Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Dannysek4U

Co dodat. Za podobny veci by se asi vazne melo zavirat. Proc si nekdo troufan na tak velky temata s natolik sirokym potencialem, kdyz nema ani penize, ani scenar, ani herce (a to Bettanyho bastim) a ani talent, kterej by to vsechno rozpohyboval? Proc misto megaspektaklu s pohlcujici mytologii muselo vzniknout tohle ultralaciny uzvaneny becko, ktery nema hlavu ani patu a krade od Romera po Terminatora? Proc to aspon nebyl poradnej a cistej zanrovej slasher? A proc ta holcina par hodin po poradu beha jak Bolt? Par hvezdicej jen za hudbu a za par akcnich scen, ktery jakz takz naseptavaly, ze by se Stewart cejtit doma aspon v tomhle zanru, kdyz uz na nic jinyho nema. Ale bez Paula Bettanyho, moc prosim, herec dobrej, akcni hrdina nulovej. ()

campix

Už ho nebavilo posílat na nás potopy, tak poslal anděly a já se ptám proč ? Většina věcí zde není pořádně vysvětlena, narodí se dítě a je to spasitel, ale proč zrovna tohle dítě a proč spasitel to už vám nikdo nepoví. Dialogy jsou velmi chabé, dějová linka často velmi předvídatelná. Herecké výkony nejsou nijak oslnivé a ten závěr ve mě vyvolává pochyby, proč by prosím vás měli dělat nějaké pokračování. Jednou to stačilo. ()

Wormboy

Scott Stewart ma talent...takto elegantne zabit charizmu Paula Bettanyho nedokaze len tak niekto, ale tomuto panovi sa to naozaj podarilo. Legia je biblicka superhlupost, ktoru pred temnymi vodami odpadovych rur zachranuje ako tak (aj to treba brat so znacnou rezervou) pritazlivy audiovizual. 1,5/5* ()

carly

Paul Bettany bol dobrý. a mám rada dosť hercov z tej zázračne ušetrenej skupinky. a to je asi tak všetko ()

kostak

U tohoto filmu bych doporučoval shlédnout asi jen ten trailer. Zaujme na první pohled, je akční, výborně gradující a slibující parádní podívanou. Bohužel (nebo bohudík) pravě v samotném traileru jsou obsaženy nejlepší scény z filmu (viz zmrlinář nebo běsnící penzistka). Vyzdvihl bych už jen scenérie vyprahlé pouště s osamocenou benzínovou stanicí kdesi v USA. Takže po režisérské stránce vcelku OK. Ovšem stupidní scenář bez špetky logiky plný směšných dialogů to zazdil na úroveň 'céčkových' filmů a víc než 2* dát prostě nemůžu. ()

Juto

Najpozoruhodnejšia vec na filme je nevýrazná kvalita scenára, doplnená nevýraznými dialógmi a nedostatkom realizmu. 3/10 ()

c.tucker

Přesně takhle jsem si to představoval a přesně tohle jsem potřeboval. Perfektní béčko, které se s ničím nemaže. Kopec dobré akce a nic moc vysvětlování ani přemýšlení, a při hlubším pohledu vyplouvají na povrch i nějaké ty myšlenky. Být generálem Boží armády není asi procházka růžovým sadem. ()

čidlo

Někdo by jim v Holywoodu mněl zakázat natáčet filmy jeko je tenhle. Anděl s rotujícím kyjem a kovovými křídli no Terminátor z nebes. Jsem opravdu zvědav co nás ještě letos čeká :-) ()

fars

Nic ackoveho se u Legionu samozrejme necekalo, a becka maji pravo na obcasnou mensi logickou diru.. ale uplne se na logiku vysrat? Tak tezke wtf uz jsem dlouho nevidel :-) Prvni pulka opravdu sympaticke becko, s cool Paulem Bettanym (zbytek hereckeho obsazeni taky velmi prijemny), apokaliptyckou hudbou z traileru a sbirkou nahodnych kolemjdoucich zapadlych v poustni hospode uprostred niceho. Moc se toho nenakeca, proste se vsichni predstavi, pak prijede Bettany aka padly andel Michael, rozda vsem kulomety a show muze zacit. Prijde prvni utok, coz je fajn. Pak prijde cas na reci, coz je mene fajn. Dalsi akce uz jsou taky slabsi, az do prichodu neprustrelneho andela Gabriela s rotacnim kyjem v ruce. Doted nechapu jak to s nim vlastne melo byt - byl smrtelny, nesmrtelny, zranitelny, nezranitelny... prezil vsechno ale krvacel, no nevim... A taky jsem cekal ze tam tech andelu bude podstatne vice. Jsou tu v celem filmu dva, z toho jeden si ureze kridla hned na zacatku. Diky te fajn atmosfere prvni pulky za dve hvezdicky, film na jedno podivani. ()

