Když se na Zemi narodí děťátko a prvně se zasměje, tak se v Hvězdné roklince v Zemi Nezemi narodí víla. Novorozená víla dostane jméno Zvonilka a je předurčena být všeumělkou, která dokáže spravit vše, co je rozbité. Zvonilka si ale svého talentu neváží. Obdivuje totiž víly, které ovládají živly a jako jediné mohou navštívit svět lidí. Její touhu po lidském světě zneužije Větrnice, která ji pošle zkrotit splašené bodláky. Zvonilka přitom neúmyslně zničí všechny přípravy na jaro. Aby vše napravila, tak použije svůj talent a sestrojí stroj na výrobu jara a do jeho obsluhy zapojí všechny obyvatele Hvězdné roklinky. Za odměnu, že zachránila jaro, jí královna Země Nezemě dovolí vypravit se do světa lidí... (TV Nova)

happyviky

Nádherný animovaný film, plný překrásných víl, zvířátek, kouzel, barev a úsměvů, který mi vždy, když se na něj dívám připomene starého známeho "Petra Pana", kterého jsem jako malá úplně zbožňovala. NIKDY NEZKOUŠEJTE ZKROTIT ZPLAŠENÉ BODLÁKY! ()

Darik

Pohádka pro malé holčičky, které z ní budou nejspíš naprosto nadšené. Ale co, i já se pobavil a na zabití času to stačilo. ()

Matematicka

Pro malé holčičky mají víly z Hvězdné roklinky určitě zvláštní přitažlivost. V tomto prvním filmu navíc nechybí zajímavý příběh a zvláštní pohled na změny přírody ze zimy do jara... Poselství je snad až příliš přímočaré a víly pro mé oko až příliš připomínají moderní panenky. Pro děti určitě velice zajímavé, pro dospělé už méně, stále se ale na to můžete s malými holčičkami podívat a snad vás to neurazí. ()

Alf

uvítal bych sice, kdyby víly byly trochu pohádkověji stylizované, ne jako nějaké módní panenky, ale jinak příjemné překvapení a pohoda... ()

sona123

Klasická disneyovská věcička, která kupodivu ale přece jen trochu překvapila - jednak je tu jedna opravdu vtipná scénka, kdy Zvonilka učí létat ptáčka-nováčka a pak samotná postavička Zvonilky - jak ta mě ze začátku sr...!!! Ale konec dobrý, všechno dobré, nuže odpusťme jí. Jinak je to pohádka spíš pro menší děti a ideálně holčičky. ()

Zombi

Příjemná pohádka pro děti, animace koukatelná, spousta barviček, příběh zabaví, stejně tak je tu dost vtípků, různých udělátek a zvířátek. Samozřejmě od toho nelze čekat oskarovku, nebo akci, ale pro menší děti ideální a mě to sítnici taky nevypálilo. Trochu slabší než Zvonilka a ztracený poklad. Silnější 3 hvězdy v rámci žánru. ()

loliti

Tieto Zvonilkovské príbehy sú tak kúzelné, že sa mi nedalo inak, ako uveriť, že ich svet je skutočný. A tým, ktorí sa ma pýtajú, či som už navštívila psychiatričku odkazujem, že áno ! Po tretej návšteve konečne uverila, že víly existujú :) ()

Lilloos

Krásně zanimovaná příroda ve svém nejlepším živlu a roztomilé víly, které mi ze všech fantasy příšerek vždycky budou nejblíž, mi ke štěstí stačí. Škoda, že jsem to neviděla jako malá, to by byl teprve zážitek! ()

Olík

Tak takhle přišla na svět ta do zelených šatů nevhodné délky oděná okatá blondýnka, jejímž posláním je tahání penízků z kapes nás dospělých. Ne vážně, představovačka noční můry rodičovských peněženek je veselá, pestrobarevná, hravá, milá.......možná tomu chybí nějaké nosné téma, ale hádám, že čtyřleté holčičce je to celkem šumák :D ()

asfalt

Ja viem, že to je až príliš babská záležitosť, no tá roztomilosť musí dostať každého..... a tie farby!!! No proste krása. ()

KafuR

Určitě roztomilá pohádka pro opravdu nejmenší děti, prakticky bez jakýchkoli "rušivých" elementů, které by jim mohly ohrozit úsměv na tváři. Příběh se veze v mezích bezpečných klišé, pobaví některými vtípky (světlušky vedou) a tu a tam i vychrlí nějaké to poučení či životní moudro, takže jako nenáročná zábava pro nejmenší to svůj účel splní dokonale. ()

czroman2

Hodně trapný a primitivní film i vzhledem k cílové skupině, natož "Rodinný", vyloženě vyrobené pro výdělek, kde se ztratily filmy jako Shrek... ()

DarthFailord

První zvonilka se mi paradoxně líbí nejméně. Nicméně je to pořád super animák. Svět víl je příjemně a mile jednoduchý a žádný velký problém se neřeší dlouho a vše tak pěkně svižně beží dál. Nápady, hudbou i kamerou je film na velmi vysoké úrovni. Vzhledem k tomu, že koukám na animáky s dcerkou tak tohle jako rodinný film můžu jen doporučit. Je to zábava a ztráta času to rozhodně není. 75% ()

VeeDee

Takových milých filmů moc není. Většinou se v animácích pro děti stále s někým bojuje, honí se, mstí se... Tady ne. Moc pěkná je i hlavní myšlenka, že každý má na něco talent a měl by dělat to, co ho v životě baví a naplňuje. Film vhodný už pro malé děti, klidně od tří let. ()

Likan7

První Zvonilka a pohádka ze všech nejjednodušších. Dětem se bude líbit, rodič se u toho nebude chtít zastřelit, bavit se ale moc nebude. Animace mi přišla trochu nevýrazná, příběhově samozřejmě prostinký. ()

liberita

Typická disneyovka s krásnou animáciou, poučným príbehom o tom ako je najlepšie byť sám sebou a jednoduchým príbehom, určená predovšetkým tým najmenším divákom. Víla z príbehu Petra Pana sa tvorcom zdala natoľko zaujímavá, že jej venovali ešte ďalšie dve pokračovania, ktoré sú obe na približne rovnakej kvalitatívnej úrovni ako ich predchodkyňa. ()

PB2

Ty víly si očividně neuvědomují, že po tom překotném technickém vývoji skončí další jaro skoro všechny na dlažbě :( ()

Pavel_Pan

Dětský film nelze postavit na místo, kde trůní Kurosawovy filmy. To bezesporu, ale je to docela vtipné a veskrze pozitivní. Podle mne kvalitní počin v teritoriu dětství do kterého vstupuji prostřednictvím vlastní dcery. Umění v něm nehledejte. ()