I kuchařka může být evidentně námětem na film :) Mě tento příjemný snímek velice mile překvapil - jednak skvělým obsazením, ale hlavně konceptem - vzít dvě knihy (u nichž platí, že ta první bez druhé stát může, ale druhá bez první ne), které jsou navíc (i přes ty všechny podobnosti) velice odlišné, smíchat je a stvořit z toho takto povedený a jednolitý film... tomu říkám husarský kousek. Já jsem se skvěle bavil a i když musím přiznat, že nejde o nic vyloženě světoborného, je to prostě dobrá podívaná, kterou mohu (nejen kuchařkám) doporučit.(25.8.2011)

První polovina fakt za 5*, naprosto dokonalý hlášky, vtipný situace, rychle to ubíhalo, doplněné perfektní hudbou. Druhá polovina je našpicovaná trapnýma dlouhýma proslovama, ubohou (ale zřejmě nezbytnou) vložkou, kdy opustí manžel úspěšnou manželku .. to byl zase trapas, na takový 2,5 hvězdičky max. Takže nakonec 4* a velké díky Meryl za další super film, výbornou roli a Meryl-fans partě za nezapomenutelné 2 hoďky v kině =)(11.10.2009)

• heyda

Strašně natahovaný, ale fakt zbytečně. Ten příběh s prolínajícími dějovými liniemi by nemusel být tak k zahození, kdyby to nebylo všechno tak sterilní, povrchní a utahaný. Pro dívky a ženy to není film k zatracení, protože to v sobě mixuje Prostřeno, moderní romantický film a dobový film s francouzským šarmem. Já jsem se ale nebavil, takže za mě 2 hvězdy.(19.12.2012)

Nechápem, ako je to možné, ale po dopozeraní tejto dvojhodinovej relácie o varení s Meryl Streep som dostal strašný hlad. Behom tej brutálnej stopáže by vyhladlo asi každému, tak som pozbieral všetky doterajšie znalosti z tejto oblasti a rýchlo som si musel bežať spichúť nejaký pokrm. Keďže sám si dokážem pripraviť akurát chlieb s masťou a cibuľou, trošku som zaexperimentoval a skúsil to poňať trchu aristokratickejšie, zamenil som cibuľu za petržlenovú vňať. To ale bolo žrádlo. A nabudúce zase skúsim niečo od Jamieho Olivera.(23.2.2010)

Komedie o dvou příbězích a vlastně ani o jednom. Kdybych si měla vybrat, přála bych si, aby byl snímek jen o Julii Child s Meryl Streep. Kdyby tam nebyla ta, těžko by se dalo říct, že se jedná o komedii a ne o nějakou červenou knihovnu, kterak se mladá Julie Powell potýká se svým neúspěšným životem a vybíjí si to na svém manželovi. Taková malá odbočka: je zajímavé si porovnat vztah mezi postavami M. Streep va S. Tucciho v tomto filmu a ve filmu Ďábel nosí Pradu, ale totéž by se dalo vlastně říct i o A. Adams a M. Streep a filmu Pochyby. Bože, já se někdy zaměřím na takové prkotiny :-)(1.2.2010)

• - Film zajímavým způsobem adaptuje a kombinuje dvoje slavné paměti: Julie & Julia od Julie Powell a My Life in France od Julie Child s Alexem Prud'hommem. My Life in France popisuje léta, která Child strávila v poválečné Paříži jakožto manželka zaměstnance ministerstva zahraničních věcí Paula Childa, kdy byla schopna proměnit svou vášeň pro francouzskou kuchyni v plnohodnotné poslání ve snaze rozšířit ji do amerických domovů. Poté, co se stala první Američankou, která vystudovala slavnou kuchařskou školu Cordon Bleu, popularizovala francouzskou kuchyni v Americe spoluautorstvím kuchařské knihy Mastering the Art of French Cooking. Popularita této kuchařky zahájila její kariéru televizní kuchařky, díky které se proslavila po celé Americe. Child se ze všech sil více než kdokoliv jiný snažila odradit Američany od konzumace konzervovaného a mraženého jídla a polotovarů a prosazovala přípravu čerstvých a chutných jídel. (Martin00x)

• - Paul Child byl o 10 let starší než Julie, nicméně ve skutečnosti je Meryl Streep (Julia Child) o 11 let starší než Stanley Tucci (Paul Child). (CliffLee)

• - Obě herečky, Meryl Streep i Amy Adams, musely před natáčením absolvovat hodiny vaření. Streep přiznala, že jich několik vynechala, protože si prý bláznivě myslela, že umí vařit. (Ernia)