Když se na Zemi narodí děťátko a prvně se zasměje, tak se v Hvězdné roklince v Zemi Nezemi narodí víla. Novorozená víla dostane jméno Zvonilka a je předurčena být všeumělkou, která dokáže spravit vše, co je rozbité. Zvonilka si ale svého talentu neváží. Obdivuje totiž víly, které ovládají živly a jako jediné mohou navštívit svět lidí. Její touhu po lidském světě zneužije Větrnice, která ji pošle zkrotit splašené bodláky. Zvonilka přitom neúmyslně zničí všechny přípravy na jaro. Aby vše napravila, tak použije svůj talent a sestrojí stroj na výrobu jara a do jeho obsluhy zapojí všechny obyvatele Hvězdné roklinky. Za odměnu, že zachránila jaro, jí královna Země Nezemě dovolí vypravit se do světa lidí... (TV Nova)

jafuska

tak nádhernou animovanou pohádku jsem už dlouho neviděla, kouzelný, nádherná animace, nádherný příběh, doporučuji, je to nejlepší kreslený film a nejen pro děti, kdyby to šlo dala bych víc hvězdiček ()

pekas

Pěkný animák hlavně pro malé holčičky. Po mnoha shlédnutích zvyšuju na plný počet, protože je to je opravdu krásný film. 90% ()

Lennie

Kouzelné animace a hudba, ale trošku naivní příběh z prstředí, které mně příliš nepřitahovalo. Nicméně, dívat se na to dalo a to dokonce až do titulků. ()

Renie42

Příjemná pohádka, pro mě sice ne až tak atraktivní jako některé jiné disneyovky, ale příběh to má pěkný a myslím, že je to více určeno pro malé děti než pro dospělé. ()

FortKnox

Zvonilce sluší její krátké zelené sexi šatičky. Pěkně jsem se zasmál, když se malí ptáček schovával před Zvonilkou ve skořápce. ()

lobo87

Klasická Disneyovka - milá, hravá, detská, jednoduchá. Príbehy Cililing sú určené hlavne dievčatkám, ktoré ich určite zbožňujú. Ale ani mne sa na to nepozeralo zle... 65% ()

blondboss

Páni, mať tak desať rokov a pozerať na túto animovanú nádheru, tak sa asi rozplyniem od šťastia. Veľmi pekná rozprávka plná pozitívnej atmosféry, ktorá z nej sršala celý čas za tónov príjemnej hudby. Ako na dospeláka to už samozrejme na mňa nemohlo už urobiť taký dojem, keďže je to zamerané naozaj primárne na deti, avšak oceňujem originalitu. Akurát tie animácie mohli byť ešte o niečo lepšie. Celkový dojem ale dobrý. 60 % ()

ESNYR

Celý ten začátek byl pěkně udělaný. Když se dítě poprvé usmněje narodí se víla. No proč ne. Je to první film a předpokládám že tvůrci už dopředu uvažovaly o tom že neude jediný a budou se dělat i pokračování. Vlastně se jen seznamujeme s tím co vlastně víly dělají a o tom že hledat svoji roli ve vílím světě je zřejmně nějak složitější. Jak už vám jednou příroda přidělí nějakou tu schopnost, není moc možnost jak to změnit. Přiznám se že jsem se malinko chytil a tentokrát jsem se díval normálně a nedělal jsem že mně to nebaví. Za to že je to první díl dávám za sebe 2 hvězdy a za prcka 4. To nám dává hezké 3 hvězdy. ()

