Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

Shakers

Mám rád horory podobného kalibru, ale to ma fakt nebavilo. Keby to malo o dvadsať minút menej fajn, šiel by som asi hore, ale takto mi to prišlo až moc rozťahane. A dokonca aj miestami nudné. Oceňujem sexi diablicu, Gigerov nechutný a predsa dokonalý Alienský vytvor a casting, ktorý sa podaril ale nepodaril sa zužitkovať tak ako by sa mal. Postavy mi prišli dosť ploché, po každom náleze každá postava učebnicovo povedala na to svoj inteligentný názor, ktorý bol ako celý film malo zaujímavý. Ale Forest Whitaker ma sral najviac. Vlastne to ani tak nebol on, ako jeho postava. Celý film nám len hovoril, ktorým smerom sa sexi Natasha vybrala. Ako ono by to bolo fajn keby sme to nevideli se vším všudy o päť minút skôr. Záver mohol byt viac vypätý na to, že je to horor a to digitálne zverstvo ani nemienim komentovať na konci. A keď sme pri konci, tak ten koniec už nemienim komentovať vôbec. A ďalšie diely už vôbec nie. 45% - 2* ()

HAL

Pravděpodobně nejlépe obsazené videobéčko všech dob. Ale jen špičkoví herci sami o sobě film z béčkových vod vytáhnout nedokáží. 5/10 ()

Goldbeater

On by to byl velmi dobrý film, kdyby nebylo pár zásadních detailních chyb. S výbornými efekty, skvělou hudbou a zvučným obsazením jsem byl spokojen, ale věci, na kterých tenhle film opravdu ztrácí body, jsou scénář a charaktery. Děj je primitivně jednoduchý. Prostě honíme příšerku, dokud ji nechytíme. Toto by se dalo ještě překousnout, ale ty postavy jsou strašně ploché, a proto nedokážou vyvolat jakékoli silnější sympatie, což ani sebelepší obsazení nezmění. Tímto se nejsympatičtější postavou snímku stává sám titulní nepochopený mutant, který chce prostě jen kopulovat, jak řekne jedna z hlavních postav. Pár velmi dobrých hlášek, celkově silný erotický náboj a vzhled mutanta (od tvůrce vetřelce) jsou skvělé. Škoda toho scénáře, tři až čtyři hvězdy. ()

IQ Tiqe

Film mě trochu rozpoltil - fandin nebo nefandit "hrdince", která je klaďas i záporák a dost sexy? Nápad není špatnej, na sc-fi zpracování je znát, že je trochu levnější, ale za takový problém to není. POslední dvacetiminutovka mi připadá trochu slabší. # příběh 6 | hudba 7 | humor 0 | akce 5 | napětí 4 | pustil bych si znovu 6 ()

Jordan

Béčkový sci-fi horor . . . to hovorí za všetko (aj keď pomerne prekvapivo dobre obsadený) . . . tie 2 hviezdičky - to som zaokrúhlil smerom hore ()

Vitason

I vetřelec může být sexy... Ben Kingsley, Michael Madsen, Forest Whitaker, Alfred Molina a překrásná Natasha Henstridge, která je navíc většinu filmu nahá (zalez pubertální já). To je na béčkový sci-fi film opravdu neuvěřitelné obsazení. Společně se slušnými triky je právě tento herecký ansámbl nejsilnější zbraní filmu. Tedy alespoň na papíře to tak vypadá, protože třeba mistra Bena role asi příliš nebavila a Madsen tomu taky příliš nedává, naproti tomu Whitaker je ve své roli senzibila velice přesný. Za zmínku stojí námět o mutantce, na kterou přišlo jaro. Jenže to zároveň podráží snímku nohy, protože vraždícího monstra, které vypadá tak, jak vypadá, se nelze bát a člověk krásné Natashe i trochu fandí. A horor, který stojí jen na nechutných tricích, kdy se něco (resp. někdo porcuje), bez atmosféry nemůže nikdy pořádně fungovat. Přesto velice solidní tři hvězdy. Mezi filmy o pronásledování vraždícího vetřelce v lidské podobě stále vede Tajemné zlo. ()

klerik

Trochu béčkovosťou zaváňajúci horor "starej školy". Michael Madsen je však cool, atmosféra v klasických kanálových scénach je hustá a k tomu prostredie od H.R. Gigera (Votrelec) - môže byť... na vtedajšiu dobu... ()

Chrustyn

Ve své době jsem měl tento snímek hrozně rád (viděl jsem ho asi 5x během týdne). Avšak dnes už kvalita mírně vyprchala. I tak se ale jedná o povedený a napínavý horor s dobrým obsazením (Skvělý Kingsley-Madsen, krásná Henstridge) a povedeným monstrem, které se sice objeví až na konci ale rozhodně vypadá skoro tak dobře jako Vetřelec (dělal ho stejný tvůrce). Jen je škoda, že vzniklo i několik příšerných pokračování. ()

honajz

V rámci scifi béček docela slušně provedené, na nic si to nehraje, ale přišlo to o 10 let později, kdy už na Lifeforce tohle prostě nemělo. (a ten senzibil mi tady hodně lezl na nervy. :-)) ()

jonyyy

Plakát mě dlouho od této klasiky odrazoval, nakonec to nebylo vůbec špatné. Námět je povedený - překrásná zmutovaná mimozemšťanka, která je uvnitř dítě bez jakýchkoli morálních hodnot a pocitu viny a chce se rychle zpářit a odstraňuje všechny, kteří ji stojí v cestě. Obsazení skvělé, možná Forest občas trochu přehrával. Jen furt nevím, jestli se mi líbila ta finální mimozemská podoba nebo to byl trochu kýč. 65% ()

SOLOM.

