Bounty

• slovenský

Bounty

Drama / Historický / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1984, 132 min

Měl jsem zatím možnost vidět jen dvě verze povstání na lodi Bounty a obě se mi líbily moc. Tahle s Melem Gibsonem a Anthony Hopkinsem možná i o něco víc, než ta s Marlonem Brandem. Myslím, že oproti předchozím verzím se tady divák nedozví vpodstatě nic nového, ale zpracování tématu je důkladné a podrobné.(23.7.2002)

Takový klasický dobrodružný film a kdoví kolikáté už zpracování tohoto tradičního příběhu. I když pravda u mě jediné které jsem viděl a nic zásadního proti tomuto filmu nenamítám. hudba je podmanivá, prostředí exotické a příjemné a mladý rebel Mel potěší v jedné ze svých starších rolí. I když je pravda, že v té době ještě nebyl zdaleka tak vyprofilovaný a starý bard Hopkins ho svým projevem trochu strká do kapsy. Jinak celkem podařenej film jenom škoda té trochu nudnejší a ukecanější prostřední pasáže. začátek a konec ok.60%(12.9.2014)

Já to četla i kdysi viděla a nejvíc mě štve fakt, že jsem je skoro nepoznala jak byli mladí. Je to filmová klasika a já si jí ráda připomněla až na ten zmíněný zjev jejich mládí a jak čas letí, no a já s těmi herci taky, což důrazně protestuji. Už je to holt nostalgie, ale krásná, když přihodím hudbu od Vangelis, tak z toho vyleze čtyřka jak vyšitá.(13.10.2016)

Velice povedený historický film. Jedinou jeho vadou je jeho délka. První půlka filmu je trochu rozvláčná a nudná a ustřihnout snímku 20 minut by nebylo na škodu. Ta druhá je však plná psychologicky vypjatých scén, akce, vynikajících hereckých výkonů Gibsona a Hopkinse, úžasné loves story a hlavně exotických exteriérů. Zkrátka Mel mě jako vždy vůbec nezklamal...(3.1.2010)

Je to dobrý film a divím se tak nízkému hodnocení. Zřejmě je tam málo piratských rvaček anebo druhou možností je to, že kapitána lodi hraje Anthony Hopkins, což při jeho kvalitách je s podivem, že tuto roli (podle mě) zahral slabě. Anebo prostě na takovou úlohu není ten správný "chlapský typ". MEL GIBSON zase byl příliš velký krasavec a málo aktivní jako první důstojník na takové lodi, která defacto měla i obchodní zadání od námořního velitelství Anglie. Vzhledem k tomu, že se jednalo o skutečnost, která se opravdu stala, tak si réžie nemohla toho moc navymyšlet, ale v celku je to film, kerý nenudí, zbytečně neobdržel Zlatou Palmu.(26.7.2011)

• - Loď použitá při natáčení je nyní v Discovery Bay v Hong Kongu využívána k charterovým plavbám. (D3VIL)

• - Film měl režírovat Michael Cimino, avšak odmítl. (D3VIL)

• - Producent Dino De Laurentis pověřil novozélandskou firmu Whangerei, aby postavila přesnou repliku lodě podle původních plánů uchovávaných v greenwichském Námořním muzeu. Vážila 380 tun a v útrobách byly přepychové kajuty a nejmodernější zařízení. Stavba repliky lodi Bounty přišla na 4 miliony amerických dolarů, což byla čtvrtina celkových nákladů na film. (argenson)