Vlak do pekel

všechny plakáty

Akce se odehrává kdesi ve východní Evropě. Skupina amerických sportovců se potká ve vlaku. Tohle však není normální vlak..... Během jízdy se cestující začínají ztrácet. Jsou vězněni a mučeni v kovových klecích sadistickým vrahem a jeho pomocníky. Námět byl vzat z hororu TERROR TRAIN, ve kterém si hlavní roli zahrála Jamie Lee Curtis. (LIVINGDEAD)

jonyyy

Pro umocnění zážitku jsem si to pustil v nočním vlaku na notebooku. Takový pohodový průměrný hororek. 60% ()

SOLOM.

Začátek filmu se však neskutečně vleče a během první dvacetiminutovky neuvidíme absolutně nic zajímavého. Pokud tedy nepočítám návštěvu nočního klubu. Takovým místem bych samozřejmě nepohrdl ani já a rád bych zaspal ranní vlak. Tvůrci zase absolutně prospali celý úvod filmu a jejich procitnutí divák pocítí až se děj přesune do vlaku a ozve se píšťalka. V tu chvíli se tenhle prostředek promění ve smrtící past a divák začne brzy velmi rychle počítat počet mrtvých obětí. Ještě předtím však máme možnost k seznámení s posádkou vlaku, která je stvořená z opravdových individuí. Dámy jistě souhlasně přikývnou, že o žádné výstavní kusy nešlo, ale to nebyl ten pravý důvod proč byli tito pánové vybráni. Nejen jejich vzhled psychopatů a uchyláků bude hlavní směsicí této poněkud morbidní zábavy. Nejhlavnější ingrediencí se měl stát postupný masakr ve vlaku a je potřeba podotknout, že se tvůrci rozhodně se svými postavami moc nemazlili. Největším kamenem úrazu však byl nízký rozpočet a zřejmě malá představivost režiséra, který sice umělou krví rozhodně nešetřil, jenže mnoho brutálních scén tady k vidění není. Ovšem křivdil bych, kdybych řekl, že tu a tam lze skutečně spatřit scény, při kterých se vám přece jenom trošku zvedne hladina adrenalinu v krvi. Především pak při řezání hrudníku či podříznutí hrdla si milovníci gore efektů přijdou na své. Jenže mimo tyto světlejší chvilky zde lze vidět i spoustu nelogičností a klasické stupidní chování většiny postav vám pochvíli začne lézt krkem.Asi největším zklamáním se pro mne stal závěr filmu. Po slibném prostředku jsem se totiž dočkal naprosto fatálního fiaska a přehlídky té největší stupidity. Což o to už jsme si zvykli, že většinou poslední přeživší následně sejme své trýznitele a pomstí tak své mrtvé kamarády, ale aby jeden člověk nesmyslně posouval stojící vagony holýma rukama a nebyl to SUPERMAN? Nu v amerických béčkách je možné poslední dobou cokoliv a v mnohém předčí i staré sovětské filmy o neporazitelných pravých ruských mužích. 5/10 ()

eraserhead666

Docela nuda. Nic nového, příběh trochu nelogický, chování postav ne zcela normální. Postavy v podstatě nepříjemné a nesympatické. Potěšilo tak akorát objevení se Ivana Barneva, kterého známe z hlavní role v Obsluhoval jsem anglického krále, v poměrně povedené roli vyšinutce a jo, Thora Birch nehraje špatně, jen je ji snad pro tenhle film škoda. Skony jednotlivých postav se mnou nic nedělaly, bylo mi tak nějak jedno kdo kdy kde a jak zhebne. Což je u podobných filmů asi dost průser, nemyslíte? Ke konci jsem u toho usnul, film vracel zpátky a zjistil, že jsem o nic závratného nepřišel. A speciálně pro Sola: jakožto bývalý posunovač mohu i z vlastních zkušeností prohlásit, že za určitých podmínek jeden jediný člověk dokáže roztlačit i více vozů, než ten jeden zde ve filmu. Ale samozřejmě ne v té situaci, v jaké se to stalo ve filmu, tam je to opravdu nelogické (utržený/odpojený vagón od vlaku je automaticky zabrzděný, musel by ho nejdříve odbrzdit a pak ho na rovince nebo z mírného kopečka roztlačíš klidně i ty). ()

ARI50

Hodně výborný film, sportovci se chtějí pobavit a nakonec skončil v tom nejlepším vlaku který jede do stanice smrt. Ani trochu sem se nenudil protože cesta vláčkem byla výborná krvavá zábava. ()

JASON_X

Co udělá ukrajinský "lékař", když se při jeho "operaci" proberete z blaženého bezvědomí a začnete řvát? Myslíte že vám dá narkózu? Ne. Vyřízne vám jazyk. A když sebou moc cukáte, přesekne vám dlátem míchu... Pokud vás můj úvod navnadil, pak jste ten pravý cílový divák pro tenhle film. Film o jednom milém vláčku, který ve svých útrobách převáží příjemce i dárce orgánů najednou a v jednom z vagónků skrývá i útulný operační sál. No, popravdě ten sál připomíná zámečnickou dílnu, se sterilním prostředím si vůbec neláme hlavu, pan chirurg je spíš řezník libující si v sadistické vivisekci a ti dárci orgánů (i jiných tělesných částí) jsou pochopitelně nedobrovolní. Vypnout mozek a bavit se prosím. Tedy "bavit". Bohužel film sráží do průměru neuvěřitelně špatný "herecký" výkon nemastné neslané nesympatické Thory z American Beauty a postupem času stále se zhoršující ruční skákající a vyzoomovaná kamera. Za plus naopak považuju mnoho milých anatomických detailů a jednu oslnivou plavovlasou bestii, která dokazuje, že ne všichni Bulhaři jsou Turkotataři a že kromě slovanského jazyku mají občas i nějaké ty slovanské geny. ()

