Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Mám rád jídlo. Mám rád Meryl Streep. Mám rád Amy Adams. Takže pro mě ideální film, kterému jsem ochoten odpustit mnohé. I ty dvě odlišné a nesouvisející dějové linie, které spojuje pouze kniha kuchařských receptů a radost z vaření. Streepová opět předvedla svou schopnost být chameleon a současně Meryl a ještě přitom zahrát Julii Childovou lépe než by to zvládla Julia Childová. Amy Adams je milá a okouzlující a i když její Julie zůstává vedle Childové poněkud nevýrazná, zabrala si pro sebe mnohem víc mých sympatií. Možná pro svou všednost a odhodlání vydržet ve více méně nesmyslné sázce, kterou uzavřela sama se sebou. Občas se zadaří vtípek, občas dialog, některé scény jsou výborné a nad některými pokrmy se sliny sbíhají. A celé dohromady to má příjemné pozitivní a optimistické aroma.(2.12.2012)

 • Ant
  ****

  Rozkošný film o dvou (ne)obyčejných ženách. Příběh občas trochu drhne, ala výprava s hudbou mají skutečně šmrnc. Větší problém mám s Meryl Streep, jejíž afektovanost mi skutečně lezla na nervy, i když chápu, že Julia Child taková asi skutečně byla. Nicméně jsem se pokaždé těšila až přijde na řadu část s naprosto přirozenou a skvělou Amy Adams. 3,5*(9.1.2010)

 • xxmartinxx
  ***

  Příjemný, ale nedotažený film. Perfektní dějová linie s Meryl Streep, ze které čiší dobrá nálada a která vás dokonale vtáhne v kontrastu s křečovitou Amy Adams a jejím nudným a nezajímavým příběhem. Obě dějové linie spolu prakticky nesouvisejí. Kdyby byla Julia Powel z děje úplně vynechána, bylo by to pro dobro věci. Skvělá Meryl je tak nuceně upozaděna, i když na filmu zajímá každého jen ona. A že roli sympatické dámy zvládla skvěle. Její roztomilý herecký výkon stojí za to vidět. (Nominovat ho za ní na Oscara je ale nedůstojné. Tohle je odlehčená, komediální role - dělat z toho herecký koncert je nepatřičné).(13.12.2009)

 • kleopatra
  ****

  Jsou krajiny, kde se vaření považuje za umělecký obor a autoři jsou vyznamenáváni řády. Jestli jsou to řády zlaté vařečky nebo zlaté šunky, to nevím, ale kdykoli sleduji nějakého kuchyňského kreativce, který nehraje na kvanta, ale tvoří skvost a dělá to s vášní, zaplaším v sobě letitý postoj k této dobrovolně povinné činnosti - že je to vopruz, a oddám se vizi, že od zítřka si zakuchtím už jen políbena múzou. Vydrží mi to asi den. Julie se zavázala k roku a to nikdy nic nedotáhla, ale fluidum jejího idolu bylo tak silné, že se bobřík z frustrace změnil v životní radost. Kuchyňské Hodiny, tentokrát jen o dvou vzájemně prošpikovaných dějstvích, jsem dobře načasovala, blahořečím si, vždycky se to nepovede, možná i proto mi tahle lehoučká delikateska moc chutnala.(13.3.2010)

 • Madison
  ***

  Celkom vtipný námet podfarbený kuchárskym umením dvoch skoro úplne rozdielnych žien. Meryl Streep je klasicky úžasná a do svojej bizarnej postavy vniesla čaro najvyššieho kalibru, od jej teatrálneho šarmu totiž závisel takmer celý film. Komediálne ladené a veľmi príjemné + scény s učiacou sa madam Juliou (Meryl Streep) kuchárskym špecialitám, nemajú obdoby. 70%(26.2.2010)

 • - Ve scéně, kde filmová Julia Child naseká celou hromadu cibule, se natáčelo s opravdovou cibulí. (Ernia)

 • - Meryl Streep přibrala během natáčení 7 kilo. (Ernia)

 • - Komik napodobující Julii Child v televizní show je Dan Aykroyd. (CliffLee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace