Epizody(13)

Mladý Ládík Smolík je sice malý génius, ale ve škole je poněkud líný. Takže i když zrovna začínají prázdniny, kvůli špatným známkám dostane domácí vězení! Jenže nebyl by to geniální Ládínek, aby si nedokázal poradit. Z harampádí, které má po ruce, sestrojí nafukovací vesmírnou loď, pojmenuje ji Gulliver 5 a tajně vyráží za dobrodružstvím. Na cestách ho provází pes Zorro, kterého Ládínek pro jistotu naučil mluvit. Společně objevují podivuhodné planety, kde roboti zotročili lidstvo, nad vším vládne hudba, všechno se odehrává jako v detektivce nebo kde je všechno pod vodou… Zatímco si někde lítá, Smolíkovi si říkají, co tam to ten Ládík zase vyvádí, a vždycky je napadne to samé: co by? Vždyť má domácí vězení a je zavřený u sebe v pokoji. (TV Prima)

Martin741

Genialny madarsky /slovenska porovnavacia baza je Europa, veru tak, slovenski vlastenci/ film Miazgovci, ktory som ako decko doslova miloval. A milujem to stale, ten humor nezostarne. Pes Cvoky, macka Mafia a sused Zavis - proste kult, ku ktoremu sa rad vraciam. 100 % ()

tomtomtoma

Velmi kvalitní animovaný seriál pro děti i dospělé s ohromující dávkou fantazie a výchovným charakterem. Nejmladší člen rodiny Smolíkovy, Ládínek alias Aladár, vyráží se svým věrným mluvícím psem Zorrem na báječná vesmírná dobrodružství. Ve vedlejších rolích jsou ostatní členové rodiny: Pepa, Gábi, Týna a občas i nešťastný soused doktor Halíř. Pomocí nafukovací rakety Guliver prozkoumává klučina v noční košili rozlehlý vesmír. A jednotlivé planety slouží k výchově a varování. Placatá planeta varuje před zpátečnictvím. Pohádková nás dostává do střetu pohádek a nedůvěřivé reality. Bláznivá planeta, plná neskutečné fantazie, varuje před zblbnutím dekadentního obžerství. Planeta strojů upozorňuje před přílišnou technizací civilizace. Zpívající planeta poukazuje na nutnost střídmosti a vyváženosti hudby a hudební kulisy. Planeta zločinu zlehčuje spisovatelství detektivních románů. Válečná planeta varuje před velkým nebezpečím a malicherností válek a válečných sporů. Proměnlivá planeta je opět plná úchvatné fantazie, kde jsou neustálé změny všeho velkým nebezpečím pro život. Zrychlená planeta upozorňuje na nebezpečí zrychlování životního stylu lidstva. Pravěká planeta ukazuje možnou nebezpečnost uhlazených násilníků. Planeta splněných přání je varováním před nesnadným vymaněním se ze stavu lenosti, když podlehneme pohodlnosti a nicnedělání. Planeta vodních duchů ukazuje na nebezpečnost samoty a neochoty komunikace s ostatními. Na hlavu postavená planeta, opět plná fantazie, všechno krásným způsobem uzavírá. Satirické, ironické, jednoduché, vtipné, bavící, výchovné, upozorňující. A především stále nádherné odreagování všedních dnů. ()

MarekT

Rozhodně moje nejoblíbenější série. Vesmír mě přitahoval vždy (už dříve se jednalo o v encyklopediích často vyhledávanou kapitolu; navíc o spoustu let později se mým nejoblíbenějším filmem stal příběh z vesmíru) a seriál mě dokonce jednu dobu ovlivnil tak, že jsem si přál také jednou usednout do rakety. ()

WolfR

Smolíkovi se vracejí! Tentokrát iniciativu úplně převzal Ládínek! A já si nestěžuji! Skvělá porce “vědecké zábavy“! 4 hvězdy. ()

SeanLSD

Možno ešte lepšie ako prvá séria... V detstve ma rozhodne bavila viac, ale nutno povedať, že prvá je zase ďaleko originálnejšia nielen v žánri sci-fi, ale hlavne jeho spojením s každodennou skutočnosťou reálneho socializmu. ()

sator

Dabing ČsT Brno 1976 epizody 2-12 V českém znění: Jaroslav Kuneš (Ládínek), Vilém Lamparter (Zorro), Libuše Billová (Gábi), Světlana Těšitelová (Týna), Otakar Vážanský (Pepa), Pavel Kunert (Dr. Halíř). epizody 1 a 13 V českém znění: Jaroslav Kuneš (Ládínek), Jiří Bruder (Zorro), Magdalena Rychlíková (Gábi), Magdalena Reifová (Týna), Václav Knop (Pepa), Pavel Kunert (Dr. Halíř). ()

LeoH

Dětství v sedmdesátkách, hlava věčně v nějaké té sbírce východoevropských sci-fi povídek z Edice 13, sešity pokreslené důmyslnými vynálezy poháněnými sifonovou lahví, Ládínek – hrdina největší. Nejvíc mě ale teď po letech nadchl dosud neviděný (protože českým bolševikem do televize nepropuštěný) závěrečný díl Na hlavu postavená planeta s několika scénami, ve kterých se všechno systematicky říká obráceně, než se to myslí. Přepnout po těch pár minutách zase do normálu, to člověku chvíli trvá – a co teprve když se na podobných principech od mala učila komunikovat celá vaše generace. ()

filmmovier

Díky, že Prima Cool konečně nasadila něco, co už nevysílá deset let furt dokola. Abych se přiznal, trošku jsem se obával, že po mnoha a mnoha letech shledám, že je to vlastně docela nuda a blbost. Ale ono je to fakt dobré. Pořád. A je to vtipnější a zábavnější, než hromada věcí a pořád to úžasně funguje. Takže i já... na to plné hodnocení to prostě fakt je. Protože je to prostě strašlivě dobré. A vtipné. A geniální. A protože je to i pět hvězd z nostalgie, je to vlastně hvězd deset. Ládínek je plný úžasných, bláznivých nápadů, které dnes fungují snad ještě víc, než tenkrát. Nadčasová záležitost. 100%. ()