Letopisy rodu Shannara

• USA The Shannara Chronicles (více)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Předloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Série(2) / Epizody(20)

Zapovězení zlí démoni se začínají vracet na světlo světa mytických Čtyř zemí! Letopisy rodu Shannara je epická televizní adaptace rozsáhlé knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil (Austin Butler), elfská princezna Amberle (Poppy Drayton) a tulačka Eretria (Ivana Baquero), kterým pomáhá poslední druid Allanon (Manu Bennett), musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Jinak je se vším konec. (TV Prima Cool)

Scaevola

Fantasy seriály se v poslední době nenápadně rozmnožily, což osobně vítám, a jsem proto ochoten překousnout i zřejmou stylisaci vyhovující náctiletým, kteří jsou od prvního záběru jasnou cílovou skupinou: Neustálé pokusy o akční způsob vyprávění, přeskakování z místa na místo a parcelování vyprávění, aby se věčně něco dělo, zjevná líbivost kostýmů i všech zúčastněných a nijak hluboce propracovaná (alespoň ve tvaru, v kterém je předkládána divákovi) fikční mytologie... to vše jsou body, které vám buď vyhovují, nebo vás odradí už po několika málo minutách. Má maličkost tohle všechno přijala jako specifickou postmoderní mládežnickou hru, byť uznávám, že některé věci bily do očí (hlavní hrdinka by neuzdvihla ani vařečku, natož meč; po třech miléniích by trosky původního světa vypadaly asi trošku jinak; a konečně velkým problémem je, když nejlépe hrajícím hercem je, při vší úctě k J. Rhys-Daviesovi, Crixus ze "Spartaka"). Na druhou stranu se bez mučení přiznám, že mne bavilo flirtovací škorpení se mezi ústřední trojicí, které kupodivu přeskakovalo všemi směry bez ohledu na pohlaví. Výsledný dojem je rozpačitý, ale spíše kladný, pročež jsem zvědav, jestli se už tak nepochybně napjatý rozpočet zmůže na druhou řadu. A mimochodem - tamější elfí armáda je naprosto k ničemu. ()

Rian_witcher

Jsem trochu na vážkách. Na jedné straně skvělé prostředí k rozehrání nevídaného příběhu, výborný Manu Bennett, který je k podobným hero rolím stvořený a krásné hlavní hrdinky. Na druhé straně zklamání z hlavního "hrdiny" s kukučem blonďatého disco smažky a bídným přehráváním, na zpackaný scénář a střih v druhé polovině, levné a scénáristicky laciné ukončení série a za nevyužitý potenciál démonů v druhé polovině série. Chtěl bych dát 3 * ale při srovnání s jinými seriály podobného typu to prostě nedokážu. ()

Malarkyy

Upoutávky na prima cool mě dost zaujali a tak mě to nedalo a skouknul sem celou první řadu. Pilotní díl byl perfektní, úvodní záběr plus ta hudba k tomu dokáže neuvěřitelně naladit a vtáhnout do děje. Nicméně jak ubíhá jeden díl za druhým tak začínají vyplouvat velké nedostatky toho to seriálu. Seriál hodně sráží k zemi velmi špatné obsazení trojice mladých hrdinů v čele s Willem(Austin Butler), je už od pohlednu neuvěřitelně nesympatický a působí na mě jako trouba. Amberle(Poppy Drayton) neuvěřitelně přehrává všechny emocionální scény. Jediná Eretria(Ivana Baquero) je aspoň trochu normální i když ani u ní to není nic závratného. Herecky a postavově táhne ten to seriál nahoru je jenom Manu Bennett(Allanon). Zbytek osazenstva tam více méně nemá moc prostoru něco předvést. Další vada seriálu je v tom že to až nechutně spadá k teenegrovské sáze typu Twilight, neustále se tam řeší sračky typu já sem sirotek, já nemám rodiče, blablabla a taky nemůže chybět milostný trojůhelník samozřejmě, tohle to seriál vyloženě táhne do sraček. Dále scénář je hoodně jednoduchý. Abych nepsal jen negativa tak tady něco co mě osobně hodně zaujalo a to, velice dobré efekty, skvělá hudba až na pár vyjímek rozvedu později. A svět sám osobě je zasazen do velice zajímavého tématu a prostředí i když mě tam chybělo větší vysvětlení co a jak všemu předcházelo. Nejhorší epizody číslo VII a bohužel závěrečná X. epizoda, poslednímu dílu neuvěřitlně ublížila scéna cca v polovině kdy dva z mladých hrdinů jedou na koních po pláži, k tomu jsou prostřihy na pochodující démony a do toho hraje neskutečně vyjebaný popík z MTV, tahle scéna ten díl neuvěřitelně zabila. Závěrem, kdyby to obsadili lepšíma a staršíma hercama, odpustili si pár stupidní písniček a udělali to víc dospěleji a přidali tomu koule tak je to prvotřídní fantasy seriál tak to je to bohužel slabší průměr. Shlédnout se to určitě dalo, pokud prostě máto fůru času a máte rádi fantasy tak se určitě podívejte, pokud jedno s toho nemáte radši s tím neztrácejte čas. Za mě 2*!!! ()

