Příběh natočený podle skutečné události, kterou ve své knize "The Informant" popisuje Kurt Eichenwald. V noci na začátku listopadu roku 1992 se vysoce postavený úředník společnosti ADM (Archer Daniels Midlands) Mark Whitacre (Matt Damon) přizná agentovi FBI Brianu Shepardovi (Scott Bakula), že řídící pracovníci včetně Whitacrea samotného se opakovaně scházeli s konkurenčními společnostmi, aby upravili ceny lyzinu – potravinářské přísady. Byla to původně Whitacreova manželka (Melanie Lynskey), která Whitacrea přiměla, aby nelegální upravování cen zastavil, jinak půjde na FBI sama. Bylo to vůbec poprvé, co se přímý účastník takového kartelu dobrovolně přiznal... Mark Whitacre asistoval FBI při shromažďování důkazů tajným nahráváním veškerých aktivit během obchodních jednání ve všech koutech světa včetně Tokia, Paříže, Mexico City a Hongkongu. Po dobu jeho práce v utajení, která trvala téměř 3 roky, se podařilo shromáždit stovky hodin audio a video nahrávek, které dokumentovaly ilegální úpravy cen potravinových přísad po celém světě. Jednalo se o největší kauzu svého druhu. Whitacre byl považován za národního hrdinu. Pro některé ale jen do té doby, než tiskem po celém světě proběhla zpráva, že Whitacre během práce v utajení pro FBI zpronevěřil 9 milionů dolarů společnosti ADM. (oficiální text distributora)

salalala

Těžko tenhle film komentovat. Zásadním problémem, který pravděpodobně Soderbergh nedomyslel, je, že tenhle námět je opravdu hrozně komplikovaný. Až tak nějak před koncem jsem vlastně pochopil, o čem by to mělo být, což zrovna není nejlepší. Některé pojmy byly (aspoň podle mého) hrozně složité a odborné pro širší diváctvo a nikdo se je nesnažil nějak osvětlit. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nudil. Soderberghova režie je jistá a film poměrně rychle utíká. Jenom se v něm prostě divák občas ztrácí a to je škoda. Navíc je to celé prezentované spíš jako oddechová komedie, ale ve skutečnosti to moc komické není. Chtělo by to ještě jedno zhlédnutí, ke kterému se ale rozhodně nechystám. Ten film totiž nemá nic, co by člověk chtěl vidět znovu. Herci hrajou dobře, zrežírované to je fajn a hudba je příjemná. Ale prostě tomu chybí lepší orientace v příběhu a méně tahání diváka za nos. Čistý průměr. 50% ()

M.i.k.e

se Soderberghem občas mívám problém a jeho filmy u mě nenajdou vždy pochopení,nebo nenaplní moje očekávání (Dannyho Parťáci 2,Solaris,Berlínské spiknutí),ovšem Informant je vyjímkou.Po trošku slabším rozjezdu,ve kterém divákovi chvilku trvá,než se vůbec zorientuje se film příjemně rozjede a já se slušně bavil až do konce (a to i přesto,že sem úplně nepochopil Whitacerovu motivaci proč to všechno dělá).Matt Damon změněn k nepoznání podává velmi dobrý výkon a jako celek si z mého pohledu Informant ty čtyři hvězdy zaslouží... ()

MartinNDL

Jeden z těch filmů, kde divák je zároveň vedlejší postavou filmu. Jsme na to už u Soderbergha přece zvyklý. Jenže u Dannyho parťáků jsme byli svědky a fanoušky hlavních hrdinů, kteří vochcávali naivní pracháče nebo poldy a i přes to, že nám Danny neprozradil všechno (ale ani některým jeho filmovým parťákům, což sloužilo jako omluva), necítili jsme se býti ti okradení. Informátor funguje jinak. Je to stále kouzelnický představení, jenže nejsme sexy asistentka, ale hloupí děcko v publiku. Soderbergh schválně uvolňuje atmosféru šedesátkovým retro stylem (byť jsme v 90. letech), zdánlivou hloupostí Matta Damona a celkovou nevážností vážnýho. Snaží se v nás zbudit soucit a lítost nad hlavním hrdinou (vydělávajícím 350 tisíc dolarů ročně, s přáteli, s fungující a milující rodinou). Záměrně nám jeho ústy ve formě mimoobrazových komentářů servíruje zdánlivě nepodstatné informace "vo hovně". Po několika desítkách minut padne ve filmu dotaz: "Proč to dělá?" Je třeba se takhle ale ptát téměř stále a dát si pozor čemu věřit. ()

Martin741

Podstatne lepsie ako ta Soderberghova planoba Che Guevara. Damon je nielen sympatak, ale aj slusny herec, film vyborne taha, plus problematika umeleho upravovania cien potravinarskych prisad je zaujimava, a verim, ze aj v reali sa nieco take deje. Zdravie zakaznikov vyrobcov zaujima ovela menej nez zisk, teda ak vobec. Soderberg natocil slusny, priemerny film, ktory sa oplati obcas prehnat hlavou . 69 % ()

