Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

DrBuznička

Moc si ten seriál nevybavuju, ale mám pocit, že Ritchieho Sherlock Holmes je takovej zmodernizovanej (víc efektní a víc sexy) Mac Gyver. ()

Aelita

Moderní náplň starých dob a notoricky známé dvojice mi vůbec nevadila. Naopak. Svěží rychlost i krásné zpomalovačky, břitké dialogy, veselá do cynickosti brutalita, matení mystičností, která se nakonec zas ukázala být vše vysvětlující (?) vědou - to vše beru. Ale přesto všechno mne zmáhala nějaká nuda předvídatelnosti, poznatelnosti a triviálnosti informací. Nakonec nic nového a to, že dnešní New World Order stojí mimo jiné i na dálkově přenášených informacích, to vím dnes i sama. Jednou to stačilo a chystané pokračování by muselo obsahovat něco víc, než nabídla jednička, abych mu věnovala svůj drahocenný marný životní čas. ()

WoWoW

Není Sherlock jako Sherlock a tenhle v podání Downey Jr. je fakt úplně jiný. Nicméně vůbec není špatný, naopak je zábavný, je akční a je naprosto geniální. Jednoduše řečeno mě to bavilo. Co mě ale překvapilo víc je, že rukopis Guy Ritchie jsem tak nějak nemohl rozpoznat, jakoby ho americká produkce malinko vykolejila z kolejí, které si sám tak pracně vyjezdil. ()

Attta

Velice zajimavé, pro někoho bych řekl, až kontroverzní zpracování Doylovské předlohy. Sherlock má být typický klidný anglický gentleman, ale tohle mi vůbec nepřišlo zvrácené. Takhle cílený akční nářez mě nemůže urazit. Řekl bych, že Ritchiemu tento způsob zpracování Sherlocka vyloženě sedl, protože on na takový styl filmů prostě je. Zimmerova hudba mi jen potvrdila, že tento film je dostatečně zralý na ty 4 vhězdy, které zde dávám. ()

joker.george

Opět výborný ,,nový'' pohled na Sherlocka Holmese. Výborné herecké výkony včele s mým oblíbencem Downey jr. , o němž jsem si myslel, že jeho ztvárnění Sherlocka u mě zůstane nepřekonatelné ( mýlil jsem se : )) ). Skvěle předvedené dedukce, Holmesovi vize, režie a v neposlední řadě dokonalý Zimmerův soundtrack a atmosféra dokázali zařadit tento snímek mezi mé oblíbené. ()

Streeper

Film má velké předpoklady, aby byl pro diváky úspěšný a oblíbený. Skvělý herci, skvělá hudba, zajímavý příběh. Pro mě to bylo zklamání. Možná jsem od Sherlocka očekávala příliš a dostala jsem jen polovinu z toho. Možná na mě byl Sherlock moc agresivní a akční, ale kdo ví. Možná se mi bude zamlouvat druhý díl, ale tohle mě zklamalo. ()

nithiel

Nic moc jsem neočekával a nakonec jsem byl celkem příjemně překvapen. Přemíra akce a pěstních soubojů nijak nenarušila Holmesovy geniální indukce. Ale nejvíc jsem si užíval Watsona, který je v podání Lawa stejně sžíravý a ironický jako Holmes, přičemž si udržuje něco navíc - je normální. Jinak detektivní zápletka byla vskutku hezky zamotaná a byl jsem rád že se ke konci vše tak hezky vysvětlilo. ()

wohna

Tak shrneme si to všechno. Začneme tím nejlepším. Robert Downey Jr. Potvrdilo se, že je to Pan HEREC. Dokáže Vám zahrát cokoli. Vůbec se nedivím, že několik herců řeklo, že hrají ve filmu jenom kvůli tomu, aby mohli hrát s Robertem. Bez něj by ten film nedostal ani ***. Ale nesmíme opomenout na dr. Watsona, tedy na Juda Lawa, který byl také výjmečný. Překvapil mě Mark Strong jako lord Blackwood. Marka Stronga sem měl v hlavě zafiovaného jako Archieho z RocknRolly, ale po shlédnutí SH ho mám v hlavě jako lorda Blackwooda. Jinak krásná Rachel McAdams odehrála to co vždycky. Okouzlila všechny svým šarmem a krásou. Dále Guy Ritchie. Všechny jeho filmy měli grády a Holmes nebyl vyjímkou. Další člověk který má režisérské umění v krvi. Jinak výtečná hudba (hlavně při boji v aréně), kamera, občas i velmi vtipné hlášky a také prostředí Londýna. Děkujeme také siru Arthuru Conanu Doylovi za to, že napsal o muži jménem SHERLOCK HOLMES. Jinak těšíme se na dvojku! ()

