Příběh natočený podle skutečné události, kterou ve své knize "The Informant" popisuje Kurt Eichenwald. V noci na začátku listopadu roku 1992 se vysoce postavený úředník společnosti ADM (Archer Daniels Midlands) Mark Whitacre (Matt Damon) přizná agentovi FBI Brianu Shepardovi (Scott Bakula), že řídící pracovníci včetně Whitacrea samotného se opakovaně scházeli s konkurenčními společnostmi, aby upravili ceny lyzinu – potravinářské přísady. Byla to původně Whitacreova manželka (Melanie Lynskey), která Whitacrea přiměla, aby nelegální upravování cen zastavil, jinak půjde na FBI sama. Bylo to vůbec poprvé, co se přímý účastník takového kartelu dobrovolně přiznal... Mark Whitacre asistoval FBI při shromažďování důkazů tajným nahráváním veškerých aktivit během obchodních jednání ve všech koutech světa včetně Tokia, Paříže, Mexico City a Hongkongu. Po dobu jeho práce v utajení, která trvala téměř 3 roky, se podařilo shromáždit stovky hodin audio a video nahrávek, které dokumentovaly ilegální úpravy cen potravinových přísad po celém světě. Jednalo se o největší kauzu svého druhu. Whitacre byl považován za národního hrdinu. Pro některé ale jen do té doby, než tiskem po celém světě proběhla zpráva, že Whitacre během práce v utajení pro FBI zpronevěřil 9 milionů dolarů společnosti ADM. (oficiální text distributora)

candy_daze

Takový dost průměrný film, ještě k tomu dost nudí. Dokoukat se to dá, ale nikdo na světě mě nedonutí si to pustit podruhé. ()

Mara97

Jak může tak zkušený režisér jako Soderbergh natočit toto? To bylo horší jak debut od nějakého nováčka z FAMU. Zmatené, nepřehledné, narace je prostě vedena šíleným způsobem. Přitom ten námět je tak zajímavý, je škoda to takto promrhat. Důležité věci byly řečeny jen stručně či mezi řádky, zbytečné kecy a nesmyslné vnitřní monology dostaly naopak prostoru až moc. Hudba katastrofální - jako by se jednalo o nějakou bláznivou komedii s Lesliem Nielsenem, to by potom bylo ok, ale tady? Vůbec se to tam nehodilo, vždyť to přeci nebyla komedie. Toto je exemplární příklad, jak se film točit nemá. ()

ER

Steven Soderbergh se pokusil po vzoru Chyť mně,když to dokážeš o podobně zpracovaný žánr.Jenže.....Matt Damon nemá takový přesvědčivý výraz jako Di Caprio (nakonec i Talentovaný pan Ripley byl o třídu lépe zvládnutý),chybí svižnost v ději a lehkost, s jakou se Spielbergův film odvíjí. Přitom konstrukce příběhu není špatná a jsou v něm momenty, které pobaví. ()

teddinka1

Ze začátku celkem prostoduchý sympaťák, postupem času zjistíte ale, že je to pěknej vychcánek :) Zajímavý styl natáčení... ()

Lukaso1

Jak koukám ták více komentářů píše že jsou z Informátora rozpačití, já také a jak. Matt se kvůli filmu slušně „vyfešákoval“ a na jeho herectví film stojí, to by znamenalo jasných 5 hvěz jelikož byl opravdu výborný. Snímek jako takový už ale velmi pokulhával a já si prostě o něm nedokážu udělat jasný obrázek. Pro mě nadprůměrná záležitost kvůli skvělým hereckým výkonům, ale jako celek to funguje jen na 3 hvězdy. ()

MarsVl

"based on true story" film. Matt Damon je tu sice jak největší retard ale promyšlené to měl slušně. Film si můžete domyslet jak chcete ale prostě nevíte jestli to tak plánoval nebo ne. Určitě zajímavý film ale znova ho vidět nepotřebuju. 3* ()

JohnnyBoy

Je to takovej typickej anti-hollywoodskej, ale i přes humornou hudbu, akademickej cross. Sodenberg se pokouší připomenout jako autor mnohem závaznějších věcí než jsou Ocean´s...Jeho formální hrátky nejsou tak zajímavé a vtipné jako třeba ty Tarantinovy, ale punc jisté originality mají. Hodně mi to připomnělo i poslední kus bratří Coenů. Boj forma versus obsah vyhrává forma. Obsah film bohužel nějak potlačuje a odcizuje. Ale mninimálně po půl hodině film začíná naskakovat, rozjíždí se a docela příjemně stoupá výš.. Jistě je to jeden z povedenějších filmů režiséra, kterého podezírám, že je fakt studenej čumák. ()

jafuska

ach jo taková nuda, vůbec to nebylo záživný v ději jsem se docela ztrácela, vydržela jsem u první půlky a tím to pro mě skončilo, kdyby to natočily lépe s prvky dramatičnosti, mohlo to dopadnout daleko lépe. ()

MaxForValue

Film bez ničoho - bez Damona, bez vtipu, plný nudných kecov a nezmyslov. Bolo to absurdné a zároveň nudné. Matta mám od dôb Dobrého Willa Huntinga rád, ale tu som vydržal polovicu a potom som to už dlhšie nezvládol. ()

PJacobson

Celkem dobře sestříhaný a vypadající trailer, ale samotný film byl velkým zklamáním. Jedním slovem – NUDA! Již po dvaceti minutách jsem měl chuť odejít z kina! Film je vtipný jen minimálně a postupně se do pavučiny lží zamotáváme čím dál tím víc, čili na konci už ani my sami nevíme,co je pravda a co lež. Musím přiznat, že i Matt Damon, představitel hlavního hrdiny, mě zklamal, i když se mu nedá upřít, že přesně vystihl charakter typického, omezeného, venkovského Američana. ()

George.Camel

Na film jsem se těšil, o to větší bylo zklamání. Nevím, čím to bylo, ale do poloviny filmu jsem ani nevěděl, o čem vlastně je. Ústy hlavního hrdiny se na vás z plátna hrne tolik přebytečných a zbytečných informací, že je ani nestačíte vnímat. Navíc ještě k tomu poznámky v nepřímé řeči, rychlé dialogy, chaos. Lež, lež, lež ... ()

kenny79

tak tohle byla fakt nuda.V půlce jsem se rozhodoval zda informátora dokoukat, nebo jít ven. vyhrála druhá varianta. ()

cigicigi

No tak toto teda nie priatelia... to si snad dela prdel. Co je na tomto filme komedia to fakt nechapem. Mna unudil az tak ze som ho musel rozdelit na viac casti, nakolko vecer som pri nom zaspal, ale ze sa mi to stane aj cez den, to som teda necakal. Zamotane. Nudne. O nicom. Mozem doporucit ludom s poruchami spanku. Zabera na 100%. Davam predsa len jednu hviezdu, ako moje krytie ak nahodou bola chyba v prijmaci. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí