Zemřít po zásahu záchodového prkénka z kosmické stanice není nic, čím by se po smrti člověk chlubil, ale osmnáctiletá Georgia Lassová se už dávno smířila s tím, že osud se nedá změnit ani obelhat. Ostatně od své smrti pracuje jako smrtonoš, tj. ten, kdo zemřelým odjímá duši a vyprovází je na onen svět. Restaurace Der Waffle Haus, kde Georgia a další tři smrtonoši dostávali úkoly pro každý den, jednoho dne nečekaně vyhoří a čtveřice záhrobních kolegů dostane místo zodpovědného šéfa Rubea nového nadřízeného jménem Cameron Kane. Ten na rozdíl od Rubea nerozdává jména budoucích zemřelých na žlutých kancelářských přílepkách, nýbrž přidělí podřízeným zbrusu nové mobilní telefony a posílá jim úkoly v podobě esemesek. Na duších mrtvých lidí mu ani trochu nezáleži. Myslí si, že když smrtonoš svůj úkol zpacká, tak se vlastně nic nestane. Smrtonoši Daisy, Mason a Roxy začnou svou nečekanou volnost rychle využívat, ponejvíce k vlastnímu prospěchu. Ale jen dokud nezjistí, že porušení řádu života a smrti má velmi neblahé následky. Georgia je jediná, kdo se snaží dělat svou práci zodpovědně. Ovšem je to pro ni obzvlášť těžké, neboť mezi prvními dušemi, které má odvést do záhrobí, je milovaný kluk její mladší sestry... (oficiální text distributora)

GameboyNES odpad!

Nudná sračka pro ufňukané 12. pipiny a dementy jako korbitch22. A ten hnusnej pekines v hlavní roli by vystrašil i Freddyho Kruegera, či predátora, tfujtajksl. ()

Renie42

Film mě potěšil stejně jako seriál. Jen jedna maličká věc mi tam chyběla. Rube. Ale na druhou stranu, když lidé viděli George v jejím novém těle, tak tu byla hezká, ale v seriálu byla taková nemastná, neslaná. Trochu mě rozesmutněl kocour Murray, úplně jsem koukala, jak Reggie vyrostla, Daisy hrála jiná herečka, což mě ani nevadilo, protože tamtu jsem nemusela. ()

wlk1

Podle mě docela nevyužitý potenciál "výserů" co se mohl stát naší partičce a tak nějak odblitý konec mě moc nepřesvědčil. *** za koukatelnej dvojdíl klasickýho seriálu. ()

Toustovač

Nemám nic proti samostatným filmům doplňujícím skončený (Stargate: The Ark of Truth) nebo zrušený (Serenity) seriál. Navíc původní Dead Like Me dost můžu, tak jsem byl zvědavý, s čím se tvůrci vytasí. Množství let, co uplynulo, mě mohlo varovat. Dvě postavy z pěti pryč (Rube - protestující "deeejme tomu", ovšem nová Daisy - proboha svatýho, to snad radši novou ženskou postavu, ne?!), Der Waffle Haus pryč, skvělý humor, hlášky a dialogy omezeny. Zase neříkám, že jsem se párkrát hodně nezasmál, což je víc než vám nabídne většina dnešních komedií, ale už to prostě není ono. Z příběhu je použitelná maximálně samotná George, její sestra a pár scén "narušení rovnováhy". ()

AgnesDee

Seriál jsem nikdy neviděla. Ani jsem nevěděla, že je to jakýsi konec jakýhosi seriálu. A ani jsem to vědět nemusela. Podle ČSFD.cz je ten seriál dobrý. No, pokud měl stejnou "hlubokou" myšlenku, jako tadyta slátanina, tak bych se na něj ani nepodívala. Film MRTVÝ JAKO JÁ je slátanina natočená příšernou televizní kamerou, s příšernými herci a pointou v nedohlednu. Komixový začátek svědčí o tom, že si mysleli, že to bude mít i jiné publikum, než seriál, ale proč je udělaný jako komix, mi zůstává záhadou. Hlavní hrdinka je asi stejně sympatická jako Cordelia z BUFFY, PŘEMOŽITELKY UPÍRŮ a její grimasy stejně uchvacující, jako BELLA ze STMÍVÁNÍ. Myšlenku s tím, že zůstanou na zemi pomohou umírajícím lidem umřít, bych dokázala tolerovat, ale proč je všichni vidí? A proč mají jinou podobu? A proč nikomu nepřijde divný, že nestárnou a nijak se nemění? To je jim to všem u zadku? A proč se najednou snažila ta policajtka zachraňovat životy? Kde byl její charakterní postup? Jestli tam něco o tom padlo, pak jsem si toho nevšimla, protože jsem asi dělala velmi zábavnější věci. Nemůžu říct, že by to byla naprostá příšernost, snést se to dá a nad tupostí a tím, že jeden borec umře, se možná zasmějete, možná lehce, ale opravdu lehce dojmete. Ale rozhodně to není něco, za co by mohl být někdo hrdý. ()

