Hannah Montana

Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana - Film

Komedie / Drama / Rodinný / Hudební

USA, 2009, 98 min

Rozpočet $30miliónovTržby USA $79,576,189Tržby Celosvetovo $155,545,279Tržby za predaj DVD v USA $61,048,365 //počet predaných kusov 3,613,011 ║ tuctová vývarovosť ale pesničky ušli a neotrávilo až tak ako som čakal /40%/(17.6.2009)

Když jsem ještě před nějakou dobou zaslechl tyto dvě slova: Hannah Montana, automaticky mi mozek vyhodil odpad! Proč? Jsem to ani neviděl...____ ...Zase jsem se před zhlédnutím nechal unést předsudky, a jsem na sebe fakt solidně naštvaný. Proč ty odpady? To je logické, protože je to Hannah Montana, to co v lidech automaticky vyvolává negativní emoce. Zajímalo by mě kolik procent by měl tenhle film, kdyby se jmenoval třeba: Vesnická romance... Nechci tvrdit, že je Montana něčím extra, ale přece uznejte, že alespoň ta hudba byla skvělá, ne? To nemluvím jen o pop-rocku, který suverénně zvládá Miley Cyrus, ale i o country písničkách a překrásně složené orchestrální hudbě. Kamera funguje taky bez problému a postavy jsou vesměs sympatické. Samozřejmě příběh je jeden pořádnej kýč (tahání o boty s Tyrou Banks a slavnostní večeře určitě vybízí k odpadu), ale myslím si, že pro dnešní děcka bude mnohem lepší, když budou fandit Hannah Montana, než když si budou libovat v raperských filmech, kde si teenageři jen nadávají nebo se mlátí do ksichtu. Mě by zajímalo, kolik z vás se vůbec dokopalo až k poslední třetině filmu, která je vlastně složená jen z písniček, hmmm??? Celkově to vidím na jasnej průměr s tím, že čtvrtou hvězdičku přidávám jen z principu. Prostě nemám rád davové nesnášení čehokoli. A klidně ze mě udělejte Hannah Montana FAN :-D :-D fuckuju vám na to.(10.2.2011)

• 4daPeace

Nechapu, jak nekteri/vetsina, kdo vi, ze tenhle film proste neni pro ne aka je to sracka, tak na to stejne jdou do kina nebo si to stahnou? Proc? Aby tady machrovali odpadnim hodnocenim? Nebo to ani nevidi a uz hazou odpad? Ja vim, ze film je pro me osobne odpad a proto se mu zdaleka vyhnu, jak jen to bude mozne, toto co prave ctete je moje nejblizsi priblizeni se k nemu, ale nebudu to hodnotit, nikde nenavistne hejtovat atd. Zamyslete se lidi. Peace.(14.6.2009)

• -bad-mad-wolf-

Chtěl jsem napsat nějakou konstruktivní kritiku, ale nejde to. Tenhle film je tak otřesně debilní, že by mohl kompletně vymýtit pozemskou inteligenci. Ostatně, vážně netuším, co dodat třeba k situaci, kdy popová kráva začne jančit okolo situace "vidlákov, obchoďák a mekáč". Absolutním vrcholem je scéna, v níž se Montana musí v tutéž chvíli účastnit večeře a zároveň randit se svým vysněným kaubojem. Jak by to jistě udělal každý zdravý, normálně uvažující a sociálně vyspělý jedinec, přebíhá mezi oběma místy, přičemž vždy vyvede nějakou koninu a zase zmizí ("Jééé, někdo mi volá, já teď půjdu pryč a přijdu asi tak za hodinu a zase ti řeknu dvě věty a půjdu se přeptat na humry, jo? A nečum po mně tak blbě, jakej film, taková situace"). Poté, co konečně obě události dostatečně pohnojí, se rozejde s klukem, se kterým nikdy nechodila a nechá svého tátu poslat do háje ženskou, jíž kompletně zdevastovala večeři. Není to paráda? Trotlující reportér, do té doby fanaticky jdoucí po Hanně Montaně, v jediném okamžiku obrátí o stoosmdesát stupňů a dá výpověď, aby mohl být správný taťka. Nakonec přijde pokání, ubrečené omlouvání se všem ("byla jsem kráva, mrzí mě to, ale zazpívám vám písničku, jo?") a kvanta moralistických i jiných žvástů. Do toho řádka popových písniček se spoustu tklivých pohledů a jásajících lidiček. Všechno je sluníčkové, šťastné, hezké a jedenáctileté fanynky zažívají první náběh na mokré kalhotky. Jo. Mekáč kultura pro začátečníky. Jednu hvězdičku nedám, zvířátka neuměla mluvit a duhu taky nikdo neblinkal.(6.12.2012)

• Boogeyman

Mám dceru, budou jí tři roky a hrozně se jí líbí filmy od Pixarů, v čemž ji plně podporuji, má tedy čepici a šálu s Wall-E, židličku s Autama a ručník s Příšerkama sro. Já všechny pixarovky miluju také, považuji je za kvalitní a "zdravé", takže proč se s dcerkou občas nepodívat. Ale jak já se bojím doby, kdy dospěje do předpubertálního věku a naším domem se rozezní filmy a cédéčka s Hanah Montanou, stěny zaplní plakáty z Brava, tajné deníčky se polepí zasrdíčkovanými obrázky Taylora Lautnera a já budu neustále citovým vydíráním nucen ke koupi nejnovějších alb, které se od předchozích liší jen obalem, dalších a dalších triček, penálů, puzzlů, dvdček a jiného merchandisingu. Já vím, že za těch 7-8 let, kdy tato doba přijde už po Haně Montaně neštěkne ani pes, Miley Cyrus bude tak akorát propíraná bulvárem, když někde na mejdanu pod parou ukáže kozy (to samé platí i o Lautnerovi), ale místo ní přijde jiná umělohmotná disneyovská rychlokvaška a pravděpodobně ještě horší, vlezlejší a marketingově agresivnější. A já budu nucen za ní vyhazovat prachy i když budu vědět, že i mlíko na výsluní vydrží déle. Kéž by dcera zůstala u těch Pixarů resp. u alespoň minimálně kvalitních a umělecky hodnotných projektů, jak rád bych jí podporoval. A proto, Hano Montano, ty zasraná chamtivá píčo jejíž nasledovníci mě hodlají zruinovat i duševně zdeptat, ti dávám odpad a budu se smát, jak rychle budeš upadat v zapomnění a skládky po celém světě zaplní tvé rázem zbytečné a zastaralé produkty. A ten film? Ten je sice naivně debilní, ale jinak vcelku neškodný, řemeslně zvládnutý a pro cílové publikum asi dokonalý, stejně jako Montaniny písničky. Ale kvalitativně sestupná tendence pořadů pro mládež je evidentní, stejně jako hollywoodská nadvláda nad tradičními českými, bojím se toho, že generace mojí dcery bude do kina chodit na výběry z MTV. Ale já to tak nenechám!!!:-)(2.9.2010)

• - Billy Ray Cyrus získal za svůj výkon ve filmu v roce 2010 ocenění Zlatá malina v kategorii nejhorší herec ve vedlejší roli. (Pepinec)

• - První promítací den stihl film vydělat 17,4 milionů dolarů, což je vůbec nejlepší otvírák hraného filmu s ratingem G. (Claude Speed)

• - Když Hannah Montana (Miley Cyrus) zpívá na oslavě Lilly (Emily Osment), hudební doprovod ji dělá skutečná kapela Days Difference. (Claude Speed)