Crawler-D

Holmes a Watson prožívají partnerskou krizi, a protože jsou jejich postavy pojaty v jiném světle, než u filmových adaptacích knih o slavném detektivovi bývá zvykem, jejich vzájemné špičkování je hlavním tahounem filmu. Watson dokonce získává významnější postavení, je člověkem, bez něhož by se Holmes v žádném ohledu neobešel. Člověk, který zvládá boj i myšlení, který zatím zvládne bandu padouchových poskoků, zatímco Holmes řeší hlavní problém, a který dovádí Holmesovy dedukce ke konklusi. Úžasná a příjemná symbióza. Navíc nejzábavnější, nejfunkčnější a nejosobitější blockbuster od začátku roku. Jasná pecka, která funguje pořád dokola, i díky krásnému obrazu a svěžímu soundtracku od Zimmera. ()

zuzinka2

Nemůžu si pomoct, ale musím dát vysoké hodnocení, neboť jsem se skvěle bavila od začátku do konce a to bylo přesně to s čím jsem do kina šla - že se chci pobavit. Richiemu se podařilo svkvěle zachytit pochmurnou atmoféru Londýna, vytvořit efektní a v některých případech velmi akční podívanou a přitom zachovat detektivní linii ve které vynikne Sherlockův bystrý mozek, a hlavně vybrat hlavní dva protagonisty, kteří k sobě skvěle pasovali a které užívala jsem si je hlavně v konverzačních scénách. Líbily se mi také vysvětlovací scény a mnohdy neočekávaná hudba H. Zimmera. Už se těším na pokračování 90% ()

Amroth666

8.2. 2010 - musím uznat, že tento film byl dokonale připraven a už od úvodu Robert Downey Jr. ukazuje, že momentálně je jeden z nejlepších herců v Hollywoodu. Ty akční akce s tim vtipem Watsona a Shelocka k sobě ladily dokonale, ale já si na tento moderní styl těchto filmů asi nikdy nezvyknu. Od poslední akce bych čekal ještě trochu více, ale i tak to bylo dobré. Celkový dojem je výborný, ale scházelo mi u tohoto filmu trochu více drama a naopak bych ubral trochu vtipu, kterého tam bylo moc. ()

starbrejkr

Just fun. Jakkoliv jsem se po traileru bál, že to bude jen pošahaná přeakčnělá šílenost, tak nakonec jsem naprosto spokojený. Pošahaný to je, ale přeakčnělý vůbec (prostě jen do dvouminutovýho traileru narvali všechnu akci z dvouhodinovýho filmu), naopak je to stylový a především ohromně vtipný. Až mě štvalo, že jsme se se ségrou jako jediný v kině tlemili, ostatní to snad brali celý vážně. Downey zdaleka není jen rozvlhčovačem sukní, na který ho degraduje vzdychání, který čtu snad všude, kde na něj narazím, ale především vtipným a sympatickým chlapíkem s kupou hlášek v hrsti. A Mark Strong? Tahle kometa současnosti mě dostala zatím nejvíc tady, to je hluboká démonie mixu Andyho Garcii s DeNirem a nemůžu se ho dočkat v nějaké gigantické, třebas zrovna mafiánské roli. Celkově to byly se Sherlockem jednoduše velmi zábavně a pohodově strávené dvě hoďky, na kterým mě pak nejvíc potěšil závěr, který ho zbavil toho veškrerého nadpřirozeného nádechu. Pokračování? Jasně! ()

cubajz

film je rozhodně nadprůměr, ale trošku mě zamrzelo zmainstreamování předlohy a taková celková líbivost filmového kabátku, stejně jako nevěrohodné rozuzlení celého případu a lehká povrchnost scénáře. Charisma hlavních představitelů strhující a když se Sherlock pustil do dedukování tak jsem se jen blaženě usmíval, ale stejně jsem čekal trošku jiný snímek. ()

DruidKarel

861. hodnocený film: Guy Ritchie je prostě frajer. Jeho "britsko nebristsky" nepodbízivý a netrapný styl humoru je mi vlastním. Vynikající příběh s trochou temnoty, humoru a akce je pro mě opravdovou směsicí toho nejlepšího, co tenhle pán dokáže natočit. Robert Downey Jr. je vynikající jako vždy a Jude Law mu jen skvěle sekunduje. Skvělí záporáci a dokonalá atmosféra, to jsou další devizy tohoto snímku. Určitě jej mohu doporučit dále a snad se na něj někdy i se svou Péťou podívám. 5* je zcela jistě zasloužených. 5* ()

TommyLeeJape

Nádherné prostředí starého Londýna, výborní herci a skvělá Ritchieho režie = oddechovka, která vás určitě nebude nudit. Postava slavného detektiva je tady ztvárněna dost netradičně. Někdy mi dokonce Holmes zahraný Downeym docela dost připomínal Dr. House říznutého troškou Columba (Holmes = House, Dr. Watson = Dr. Wilson). Naštěstí mají obě postavy společné nejen extrémně vysoké IQ, ale i jistý druh smyslu pro humor. Občas mi teda připadá, že Downey nedokáže bez špetky humoru zahrát nic, nicméně právě proto jsem si ho v poslední době dost oblíbil. Aby toho nebylo málo tak se film místy chová jako nějaká staroanglická Kriminálka Las Vegas, ale co, prostě to funguje. ()

laik_60

namaškrtený Cumberbatchom z rovnomenného seriálu som sledoval tento film. AMeričania však ANgličanov hrať nevedia a nikdy nevedeli. Nehovoriac o brisktnom anglickom humore do ktorého sa treba jednoducho narodiť. No čo už .... bavil som sa ale za tri body. ()

C0r0ner

Guy Ritchie začal hvězdně, pak šel trošku do sraček (ač mě nikdy nezklamal) a Sherlockem si podle mě zachránil krk. Na Cumberbatche se sice nemůže hrabat ani velkým omylem (to vlastně vůbec nic), ale pořád je to pěkně našlápnutá jízda, která je díky parádnímu obsazení a především skvělé režii v mnohém výjimečná. 85% ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)