Ace.A.T.L.

Mě osobně se to líbilo. Dokonce i spojení moderna se světem fantazie. Když se to celý přesunulo do moderního prostředí, tak to drobet pokleslo, ale naštěstí to nebylo a dlouho. Jinak na seriál parádní efekty, slušná hudba, příjemný herci. Je to koukatelný, je to svižný a rozhodně mě to nenudilo. Za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

brasek

Nie veľmi zaujímavá fantasy. Ľudský svet po apokalypse ovládnu bytosti zo sveta fantasy, trollovia majú plynové masky... príbeh nie je vyrozprávaný spôsobom, ktorý by ma zaujal. ()

Oveckin8

Po shlédnutí těchto dvou sérii můžu říct jen tohle: režiséři, scénáři, kameramani, herci a celý štáb odvedl velmi kvalitní práci jak u první tak i u druhé série. Jelikož mám rád fantasy tak tenhle film mi přinesl to co jsem od něho očekával. Austin Butler (Shannara) a Manu Bennet (Allanon) své role zvládli úžasně. Občas mi přišlo že se v někteých dílech událo pár špatných scén a na to právě celý seriál doplácí. Druhá série byl samozřejmě lepší jak první a skončila s otevřeným dějem takže bude určitě další ale bohužel co jsem se dočetl tak tenhle seriál hledá novou stanici pro třetí sérii takže kdo ví jestli to bude tenhle rok na podzim opět. Upřímně doufám že tento seriál bude pokračovat protože tento snímek mně velice zaujal a vřele doporučuji těm co mají rádi fantasy. Za mně tohle můžu hodnotit 5 hvězdama a pěkných 80%. ()

gpx odpad!

Už ten začátek je jak sranda film se žralokama padajícíma z nebe a jak tam rozjeli standardní propagandu, tak jsem to rychle vypnul. Nerad bych so odnesl nějaké trauma. ()

Neverseethat

Ako milovník fanatsy som to musel skúsiť ale, nope, nope, nope..verím že knižná predloha je oveľa lepšia. Všetky scény sú nasekané nechutne rýchlo, narácia je tiež neprirodzene rýchle. Celé zle. To čo bolo v týchto dvoch častiach by sa dalo pokojne rozdeliť do celej série a bolo by to zaujímavé. To je moja hlavná výčitka, viac mi ani nestojí za to sa tým zapodievať. Cením si snahy ale určite sa to dá lepšie. ()

m.holas1

Osobně jsem od toho tolik nečekal, ale jakmile jsem si pustil pilotní díl, tak sem se ponořil do děje.. Zůstal jsem v úžasu! Vizuální stránka 5/5, soundtrack 5/5, děj 5/5, obsazení 4/5.. Osobně jsem si vždy elfy představoval jinak, ale po zhlédnutí mi to nikterak nevadí.. Za mě naprostá pecka, proto takové hodnocení. ()

everything

NO, bacha SPOILERY.... dávám 100% protože je to výtečně obsazeno, hudba, efekty, postavy, lokace, propojení s naším světem!! steampunk a to vše!! TOP, ale... princezna FURT brečí to už fakt nejde :D Will se snaží být za každou cenu vtipný. A hlavně to cestování... oni maji tryskové koně.. během jednoho dílu stihnou půl mapy tam a zpátky 4x. A vsadím boty, že než dojedou tam kde mají dojet zachránít svět uběhne 20 dílů.... to nenávidím! ()