WoWoW

Minimálně třikrát jsem to chtěl vypnout, ale neudělal jsem to a ten konec za to celkem stál. Je to málo, ale aspoň něco. Čekal jsem možná něco trochu jiného, asi víc temného, ale dostal jsem jen rádoby vtipnou kriminální zápletku se slušně hrajícím Damonem. ()

dezorz

M.Damon nam praskol, ze kukurica je najcastejie pouzivane aditivum v potravinarskom priemysle. O zdravej vyzive nepovedal ani muk. ()

Nach

Vcelku pohodový film o jednom podivínovi na hranici s hlupákem. Nebo už za hranicí? Každopádně dramatická, občas humorná až kuriózní podívaná, která je na nedělní odpoledne ideální. Nenadchne a ani neurazí. 65% ()

JohnRambo

Pre mňa trochu nezaujímavá vec ale od polky to bolo aspoň trochu živšie a celkovo Informátor nebol vôbec zlý. Zlatá stredná cesta (* * *) ()

danecek24

67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - nominace (2) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Matt Damon, Nejlepší hudba - Marvin Hamlisch ()

Dannysek4U

proste tomu neco chybi. Spad, prekvapeni, humor prinalezejici k heist movies, je to cely strasne predvidatelny, pouzita znevazujici komika neni moc prijemna... proste slabota a prumer. Nastesti Damon vybornej... ale jinak tak nejak chybel duvod na to koukat a nakonec zustala jen pachut jakysi trapnosti. ()

Flynn

Hrozná nuda, pořád jen čísla, schůzky, nic co by vtáhlo diváka do děje. Řeči kecy plky, konverzační drama, které může snad pobavit jen účetní a pojišťováky a to jestli vůbec.... když jsem viděl jak hrozná nuda ten film je, tak si ani nechci představit jak hrozná nuda musela být natáčení.... ()

agathon

Vlastně slabší odvar Spielbergova Chyť mě, když to dokážeš - i v podobném retrostylu a suchopárně černohumorném ladění. Damon jako vždy excelentně dávkovaný (a tentokrát i "de nirovsky" proměnlivý), ale celkově mě to nechalo úplně chladným a osudy postav ani závěr příběhu mě vlastně vůbec nezajímaly. Jako v podstatě něškodná snaha v retro oddychovce polehtat pány z Wall Streetu to funguje, jako zdrcující rána na solar západního kapitalismu je ale Informátor! dost bezzubá záležitost. ()

Juto

Príbeh je celkom jednoduchý a antihrdina je celkom obyčajný. Čo by mohlo spôsobiť, že bude menej príťažlivý pre veľké publikum. Steven Soderbergh to celé naplnil veselou hudbou a ľahkým komickým rozprávaním. Matt Damon je divoko maniakálny typ úradníka. Je to ľahko komický pohľad na vážny a pravdepodobne nudný firemný príbeh. Všetko je to v podaní Matta Damona zábavné. 6/10 ()

c.tucker

Příšlo mi to takové celé rozpačité. Humorné to bylo sice jen minimálně, ale nudné to určitě není. Celou dobu sledujete co z toho vznikne a potom se rozpoutá kolotoč lží, které byli už na počátku. Damon je tlustej páprda, který je trochu zmatený, co se dá dělat, no přeci vše vykecat FBI. ()

papaJA21

Nejlepší Soderberghův film. Matt Damen je skvělý podlézavý parchant, který se do toho tak zamotá, že už ani neví na jakou stranu hraje. A je skvělý. ()

charge

Asi nemá cenu opakovat to co zde mnozí již poznamenali, tedy vylíčit své pocity nehorázné nudy, kterou je Informátor doslova prošpikován. V podstatě zde o téma odposlechu, štěnic a nesnází s nimi ani nejde, je zde použito asi z jedné třetiny filmu, zbytek jen proplouvá nezajímavým komentářem Matta Damona, nekonečným množstvím ukrutně únavných schůzek v zasedačkách, nebo výslechů FBI. Vše je vystavěno na absolutně nezajímavém tématu o potravinářských velmocech, jejich dohodách, podvodech, špatných časech, které se jeden ze zaměstnanců koncernu svými kontroverzními metodami snaží zažehnat. ()

st.jim

Jsem z toho filmu takový celý rozpačitý, připadal jsem si jako Alenka v říši lží. Nevím, co jsem si z toho měl jako odnést. Přišlo mi to jako 2x vylouhovaný snímek Chyť mě, když to dokážeš. Matt byl o5 skvělý, jenže celá zmatenost příběhu byla taková, že výsledek se rovná zklamáním. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí