Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 98 min

veľmi dobrá, podarená a vtipná adaptácia skvelej rozprávky Roalda Dahla - pán spisovateľ by sa podľa mňa vôbec nehanbil(30.4.2006)

Roald Dahl je bizarní spisovatel. Věnoval jsem jeho povídkám svého času hodně času. Nebyl nikdy zařazený mezi anglickou literární elitu. ŽE je MATILDA rodinný film, tak to zařazení je jistě správné, protože tahle holčička je laskavá, má svoji velkou protihráčku, v podobě darebné a zlé učitelky, celý film odsýpá, De Vito je nejen skvělý herec, ale zde ukočíroval nejen sebe jako herce, ale i režii a film je to miloučký.(24.7.2010)

• swamp

V neděli ráno po akci a s pořádnou kocovinou - dalo se na to dívat. :P Dahl to ale určitě napsal mnohem líp, než DeVito zrežíroval.(2.10.2011)

Hodnotím hlavně podle reakce 8 až 11 letých dětí. Moc se jim to líbilo; je přece potěšení vidět jak to schytává tyranská ředitelka školy Agatha Trunchbullová ...A musím přiznat, že jsem se nejednou zasmál tomu, jak zkarikované tu byly některé postavy, hlavně hrubě konzumní rodiče Matildy. Myslím, že z hlediska menšího diváka by to mohlo být klidně i za pět hvězdiček. Zřejmě bych tento film vybral mezi ty lepší, kdybych měl někde na táboře zabavit drobotinu. Opět shledávám, že se výrazně odchyluji od zdejšího průměru hodnocení...(25.4.2009)

• Rocky62

ubohá břečka, která si tak kvalitního herce jako Danny DeVito opravdu nezaslouží(28.10.2009)

Dokonalý mix stylů Dannyho DeVita a Roalda Dahla, který svým hyperkativním, divokým a výstředním pojetím asi není pro každého. Totálně ujetá, bizarní a svérázně poetická komedie, ve které se dokonale mísí nechutnosti a kýč, milé a okouzlující funguje a současně je dokonalou parodií milého a okouzlujícího. Svižně odsýpající zábava, kde Mara Wilson je coby Matilda stejně milá a laskavá jako poťouchlá, tornádo Pam Ferrisová coby Hromaska řádí jako černá ruka, skrček DeVito levou zadní zvládá režii i roli povrchního primitiva a Rhea Perlman má úžasné klapky na oči. A děti se u toho skvěle bavily.(12.11.2011)

Výchovná a celkom zábavná blbôstka výhradne pre deti, ktorá má pre mňa osobne neopakovateľné spomienkové čaro mojich detských čias (domysli si: pred Harrym Potterom)...(27.9.2007)

Tak pěkná pohádka s tak nízkým hodnocením docela se divím. Ta holčička je roztomilá a celý film srší takovým tim rodinným pohádkovým vtipem. Tý Trunchbuloví nebo jak se jmenovala jsem se fakt bál.(11.6.2012)

Danny DeVito se opět pustil do režírování a myslím, že to nebyl úplně nejhorší filmový pokus. Každopádně jde ale o průměr mezi komediemi. Kladem je určitě hezká vizuální stránka a dobrá hudba. Celkový dojem kazí několik trapnějších momentů. Jednoduše jde o příjemnou (chvilemi nepříjemnou) oddychovku, která si mé 3 hvězdičky zaslouží. Matildiny schopnosti bych bral taky :-)))(24.7.2010)

Americké zpracování Dahla mě nenadchlo. Nadsázka, kterou jsem si v knížce představoval, mnohdy překračuje míru snesitelnosti.(12.1.2013)

Danny DeVito má svůj svět a Roald Dahl zrovna tak. Jen by mně zajímalo, kolik diváků takovou podívanou přijme s kladným smýšlením. I kdybych DeVita stokrát obhajoval, musím mu přiznat pár stupidních a nechutných scén, jenž nemají ve filmu vůbec být. To ostatní je strašně infantilní, svým způsobem roztomilé, ale bohužel jen málo zábavné. Mara Wilson to trochu vytáhla.(21.10.2005)

Poměrně vydařený rodinný film i když je to docela blbost.(14.9.2007)

Obrovské překvapení a myslím, že nejenom pro mně. Film Vás nadchne svojí vtipností, která snímek zahrnuje až do konce. Nebojím se říci, že některé herecké výkony jsou doslova bravůrní a zasloužili by si více vyzdvihnout.(10.1.2012)

• ARI50

Nic moc Matildo nepřesvědčila si vůbec.(30.9.2018)

Celkem slušná DeVitovská komedie s přehrávající záporačkou Kranžbulovou. Ovšem kdyby tam sám DeVito nehrál, jde to hned o stupeň níž.(24.6.2003)

Holka s kouzelnými schopnostmi baví. Příběh je opět vytvořen pro menší publikum. Já s tím problém nemám. Hodnocení: 50%(19.8.2008)

Matildu som videl kedysi v rámci kurzu angličtiny na jazykovej škole. Z tohto hľadiska film splnil dokonale svoj účel. Inými slovami som bol kvôli angličtine nútený sa naňho sústrediť po celú dobu jeho stopáže. Doma pred televízorom a s dabingom by som to už dnes asi nevydržal. Ale vzhľadom na príjemné spomienky dávam za tri.(8.9.2012)

Matildu jsem jako malá měla docela ráda. Jakmile jsem vyrostla, nadšení opadlo, přesto stará láska nerezaví. (Silná slova, ale hlavní je podstata)(1.1.2008)

Nemohla by som dať Matilde nižšie hodnotenie už len z princípu, že je to jeden z tých filmov, na ktorých som vyrastala.(26.7.2010)

• Seejey8

1. hvězda za překrásnou učitelku Honey a 2. za tuhle pozitivní věc http://www.youtube.com/watch?v=xN_7zkOKr8c(2.10.2011)