Plangi

Nalákán pěkně vypadajícími postery a slušným trailerem jsem byl v očekávání něčeho výjimečného. A trefil jsem se, Legie je výjimečně hloupá, nudná a užvaněná záležitost, která vzešla z pera naprostých neumětelů, jakými Scott Stewart a Peter Schink bezesporu jsou. Bohovi zase jednou nad tou žumpou povrchu zemského – lidstvem dojde trpělivost a sešle tedy apokalypsu, svou armádu andělů v tělech posedlých lidí. Anděl-rebel Michael s tváří Paula Bettanyho a kérkou jak plán útěku vězně z Mírova, se jako jediný vzepře a snaží se o záchranu jediné naděje lidstva-dítěte, kterému posedlí chtějí zabránit už jeho v narození. Proč je zrovna ono dítě poslední spásou lidstva se nedozvíme, stejně jako pár dalších detailů, což zřejmě tvůrci nepovažovali za důležité. Na druhou stranu se dozvíme až příliš o životních peripetiích všech zúčastněných, jež nepřekročí rámec těch nejhrubějších schémat, načež abychom jich vzápětí 9/10 viděli pomřít mimořádně stupidním způsobem. A nějak mi unikal smysl všeho co se na plátně (tedy monitoru:-) děje, vždyť se toho děcka dalo zbavit jednoduše a rychle když už jste sakra Bůh, ne? Díky scéně sexy andělského souboje Michaela a „sado-maso“ Gabriela, jenž si jako jediná dokázala udržet moji pozornost, zvedám na slabé dvě hvězdy. 31%. Amen. ()

Ice123

Nic extra jsem nečekal a ani jsem nic extra nedostal. Prostě obyčejný film, na který když se kouknete doma tak vám toho času nebude líto ale víckrát ho už vidět nemusíte.... ()

Ruuzha

Velká, velká, velká škoda jak tenhle film dopadl. Mohl to být bezva kousek, ale skutek utek. Slabý scénář a ještě slabší dialogy. Na filmu bylo vidět, že mu chyběly peníze. Víc než biblicko apokalyptický horor mi to připomínalo slabší zombie film, zklamal mě Michael, taky mu mohli tvůrci dát nějakou ctnostnější zbraň. Je mi to moc líto, ale dám tři hvězdy, ikdyž to mohlo být na víc než na 44%, které to v součastnosti má. Něco tomu boužel chybělo a moc mě to mrzí, hodně jsem se těšil. 50% ()

Medwídek

Není to kdoví jaký počin, nicméně to není ani tak extrémně špatné, jak hovoří hodnocení ostatních... B!shop to vystihl dobře - povinné představení postav, důvod proč nás Bůh chce vyhladit a konečná řežba... pro mě to má své kouzlo. :) ()

zorro

Nevěděl jsem co si mám myslet. Hodně nepovedené nešahá to béčkové akčárně ani po prošoupané Beastie Boyky.+ nevyužitý Paul ()

Safenat

Je to pitomé, až z toho mozek bolí. Sice pitomost jsem si už dávno zvykl hollywoodským filmům odpouštět, ale nudu odpouštět neumím. Navíc když už konečně přijde nějaká alespoň trochu slušná akce, tak je hned vystřídána takřka nekonečnými "hlubokomyslnými" rozhovory, které snad kýčovitější ani být nemohly. ()

sir-dave

Celé to bylo trošku uhozené, počínaje anděly, jejich městem a konče nelogičností postav ale mělo to rozhodně i své světlé stránky, které na mě zapůsobili. Určitá míra napětí, scéna se skotačící stařenkou, první velký nástup andělů (včetně vyhrávajícího zmrzlinářského auta), cool charismatem Bettanyho a Willa Holland na scéně, přestože neměla moc prostoru. Celkově mi to svým způsobem přišlo něco jako Mlha a Hvězdná pěchota 2 :-) 55% ()

E=mc2

Uff..ešte že to tak nie je!! :) Bo anjeli sú trochu inej povahy :) no. ALe inak pekný namet. Miestami strašidelny. Ale scenar slabota..S nametom sa dalo spraviť omnoho viac.. :) ()

Radiq

Děj si sice řekl o dvojku, ale bude o to vůbec někdo stát? Muj názor je, že to všechno nezkurvil ani režisér, ani herci, ale Hollywood a vidina mega zisku. Scénárista to taky dost odflákl, protože mi to místama nedávalo smysl a někdy to bylo ukvapený, jindy zase zdlouhavý. Do role záporáka anděla Gabriela taky mohli použít někoho koukatelnějšího, třeba Rodena nebo někoho. Jinak nevim čím, ale dost mi to připomnělo seriál o výbuchu atomovek Jericho - byl taky takovej spíš béčkovej... ()

bartias

Tradičně stavěné béčko se snaží zaujmout skvělou vizuální podobou. Ale ani ta, ani přijatelně strašidelné momenty a zajímavě (a zřejmě záměrně) bezvýrazný Paul Bettany tuhle fantasy „povídačku“ zahrávající si s biblickými motivy před znuděnou zívačkou neubrání. Snaha nalajnovat základy pro budoucí pokračování a především nepokrytá závěrečná citace zvláště prvního Terminatora (motiv apokalypsy, dítěte-spasitele, matky-ochránkyně s šátkem ve vlasech, její monolog pod obrazem, do dáli ubíhající cesta…) je přesto zajímavá. 5/10 ()

otík

Opravdu neskutečná blbost. Kdyby to bylo aspoň pořádně akční, ale veškerých pár akčních scén je naprosto nepřehledných a špatně natočených a co akční není, je neskonale nudné. Ani špetka napětí, žádná originalita, chozeho srovnání s biblickým Terminátorem zcela pasující, bohužel skutečné pořádné akční sci-fi to nesahá ani po nehet na andělově noze. Tohle ani Paul Archanděl Michael Bettany nemohl zvládnout. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)