Ginga eijú densecu: Gaiden

• japonský

銀河英雄伝説外伝

• japonský

Ginga eiyū densetsu Gaiden

Legend of the Galactic Heroes: A Hundred Billion Stars, A Hundred Billion Lights

Animovaný / Drama / Sci-Fi / Válečný

Japonsko, 1998, 24x27 min

V tomto seriálu máme možnost opět vstoupit do světa LoGH a lépe poznat říšské vojáky, jenže... s těmi jsme se už v 110-dílném seriálu seznámili, a to zatraceně podrobně. A 100 000 000 000 hvězd nám už mnoho dalšího nenabízí. Také chybí ona globální interakce mnoha postav. To je zřejmě dáno tím, že nesledujeme souvislou dějovou linii, ale oddělené příběhy ze života Reinharda a Siegfrieda. Do světa LoGH jsem se vrátil rád, ale už to nebylo ono. Slabé ****(30.1.2008)

Krátké ucelené příběhy ze života mi nepřijdou pro LoGH fanservis jako špatná volba. Když se přimhouří oko nad občasnou Reinhartovou přehnanou dokonalostí, je to imho zábava na úrovni celého seriálu. Navíc to má drobné plus v tom, že příběhy nijak moc nenavazují a dá se na to dívat jednou za čas.(4.1.2010)

Skvělé pro ty, co už viděli původní seriál, nicneříkající pro neznalce. I přesto, že to je prequel. Tentokrát tu máme jasně definované hlavní postavy (Reinhard a Kircheis), které jsou centrem dění po 90% celého seriálu i když 2. polovina začala mírně připomínat originál. 8.5/10(2.7.2011)