Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

Handle

Velké překvapení. Do kina jsem sice šel s tím, že ten film může být dobrý a těšil jsem se na to, ale dopadlo to ještě mnohem líp, než jsem předpokládal. Po celou dobu filmu jsem se smál, protože vtipy mně přišli opravdu dobré a na úrovni a nebo jsem se alespoň pousmíval. Sandra Bullock to zahrála bezvadně, ta role jí hrozně slušela. Za zmíňku ještě určitě stojí babča... Takže dejme tomu, že asi takhle si představuju nadprůměrnou romantickou komedii podle mého gusta! :) Možná bych si jen ještě lépe pohrál s koncem, ale přesto jsem z kina odcházel naprosto nadšenej! :) ()

Kamca_

Moc příjemný film. Občas tam byly trochu trapné scény, ale ty se daly přehlédnout. Sandra a Ryan se k sobě krásně hodili a pěkně to mezi nima jiskřilo a o to přesně šlo. 80%. ()

ScarPoul

Na jednej strane veľmi príjemne spracovaný film, ktorý ale na druhú stranu je až neskutočne predvídateľný. Po dlhom čase nejaká úloha pre Sandru, ktorá jej perfektne sadla a určite si ju skvelo užila, Reynolds ako obvykle skvelý. Anne Fletcher krásne rozohrala túto komédiu do typického šablónu amerických komédií a to spĺňa film dokonale. Máme tu dokonca aj pár úplne zbytočných aj trapných scén - pes a orol, tanec pri ohni - ale rovnako aj niektoré podarené - striptýz, nahé objatie. V konečnom celku neurazí, ale ani nenadchne. Ale ako pohodlné zabitie dvoch hodiniek viac než dostačujúce. ()

Lacike

Tak na naliehanie dvoch nezbedníkov som si to pustil po rokoch znova. A ok, nie je to taká tragédia. Sandra je božská (polonahú scénku som si užil) aj keď tu hrá väčšinu filmu mrchu. O to viac ma štvalo, že humor je založený na tom, že ako mrcha má trpieť, o niečo zakopávať alebo niekam padať. Ani ako mrchu Sandru vidieť trpieť nechcem. Chémia medzi Sandrou a Ryanom nie je príliš veľká. K sebe sa vôbec nehodia, ale Ryan je tentoraz v pohode a nie je otravný. Z vedľajších postáv zaujme len vtipná babička. Oscar Nuñez, ktorý tu snáď každú chvíľu robí niečo iné mi svojou otravnosťou pripomínal Schneiderove vedľajšie úlohy zo Sandleroviek. Ale aspoň tu nie je žiadny nechutný humor a aj tá WTF scéna so psom a vtákom je celkom v pohode. Takže výsledkom je priemer, ktorý preklopím na tretiu hviezdu, nech ma partizáni a lišiaci nezožerú. ;-) 5/10. ()

Caszidy

Opravdu příjemné překvapení. Postavy jsou vskutku zábavné(především babička v podání Betty White stojí za to), Sandra je výborná jako "čarodejnice" i jako "napravená" a Ryan Reynolds je jednoduše sympaťák. Pokud bych měl vybrat nejlepší scénku, tak nezapomenutelný je jednoznačně tanec Sandry Bullock v rytmu Get Low od Lil Jona & The Eastside Boyz, stejně jako vtip s ekologickými, rozpustnými, golfovými míčky. ()

bouncer

50%, totální střed. Pokud si představíte naprosto průměrnou romantickou komedii, průměrnou ve všech aspektech, dostanete Návrh. Co vám film nabízí: známé, ale zase ne tak dobré herce (Sandra hoooodně přehrává a Ryan zase nehraje vůbec a ta chemie mezi nimi příliš nefunguje), klasické a tisíckrát viděné schéma lásky na základě podvodu (trapné, ale přesto funkční), pár povedených vtipných momentů (ale mezery mezi nimi jsou vyplněny vesměs nudnou kaší), scénář, který neosloví, ale ani neurazí a nevýraznou režii. Takže, co je zde zajímavého, že film má 71% (k 19.11.09)? Nahotu Sandry Bullock...pche! Vážně nic a tak jdu na 2*. ()

