Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Aven

Na 2-3 hvězďáky to stačí a to především díky Bettanymu. Celá zápletka je sice idiotská, ale u tohoto typu filmů je mi to jedno. ()

lykan9

No jako fantasy horor to není nijak špatný. Jen kdyby místo toho kecání dáli víc akce a pohráli si s posedlými, jako to bylo u babči a zmrzlináře. Prostě takový lehký odvar terminátora, kde místo robotů hrají hlavní roli andělé. Dívat se však na to dá a dokonce se člověk může jednou za čas k filmu vrátit, aniž by měl pocit, že je to ztráta času. ()

ghatos

Hodně patetických řečí překrývá celkem dobrou atmosféru, kterou na začátku vyvolá babička. Příběh je prostý a hodně osekaný. Pořád jsem čekal na výrazný zlom, který rozpoutá pořádnou řežbu. Morální poselství vyznívá dost (nechtěně) ironicky. Bůh tím jak se chová, právě dokazuje, že to není hodný stvořitel. Nový mesiáš má fajn rodiče. Táta je jednoduchý pitomec a máma laciná štětka. Ti musí v sobě nalézt víru :)! Inu nikdo si nevybírá své rodiče. PS: Když by mi dával čočku ten nahoře, obrátil bych se dolů. Ve filmu Legie by Satan (dle logiky scénáře) byl kladný hrdina! :) ()

blackJag

Původně filmový dělník v rámci vizuálních efektů Scott Stewart (SIN CITY, druhý a třetí díl PIRÁTŮ Z KARIBIKU, IRON MAN) došel jednoho dne ke zjištění, že už je na čase začít režírovat (potažmo i fušovat do práce scénáristům), a výsledkem je tento snímek. Bohužel. Klady, jako pěkná kamera nebo Bettany v roli archanděla Michaela, utápí Stewart v impotentní a řídké akci a převažující stupiditě dialogů a děje. Nedokázat využít potenciálů tak výživné látky (a megalomanského názvu), jako je apokalyptická genocida páchaná anděli na lidstvu, chce opravdu talent a v této disciplíně Stewart uspěl na výbornou. Nehledě k tomu, že obsadit do jedné z hlavních rolí nedomrlce formátu Lucase Blacka, musí mít vyšší smysl, jinak opravdu nevím. Zklamání. 40% ()

Scar

Nechápem, ako niekto mohol odklepnúť 26 miliónov dolárov na takúto paródiu na film. Len občas odbočím pri výbere fimov od hodnotenia na CSFD a väčšinou to dopadá takto. Takže sorry ľudia, že som vám neveril, kajám sa. ()

Guzo

Poměrně dost komentářů tu zmiňuje podobnost s Terminátorem.. Mě to původně ani nenapadlo, ale vlastně to po námětové stránce docela sedí - jeden z "bad guys" jde proti ostatním, jedná se tu o dítě, které může spasit lidstvo atd. Ovšem pokud vezmu v potaz zpracování nebo třeba jen scénář a rozvinutí této myšlenky, ani v nejmenším se Legion Terminátorovi nemůže rovnat ani se mu přiblížit.. A to jsem se na to podle traileru těšil.. ()

zigíš

slušný průser a neakčný k tomu, žhavý kandidát na najhorší scenár roku (i tej maliny je škoda) ..len doug jones (zmrzlinár) tradične poteší ()

Ravi

Je velmi jednoduché tenhle film zatratit, ale v žádném případě si to nezaslouží. Viděl jsem už mnohem horší. Kdo může za neúspěch? Scénárista a režisér. Scénárista, protože perfektní námět přetvořil v nelogický, blábolící a falešně hrdinný hnůj. Režisér proto, protože ten hnůj natočil a nedal mu ani formu, na které by divák mohl ujíždět, ani napětí nebo atmosféru, díky níž by měl divák pocit, že ho film baví. Chudáci herci i všichni ostatní, protože jinak je film skvělý, přestože si tyhle dvě špatné složky nejde moc snadno odmyslet. Odpad!? To v žádném případě. Pokud bych chtěl srovnávat, je na tom "Legie" až nápadně podobně jako nový remake "Souboje Titánů". 45% = 2/5 ()

Kosmik 1

A mě se tohle pojetí konce světa aneb vyhlazení lidstva líbilo, ať si každý říká co chce...teda až na tu lozící stropní babku, jinak by to bylo na pět hvězd. 75% ()

KASUGI

Jako jedna z povídek Příběhů ze záhrobí, by to byla pecka. Jako celovečerák je to moc laciné a nedotažené. ()

MI-380

Nuda na téma: Dej sem dítě! Erben, Shrek nebo i Barnevernet to umí lépe: 35% (zatím 9219 hodnotících s průměrem 45%). ()

Pecival

Kam zmizela ta slibovaná akce? Protože v tomhle fimu není. Od začátku trpím nad ultra - stupidními dialogy, schématickou skupinkou (zlobivá dcera, histerická matka, hodnej a drsnej černoch, fotr s traumaty a jeho synek milující těhotnou ženu co na něj kašle), tunou blbých mouder, příběhem co nedává smysl a ani se nikdo nesnaží aby dával. Tohle všechno bych přežil, kdybych se dočkal té akce. Ale kromě fajnové exekuce jedné obskurní postarší lady, střílení do nemotorných "zombíků", záchraně jednoho osamělého děcka a závěrečného souboje dvou andělů nic. Dohromady to není ani mizerných deset minut. A kvalita je taky hodně naštíru. Celé to završuje hodně tragický Dennis Quaid (kdysi sem tohodle chlapa měl rád) a trochu to zachraňuje Paul Bettany, který se asi naučil drsňácky šeptat od Seagala. Nečekejte od tohodle srandovní nablblé béčko s hromadou pohodové akce - nedostatnete ho. Tohle je šmírácká, nezáživná, mudrující podívaná, která se bere sakra vážně. ()

At0m!c

Za poslední dobu, pro mě určitě jeden z horších filmů. Čekal jsem aspoň pořádnou akci a kromě zmrzlináře se mi tam toho moc nelíbilo :D ()

jenik71

Do chvíle, než se v motorestu objeví stařenka s chodítkem, se téměř nic neděje. To je tak 25 minut filmu pryč. A poté není vlastně jasné, zda se jedná o fantasy, horor nebo akčnější pohádku. Z tohoto nepříliš povedeného filmu jsem si odnesl jenom to, že anděl nemusí být vždy kladnou postavou. Jestli vás Legie úplně mine, rozhodně o nic nepřijdete. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)