BradleyT

Seriál neznám, takže nezávisle na něm musím říct, že nápad má něco do sebe, originalita se tedy nezapře. Nicméně první půlka filmu je prostě nuda a potom se teprve začne něco dít, možná je to však tím, že jsem neznal souvislost se seriálem - budiž. Už bych si ten film asi nepustil a seriálu mě to moc nepřitáhlo. ()

jjimmy

*seriálom nedotknutý* pôvodne som ani nevedel, že je aj seriál, celkom pohodová nie až tak čierna komédia, kde ma maximálne iritovala tupá tlustá američanka ktorá skapatého kocúra pošle v rakete do kozmu... ()

CrazymanM

Příjemný doplněk seriálu.Pro toho,kdo nezná seriál bude asi tento film trošku nepřehledný,těžko uchopitelný.Rád jsem se s hrdiny opět po čase setkal! ()

hwnd

Mám strašnej problém hodnotit. Seriál byl bezva. Na to, že film přichází po 5ti letech, to ještě není tak hrozné, jak jsem se původně bál. Většina hrdinů je prakticky stejná. Nechápu, proč tam byla Daisy-NeDaisy, kdyby rovnou řekli, že odešla před rokem za světlem a místo ní dali jinou výraznou osobnost, udělali by líp. Koneckonců postavy jako Roxy nebo Daisy tam stejně z hlediska (ne)děje vůbec bejt nemusely. Reggie vyrostla do krásy, taky bezva. Ale dějově? Naprostá většina epizod seriálu to strčí do kapsy. Tam se vlastně nic nestalo... Z Desmonda (teda Cusicka sry) šlo určitě vytěžit mnohem víc a to, jak postavili na hlavu všechna pravidla, na kterejch stál celej seriál, to už jsem skoro nerozdejchal. Takže hodnotím šedej průměr a to vlastně jen díky seriálové nostalgii. ()

Teron

A boom boom ba...A boom boom ba...po zkouknutí druhé poloviny s notnějším obsahem alkholu v krvi, poté co jsem poslal tři lidi do háje a pustil v hospodě pětkrát za sebou Sleipnir nemohu jinak ()

david666

Seriál neznám - takže jsem díky tomu asi některé věci nepochopil. Námět je to dobrý ale jinak vcelku nuda. A nevím jak Vám, mě ale hlavní hrdinka připadá nějaká divná - na ten její ksicht jsem si nemohl zvyknout:-) ()

wray

Este predtym ako cosi napisem - nevedel som ze existuje serial a nevedel som ze tento film je straight-to-video. A napriek (ci vdaka?) tomu - sa mi to celkom pozdavalo. Ale poporiadku. Na zaciatok komiksova scena (komiksy mam rad = +), efektny uvod (hlavna postava umre za okolnosti co slubuju humor co mam rad), sexi hlavna postava (a ten jej hlas :). Nuz usadil som sa hlbsie do kresla s ocakavanim pekneho filmoveho zazitku. Ale uz po par minutach prisiel prvy WTF moment. A potom dalsie, Nielen ze som celkom nepochopil co a preco vlastne robia, ale - este aj jednaju zakazdym inak, obcas nezmyselne (ano ano viem, to preto ze som nevidel serial, a tie ich nezmyselne konania mali byt akoze odkazy na ich serialove charaktery). Hlavna hrdinka je sice sexi, ale to ze sa na jednej strane snazi byt anjel (pomoct sestre, zmysel pre zodpovednost) a na druhej strane je nasrdena skoro na vsetkych a na vsetko (a ze sa vie tvarit) - to celkom neslo dokopy. Podobne - film je teen komedia (s humorom ktory je urceny teen generacii) ale zaroven obcas zachadza do hlbokych uvah o zivote a smrti a - to v komedii moc nefunguje (co je tiez dalsia crta sucasnych sitcomov). V tom (pre mna) chaotickom pribehu som vobec nepochopil ze preco vlastne robia to co robia, a ze preco sa na to nevykaslu, kto je nesmrtelny a kto je mrtvy, kto koho vidi, kto bol Rude, preco musi hlavna postava chodit do prace a co to vlastne ta jej praca je, a dalsich vela preco... Proste chaos :) Ale - zaujimavy. Ta hlavna hrdinka to vyvazuje, originalny namet, ktoremu keby som tomu rozumel nebolo by to az tak zle, ta vsadepritomna farebna americka teen atmosfera potesi (no a co ze je to neskutocne, aj si chcem pri filme oddychnut), obcas nejaka ta dobra hlaska, ostatne postavy su tiez celkom prijemne (Reggie je super, a dokonca aj ta Daisy co ju vsetci zatracuju bola podla mna chutna) pekny song v zaverecnej scene (ktoru som nepochopil z celeho filmu uplne najviac) - ok prijemny film. Ako som uz pisal vela veciam som neporozumel takze hned ako som dopozeral klik klik klik a - ono to je serial! a - to bol len videofilm? Na zaklade tohto davam az 3, a vsetci ktorym sa serial pacil a su smutni ze je koniec mi mozu zavidiet - mna to este len caka (a trosku sa bojim ako bude vyzerat George o 5 rokov mladsia - lebo v tomto filme sa mi pacila velmi) ()

