Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Raven0

Válka mi trochu připomněla starší film Kdo se bojí Virginie Woolfové? Také krize rodinných hodnot, nuda, pokrytectví a povrchnost... Jenže Roseovy jdou na to "zábavněji". Celý film hýří stylovým, cynicko ironickým humorem. Na druhou stranu se tak ale vytrácí ona dusná, úzkostná atmosféra, kterou tolik obdivuji právě na Virginii Woolfové. ()

Teebo

Zábavná komedie s místy překvapivě drsným humorem. Nejlepší je samozřejmě závěrečná třetina, kdy fim chytá ty pravé grády. Nicméně co se týče válek v baráku, mnohem raději si pustím vtipnější a nápaditější Sám doma. - Takhle bych tě nikdy neponížila. - Taky na to nemáš výbavu. ()

anglanek

Jeden z nejlepších filmu co jsem v ty dobe videl! Jak se tam vyleje na toho krocana ,tak to je narez. Mam ten film hrozne rad. ()

Pavlínka9

34let starý film a pořád je super na něj koukat :) Viděla jsem ho jako malá a teď jsem se na něj podívala tak o 20 let později a pořád je to stylový :D Krásná ukázka toho, jak až vztah může dojít :D ()

Antek

Tak jsem po letech opět shlédnul tuhle komedii tragických rozměrů a nezestárla ani o den. Do dnešního dne není pravdivějšího filmu, který by tak do detailu popisoval vztah muže a ženy. Hřejivý počátek filmu (a lásku jako trám) vystřídá mrazivá půlka druhá, kdy se láska mění v nenávist. DeVito režíruje se starosvětskou elegancí, ústřední duo je bezchybné (sexy Kathleen Turner a TY JEJÍ NOHY!!!) a do 100% přidává geniální český dabing: "Je čas pochcat rybu." :-)))) PS: Můj kůň je samozřejmě Oliver, ale to už záleží na pohledu na svět. ()

sskrblik

Doporučuju shlédnout před tím než uděláte nějaké vážnější rozhodnutí v životě jako je svatba. Ilustrace jak může vše dopadnout, byť vyhnáno do absurdna, tak leckterý pár může dopadnout podobně. ()

Brain-D

Z počátku krásný romantický film. Potom se to vyvyne v rodinou komedii, hned na to na drama, pak se to trochu přiakční a nakonec z toho vznikne psycho.Danny DeVito jako režisér opravdu zaválel. Tenhle film napsal sám život a já nemohu jinak než slintat nad každým momentem tohohle filmu !!! ()

Compadre

Uf, no doufám, že moje manželství takhle neskončí...zajímavej filmek s dobrým hereckým obsazením. Michael Douglas je fakt frajer a v tomhle filmu jsem mu fakt fandil. V podstatě to bylo tak, že jeho manželka ho postupem času začla nenávidět a dávala mu čim dál víc zahulit a v rámci přetahování o barák vyvrcholila situace až ve válku mezi oběma manželi. Těžko říct, kdo měl ve finále na tu haciendu nárok, ale u mě měl navrch Douglas..nicméně, i když to bylo zajímavý, na plnej počet to nevidim, časem už začla bejt celá ta válka trochu nudná a konec to nenarovnal. Ale i tak to dost stojí za zkouknutí. ()

JohnSmith

DeVito natočil hodně černou komedii, ve které se z milujících manželů stanou fanatici snažící se zničit jeden druhého a to jen kvůli domu. Turnerová s Douglasem byli naprosto perfektní. ()

VanTom

I přesto, že je zde víc žena zobrazena jako cílevědomá, dominantní mrcha, zatímco muž zastupuje spíše (stále) zamilované, slepé trubce, mistrovským dávkováním sympatií to mají oba fifty-fifty. Rozpad dlouholetého manželství a zrádná proměna vášnivé lásky v bezuzdnou nenávist nikdy nedosáhla takové vystupňované, cynicky černohumorné (pomočená ryba :-)), přitom dramaticky opravdové absurdity. Brilantní trio Douglas-Turner-DeVito napotřetí a bylo vidět, jak jim spolupráce sedí. ()

Vertigo666

Nejzábavnější černá komedie, která kdy spatřila světlo světa. Roseovy v podání osvědčené dvojice Douglas a Turner jsou prostě skvělí a DeVito ukazuje, že není jen dobrým hercem, ale také zdatným režisérem. ()

klima777

War of Roses je kvalitní film. War of Roses je v podstatě pravdivý film. War of Roses je nesmírně hnusný... prostě na tento typ tvorby nemám žaludek. Nadsázka – ne-nadsázka. A k vyššímu hodnocení se nehodlám nutit. ()

Kalidor_

V rámci manželského špatného soužití je to opravdu grandiózně zahrané, titulní dvojice hraje geniálně a Danny DeVito skvěle přicmrndává. ()

zajda404

Takhle to vypadá, když má film výborný scénář. Celé je to odvyprávěné jako nějaká pohádka a vy se ani nestačíte divit, jak čas rychle utekl. Na začátku je to možná rozehrané s jemnou romantikou, ale po zbytek se můžete těšit na silný černý humor. 'Chemie' mezi Michaelem Douglasem a Kathleen Turner je neuvěřitelná, vůbec bych se nedivila, kdyby se ti dva rozvedli v reálu. Více slov to snad už nepotřebuje, kéž by se takových filmů točilo více! ()

Myrreczech

Drasticky pojatá "rodinná" komedie. Úvod trochu pomalý, ale od doby manželské krize se celý film veze na vlně vtipné psychózy s ohromnou dávkou černého humoru, která pobaví i nejnáročnějšího diváka. Hlavní herci zvládají své role bravurně, především Douglas byl ke konci psychopat jak má být. Scéna na lustru jednoduše dokonalá. ()

Kosmik 1

Michaela Douglase moc v oblibě nemám, ale tady jsem mu fandil. Vynikající film. Mohu jen doufat, že jednou nedopadnu stejně. :-) ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)