Po vizuální a efektové stránce nelze filmu skoro nic vyčíst. . Hudba byla ve stylu scifi, taková na jakou jste zvyklí z vesmírných projektů. Chvílemi podmanivá, tajemná a místy se vžila tak do děje, že jste ji přestali vnímat. Co se týče hereckých výkonů, ty byly velmi dobré. I kdyby byl špatný scénář, tak tito herci by dokázali zahrát všechno s takovou noblesou, že i hodnocení by bylo vyšší. ()

Necrotongue

Tento snímek trpěl veškerými nedostatky, které se vyskytovaly v akčňácích z devadesátek. A že jich nebylo málo. Zároveň v sobě ale měl i to devadesátkové kouzlo, které už v současnosti postrádám. No, já vlastně celkově postrádám akční filmy. Když už se nějaké objeví, furt dokola se v nich bojuje proti světovému terorismu, ruským zločincům všeho druhu, jsou přeplácané CGI hovadinami a tak podobně. Ale kam se poděli staří dobří emzáci? Bylo by to snad vůči nim politicky nekorektní? Asi to tak bude. V dnešní době se člověk dočká leda zpotvořenin ve stylu Jupiter Ascending (2015), ale na pořádnou mimozemskou potvoru s chapadly jak z japonského anime porna už člověk jen tak nenarazí. To bude asi tím hlavním důvodem (spolu s nepřehlédnutelnou Natashou Henstridge), proč jsem si dnešní reprízu tolik užil. Myslím, že nemusím zdůrazňovat, že je mé hodnocení i komentář / recenze čistě subjektivní, přesto musím všechny, kdo by můj příspěvek četli, důrazně varovat před jakýmkoli unáhleným rozhodnutím. Pokud by vás můj text zlákal ke zhlédnutí této záležitosti, uvědomte si, že jde vlastně už o film pro pamětníky, který obsahuje hlavně akci, sci-fi, různé nelogičnosti, surové násilí na dětech, nevhodně (ale nádherně) odhalenou Natashu Henstridge a uměle vypadající podzemní prostory. Původně jsem chtěl hodnotit čtyřmi kousky, ale na protest proti dnešním pořádkům přihodím pátou pěticípou. / Poučení: Pokud zakládáš chov mimozemšťanů, nezanedbávej jejich výchovu a vzdělání. ()

JASON_X

Jedno z mých nejoblíbenějších sci-fi béček, ke kterému mám silný sentimentální vztah a které jsem s rozkoší sjížděl už v době VHSkové (doba VHSková u mě ovšem trvala o něco déle, v okolí už zuřila doba DVDčková). Oddechový film naprosto podle mého gusta - nekomplikovaný příběh, přímočarý děj, skvělé efekty a dobří herci - výborný Whitaker v roli šité na míru, Madsen jakbysmet, Kingsley, Helgenberger, Molina... Ale v první řadě nordická valkýra Natasha Henstridge, která několik let poté zazáří v Carpenterově povedeném kousku Ghosts of Mars. ()

Lacike

Technicka stranka je celkom slusna, ale inak je to horor bez stipky napätia. A asi najsmutnejsie je, ze hviezdne herecke obsadenie je absolutne nevyuzite. ()

Terva

Tak jsem zase jednou překvapen. Tento snímek jsem totiž nikdy neviděl. Hned v úvodu vidím hvězdné herecké obsazení a dokonce, že na snímku spolupracoval H.R.Giger. Hudba je také povedená. CITÁT - Ona chce utéct.......... Po obdržení mimozemského signálu s instrukcemi, jak promíchat naší a mimozemskou DNA, vznikne tvor, který se rychle vyvíjí, respektive rychle roste. Tento tvor uteče z ústavu a směřuje do Los Angeles. Pátrači to maj snížený tím, že tvor má krásnou tvář a postavu. Tvora se jménem Sil si totiž zahrála Natasha Henstridge. CITÁT - Co hledáme? Obří můru?........... Tvor chce přežít a rozmnožit se, za sebou nechává spoustu mrtvol a krve. CITÁT - Řekni mu, že právě bude kopulovat s mimozemšťanem........ Je to zajímavé, pár lekaček, H.R.Giger je cítit v každém pohledu na mimozemskou DNA i stvůru samotnou, protože zůstat člověkem je pro ni stále obtížnější. K tomu si připočtěte skvělého Michaela Madsena a jeho suchý humor a máte slušný příběh. Okolo 82 minuty můžeme dokonce na malou chvilku slyšet známé tóny z filmu Vetřelec. Je tu víc takových aspektů poukazující na tuto sérii, ale jsou použity tak, aby moc nerušily. CITÁT - Málem sis dal poslední čaj.......... Je jasné, že konec je lehce otevřený a jak jsem tak koukal, jsou natočeny další tři filmy. Asi nebudou tak dobré, jako tento, ale já neodolám a podívám se. Hurá na dvojku. ()