Schneeman

Na film jsem narazil náhodou, zpočátku se to zdálo zajímavé, avšak ke konci mne již napadlo, proč to není jen další díl. Ano, zábava celkem dobrá, avšak poněkud zbytečné dílo. Není nad původní seriál. ()

gpx

Seriál neznám, takže film pro mě byl hodně zmatený a o ničem. Zaujal mě jen vyhulený hlas hlavní hrdinky, a to ještě spíš negativně. Další z výtvorů, které jsem nedokoukal. ()

Movieaddict

Kdybych měl několika slovy popsat děj filmu Dead like me, použil bych asi tahle slova: vykolejenost, zmatenost, nesourodost. Příběh na mě působil jaksi nezakotveně a nelogicky. Možná mám dlouhé vedení, ale nějak jsem nepochopil smysl toho všeho. Filmu dávám 3 hvězdičky, a to především kvůli komiksovému začátku, poměrně povedenému konci, který sice nic neřeší, ale má jistou poetiku, a také částečně kvůli scéně setkání Reggie a Georgie (tak nějak mě to potěšilo :-P). Pokud se ovšem povznesete nad nedostatky děje, jedná se stále o staré dobré prostředí seriálu. Chyběl mi Rube (po Georgii můj druhý favorit). Ellen Muth opět podala solidní výkon, její charisma zachraňuje celý film. Oproti seriálu na mě filmová Georgia Lass alias Millie působila o poznání vyspěleji a temněji (rozuměj smrťákovsky :-D), což její postavě dodalo jakousi jiskru navíc. Mason je stupidní žvatlal, což není zase až tak nic nového, ale změna oproti seriálu tu je, ve filmu má poměrně malou roli a je dost nevýrazný. Nová Daisy už nepůsobí tak prvoplánově jako v seriálu, což je v jejím případě docela škoda :-D zážitek z filmu bych shrnul jako příjemné zakončení seriálu. ()

deathmoon

Tak som si po dlhom čase znova pozrela celý seriál a zakončila som to týmto filmíkom. A uvedomila som si, že hodnotenie troma hviezdičkami bolo naozaj veľmi optimistické. Varovanie pre tých, ktorí nepoznajú seriál: Nepozerajte tento film! Seriál je výnimočné dielo, ktoré by som dokázala pozerať stále dokola a určite práve preto by si zaslúžil graciózne ukončenie a nie tento bulšit. SPOILER: Myšlienka, že by sa Georga stala "novým Rubom" sa mi páčila ale všetko ostatné smeruje do sračiek. Nebyť Reggie dala by som odpad.. ()

adamm90

Tak teda musím říci, že mě tenhle filmek celkem i překvapil. Rozhodně pěkný pokračování senzačního seriálu. Teda až na nějaké vyjímky, jako třeba nová herečka, jenž představovala Daisy a také mi tam celkem chyběl Rube, ale toho by nemohli takhle stylově zabít, jako Camerona.... Takže až na to a pár detailů jsem spokojen. ()

dextrush

Ellen Muth je späť a opäť raz božia! Po tomto filme som opäť začal dúfať v znovuzrodenie seriálu "Dead Like Me". To sa mi, žiaľ, nesplnilo. Ale tento film je príjemnou kompenzáciou situačného humoru, ktorý mi dlhodobo chýba. Film nie je nabitý efektami, ani krásnou prírodou, zato je nabitý skvelými hereckými výkonmi, čiernym humorom, aj myšlienkou, na aké sme boli zvyknutí pri sledovaní rovnomenného seriálu. ()