Hannah Montana

Hannah Montana - Film

Komedie / Drama / Rodinný / Hudební

USA, 2009, 98 min

• becki_tu

Největší problém filmové Hannah Montany je v tom, že je určen poněkud jiné generaci než jsem já. Chápu, že děcka se smějou všemu co vidí, ale my odrostlejší už zdaleka ne a už vůbec ne křečovitě rádobyvtipným scénám, kterých je ve filmu bohužel víc než požehnaně. Hannah však na druhou stranu překvapivě získává body ve vážnějších pasážích a za zmínku stojí i pohodový pop-rockový soundtrack. Pokud tedy hledáte serióznější zábavu a romantiku, u Disneyho ji raději nehledejte.(11.8.2009)

Ale no tak, vždyť je to neškodná limonáda pro děti, rozhodně to není tak špatné. Je zde vše, co by fanoušci chtěli od filmového zpracování seriálu (samozřejmě i včetně několika naprosto trapných fórků typu "otáčivé dveře"). Tři hvězdy dávám s odřenýma ušima. Chtěl jsem dát víc kvůli těm odpadům, ovšem z toho už jsem vyrostl ...(16.8.2009)

Co dodat. Je to prostě blbost. Na druhou stranu, když od toho neočekáváte víc, než jen písničky, film bez děje a Smiley Miley, tak jste spokojeni a strávíte hezkých 102 minut sledováním a posloucháním normálního "muzikálu". Ono prostě víc ten film dát nemůže. Samozřejmě pokud se na něj jdete dívat a čekáte komplikované zápletky a charaktery postav, nějaký děj a propracovanost, tak pak se nedivím, že dáváte odpad. Ale tenhle film si to nezaslouží. Jediná rada - prostě se na to nedívejte, když nesnášíte Hannu Montanu. Jinak píseň The climb se mi vážně líbila.(6.9.2009)

Jsem zhnusen. Zhnusen sám sebou a hodnotícími místní databáze. Proč? Protože jsem Hannah Montanu zatracoval, aniž bych ji viděl. O to víc jsem nyní překvapen, jak dobře snímek ve skutečnosti funguje. Příběh sice stojí za starou bačkoru, ale když ono je to tak dobře natočené! Navíc Miley Cyrus je velmi milé plus. Tím se dostávám k mému druhému překvapení, jenž mne s tímto filmem potkalo a to je jeho hodnocení. Stejně jak u HSM3 (které je mimochodem o pár stupínků níž), i sem si chodí uživatelé jen aby dali odpad, protože se zkrátka jedná o Hannah Montanu, tu hloupou holku pro malé fakany. Tímto jim vzkazuji, že mastit si své miniaturním ego skrze kritizování světového fenoménu nijak nezmění fakt, že jsou to ubozí patolízalove. Hannah Montana si totiž tak špatné hodnocení určitě nezaslouží.(15.11.2009)

Cukrátka od Disneyho mě nikdy urazit nebo znechutit nemohla. Spíš naopak. I proto mě mrzí, že je Hannah dějově nebývale vybrakovaná a já svých celých 50% dávám za tu sladkou tvářičku a přesně padnoucí songy podlamující moje popová kolena. A to, že z téhle podívané musí na amerických maloměstech pukat vzteky, mi na tváři doteď vyluzuje nebývalý úsměv. Třetí hvězda částečně z trucu. Nic mě neštve víc než automatická negativní záštiplná vlna na všechny dospívající holky, které jsou přece "typicky americké".(16.6.2009)

• - Billy Ray Cyrus získal za svůj výkon ve filmu v roce 2010 ocenění Zlatá malina v kategorii nejhorší herec ve vedlejší roli. (Pepinec)

• - Taylor Swift má ve filmu krátké cameo. Zazpívá jednu píseň během candrbálu. (Claude Speed)

• - Ve filmu se mihne i Brandi Cyrus, sestra Miley. (SmileyGirl)