Epizody(13)

Tento seriál, natočený podle známého románu, jehož autorem je Daniel Defoe, vypráví o dobrodružném životě Robinsona Crusoe. Ten se rozhodne, že Crusoe na velké lodi s početnou posádkou opustí Anglii a vypluje na cestu kolem světa. Na otevřeném moři však koráb přepadne zuřivá bouře, vlnobití je stále silnější a po ztroskotání je Crusoe vyvržen na břeh pustého ostrova. Jako jediný, kdo ztroskotání přežil. Ve svém zachránci, domorodci Pátkovi, naštěstí nachází věrného přítele. Pátek ho později brání i proti anglickým a španělským pirátům, kteří na ostrov připlují za vidinou legendárního pokladu a domnívají se, že je neobydlený. (TV Spektrum)

Kritik.

Nemôžem ohodnotiť niečo, čo nebolo dokončené! A je mi jedno, že dôvodom predčasného ukončenia natáčania je údajne neúspech u divákov. Nerozumiem, prečo sa (nielen v Amerike) točia seriály takýmto spôsobom: Natočí sa pilotný diel, následne sa zistí či majú o daný žáner a typ seriálu diváci záujem. Ak nie, viac sa už nenatáča. (Prípadne sa natočí jedna séria, potom MOŽNO ďalšia séria, potom MOŽNO ďalšia séria...) Chápem, že ide o biznis, ale čo je veľa, to je veľa. Najhoršie pre kinematografiu dnešnej doby je, že sa scenár píše dodatočne. Amazonka, Crusoe, Terra Nova, Joan z Arkádie, 100 Questions, Rodinka úžasných...všetko predčasne ukončené! Čo tak napísať scenár (CELÝ!) a potom natáčať? Z tohto dôvodu ma takmer nikdy nesklamú životopisné filmy a filmy natáčané podľa už existujúcej predlohy (väčšinou ide o staršie a overené literárne diela). Dávam 4 hviezdičky - za potenciál, za predlohu (úžasný román Robinson Crusoe od Daniel Defoe), a z trucu ;) ()

jafuska

není to špatný seriál, ale abych sledovala každý díl, to teda ne, to by bylo ztráta času, ale někdy se podívat na nějaký díl proč ne ()

Avicii

Seriál má sympatické obsazení dvou hlavních hrdinů Crusoe(Philip Winchester) Pátek(Tongai Arnold Chirisa). Musím uznat, že Robinson a Pátek mají svůj příbytek na stromě velice dobře zařízený a navíc se na ostrově ani chvíli nenudí, jelikož na ostrov každou chvíli někdo zavítá, přes piráty až po kanibaly. Je škoda, že seriál skončil jen po 13 epizodách, mě tento seriál celkem zaujal a rád bych viděl jak to bude dál s Robinsonem a Pátkem, ale toho se už bohužel nedočkám... ()

VonHayek

Celkem příjemný mix klasického Robinsonovského příběhu(který je zde ovšem vyprávěn pomocí vzpomínek, což možná zní otravně moderně, ale v rámci seriálu je to funkční) a moderního až skoro "MacGyverovského" tématu. Zatím hodnotím po první dvojepizodě, která mne sice v první čtvrtině místy nudila, ale poté co jsem vydržel a dal seriálu šanci, děj se příjemně rozehrál a došlo i na poměrně zábavné akce. Když se nad tím zamyslím, možná že právě takto by dnes pan Defoe napsal případný sequel.:-) A jakožto finální pozitivní verdikt platí to, že se rád podívám i na další díly. ()

Gumeny

Nenáročný seriál, u ktorého som v pohode vydržal. Zatiaľ som videl 3 diely a nie je to nič strašné. Aj som sa nasmial aj som bol napätý. Niektoré nelogickosti tam sú, ale to sú iba drobnosti a je to príjemné spestrenie nedeľnajšieho rána. 60% ()

AnaMaruska

To si snad dělají legraci... Pátek (!) k Robinsonovi: "Četl jsi v dětství vůbec nějaký knížky?! Víš, co to znamená problém?" a po chvíli "Robinsone, dej mé smrti smysl." Sofistiko, to chce panáka. ()

Kikina33

Naprosto nenáročný seriál pro volné odpoledne. Nevidím nic špatného na tom, že je to dobrodružné téma, ale bez zbytečné krve a mozků na zdi. Myslím si, že je to z důvodu, že je to točeno spíše pro mladší diváky, ale ani starší by neměli být až tak zklamáni. Jednotlivé příběhy jsou jednoduché, ale vůbec ne nijak nudné. Hlavní postavy jsou dobře obsazeny a člověk se pobaví jejich vzájemným hašteřením. Prolínání děje flashbacky je celkem zajímavé a divák se tak dovídá události před ostrovem. Zkrátka oddychový seriál, nad kterým se nemusí až tak přemýšlet. ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)