Pawouk123

Příjemné i když opravdu příliš pohádkové. Ale Štědrý den si žádal shldédnout alespoň jednu pohádku a tohle rozhodně nebyla nejhorší volba. ()

ludovit14

Všetky filmy okolo Cililing(Zvonilka) sú veľmi pekne spracované a príbehovo veľmi slušne,sám som videl 3 filmy celé a ostatné som nespočetne veľa krát zazrel-kedže neterka (8 ročná) to sleduje.HOD:75%.je za neterku ku ktorému sa aj ja prikláňam.Veľmi dobrá voľba pre baby do 10 rokov (ideálny vek 4-8r). ()

robfi

Po dlouhé době dobrá pohádka, která má hlavu a patu a propracovaný děj a postavy a kupodivu to není Pixar ani DreamWorks. Disneyova studia se po nekonečné žumpě odpadků "pro děti" pochlapila a vyprodukovala něco opravdu koukatelného. To že jsou malí diváci nenároční ještě neznamená, že jim podstrčíme kdejaký fujtajbl a u Disneye se po dlouhé době snad začíná blýskat na lepší časy. Doporučuji. ()

Eeve

Tak čarovnú rozprávku som teda už naozaj dlho nevidela, a myslím tým čarovnú po všetkých stránkach. Kde sa hrabú animovaný evendžeri, nindžovia a všetky tie podobné bojachtivé stvorenia, toto je potrebné dávať pozerať deťom :) Veľmi príjemná a oku lahodiaca animácia, doprovodná hudba tak akurát, zapasovala do čarokrásneho sveta Hvězdnej roklinky. Hlavné posolstvo filmu je síce podľa mňa trochu diskutabilné (si to, čo si, kto si, patríš niekam, a nemôžeš to zmeniť), to sa dá ale celkom úspešne prekusnúť. Veľmi preveľmi sa čudujem, že toto dielko nešlo do kín, ale rovno na DVDčka, zaslúžilo by si oveľa viac pozornosti. Suma sumarum ide o prekrásnu, i keď len tak ľahunko, ale i zábavnú, čarovnú rozprávku, ktorá by mala zaujať nielen deti, ale aj dospelých. ()

Radek273

Pohádka pro malé holčičky, ovšem není to tak špatné. Dospělý člověk si nicméně musí říkat, kdy se té slaďounké víle nakonec přeci jen vyhrne ta neuvěřitelně kraťoučká sukýnka... ()

Izmo123

Ano bylo to kouzelné po celou dobu, od začátku až do konce, takže pokud očekáváte nějakou akci tak tady se jen objeví jen třikrát ale ty jsou velice slabé, což je první věc která mi vadila, další co mi vadilo je ta animace u které jsem sice nebyl tolik zklamaní ale že bych byl nějak spokojení tak to taky ne, na to že ta kvalita vypadala hezky tak jsem očekával že aji ta animace bude dobrá ale bohužel, hlavní postava si uvědomuje co ji ostatní postavy říkají což je věc která dává hloubku hlavní postavě, protože hlavní postava si uvědomuje co je pro ní důležité, k tomu ještě dokonce občas hlavní postava něco řekla aby měla hloubku ale ta animace těch postav kazí dojem tak i příběhu, jinak hodnotím: Animace 5/10 Postavy 6/10 Příběh 5/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐ 5/10 ()

Lilith03

Země nezemě se vrátila a je to za mě super. Než vymýšlet další díly Petra pana, tak tu máme ukázku světa víl. Vtipné narážky, kterých si všimnou jen ti největší fanoušci Disneyho jsou skvělé a to, že tam šouply okrajově naši krásnou Wendy a hudbu z Petra pana, tak to je už mě úplně dostalo - jako dítě jsem si toho nevšimla, až nyní. Baví mě postavy i příběh, Zvonilka se podařila vykreslit úplně úžasně i s jejími nedostatky. Krásná pohádka pro děti i dospělé, kterou si můžete pouštět pořád dokola. - a ze všech filmů Zvonilka je tahle top 1 ()

luziferr

Hezké propracování ač už barevností, tak příběhem, osobně jsem se i bavil, sekvece kdy má jeden pomocník špunty v uších a tak slyší co se mu hodí je prima. Filmů pro malé není až tolik dobrých, proto dávám i čtvrtou hvězdu. ()