Příběh natočený podle skutečné události, kterou ve své knize "The Informant" popisuje Kurt Eichenwald. V noci na začátku listopadu roku 1992 se vysoce postavený úředník společnosti ADM (Archer Daniels Midlands) Mark Whitacre (Matt Damon) přizná agentovi FBI Brianu Shepardovi (Scott Bakula), že řídící pracovníci včetně Whitacrea samotného se opakovaně scházeli s konkurenčními společnostmi, aby upravili ceny lyzinu – potravinářské přísady. Byla to původně Whitacreova manželka (Melanie Lynskey), která Whitacrea přiměla, aby nelegální upravování cen zastavil, jinak půjde na FBI sama. Bylo to vůbec poprvé, co se přímý účastník takového kartelu dobrovolně přiznal... Mark Whitacre asistoval FBI při shromažďování důkazů tajným nahráváním veškerých aktivit během obchodních jednání ve všech koutech světa včetně Tokia, Paříže, Mexico City a Hongkongu. Po dobu jeho práce v utajení, která trvala téměř 3 roky, se podařilo shromáždit stovky hodin audio a video nahrávek, které dokumentovaly ilegální úpravy cen potravinových přísad po celém světě. Jednalo se o největší kauzu svého druhu. Whitacre byl považován za národního hrdinu. Pro některé ale jen do té doby, než tiskem po celém světě proběhla zpráva, že Whitacre během práce v utajení pro FBI zpronevěřil 9 milionů dolarů společnosti ADM. (oficiální text distributora)

DjLibnei

Nuda, nuda a ještě jednou nuda!!! první půl hodinku jsem se přemáhal, druhou ani nevnímal a třetí radši vypnul.. je otázka, jestli mi tenhle film tak nesedl nebo jestli byl tak špatný :) ()

bonovox

Príliš sa veľmi nečudujem, že tento film nešiel do našich kín. Soderberghovi evidentne dochádza dych a žiaľ ani Matt Damon nie je tentokrát presvedčivý, čo je asi najväčšou slabinou tohto filmu. Aj keď pár svetlých momentov sa predsa len nájde ako celok je film až príliš nevierohodný. ()

david666

Tak asi jsem úplně blbý ale po celou dobu sledování filmu jsem si říkal, jestli si ze mě nedělají tvůrci srandu - tohle jako mělo být podle pravdy? Chybělo mi tady prokreslení a geneze této kauzy, kterou fakt neznám. Vše je tady podáváno z rychlíku a ještě k tomu prokládáno divnými myšlenkami hlavního hrdiny, které teda totálně přerušují děj. Tohle jsem fakt nepochopil. ()

kondomxxl

Síce som o tomto diele nemal ani len jednu informáciu, očakával som veľa. No ale neviem ako to zhrnúť. Z počiatku to šlo pekne a príbeh ma dostal, potom sa to začalo motať a motať až som sa pozeral na čas kedy to skončí. Koniec mi to však vynahradil, ale neviem či si to ešte niekedy pozriem, keď aj tak len kvôli Mattovi ktorý odviedol neuveriteľnú prácu. ()

njuska

Na filmek jsem se celkem těšil, o to přišlo větší zklamání. Ve filmu je dost pasáží, které jsou víceméně nudné. 3 hvězdy hlavně za zpříjemnění Scottem Bakulou. ()

lada32

Jinak v ostatních komentářích toho padlo dost.Takže za mě hudba vynikající,ale proč 60.léta když se příběh odehrává v roce 1995.Pak motivy Marka mě taky nepřesvědčily,ani jsem je vlastně nepochopil.Ony motivy vlastně nepochopily ani aktéři toho příběhu z řad FBI anebo firmy kde byl zaměstnánTakže.60% ()

