Hannah Montana

Hannah Montana - Film

Komedie / Drama / Rodinný / Hudební

USA, 2009, 98 min

• -bad-mad-wolf-

Chtěl jsem napsat nějakou konstruktivní kritiku, ale nejde to. Tenhle film je tak otřesně debilní, že by mohl kompletně vymýtit pozemskou inteligenci. Ostatně, vážně netuším, co dodat třeba k situaci, kdy popová kráva začne jančit okolo situace "vidlákov, obchoďák a mekáč". Absolutním vrcholem je scéna, v níž se Montana musí v tutéž chvíli účastnit večeře a zároveň randit se svým vysněným kaubojem. Jak by to jistě udělal každý zdravý, normálně uvažující a sociálně vyspělý jedinec, přebíhá mezi oběma místy, přičemž vždy vyvede nějakou koninu a zase zmizí ("Jééé, někdo mi volá, já teď půjdu pryč a přijdu asi tak za hodinu a zase ti řeknu dvě věty a půjdu se přeptat na humry, jo? A nečum po mně tak blbě, jakej film, taková situace"). Poté, co konečně obě události dostatečně pohnojí, se rozejde s klukem, se kterým nikdy nechodila a nechá svého tátu poslat do háje ženskou, jíž kompletně zdevastovala večeři. Není to paráda? Trotlující reportér, do té doby fanaticky jdoucí po Hanně Montaně, v jediném okamžiku obrátí o stoosmdesát stupňů a dá výpověď, aby mohl být správný taťka. Nakonec přijde pokání, ubrečené omlouvání se všem ("byla jsem kráva, mrzí mě to, ale zazpívám vám písničku, jo?") a kvanta moralistických i jiných žvástů. Do toho řádka popových písniček se spoustu tklivých pohledů a jásajících lidiček. Všechno je sluníčkové, šťastné, hezké a jedenáctileté fanynky zažívají první náběh na mokré kalhotky. Jo. Mekáč kultura pro začátečníky. Jednu hvězdičku nedám, zvířátka neuměla mluvit a duhu taky nikdo neblinkal.(6.12.2012)

Filmu dávám tři zcela průměrné hvězdy, ať si mě třeba sežerete vzteky, ale v rámci žánru tam patří. HM určitě není odpadová záležitost a rozhodně znám horší zvěrstva (ano, všechny ty muzikály ze střední, které jsem neměl sílu ani rozkoukat, natož dokoukat). Několik scén je vtipných (úvodní jízda ve vozíku, Mileyin táta demolující sbírku talířů...), několik i dojemných. Celé je to pěkně natočené, pěvecká čísla mají švih a kamera si hraje s barvami a tennesseeskou krajinou. Líbí se mi i soundtrack. Oproti zhovadilostem jako je hip-hop, rap, techno, dance, trance, další "ance" a všechny tyhle podobné styly, co dnes frčí, je to na poslech příjemný countrypopík... No co.(8.6.2009)

• Mahalik

Miley Cyrus alias Hannah Montana alias Miley Stewart alias Trixie Husička alias Babe- galantní hvězdička, je holka do nepohody. Na koni neumí, paruka jí na hlavě nedrží a v obuvnictví se dokonce popere s Tyrou Banks. Holky jí ale zbožňují, pro kluky je to třída Super A+ (míněno v generaci od plínek- po první vypadnuvší mléčný zub). Miley Cyrus alias Hannah Montana alias Miley Stewart alias Trixie Husička alias Babe- galantní hvězdička, se ovšem nedobrovolně dostane mezi dobytčí trhy a farmářské týpky, kteří zaručeně nikdy neslyšeli o Zetoru 5211, a ani na sobě nikdy neměli montérky. Teď přichází její životní dilema: mám být slavná a nebo se usadit? Hrůůza!__ I přes všechny zmíněné trapnosti Hannah Montany, je pro mě její film docela překvapení. Ano, je to blbost ráže 9mm, ale jelkož pokaždé, když vidím nebo slyším ten výplod "Cyrusů", musím se smát, za což jsem Miley vděčný, jelikož 5 minut smíchu je prý 30 minut spánku, takže... Přemýšlel jsem o 2* ( The Climb s houslema je docela fajn), ale jelikož ze závěru by se pozvracela i Steelová, raději přitvrdím. Sakra, kde mám Sigur Rós?(10.8.2009)

• Handle

Seriál jsem ohodnotil průměrem, no... film už nemůžu. Naivní Disney "pohádky" typu High School Musical mě nijak neiritujou, ovšem té nelogičnosti, naivity a bohužel i nevtipnosti už tady bylo i na mě moc. Nebudu to rozebírat, i přestože je Miley docela fajn, tak scénář je tak stupidní, že to ocení asi opravdu jen holky pod 12 let. Ovšem už jen za těch pár písní, které ve filmu zazněly (The Climb, Butterfly fly away) odpad nepřipadá v úvahu.(6.7.2012)

• maverick10

Jak zacit? Ve vyctu veci co vytknout je toho vskutku dost. Tak jen neco malo. Pribeh - mlada, holka - vlastne jeste dite, je vrzena do sveta showbusinesu. Rozmazlena holka velkomesta je nejednou nucena stravit 14 dni na venkove, mezi vidlakama a slepicema, kde jako mala vyrustala. A ejhle, najednou nam za tu dobu neuveritelne rychle dospeje a uvedomi si co je v zivote nejdulezitejsi :-( ach jo, zna nekdo otrepanejsi pribeh?? Scenar - mozna i scenarista nacichl slamou a hnojem a namisto psani scenare se sel valet do stohu s prostou zemitou deveckou a scenar prenechal sve 14 lete dceri. Rezie?? Vcelku slusnou praci ma za sebou tento reziser, ale asi i on pri pozorovani scenaristy na stohu, slapl do poradneho kravince. Nedokazal ukocirovat tuhle bandu a dal slovu naivni, novy rozmer. Umelym sentimentem take nesetril a tak dvanactiletym holcickam budou tryskat slzycky jak na koncerte Luneticu. Rejža ma jen stesti, ze mam naivitu rad ..... jinak by to letelo odpadem rychleji nez Sputnik.(20.6.2009)

• - Spoiler: Tyra Banks má ve filmu krátké cameo, když s Hannou Montanou (Miley Cyrus) bojuje o boty. (Claude Speed)

• - Ve filmu se mihne i Brandi Cyrus, sestra Miley. (SmileyGirl)

• - Ve scéně s vodopády měla Miley problém skočit do ledové vody. (Kyushu)