Zemřít po zásahu záchodového prkénka z kosmické stanice není nic, čím by se po smrti člověk chlubil, ale osmnáctiletá Georgia Lassová se už dávno smířila s tím, že osud se nedá změnit ani obelhat. Ostatně od své smrti pracuje jako smrtonoš, tj. ten, kdo zemřelým odjímá duši a vyprovází je na onen svět. Restaurace Der Waffle Haus, kde Georgia a další tři smrtonoši dostávali úkoly pro každý den, jednoho dne nečekaně vyhoří a čtveřice záhrobních kolegů dostane místo zodpovědného šéfa Rubea nového nadřízeného jménem Cameron Kane. Ten na rozdíl od Rubea nerozdává jména budoucích zemřelých na žlutých kancelářských přílepkách, nýbrž přidělí podřízeným zbrusu nové mobilní telefony a posílá jim úkoly v podobě esemesek. Na duších mrtvých lidí mu ani trochu nezáleži. Myslí si, že když smrtonoš svůj úkol zpacká, tak se vlastně nic nestane. Smrtonoši Daisy, Mason a Roxy začnou svou nečekanou volnost rychle využívat, ponejvíce k vlastnímu prospěchu. Ale jen dokud nezjistí, že porušení řádu života a smrti má velmi neblahé následky. Georgia je jediná, kdo se snaží dělat svou práci zodpovědně. Ovšem je to pro ni obzvlášť těžké, neboť mezi prvními dušemi, které má odvést do záhrobí, je milovaný kluk její mladší sestry... (oficiální text distributora)

haasha

Dovolil bych si použít část hodnocení od Tom Riddle: "Pro mě, jakožto velkého fanouška seriálu, byl film dlouho očekávanou událostí. A verdikt zní..... Čekání se NEvyplatilo. Chyběly mi cynické hlášky pronášené hlasem George. Chybělo mi Masonovo perverzní flirtování pronášené britským přízvukem. Chyběl mi výbušný temperament Roxy. Chyběla mi Daisina přetvářka a její věčné sexapády. Chyběla mi vždycky optimistická Dolores a její přestárlý kocour Murray. A chyběly mi hluboké úvahy o životě pronášené nad bizarními způsoby smrti. Chyběla mi ta hořkosladká atmosféra." Tečka. ()

DISHOA

Přestože je přítomnost příběhu znatelnější než v kterémkoli jiném díle, je strašně slaboučký a rozuzlení ne zrovna originální a vtipné. Velká škoda Daisy, protože v seriálu byla doopravdy zajímavá a komplikovaná postava, ač to tak možná ze začátku nevypadalo. Její náhradnice je asi nejchabší článek celého filmu, ať už z pohledu hereckého nebo vizuálního (přece jenom byla Laura Harris poněkud krásnější a vznešenější). Každopádně George nezklamala a stále je zábava dívat se na její "mouchy-snězte-si-mě" ksichty. ()

Zolanda

Dokonalosť asi nie, ale vôbec mi to neprišlo ako znatelný pád kvality ako asi pri všetkých filmom k seriálom, ktoré som doteraz videla. Bola som milo prekvapená, keď som na to narazila na ČT a pocit zostal až do konca filmu. ()

antragus

S tímhle šílenstvím jsem se u sebe ještě nesetkal. Narvat tam pět hvězd, i když objektivně moc nevím za co a běžně užívané racionální důvody mi tu selhávají. To znamená, že film rozhodně netáhne silný příběh, spíše taková tuctovka, tu a tam nelogická a místy i silně nedotažená, řekl bych... Po filmu jsem měl zkrátka na děj více otázek, než před ním. Seriál ještě neznám, tak nemůžu konfrontovat, nicméně něco na tomhle filmu je. Jen nevím jestli je to moje oblíbená všudypřítomná smrt, nebo můj milovaný černý humor nebo úžasný a fascinující ksichtík Ellen Muth, která má opravdu celkem tah na bránu. No prostě to tak nějak vyplynulo. ;-) ()

P@\/EL

Ucházející film, který na mě vyzněl spíše dojmem slušného, nenáročného seriálu. Filmu chyběl humor a taky možná více akce. Na místo toho se tu až zbytečně žvaní o ničem. Za zmínku snad jen stojí začátek, kdy se divák dozvídá, jak zemřela hlavní hrdinka. Ačkoliv je námět filmu docela originální, děj z toho nedokázal moc vytěžit. ()

Jizi

**Komentář obsahuje značné množství spoilerů** Všichni, kdo znají seriál, musí nechápavě vrtět hlavou: jak je možné, že je celý film vystavěný na porušení základního pravidla daného snad v prvním nebo druhém dílu seriálu? Jak může Goergia říct vlastní sestře, kdo je? (Možná si ještě vzpomínáte na scénu, kdy se krátce po své smrti snažila G. dovolat mámě a říct jí, ať není smutná...) Jak se může celá parta zbavit nového mrtvého šéfa tím, že ho rozřežou?! To je opravdu možné smrtonoše zabít? Nechápu... O nové představitelce Daisy ani nemá cenu psát, ta je katastrofická od A do Z. Shrnuto podrtrženo: to, co v seriálu fungovalo perfektně, ve filmu kulhá na všechny čtyři. ()

