Po propuštění z armády se Brian Flanagan vrací do rodného Queensu. Je to velmi ambiciózní mladík, který sní o úspěšné kariéře a rychle nabytém bohatství. Po slibném začátku však přijde studená sprcha. Je nucen přijmout práci jako barman v jednom z newyorských klubů. Jeho zručnosti si brzy všimne kolega Doug a přesvědčí ho, že i míchání koktejlů se může stát zlatým dolem. Naučí ho nejen míchat nápoje jako žonglér a tím okouzlovat ženy u barových pultů, ale také mu předá svou cynickou životní filozofii, podle níž je cílem oženit se s bohatou ženou, a dosáhnout tak pohodlného života bez nutnosti tvrdě pracovat. S Dougovou pomocí se Brian zanedlouho stane koktejlovým králem a hvězdou řady klubů. Časem zatouží po vlastním podniku a vydá se na Jamajku. Jednoho dne se tu setká se sympatickou nezávislou umělkyní Jordan, zamilují se do sebe a láska začne pomalu měnit hodnoty do sebe zahleděného barmana. Jenže potom Brian šlápne vedle, stane se milencem starší velmi bohaté manažerky. Brzy si však uvědomí, že udělal obrovskou chybu. Jenže získat Jordan zpět nebude snadné. (TV Nova)

eileen

Na film jsem se podívala po mnoha letech, v paměti s nejasnou vzpomínkou slušného romantického filmu, ale celé téměř dvě hodiny jsem čekala marně na nějaký zázrak. Tom Cruise mě nikdy jako herec příliš nezaujal, tímto filmem se mé mínění o něm jen potvrdilo, děj nudný, film nemá tah, jediné, co je na tomto filmu pozitivní a působí věrohodně, je výkon Bryana Browna. A to je trochu málo... ()

Chrustyn

Tom Cruise v začátcích své filmové kariéry využíval převážně image než herectví a natočil spoustu snímků kde si zahrál sympatického fešáka, který láme dívčí srdce. Ať už jako pilot, řidič závoďáku, bratr autisty a nebo v tomto případě barman. Podle mě se jedná o jeden z nejslabších Cruisových filmů, který sice viděl skoro každý ale nikdo si ho nepamatuje. ()

SeBig

Krujz ješte než skákal ze stíhaček bez padáku házel flaškama za barem a dělal voči na zákaznice frajer.  Příběh mě nebavil. ()

packa odpad!

Nemohu jinak, promiňte. Tomu Cruiseovi jeho herectví prostě nevěřím, jsem hluboce přesvědčen, že v době realizace tohoto snímku snad ani žádné neexistvalo... I taková drobnosti někdy stačí k tomu, aby někteří jednotlivci pociťovali nepřekonatelný odpor proti hollywoodské megastar... ()

eraserhead666

V podstatě takový instruktážní film své doby pro ty, kdo nestíhali chodit na večerní školu. Kapitalistická propaganda s dost nesympatickým hlavním hrdinou (je to prostě debil, jehož prozření vyznívá jako znouzectnost). Jako by někdo napsal příběh na papír, pak ho uznale zmačkal, zahodil do koše, někdo jiný ho vytáhl, vyrovnal a předložil zájemcům. ()

Bauer

Po Top Gunovi další frajerský film, ve kterém se objevuje Tom Cruise s jeho úsměvem, který dokáže zlomit každou ženu na světě. Docela zajímavý snímek o tom, jak velmi sebevědomého mladíka dokáže zkrotit nádherná slečna! Jenže jmenuje se to Koktejl, takže bych předpokládal, že tam bude více barmanských kousků. Je jich tam opravdu málo. Na druho stranu je to hodně dobré, když už tam jsou. Pro mně osobně je to velké umění vyhodit flašku a poté ji chytnout třeba za zády. Fakt dost COOL! Je to opravdu spíš romantický film s prvky dramatu, tudíž nechápu, proč je zde napsán žánr komedie. Nic až tak vtipného mi zde nepřišlo, aby toho byla komedie. A konec mně docela hodně šokoval a vyvrátil mi jakákoliv tvrzení, že jde alespoň o mírnou komedii. Když už jsem u konce, tak ten se mi docela hodně libíl. V hlavní se roli se objevil Tom Cruise a je fakt, že za barem mu to vyloženě sedlo a navíc je na něm vidět, jak moc si tuto roli užívá! Velkým překvapením pro mně byl Bryan Brown. Tohoto herce jsem doposud neviděl hrát a o to víc jsem byl překvapen jaký výkon podal. A v poslední řadě 25 letá Elisabeth Shue. Naprosto nádherná!!! Ať koukám na všechna pozitiva a negativa, tak je to čistý průměr! ()

5150

Krásně naivní příběh s romantickou zápletkou, to je KOKTEJL. Usměvavý Tom Cruise, pohodové písně 80. let a prostředí všech těch barů. Tohle můžu. ()

corpsy

Sympoš Tom Cruise vo vzorovom osemdesiatkovom hite, ozdobeného zopár chutnými Zlatými malinami. Asi za to, ako sa v priebehu deja mení zo dňa na deň Tomov účes. ()

ConanVJ

Průměrný film, který stačí vidět jednou. Příběh celkem ujde, ale celé je to po druhém vidění spíš nudné. 50% :) ()

Lamiczka

Průměrný snímek o tom, kterak klučík s pěkným úsměvem a ambiciózním plánem na životní úspěch k lásce přišel. Sice trošku po cestě za úspěchem škobrtá, ale nakonec všechno dobře dopadne. Tom Cruise v jedné ze svých prvních rolích září jako neonová světla barů. Je roztomilý a jeho, v té době ještě křivý, úsměv, srdečnost a jistá naivita otevírají náruč nejedné ženštiny. Příběhem bohužel dosti nevýrazná romantika všechno herecké (nejen Tomovo) snažení pohřbívá. Z hlubin tak vyplouvá pouze průměrný film na páteční propršený večer. ()

..Lucas..

Tom Cruise v průměrném dramatu, který ve vás nezanechá větší stopu. Líbil se mi nápad s otevřením vlastního baru a scény na Jamajce, ale jinak bylo spoustu scén až příliš dramatických. ()

italka63

Tomovi to prostě seklo,za barem se sakra uměl otáčet...to byly časy, milé dámy:-))hloubku příběhu neřešte,za blikání světel a hudby Tom namíchá jenom pro Vás... ()

Thomassi

Tom Cruise jako barman, který si užívá života plnými doušky. Příběhově ničím zvláštní film, klasický děj, které se v osmdesátých letech točily jak na běžícím pásu. Žádné herecké supervýkony, i když Tom teprve začínal. Nicméně barové prostředí se mi velice líbilo, a všechny ty vychytávky se sklenicema a tak. Taky jsem to chtěl umět a pokoušel se o to, ale časem jsem to zabalil, protože těch sklenic rozbitých. Jéééé. 65%. ()

lekr

Kouzelný film. Tom Cruise je výborný herec a skvěle dokazuje že zvládne i takovouhle charakterní roli. Scénář je skvělou směsicí komických scén i hořkých životních pravd. Opravdu výborný filmový koktejl!! ()

Phos4rus

Souhlasim s Kollis, je to film akorat tak na ten odpocinek. Nicim nezaujme, nicim neohromi, nicim nezklame. Snad jen ta krasna Eli! Za tu stoji se na ten film divat:-) ()

BUD-SFIS

Co dotat, snad jen to, ze jakmile se zacnete u filmu nudit, tak je strih a presun do baru, kde vas rozesmejou Cruiseovi tanecni kreace za barem a slintajici holky pred nim. ()