Krystian

Je to přesně na hranici. Jen o trochu blbější a už by mě to nebavilo. Jsem veliký fanda fantasy, tj.nejspíš cílovka, ale připadá mi, že se seriál nějak nemůže rozhodnout, jestli je určen pro 12ti leté a nebo starší. Místy moc krve a násilí pro děti a místy moc nelogičností a kravin pro dospělé. Celé to táhne druid a ta roguna. Proslovy půlelfa jsou debilní a je to šampón, ale na druhou stranu, má to být elf (buzna). Princezna je na pár facek, nejradši bych, aby jí dal někdo pořádně do držky a jí se rozsvítilo. Když pominu, že nemám rád přes 70% postav a že příběh je klišé, tak docela dobré. :D ()

Arbendaelin

Velice zajímavý seriál, sic je zde dost věcí, které jsou trochu pěst na oko, ale přes to vše, je velice pěkné fantasy, které doporučuji shlédnout. myslím, že fanouška fantasy žánru nemůže nebavit. ()

Motyuek

Není to zas tak špatné, škoda jen, že z badgetu tvůrcům vyšlo jen na kostým druida a ostatní herci si nejspíš donesli hadry z domu. Parádní jsou ty přelety kamery nad postapo krajinou. I jinak je to po trikové stránce povedené. Takže tvůrcům odpustím nedostatky jako že scénář a hlavně dialogy by napsalo líp i pětileté dítě. ()

UncleMorty

Evidentně cíleno na teen skupinu, což se odráží i ve všech ohledech serialu. Předlohu neznám, ani mě nezajímá, i tak musim říct, že některý věci jsou v serialu moc přehnaný. Na efektech, prostředí a celkovém wow efektu se tu evidentně nešetří, ale herecké obsazení je dle meho nazoru až katastrofální. Spíš se mi to zdá jako přehlídka supermodelek a supermodelů, kteří si hrají na herce a těžce jim to nejde. To zasazení do postapo mi taktéž moc nevoní a vynáší spoustu otázek. ()

trx2010

Příběh, financovaný americkým fondem pro boj se závislostí na drogách, produkovaný hudební společností MTV, se odehrává v postapokalyptickém světě, kde jednou z přeživších ras jsou elfové. Bohužel se po staletí oddávali incestnímu sexu a šňupání kůry tajemného elfího stromu Ellcrys, což na nich zanechalo následky v podobě ztráty všech magických vlastností. Zůstali jim už jen kožené korzety a spandexové legíny, špičaté uši a metro-sexuální vzhled. Protože je ale v přírodě vše v rovnováze, získali naštěstí vlastnosti nové. Typicky jsou ze všeho vyděšení, dlouze se navzájem dívají do očí (tuto vlastnost získali po křížení s upíry kmene hillbilly*) předtím, než pronesou nějaký debilní dialog, každý je přepere, zabije, oklame, zajme a do královského paláce jim přichází a odchází kdokoliv, jak uzná za vhodné, též jsou vůči sobě velmi podezíraví a neumí spolupracovat. Díl od dílu se utrpení stupňuje. *Poznámka autora - Hillbilly je historický termín označující upíra vesničana, jenž pohlavně žije s vlastní sestrou. V dnešní době se s tímto označením můžeme setkat již pouze v USA a to asi u 80% obyvatel amerického venkova. ()

Marlo

Viděn pouze pilotní díl. A musím konstatovat že mi to stačilo. Škoda těch utopených peněz v exteriérech, interiérech a visuálních efektech, které jsou to nejlepší co lze na seriálovém poli vidět. Hudba taky dostatečně epická i a vůbec po technické stránce nelze nic vytknout. Ale scénáristi a castingoví režiséři to celé utopili. Nemohu říct na kolik je to věrné knižní předloze, ale pokud je to vážně teenagerovská slátanina jako seriál tak si pravděpodobně fanoušci přijdou na své ()

jarmil8

1. série: Shannara nepřichází s ničím novým, ale tenhle kompilát Pána prstenů, Xeny, Hry o trůny (a bůhví čeho dalšího) je vydařenou svižnou a dobrodružnou televizní zábavou. Pak už je možné odpustit mnohé nedokonalosti včetně bílé pěny jako sněhu lepící se na tváře hrdinů nebo nadužívání halogenů při nočních scénách. 2. série: nudná sra*ka. ()