väčšinu z nás uvádza do rozpakov a nevieme, čo si o ňom myslieť. Prvé obrázky tomu moc nepomohli, Bozkávajúci sa Carrey a McGregor jednoducho nie je nič, na čo by sme sa hnali do kina. Ale túto zásadnú chybu sme uznali už po pár minútach filmu. Ide o blááááznivú komédiu ako inak s Jimom Carreym a je to príjemná zmes drámy a komédie, ktorá pobaví aj tých najzaritejších divákov. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)