RoyBatty444

Film nemá v celej svojej dľžke rovnakú razanciu. Herecké výkony tiež nie sú úplne na najvyššej úrovni. Zápletka napriek tomu zaujme aj keď je niekedy ťažké ju sledovať. Matt Damon nepatrí k mojim obľúbeným hercom aj tohto pošuka zvládol len na 2- jeho výkon je ale na honi prevyšujúci ostaných hercov. Zakomponovanie veselého hudobného doprovodu nie vždy dopĺňa scény ako by mal ale aspoň vydvihuje nenormálny stav v akom sa nachádza hlavná postava. Filmársky je Informant zvládnutý dobre. ()

nydahl

Ja fakt nevim co mam s tim Soderberghem za problem ale me tam u nej vzdycky neco schazi.On snad kazdou latku co dostane pod ruku zpracuje tak na 70%.Tohle prece nebyl zas tak spatnej namet , ale tema mel byt konflikt globalni konspirace vs banalni osobni fraud - Soderbergh z toho v klidu udela pribeh notorickeho lhare kterej ukrad par milionu.Jak pravi klasik gauner Joe - je to hodnej kluk ,ale on ti porad vsechno splachuje do hajzlu.Uz jenom fakt ze Clooney se zucastnil se svyma prachama me vede k zaveru , ze to melo vyjit ze strizny trochu jinak - Clooney je clovek , ktery se nevaha vrhnout do cehokoliv co se tyka kontroly mas ,globalnich konspiraci nebo Hilderbergu - tady dostal jen natuknuti tematu a rychly utek k banalnimu pribehu o osobnim selhani pod vlivem psychickeho handicapu. Damon se mi libil ale jinak jsem v tom filmu nic nenasel.Davam 2 hvezdy - spatny. ()

gizi

Hned od začátku mi bylo jasné, co je ten ptáček zač. A taky jsem hned cítil, že se budu dobře bavit. Snímek je to roztomilý, takový hravý, veselý, jeho náladu výborně pomává vytvářet rozšafná hudba. Zajímavé, že film ostatní tak málo zaujal. Já dávám 80%, 21.4.2014. ()

Bragi66

Mat Dammon přizná, jak nás nadnárodní korporace ojebávají třeba i v produktech z kukuřice. Jeho herecký výkon je překvapující - v povrchním slušňákovi se posléze ukáže sociopat a notorický lhář - to zahrál dokonale. Scot Bakkula z CIA nad ním může jen nevěřícně zlomit hůl. ()

wolfstone

Lhát se nemá. A tady se lže od začátku dokonce. Ocean 11 byla mnohem větší zábava, toto je jen další film, po kterém pes neštěkne. ()

BEZHLAVY

V pořádku, Matte, odehrál sis svůj vyšší standart v podobném duchu jako s Danym a jeho parťáky , taky prostředí 90. let se hodně povedlo, scénář není špatný, ale to je z mé strany vše. Vůbec jsem se nepobavil, je to typ komedie, který je určen jen pro američany nebo ty, kteří se v amerických oduševnělých filmech vidí a dělají se, že tomu "rozumí" a jak je to "skvělý humor". Pro mne ztracené 2 hodiny, kterým jsem ještě hodně pomáhal, aby už uběhly:) ()

snecek

Jó, tak Steven Soderbergh mě teda velice příjemně překvapil. Parádní atmosféra, skvělej příběh a i dobře natočeno. Ale zase se moc nedivim zdejšímu nízkýmu hodnocení, poněvadž tenhle snímek buď nadchne nebo asi totálně nudí. ()

JerryPilsen

Trochu unylé,nenápadně vyprávěné drama,odlehčené vtipnými mimo komenáři hlavní postavy.Matt Damon exceluje,ovšem to nevynáší tento film z průměru.Možná na druhý pokus.. ()

PORTER44

Pro mě osobně nuda,M.Damon tam hraje chvíli exota chvíli chytráka,je to nemastný neslaný nemá to žádnou šťávu.Napětí žádný,humor žádný nic co bych znovu vyhledal. ()

mikaragua1

Moc jsem se nasmál Stevene:D. Samozřejmě Matt, tentokrát s parádnim kňourem to zahrál supr vtipně a Hamlischovi skladby k tomu..pohádka. ()

peproch

Vlastně je to vynikající komediální zpracování a podání průmyslově špionážního právně psychiatrického dramatu. Vůbec celou dobu nevíte nejen vy - jako divák, ale ani právnící, manažeři, agenti, Japonci, psychiatři, rodiče..., co to ten přepoctivý a přezásadový  Mark vlastně podniká, je-li magor, skaut, lump, špicl, šizuňk, lhář, podvodník, manipulátor, koumák, vědec, byznysmen... a hlavně proč jej jeho paní miluje a jesli pomáhá, chrání nebo krade. Moc moc moc fajn. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí