První polovina fakt za 5*, naprosto dokonalý hlášky, vtipný situace, rychle to ubíhalo, doplněné perfektní hudbou. Druhá polovina je našpicovaná trapnýma dlouhýma proslovama, ubohou (ale zřejmě nezbytnou) vložkou, kdy opustí manžel úspěšnou manželku .. to byl zase trapas, na takový 2,5 hvězdičky max. Takže nakonec 4* a velké díky Meryl za další super film, výbornou roli a Meryl-fans partě za nezapomenutelné 2 hoďky v kině =)(11.10.2009)

Na jedné straně celkem hluboký a poutavý příběh, který mne vtáhl do děje, na straně druhé nepříjemné zazdění vznešených myšlenek, které zde byly divákovi předloženy. Entusiastická, charismatická a nepřehlédnutelná Julia Child v podání Meryl Streep versus ubrečená, lehce hysterická, životem zkoušená Julie Powell (Amy Adams), která po večerech relaxuje a "vypíná" u plotny. Nezlomná a houževnatá Julia konkuruje mužům v kulinářském umění a tvrdě pracuje na velké knize receptů. Julie neví, co se svým životem, až jednou dostane nápad a založí si blog, kde si dá za cíl uvařit během roku všechny recepty z knihy Julie Child. To ji vysloveně nakopne, naplňuje a konečně nachází sama sebe a důvod k radosti. Až do té chvíle, než se dozví, že Julia Child ji nenávidí. To mne sice nepříjemně šokovalo, ale chápu ji - prostě nesnese, když někdo parazituje na jejím celoživotním díle. Julie si z toho vezme ponaučení, že cesta je cíl a že ta pravá Julia Child je ta, kterou má ve své hlavě -> ke které vzhlíží a ne ta opravdová, která ji nenávidí. Hmm... ale...(25.6.2015)

Film se snaží vyprávět dvě dějové linie a už to mu podráží nohy. Kdo nezná Julii Child, tak není obeznámen s jejím osudem. Druhá dějová linie s Julií Powell však vše dopředu prozrazuje a z první dějové linie pak kromě nádherné poválečné Francie zbude jen výborná herecká dvojice - Meryl Streep a Stanley Tucci. Žádné vyvrcholení tudíž nečekejte, jde jen o poklidný a ničím nerušený běh událostí. Druhá dějová linie pak nenabízí ani to, snad diváka jen donutí vytáhnout ubrousky, aby si nenaslintali do klína. Více na etparadise.(5.3.2010)

Veľmi príjemný film, na ktorom je potešujúce najmä to, že vznikol jeden príbeh z dvoch knižiek. Film, pri ktorom Meryl získala už svoju 16 nomináciu na Oscara netreba pozerať s úplne prázdnym žalúdkom. Celý film sa tam varia neuveriteľné dobroty a už po takej polhodine sa pristihnete ako pregĺgate sliny. Každopádne tu ide perfektnú oddychovku, pri ktorej nie koniec vôbec dopredu jasný.(8.3.2010)

Scénář: Nora Ephron .. Chutné. Až jsem byl sám překvapený, jak snadno si mne tento kulinářský počin, plný osvědčených tvůrčích receptů, získal. Nutno podotknout, že mi mnohem více seděla vyprávěcí linie Julie, která si tápání životním stereotypem dokázala problogovat k příjemnějším životním cílům, než načančaná znuděnost, ze které hledá Julia únik přes různé koníčky až najde ten pravý v kuchyni. Může za to i větší náklonnost k civilní Amy Adams než afektované Meryl Streep, která si ovšem roli evidentně užívá a Stanley Tucci ji, třetí nejvýraznější herecká osoba, vhodně doplňuje. Jejich rodinné trable i vtipné momenty pak zvládla Nora Ephron poutavě napsat a především, s důrazem na pozitivní náladu, natočit. Pro něžnější část populace, které navíc není vaření cizí, jistota příjemně strávených dvou hodin.(9.12.2009)

• - Natáčení probíhalo od 13. března do 28. května roku 2008. (jezurka42)

• - Meryl Streep musela po celou dobu natáčení nosit vysoké podpatky, aby se svou výškou alespoň trochu přiblížila Julie Child, která měří téměř 2 metry. (Ernia)

• - Meryl Streep si již se Stanleym Tuccim i Amy Adams zahrála. Se Stanleym ve filmu Ďábel nosí Pradu (2006) a s Amy ve filmu Pochyby (2008). (jezurka42)