Ondra.kabrna

Seriál "Mrtví jako já" miluji, ale tento film mě nijak zvlášť nenadchl. Život po smrti Georgii, zajímavá myšlenka, ale realizace už tak hezká není. Rád jsem se podíval, ale jednou stačilo. To se raději podívám znovu na všechny díly seriálu :) ()

malyLibor

Seriál neznám a to mi asi chybělo pro lepší pochopení filmu. I tak se mi film chvílemi velmi líbil... ale z toho upadal do tvrdého podprůměru... sečteno a podtrženo, 2 hvězdičky a k nim jedna za skvělou Ellen Muth, která mne opravdu ve své roli smrtonošky velmi zaujala. ()

zanvalzans odpad!

Do prdele,už dlho som nevzhliadnul debilitu prvej kategorie.Som znechutený a to herecké harašenie smrtonošov bolo stupidno stupidné.Proste blbosť,blbosť a blbosť. ()

Cool.Mila

Klasika mezi serialy ovsem bez Ruba a s novou desne otravnou Daisy :( nicmene je to stary dobry cerny humor a vse ostatni je, jak ma. Britt McKillip vyrostla do pekne mlade damy a zaver filmu je vcelku depresivni, protoze zacne dochazet, ze to je ten konec a nic po tom ze sagy o George a spol. uz jako divaci neuvidime. Skoda. Ale 75% ()

Veronica20

Celý seriál mně moc bavil a proto když se mi do rukou dostal celovečerní film..zajásala jsem. A jásám dál. I když se vytratilo mnoho typických věcí, které jsem na seriálu zbožňovala..zvláště ironické hlášky a cynická atmosféra. Mnohé postavy nedostali tolik prostoru, čehož jsem taky trochu litovala a určitě mi chyběla Daisy v podání Laury Harris. Na druhou stranu je možná dobře, že autoři vyskočili ze zajetého a osvědčeného schématu. Film je takovým bilnacováním nad celým seriálem, zápletka není nic extra, ale vše co se dělo okolo, například Georgino setkání se setrou, mi připadalo jako třešnička na dortu. Povedený závěr celého seriálu...ale brala bych i víc :o) ()

CrazyWolf

Čekal jsem mnohem víc. Chyběl mi Rube, představitelka Daisy a brýle u Redginy. Roxy tu dost přibrzdila, Mason je málo vlezlý a otrhaný... prostě jsou to oni a nejsou to oni. Chápu, že brýle Redgina odložila kvůli nástupu puberty, ale co to ostatní? Výsledek nic moc, ale jako velký fanoušek seriálu přidávám jednu hvězdičku navíc. Ne že by to bylo tak strašné, ale když to má navazovat na seriál, tak by tam nemělo být skoro všechno jinak. ()

95173 odpad!

Počínaje nesympatickými herci kdy nechcete nikomu fandit, konče příšerným dabingem. Na seriál se určitě nepodívám :-( ()

cachanell

Vlastně ani nevím, o čem film byl. Hlavní hrdinka pořád chodila jakoby dokola, něco mluvila - snad nějaká ta moudra. Ale v podstatě nic, nic, nic. Seriál jsem prozatím neviděla a po tomhle dílku přemýšlím, zda se vůbec budu chtít na něj podívat. ()

Mable

Taky velké zklamání, vedle seriálu se to může zahrabat! Jsem fanda serálu a tohle je tedy hodně velký skok vedle!! ()

BigJohn02

Velké zklamání. Seriál měl nápad, sice se místy dost táhl, ale když jsem si zvykl na šeredku Ellen Muth, bavil jsem se a docela jsem se těšil na každý nový díl. Ale tohle je opravdu shit! Mínusy: Dead like me bez Mandyho Patinkina ? Bez Der Waffle Housu a Kiffany? Náhrada křehké, krásné a přitažlivé Laury Harris hnusnou otlemenou ochechulí? Omezení role Christine Willes na bláznivou bábu s 20tiletým (!!!) kocourem? Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k posrání! Jediné plus: Britt McKillip - opravdu vyrostla do krásy. ()

vena199204

Proč, proč, proč? Kouzelný seriál, který mě ani vteřinu nenudil, je zakončen tímto? Suchý humor se změnil v trapný. Dokonce vyměnili jedno z hereckých obsazení(místo sympatické, krásné herečky dali nesympatickou, nehezkou a navíc změnili její povahu z naivní, ale chytré blondýnky z dobrým srdcem v totálně blbou, vypatlanou krávu?). Jednu hvězdu dávám za lístečkovou scénu na konci, jinak je to čistý odpad! ()

niki7123

Tenhle seriál mě úplně nadchl. Parodie na smrt a přitom i emotivní scény. Stephen Herek to vyhrál s obsazením. Skěvel !!! ()

Alpha69

To bylo tak špatný! Celý film drží pohromadě jen Ellen Muth. Nová Daisy je příšerná, celkově je to nedotažené a přitom to podle popisu nemuselo být špatné, ale nemá to pointu, žádný závěr a po shlédnutí má člověk pocit, že byly všechny linie příběhu přeťaty v půlce... ()