BoPo

Peňazí nemali veľa, tak ich väčšinu dali na brutálne scény. Rozumný krok. Bohužiaľ si to odniesol zbytok filmu. Herci ani príbeh už žiadnu dieru do sveta neurobili. To že sa na tento film dala nalákať Thora Birch, je škoda. Americkú krásu človek natočí raz za život a vo väčšine prípadov z tým aj celý život musí vystačiť. ()

Terva

V původním znění se film jmenuje Train ( Vlak ). Česká distribuce měla prostě nějakou nutnost přidat do názvu dovětek - Do Pekel. Jinak něco pro masochisty. Vyndávání lidských orgánů, řezání těla ale i několik směšných lekaček potěší nejednoho filmového fanouška. Pět mladých sportovců ( namyšlených američanů ) při cestě vlakem, který údajně jede do Oděsy, je cestou pomalu a brutálně likvidováno posádkou vlaku. Je to blbost, ale některé kamerové záběry Martiny Radwanové jsou docela povedené a kupodivu jsem tento snímek dokoukal. CITÁT : Bolest je zábava. Za dvě hvězdy, ať přežiju. ()

Folpa

Přesně takovéhle horory mám rád. Nápad s vlakem perfektní a nechybělo moc do plného počtu. Samozřejmě se hlavní postavy chovají občas nesmyslně ale to už asi k tomuto žánru tak nějak patří. ()

corpsy

Takže musí existovať zlo, aby bolo dobro. Ale kde sú teda hranice? Hororový žáner si akosi ustálil, že východné zeme európskeho kontinentu, sú automaticky prostrediami odkiaľ sa návratnosť ( v živom stave ) rovná nule. A čo ak je to tak? ()

jarkolar

Jediný, co můžu ohodnotit kladně, jsou efekty a provedení eliminací (nejlepší je pro mě asi kousek s páteří). O ostatních věcech jako je atmosféra, herci, příběh a průběh se to ale říct nedá. Když to vezmu postupně, tak atmosféra vlaku není ničím zajímavá a také tím, že existuje jen jedna cesta skrz vlak, docela nudná. Herci jsou pak typické oběti, o nichž se nemusíme nic dozvědět, protože jediná jejich úloha je být dřív nebo později eliminován a cokoliv, co podnikají do doby, než se tak stane, prakticky nemá žádný význam. Příběh je pak docela uhozenej a těžko uvěřitelnej . . . Nehledě na to, že si američané možná doopravdy myslí, že po Evropě jezdí vlaky, ve kterých vás bez větších problémů zbaví orgánů tak, aby byly ještě použitelné. Slabší ** ()

Thomassi

Horor, který se odehrává z velké části ve vlaku, nečkaně, kdy mladí sportovci Amíci jedou z turnaje někde ve Východní Evropě do Oděsy. Netuší ale, že ve vlaku, do kterého nastoupili, jsou i ti zlí, kteří obchodují z krví. roztáčí se tak kolotoč situací, které jsou místy až nechutné. On to ani tak není horor, při kterém jsem se děsil. Je to spíš hodně brutální krvák, kde si tvůrci nebrali servítky z žádnou cenzurou. Prostě natvrdo bylo vidět všechno to svinstvo. A někdy se mi až dělalo blbě z toho, co jsem tam viděl. Je to jen další tuctovej film, kterej mi ale nepřišel jako uplná sračka. Dalo se na to koukat. A jedna věc se mi tady strašně líbíla a zároveň naháněla hrůzu. Je to možná jedna z nejděsivějších scén, co jsem viděl. A to byl ten hořící jedoucí vlak. To vypadalo velmi dobře a měl jsem z toho mrazení. ()

Hadža

Takove transplatacni oddeleni na kolejich.Nastesti se to neodehrava uz na slovensku,ale v pomerne vetsi vychodoevropske divocine.Krvave zabery na velmi slusne urovni,jinak bych rekl ze rozpocet nedosal na nejak kvalitni herce a tvurce.Ale jako takova rychlezapomenutelna vyvrazdovacka ,na jedno zkouknuti to neni zle. ()

vegetol.mp

S gustem natočený horor, kterému sice občas chybí realističnost a logika, za to se ale může pochlubit nechutnými gore efekty. Není originální, ale na 100% plní to, co si předsevzal - bavit. Rozhodně o nic horší, než Hostel. A Thora Birch je překvapivě dobrá hlavní hrdinka. ()

Trevor

Okrem klasických predsudok neonacistov zo spojených štátov o situácii vo Východnej Európe sa dočkáme relatívne zaujímavého príbehu v štýle Hory majú oči, Pach krvi či Deliverance. Cieľom vrahov však tentokrát je obchod s ľudskými orgánmi. Na porovnanie budem musieť pozrieť aj pôvodnú verziu, táto sa dala pozrieť, sú podstatne horšie hororoy (napríklad víťazstvo papučoovej). ()

kinderman

"Mám rád vlaky, co někam jedou/ mám rád vlaky, co nikde nestaví..." Jenže tohle je poněkud podprůměrný zástupce daného hororového subžánru. ()

StrYke

Slaboučký horor bez většího dojmu a šarmu. Atmosféra nefunguje, gore scény jsou jenom na oko, postavy mizí až příliš rychle za sebou a nevýrazných scén je více než těch průměrných (nadprůměrných je vážně jenom minimum). Bohužel, žádný zázrak se nekoná a tolik promarněného potenciálu by stačilo na další stejně tak pitomý film. ()