Reklama

Reklama

Columbo - Série 10 (1990) (série)


Není čas na umírání (S10E05)

(epizoda)
  • USA No Time to Die (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Poručík Columbo je hostem na svatbě svého synovce Andyho Parmy, který je také u policie. Bere si dceru bohatého podnikatele Melissu Hayesovou. Novomanželé před půlnocí odejdou do svého hotelového pokoje, avšak zatímco Andy je v koupelně, Melissa záhadně zmizí. Rychle vyjde najevo, že nejde o svatební tradici s unesením nevěsty, nýbrž o skutečný únos. Zalarmovaní policisté marně čekají na telefonát s žádostí o výkupné. Z toho lze usoudit jen jediné: Melissy se zmocnil psychicky vyšinutý maniak. A tak začíná horečnaté pátrání: výslechy možných svědků, zkoumání čerstvě vyvolaných svatebních fotografií… (Česká televize)

(více)

Recenze (78)

Anthony 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velké zklamání. Tvůrci náhle přehodili vyhýbku a natočili úplně jiného Columba. Už to není ten náš klasický, na blbečka si hrající, naoko pomatený detektiv - je z něj rázný detektiv a vše je vyprávěno v chandlerovském stylu. Snad, že je případ tentokrát osobní. Je unesena nevěsta jeho příbuzného. Dokonce myslím, že mu tady snad i někdo řekne křestním jménem - raději jsem už na to zapomněl (srov. když v jiném díle na přímou otázku "jaké je vaše křestní jméno?" odpoví "poručík"). Samo o sobě by to možná nebylo špatné, ale jako část Columbovské série mě to vůbec nebavilo. Na Columba jsem se většinou díval kvůli té skvělé ústřední postavě se vším tím jeho "nevím v které kapse to mám", "a ještě jednu otázku" apod. A tenhle Columbo mi tady chyběl. ()

majec4 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cast ma sympaticky zaciatok s tanecnym cislom porucika. Svadba vsak na moj vkus skoncila dost skoro. U nas sa vtedy len party zacina. Je to jedna z tych nestandartnych casti, ktora cely serial osviezi. Porucik bol asi prvy krat razny bez zbytocnych odbiehaciek. Islo o nevestu jeho synovca, takze mozno preto bol horlivejsi ako inokedy. Bolo to zaujimave, vidiet Colomba v takejto polohe, no verim, ze sa neskor vratime k standartnemu priebehu deja/ vysetrovania. Najviac mi ale vadilo, ze porucik nebol v konfrontacii so zaporakom. Inak bolo vsetko ok, aj to timove vysetrovanie. No kvoli absencii toho standartneho suboja to musim oznacit za jeden z tych slabsich dielov. ()

Reklama

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na tento díl můžete nahlížet dvojím způsobem - buď, že je to netradiční díl Columba, nebo že je to obyčejný thriller, ve kterém hraje i Peter Falk. Díl to není špatný, sice vybočuje ze schématu, Columbo závodí s časem jako Jack Bauer a chvílemi je z něj dokonce akční hrdina, ale určitou atmosféru to má. V rámci celého seriálu je to možná špatné, ale jako samostatný snímek to není zase tak zlé. Ten chlápek se skalpelem byl pořádný magor a pomohl k tomu i výborný dabing celé epizody. Ačkoliv jsem velkým zastáncem klasického Columba, proti tomuto dílu nic nemám. Je to prostě něco nového...Mimochodem, v tomto dílu hraje fotografa Daniel Davis, kterého možná znáte jako ironického komorníka ze seriálu "Chůva k pohledání". ()

Godhaj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Držel jsem tenkrát svou paní Columbovou v náručí a byla lehoučká jak měsíční svit.“ V tomto případě tvůrci zcela opustili klasické Columbovské vyprávění a vrhli našeho poručíka do víru běžné kriminálky, konkrétně únosu čerstvé manželky svého synovce. Poručík nezná vraha a čas mu šlape na paty, proto volí jiný způsob vyšetřování, který působí velmi realisticky. Logicky zde není místo pro tradiční Columbovy rozhovory se zločincem či vtipné vsuvky, ale to mi vůbec nevadilo. Závěr, který je nadmíru akční mě taky potěšil, protože jsem viděl poprvé Columba se zbraní v ruce. Jenom únosce byl na můj vkus trochu moc vyšinutý, unesená manželka nevyužila všech možností k útěku a Columbovy metody zvětšování fotografie jsou trochu moc scifi. Jinak je to výborný díl, který ukáže divákovi jinou stránku poručíka. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Netradiční díly Columba mi sedí. Tato epizoda není výjimkou. Má rychlý spád, neustále se něco děje, Columbo jedná rychle a operativně, neboť je to osobní záležitost, je tu ve smokingu a baloňáku, tancuje, má neoholené vousy a konečně řeší i něco jiného než vraždu. :) Dobré je i to, že divák má možnost sledovat čas a vidět tak pokroky, které policisté ve vyšetřování učinili. Akční závěr se mi taktéž líbil a závěrečná poručíkova grimasa také neměla chybu. Solidní 4*. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Jedna z mála epizod, kde u sebe Columbo nosí zbraň. (ČSFD)

Reklama

Reklama