Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

k4n9ur

Mě to přijde prostě strašně přehnaná blbost. Ti dva se nesnáší od samého začátku a je to dost vidět. Nikdy by se nemohli vzít a ani nic takového. Důvod neznámý. Je to zbytečně a nedůvěryhodně eskalující a směšné, ale ne tak jak by mělo, což je škoda, dalo se to udělat lépe. Zvláště když v roce kdy se psal scénář jsem měl času dost. ;) ()

Jillen

Lehká režie Dannyho DeVita a jeho vyprávění příběhu o páru Roseových je skvělé. Douglas a Turner jsou páreček k pokukání a jejich dětičky také. Herecké výkony na skvělé úrovni a vtip má každý rozhovor manželů po začátcích hádek, ale peripetie s dětmi také nemají chybu. Prostě skvělá komedie, která nemůže být předběhnuta jakoukoli její napodobeninou. Dávám 80% ()

Laxik

No, děcka, já fakt nevim. Vyprávěcí nota mi sedla a pár povedených vtipů (většinou na úkor domácích zvířat) se taky našlo. Zahrané je to taky dobře, ale ta poloha snímku někde mezi komedií, dramatem a thrillerem mi moc nesedla. Holt co nadělám, silné tři jsou stále tři. ... Tohle je možná jeden z těch filmů, kterým by delší stopáž pomohla, i když vlastně nic nechybí. ()

golfoxovox1

Film jsem si o Vánocích zopakoval především proto, že jsem na Hollywood in Vienna zjistil, že k tomuto filmu skládal hudbu David Newman, který daný koncert diriguje. Super černá komedie, jak se z maličkostí může stát problém kolosálního rozměru a kam až je člověk schopen zajít, vyhnáno do největšího extrému. Docela děsivá představa. Ústřední dvojice je mi paradoxně sympatická. Chválím konec, k tomuto snímku by happyend vyloženě nepadl ;-) ()

MikO_NR_1909

Najväčšou výhodou a zároveň slabinou tohto filmu je konfrontácia. Tak ako je v prvej polovici krásne rozohraná a dramaturgická ostrosť poctivo vypiplaná, tak apokalyptickou absurdnosťou a extrémne prehnaným napriek oboch hlavných protagonistov zbytočne dohnaná do takéhoto extrému. To už hovoríme o nechcenej paródii, nie komédii priatelia, sledovať druhú polovicu bez optiky "naivného filmového realizmu" je totižto ďaleko od pôvodných DeVitových posolstiev. Ale nuda to rozhodne nie je, pocitovo a s vypláchnutím pamäte nad mnohými science-fiction vecami dávam krajné štyri. ()

buldock

Kdo by neznal manžele Roseovy a jejich z počátku se normálně vyvíjející stereotypní vztah po 17. letech manželství , který se postupně změní v holý boj o život. Ústřední dvojici skvěle ztvárnili Michael Douglas a Kathleen Turner. Vynikající ukázka toho jak se dokážou dva lidé původně do sebe zamilovaní vzájemně odcizit a jak se jejich láska přecházející v průběhu let v přátelství nakonec změní v čistou nenávist , která se jim stane nakonec osudnou. ;-) 90% ()

Orlau32

Hvězdné obsazení,vynikající a přesvědčivé výkony všech herců. Ženu, jakou předvádí Kathleen TURNER jsem osobně znala. Vím, že tento naturel je schopen všeho jak to znázornila ve filmu K.T. Danny DeVito je roztomilý právník, který však není schopen válku mezi manželi a potažmo svými přáteli jakýmkoli způsobem vyřešit.Film bych přijala do své filmotéky. Dávám 5*. Dnes, 18.11.2009 jsem toto DVD za 99,-Kč zakoupila. Hurááá ! ()

zipper111

Neuvěřitelně depresivní film, který má ale pořádný grády. Nejsmutnější je konec, kdy už polomrtvý Douglas ležící na zemi vedle své polomrtvé manželky, z posledních sil položí svojí ruku na její rameno...a ona jí z posledních sil odstrčí...drsné. ()

Freemind

O tom, jak se láska mění na nenávist a drobné naschvály na nukleární válku. Jedna z nejlépe vygradovaných a vyvážených černých komedií ever. ()

blackrain

Začíná to jako velká láska. Dva mladí lidé se do sebe hluboce zamilují. Vezmou se a mají ideální manželství. Jenže se všechno zvrtne. Láska se promění ve spalující nenávist. Z manželů se stanou protivníci na život a na smrt. Jejich dům se stane bojištěm, kde nejsou stanovena žádná pravidla. Scéna na lustru se nedá zapomenout. Pokaždé, když se o filmu někde mluví, tak si vybavím právě tuto scénu. Dannymu DeVitovi se povedl natočit parádní kousek. ()

topi

Kam až může láska zajít....Jedna z nejlepších černých komedií všech dob! " Je na čase, abych šel pochcat rybu " :D ()

Katzenklo

Tisíc a jeden důvod, proč nevstupovat do svazku manželského. Mezi láskou a nenávistí je nebezpečně tenká hranice, což si málokterý z novomanželů uvědomuje. Jeden rok byste pro druhého vraždili a roku druhého už si vzájemně zabíjíte domácí mazlíčky. V jedné z nejlepších antiromancí se proti sobě postavili herci z nejpovolanějších, aby předvedli famózní souboj dvou beznadějně odcizených lidí. Takto brilantně odvyprávěný příběh by neměl být zapomenut. ()

Maq

Je to zajímavé: Kdysi jsem si prošel válkou Maqových, a ten film jsem tehdy nemohl snést, moc bolel. Dneska si na něm užívám spíš jeho komediální stránku. Jako drama je to příliš bezzubé. --- Kdysi jsem se problematice věnoval i odborně, jako právní zástupce válčících stran. Ano, válčících - jsou to ty nejkrutější konflikty jaké si lze představit, a ohavnosti páchají všichni, hovada stejně jako kultivovaní lidé. Nikdo nikdy by neměl nikoho posuzovat podle toho, jak se chová, když partnerský vztah dodělává. --- Proč je to jen komedie? Dovolím si rýpnout do hradby politické korektnosti: Kdyby někdo natočil statistickou pravdu, tak jak ji znají advokáti a psychologové, vyšli by z toho muži jako příležitostní surovci, ale ženy jako permanentní bestie. Rodičovská láska? Zapomeňte na to. Pro ženy ve válce nejsou děti cílem, ale nejvhodnějším nástrojem jak muži ublížit. Že ubližují mnohem víc těm dětem, to si nepřipouštějí. A zatímco muži zakrátko zapomenou a kráčejí dál, ženy v sobě nenávist dokáží živit až do konce svého zakyslého života. To je jejich trest. --- Uznejte, kdo by vám dal peníze na takový film? ()

MATADOR

Jedna z mnoha těch klasik, které mají co do sebe, ale při sledování máte takový nevyjasnitelný pocit, že pořádně nevíte, co si máte myslet. Zdá se vám to přepálené, přemaštěné, ale finále překvapí. Celkově takové normální, i když je to klasika v dramatech. ()

Lucjen

Z komornej drámy sa zhruba v polovici vykľula fascinujúca štúdia manželského zväzku a nie len toho. Konkrétnymi situáciami veľmi vzdialená od reality (dúfam), ideou naopak nečakane blízkou a vypovedajúcou. Stupňujúca sa absurdita sprevádza celý film, sprvu pôsobí samoúčelne, no vyvrcholením v posledných pätnástich minútach dostáva úplne iný, možno až desivý význam. Vojna Roseových slová "prehnané" a "neuveriteľné" v slovníku nemá a vôbec jej nechýbajú. Aj USA môže prekvapiť. Douglas, Turner a DeVito nie, tí sú štandartne výborní, Danny aj na režisérskej stoličke. ()

L_O_U_S

Velice chytrý film, skvěle napsaný a zrežírovaný. Motivy Barbary jsou zcela uvěřitelné, Oliver je pak jako postava jednoznačně sympatičtější. "Haf." (179.) ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)