MoiJe

Skratkovite, skecovite ohrane a nelogicke, ako recenzent by som to asi zakopavala pod ciernu zem. No pozera sa na to fajn, tak co. ()

Terva

Bylo docela pěkné sledovat estrádu obou hlavních hrdinů, této solidní komedie. Andrew ( Ryan Reynolds ) a Margaret ( Sandra Bullock ) předvádí krásné divadýlko o zamilovaném páru, který se bude brát. Samolitr je ta svatba jen z nutnosti, aby mohla Adrewova šéfka Margaret zůstat v USA. Byl jsem pln očekávání, jak vlastně tato svatba dopadne, ale stále jsem se přesvědčoval, že je to jen komedie, nečekal jsem tudíž něco dramatického. Prohlášení Margaret před svatbou mně rozbrečelo, moc hezké. Andrewovu babičku Jill si zahrála Annie Fletcher, režisérka osobně. V komedii se ještě předvede Oskar Nuńez alias Ramon, který předvede nádhernou show při písni Relax http://www.youtube.com/watch?v=yPLrXFw76Qg skupiny Frankie Goes to Hollywood. ()

Johny_fork

Šablonovitý snímek, jež potěší sympatickým ústředním duem, méně pak ovšem tisíckrát viděnou zápletkou o předstíraném zamilování z nějž se překvapivě vyklube nepředstírané zamilování. Pár dobrých fórků převáží mnoho zbytečných scén. ()

Pink.Panther

Nač ty nářky kolem předvídatelnosti filmu? Autorská kreativita proti osvědčené komerční šabloně by v Hollywoodu mohla pro některé skončit mytím nádobí ve fastfoodu na Vine Street LA a pohled na pěticípé hvězdy se jmény slavných by tak bylo jediné co by takovému kreativci zbylo. V rámci tohoto mantinelu dost dobrá romantická komedie. Produkce: Touchstone Pictures ()

moviesfan

Tak tohle mi sedlo. Příjemný film u kterého jsem se dobře bavil, rychle utekl a hlavně mi nic nepřišlo zbytečného. Sympatičtí herci jsou velkým plusem k již tak zdařilému výsledku. ()

Terez.S

Mezi romantickými komediemi, které v posledních letech vznikají patří "the proposal" k těm lepším. Jasně, díváme se na jedno klišé za druhým, ale nějakým, ani né tak záhadným, způsobem jsem se bavila. Jen mě zklamal konec, od něj jsem asi čekala víc. ()

Marek1991

Milá romantická doťahovačka muža a ženy. Nádherné prostredie, dávka zábavy a celkom slušne herecky zvládnuté. Ja som strávil príjemné chvíle. ()

joehot

Jasně, klišé, schématičnost, nic originálního. Do nadprůměru však tuhle romantickou komedii vytahuje velice sympatická hlavní dvojice a pár moc dobrých hlášek. "Vezmi si mě, abych s tebou mohl randit." 70%, tentokrát za 4 hvězdy. ()

Pegas1632

Motiv zelené karty by se dal jistě využít daleko líp. Není to ani romantické, ani komické a drama? Největší drama ve filmu je scéna s orlem. Ne že bych od filmu čekala něco víc než průměrnou odpočinkovou záležitost, ale bohužel to nesplnilo ani to. Prostě nuda k uzoufání. ()

Crazer

Vtipná komedie, která se trefila do mého oblíbeného žánru. Navíc pro Sandru Bullock mám trochu slabost. Naprosto mě dostala scénka se psem a létajícím orlem. Výborně jsem se bavil, ale konec bych si představoval o třídu lepší. ()

corpsy

Príbeh nieje originálny, je predvídateľný ( aj keď v určitom okamihu sa predsa len zdá, že sa to skončí úplne inak ). Ale táto rom com má šarm a pôsobí sympaticky. Čiže nečakať nijakú sandlerovku, či ferrellovku, ale poctivú zamilovanú veselohru. ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci